Kto powinien zostać prezydentem Kalisza?

Kto powinien zostać prezydentem Kalisza ?

Radosław Kołaciński
0
Brak głosów
Tomasz Grochowski
1
1%
Andrzej Spychalski
4
5%
Janusz Pęcherz
11
14%
Adam Rogacki
26
34%
Grzegorz Sapiński
34
45%
Wojciech Bachor
0
Brak głosów
Romuald Milling
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 76

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Kto powinien zostać prezydentem Kalisza?

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 wrz 2010, o 16:54

jw

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 wrz 2010, o 17:21

Wszystko zależy kto jaką kiełbasę obieca.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 wrz 2010, o 18:23

Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 wrz 2010, o 21:54

Widzę, że Rogacki wygrywa na naszym forum a nasze sondaże są zawsze prawdziwe. Chyba po raz kolejny będę miał prezydenta w rodzinie 8)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 wrz 2010, o 22:09

Co ciekawe Kaliszem nigdy nie rządziła kobieta
http://www.info.kalisz.pl/kronika/aneks1.htm

ale za to mieliśmy pana Wódkę na stanowisku 8)

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 6 wrz 2010, o 22:24

Z tym wśród Milingiem wśród kandydatów to pojechaliście :)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 7 wrz 2010, o 17:47

To jest przecież lista ze strony p. Dembnego

Te sondaże polityczne na forum nie są adekwatne do wyników ogólnych Adi. Nie zgadzam się więc na stwierdzenie "zawsze prawdzie". Wystarczy spojrzeć na wynik forumowy JKM i rzeczywisty, wynik Kaczyńskiego i rzeczywisty...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 7 wrz 2010, o 18:13

Bronek i Jarek w pierwszej ankiecie Bronek w drugiej ankiecie ;) No ale niech będzie wycofam się z mojego poważnego stwierdzenia zawsze :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 7 wrz 2010, o 18:50

Masz rację Adi, tu się zgadza (ta dwójka), ale patrząc na liczbę głosów na poszczególnych kandydatów, coś było nie halo, w porównaniu do wyników ogólnokrajowych

W poprzednich wyborach (mimo, że miałem wtedy tylko 11 lat) bezbłędnie przewidziałem wyniki wyborów. W tym roku też to zrobię. Zobaczymy czy tym razem się uda...

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 8 wrz 2010, o 10:44

Oficjalnym kandydatem jest również Józef Gola
dodajcie go do ankiety ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 9 wrz 2010, o 16:56

Śledząc dyskusje na naszym forum oraz komentarze na innych portalach, łatwo można się zorientować, że prawie wszyscy oczekują zmiany na stanowisku prezydenta Kalisza. Z dyskusji jasno wynika, że prez. Pęcherz jest beznadziejny i musi odejść! Zdumiewający jest jednak inny wniosek, z którego wynika, że "beznadziejny" prezydent i tak jest lepszy od poprzedników, którzy byli jeszcze bardziej beznadziejni. Do tego smutnego wniosku dochodzi kolejny, a mianowicie brak faworyta wśród licznych kandydatów na następcę miłościwie nam panującego.
Przecież na listach kandydatów aż roi się od osób, hmm nie chcę nikogo obrazić, więc napiszę nie lepszych od prez.Pęcherza :wink:
Nie twierdzę, że na listach nie ma kandydata, który po wyborze mógłby wielu mile zaskoczyć. Tylko w jaki sposób go rozpoznać ?

I tu nasuwa się kolejna refleksja/pytanie. Skoro nie ma "faworyta", a kaliszanie nie mają dobrej ręki do stawiania krzyżyka w odpowiedniej kratce :wink:, to jakie jest prawdopodobieństwo wyboru prezydenta lepszego od p.Pęcherza ?

Do wyborów jest jeszcze trochę czasu, może coś się wyklaruje. Na razie jednak wiara, że następny prezydent będzie lepszy pozostaje w sferze marzeń, by nie rzec naiwności.
A może jednak prez. Pęcherz wcale nie jest taki zły? :wink:

PS
Prez. Pęcherz nie ma już zera! Żaaal mi się zrobiło pana prezydenta, kiedy zobaczyłem, że nikt na niego nie głosuje :wink:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 wrz 2010, o 18:07

A mnie wogóle
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 wrz 2010, o 10:54

jasiek20 pisze:Oficjalnym kandydatem jest również Józef Gola
dodajcie go do ankiety ;)
http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=76633
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 10 wrz 2010, o 11:36

Gola - junior ciennko przedł w Izbie Rzemieślniczej i w WOPR-ze, a co by było w Mieście Królewskim ? Za duże ryzyko!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 wrz 2010, o 21:02

Wybacz jp ale Twój tekst jest dość "emerycki" :-) , coś odpowiedniego dla człowieka stojacego nad grobową deską a nie dla Ciebie.
Nie wybierajmy nikogo innego bo następny może być gorszy ( a skąd wiesz ? ) W 2002 r JP też był niewiadomą , nie miał osiągnięć w rzadzeniu Kaliszem.
Ten jest słaby ale poprzedni byli gorsi ( a następcy to niewiadoma ) więc trzymajmy się go jakbyśmy złapali Pana Boga za nogę...
Tak do śmierci będziemy wybierać JP ? Tylko co będzie jak ten JP kiedyś nas osieroci ?
Piszesz że kaliszanie nie mają dobrej ręki do stawiania krzyżyka a chwilę dalej sobie przeczysz , pisząc że wybrali jednak lepszego prezia niż dotychczasowi...może teraz też będą mieli szczeście ?
Wiecej wiary w przyszłość jp.

Patrząc na zadania jakie stoją przed rządzacymi Kaliszem przez następne 10 lat - ta ekipa nie jest w stanie temu podołać. Remont drogi czy budowa kolejnej dość nieudanej hali - to potrafią , tylko ze to robią dziś w byle gminie wiejskiej.
Przed przyszłym prezydentem Kalisza stoją zadania trudniejsze niż administrowanie tym co jest.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 wrz 2010, o 22:43

Zgadzam się z tobą Milo
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 12 wrz 2010, o 00:15

milo

Moją intencją nie było zachęcanie do głosowania na prez.Pęcherza. Wpis był reakcją na przesadną i zbyt emocjonalną krytykę prezydenta. Zauważyłem, że na naszym forum w dobrym tonie jest dopierd... Pęcherzowi. Na podstawie niektórych wpisów, można odnieść wrażenie, że wystarczy tylko odsunąć prez.Pęcherza, a "powróci" eldorado :lol:

Odsunąć ekipę rządzącą- zgoda, ale co dalej? Gdzie szukać wymarzonego prezydenta, na jakie ugrupowanie postawić ? Mało kto zadaje sobie trudu, by wskazać alternatywę i uzasadnić.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 20 wrz 2010, o 15:19

Informacja ze strony UM Kalisza:

Prezydent Kalisza dr inż. Janusz Pęcherz podjął decyzję o ponownym kandydowaniu na urząd. O trzecią kadencję będzie ubiegał się z ramienia Stowarzyszenia "Samorządny Kalisz".
W swojej wypowiedzi dla Magazynu Miejskiego stacji telewizyjnej Amazing powiedział m.in.:
„Moją partią jest i pozostanie Kalisz, a moją misją była i jest służba miastu. Nie mogę zawieść zaufania mieszkańców, jest ono wielkim kapitałem społecznym, który może przynieść jeszcze wiele korzyści. Dlatego w poczuciu odpowiedzialności postanowiłem zgłosić swą osobę na urząd prezydenta w przekonaniu, że ta decyzja znajdzie uznanie w Państwa oczach”.
Prezydent Janusz Pęcherz będzie ubiegał się o trzecią kadencję z ramienia Stowarzyszenia „Samorządny Kalisz”. Jego decyzja i oświadczenie było długo oczekiwane przez mieszkańców miasta.
Obecnie trwają prace przygotowawcze do utworzenia komitetu wyborczego SK; gotowe są już pełne listy kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 20 wrz 2010, o 16:21

a ci panowie są z jakiś partii czy jak? Będę wdzięczny za info, ponieważ nie interesuje się polityką

joachim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 22:04
Lokalizacja: dobrzec

Nieprzeczytany post autor: joachim » 21 wrz 2010, o 15:35

Witam wszystkich forumowiczów 8) i mam kilka pytań:
1. Gdzie jest obiecywany od dawna przez pana Pęcherza AQUAPARK ??
2. Kiedy w Kaliszu powstanie basen odkryty (sezonowy) ??
3. Gdzie Ci młodzi ludzie mają chodzić bez tych rzeczy w ciepłe wakacyjne dni lub w czasie wolnym od zajęć ?
W tej chwili miasto Kalisz jest miastem dla emerytów i rencistów którzy w każdy pierwszy czwartek miesiąca chodzą do św. Józefa oglądać Ojca DYREKTORA.
Moim zdaniem nowy wizerunek miasta może przynieść Platforma Obywatelska, która jak wiemy od dawna stawia na młodych ludzi.
Więc według mnie najodpowiedniejszym kandydatem na nowego prezydenta jest
Grzegorz Sapiński.

ODPOWIEDZ