Wybory samorządowe 2010

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 20 wrz 2010, o 12:22

Pewnie znowu wygra, niestety. Brudu i syfu w Głównym Mieście ciąg dalszy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 wrz 2010, o 18:38

Ja niewiem. Nikomu się Pęcherz nie podoba a wszyscy na niego głosują, bo wygrywa
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 wrz 2010, o 18:56

Nie wszyscy, a większość. Dostrzegasz chyba różnice :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 wrz 2010, o 19:25

faust pisze:Pewnie znowu wygra, niestety. Brudu i syfu w Głównym Mieście ciąg dalszy.
Przesłanki na to wskazują :roll:

http://www.portalsamorzadowy.pl/,8257.html

A jak tam kampania wyborcza :?: w toku czy może cicho sza :?:

http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,8250.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 20 wrz 2010, o 19:50

gawronik13kalisz pisze:Ja niewiem. Nikomu się Pęcherz nie podoba a wszyscy na niego głosują, bo wygrywa
Może dlatego, że nie ma wyrazistego kontrkandydata, a w większości miast jest tendencja do reelekcji i wyboru kandydatów niezależnych. Z tego co pisaliście w innych wątkach, jest kilku dobrych dla Kalisza kandydatów, ale żadnego silnego. Może się okazać, że JP będzie właściwie jedynym znanym dla większości wyborców (o którym cokolwiek słyszeli). Chyba, że coś się zmieni, ale czasu dużo nie zostało.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 wrz 2010, o 21:26

Gumiś pisze:
faust pisze:Pewnie znowu wygra, niestety. Brudu i syfu w Głównym Mieście ciąg dalszy.
A jak tam kampania wyborcza :?: w toku czy może cicho sza :?:
Jeszcze ,,pysiaczkow'' nie wydrukoowali. Jeszcze nie wiszą w zamurowanych oczodołach okien czy przykrawężnikowych lańcuchach. A tu trzeba przecież - przynajmniej trochę zmienić wizerunek albo image, jak wolą niktorzy,

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 20 wrz 2010, o 21:34

Jak ktoś chciał z nim wygrać, to powinien promować swojego kandydata co najmniej od dwu lat. Niekoniecznie od razu jako kandydata na prezydenta, ale na pewno jako niekwestionowanego i silnie popieranego przez swoje ugrupowanie lidera jednoznacznie opozycyjnego klubu Rady Miasta. Kreowanie kandydata w ostatniej chwili to przepis na prawie pewną porażkę.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 20 wrz 2010, o 21:48

A ktoś widzi innego kandydata z nowa wizja dla Kalisza bo ja jak na razie nie widzę , czyli jak się mówi zostanie stare bo już znane :wink: :wink: :wink: :roll:
Andrzej

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 wrz 2010, o 21:54

Ja tam widzę :)! Ex wójta z Blizanowa . Przynajmniej pan Stanislaw dba o zabytki!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: A » 20 wrz 2010, o 21:56

nie wiem czy do Was, do mnie kilka dni temu dzwoniła jedna z agencji sondażowych właśnie w sprawie najbliższych wyborów samorządowych. nie wiem dla kogo robione było badanie ale wśród wymienionych było dwóch kandydatów PO, po jednym PIS (Rogacki), SK (Pęcherz) i chyba SLD (nazwiska nie pamiętam).
ktoś z Was miał taki telefon?
pozdrawiam
A.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 wrz 2010, o 22:18

Nie
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Mhn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 1 maja 2009, o 13:51

Nieprzeczytany post autor: Mhn » 21 wrz 2010, o 14:40

No to mamy drugiego oficjalnego kandydata
calisia.pl pisze: Adam Rogacki - oficjalnym kandydatem na urząd Prezydenta Kalisza

Poseł Rogacki widzi szansę doprowadzenia do II tury wyborów, “zrobię wszystko aby tak było, a wtedy mogą być miłe niespodzianki” – mówi dla Calisia.pl.
Kandydat PIS zamierza prowadzić merytoryczną kampanię i wygrać z obecnym prezydentem; od dziś zbiera materiały u żródła (tj. wśród mieszkańców) pod hasłem “Twój Pomysł na Kalisz”.

Dziś do godz. 16.00 Adam Rogacki dyżuruje na Głównym Rynku i rozmawiając z Kaliszanami wypełnia specjalnie w tym celu przygotowaną ankietę z pytaniami o najbardziej palące dla nich problemy – miasta, dzielnicy, inwestycje.
Podobne spotkania planuje w różnych częściach miasta w najbliższych tygodniach.

W oparciu o odpowiedzi zamierza stworzyć Ofertę dla Miasta czyli plan konstruktywnych działań dla Kalisza. Jego zdaniem Kalisz ma potencjał, który jest niewykorzystany.
Twierdzi, że powinniśmy “równać” do miast typu Poznań, Wrocław, Łódż a tymczasem wyprzedzają nas często takie miasta jak Ostrów, Konin a nawet Jarocin.

Zapytany o to, co dla niego jest największą bolączką Kalisza odpowiedział, że korki- brak obwodnic oraz to, że jako Kalisz “jesteśmy w ogonie miast pozyskujących środki zewnętrzne”.

W kontekście ostatnich wydarzeń na łonie partii – ma nadzieję, że Kaliszanie mimo wszystko przywiązują większą wagę do realnych spraw niż światopoglądowych i ważniejsze są dla nich osiedlowe drogi, czystość i to jak się żyje w Kaliszu.

Adam Rogacki ogłosi hasło i swój program wyborczy na początku pażdziernika.
Kaliszan postrzega jako sympatycznych i aktywnych, “choć często aktywność zderza się u nich z niemożnością”.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 21 wrz 2010, o 15:20

tylko nie ta partia, bo przed ratuszem stanie zamiast katafalku krzyż i pomnik kaczorów

A tego ja nie chce, bo ta partie na wszystko stać.
Andrzej

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 21 wrz 2010, o 17:25

Sam Rogacki nie byłby najgorszy, jednak partia (która, jakby nie patrzeć nie należy do kaliskiego naj) jest dla niego problemem.

Podobno Muth, kandydat na prezydenta miasta w 2006 przeszedł z PiSu do SK.

Mhn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 1 maja 2009, o 13:51

Nieprzeczytany post autor: Mhn » 21 wrz 2010, o 18:55

szymkalisz pisze:Podobno Muth, kandydat na prezydenta miasta w 2006 przeszedł z PiSu do SK.
Nie podobno, tylko na pewno :wink:
Włodzimierz Muth w Samorządnym Kaliszu

10.09.2010

Z radością informujemy, że do Stowarzyszenia Samorządny Kalisz zdecydował się przystąpić Włodzimierz Muth, członek rady miejskiej. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie w długoletniej pracy na rzecz miasta zwiększy efektywność naszych wysiłów.
Informacja z oficjalnej strony SK

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 21 wrz 2010, o 21:06

andrzej pisze:tylko nie ta partia, bo przed ratuszem stanie zamiast katafalku krzyż i pomnik kaczorów

A tego ja nie chce, bo ta partie na wszystko stać.
Andrzej, człowiek czy partia ?, znasz Rogackiego, czy ładujesz wszystko do jednego worka ? Sory, ale uogólniasz i cytujesz formułki rodem z TVN czy Wybiórczej. Czy skoro Chlebowski kombinował przy hazardzie, to w PO wszyscy są łapówkarzami i kombinatorami ? Z tym krzyżem i pomnikiem też przesadziłeś, a może jak nie ten to stanie pomnik kaczorów Donaldów, albo drugiej Niby Irlandii ? Brzmi tak samo głupio, prawda?
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 21 wrz 2010, o 23:20

To są ludzie nie z mojej bajki, a sam Rogacki jest pionkiem w tej partii kaczor powie ze ma być ulica Lecha Kaczyńskiego i będzie, ale dla Polski w ogóle nic nie zrobił tylko szkodził

Pytanie, co Rogacki zrobił dla Kalisza lub próbował zrobić, bo ja o niczym nie słyszałem, a dobre bajki przed wyborami to każdy umie opowiadać
A idą trudne czasy i jakie perspektywy ma dla Kalisza
Andrzej

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 21 wrz 2010, o 23:39

Artur możesz mi wyjaśnić, o co chodzi z tym TVN i Wyborczą? Ja nie oglądam TVN ani nie czytuję Wyborczej a muszę przyznać, że mam podobne zdanie do Andrzeja żeby sprawę bardziej zagmatwać to powiem ci, że wiadomości oglądam na TVPInfo oraz słucham Trójki od jakiegoś czasu tuby PIS.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 21 wrz 2010, o 23:43

andrzej pisze: Pytanie, co Rogacki zrobił dla Kalisza lub próbował zrobić, bo ja o niczym nie słyszałem, a dobre bajki przed wyborami to każdy umie opowiadać
A idą trudne czasy i jakie perspektywy ma dla Kalisza
Mnie bardziej interesuje co może zrobić dla Kalisza.
Gorszy i tak nie będzie bo remonty dróg , szkół i hal przyszkolnych są w każdej wiejskiej gminie pod rządami byle wójta.
andrzej pisze:tylko nie ta partia, bo przed ratuszem stanie zamiast katafalku krzyż i pomnik kaczorów
Krzyż to prędzej stanie pod rządami Samorzadnego Kalisza : Adela Przybył , Wojciech Bachor a teraz jeszcze Muth.
To ekipa na trudne czasy :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 21 wrz 2010, o 23:48

TVP tuba PiS a TVN tuba PO.Chyba wszystko jest jasne.
Rogacki jeszcze nic nie powiedział ale już jest zły bo jest z PiS.To w Pisie poza kaczorem już nie ma nikogo normalnego ?Idąc tym tokiem rozumowania w PO są same Palikoty (jeszcze).

Poczekajmy na program.Zobaczymy co ma do zaoferowania dla naszego miasta.

ODPOWIEDZ