Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Jacek40
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:14
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: Jacek40 » 16 paź 2010, o 10:31

A dla mnie najważniejsze jest,zeby stacja była w regionie...a czy to jest Ociąż,Nowe Skalmierzyce lub inna miejscowść...hmmm-w/g mnie nie ma to aż tak dużego znaczenia. :D

Dominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 29 maja 2009, o 14:11
Lokalizacja: KALISZ/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Dominator » 16 paź 2010, o 11:14

Lokalizacja stacji w Kaliszu ma ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju naszego miasta.
KALISZ - MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 16 paź 2010, o 12:21

Dominator pisze:Lokalizacja stacji w Kaliszu ma ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju naszego miasta.
Oczywiście, w pełni się zgadzam. Jednak KDP nie buduje się tylko dla tego, aby rozwinąć Kalisz.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 16 paź 2010, o 12:40

Ale dlaczego akurat ma byc wybudowana w powiecie Ostrowskim?,dlaczego niektorym na tym tak zalezy?,dosyc ze nasz dworzec wyglada ponizej krytyki a jest pod "opoieką"... to gdy nadaza sie szansa na załatwienie tej sprawy pewne osoby robia syf!!!
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 16 paź 2010, o 12:55

Sector. Zabory się skończyły prawie 100 lat temu. Tylko dzięki nim mieliście zbudowaną linię kolejową. Wówczas o lokalizacji decydowała polityka, dziś także będzie miała na nią wpływ.

Mam nadzieje, że ostatecznie linia powstanie w Chrustach, czyli na terenie Kalisza lub powiatu. Powiat ostrowski mnie nie interesuje, nie moje podwórko.

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 16 paź 2010, o 20:43

Również się zgadzam, ze KDP ma rozwinąć nie tylko Kalisz, ale także Ostrów, Pleszew, Konin, Turek, Sieradz, Błaszki i Grabów.
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 16 paź 2010, o 20:46

A także Krotoszyn, Ostrzeszów, Odolanów, Raszków i Nowe Skalmierzyce.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 16 paź 2010, o 20:59

jakos s11 przechodzace przez ostrow nie wpływa na rozwoj KAlisza i nikt nie lamentuje ? ciekawe co sekatorek malinowy człowieczku trybunie ludu obronco ucisnionych z krotoszyna .

Jacek40
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:14
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: Jacek40 » 16 paź 2010, o 21:17

Ja to widzę,że niektórzy woleliby,żeby stacja była np. w Koninie niż w pobliżu Ostrowa..a inni tak samo,żeby tylko nie była w Kaliszu.Jakie to małostkowe i prowincjonalne!

Dominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 29 maja 2009, o 14:11
Lokalizacja: KALISZ/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Dominator » 16 paź 2010, o 21:32

"Prowincjonalne to jest podejście niektórych ludzi do tego co dzieje się w mieście. Dlaczego jak jest szansa na rozwój naszego miasta znajdują się w Kaliszu osoby, które uważają, że po co się rozwijać? Lepiej niech skorzysta jakaś wiocha. Czy w Warszawie, Wrocławiu czy też innym mieście nie zlinczowali by władz miasta za coś takiego? Nie mieści mi się to w głowie.... Aglomeracja to pic na wodę, ale widzę, że spełnia już swoje zadanie i skutecznie zamydliła oczy niektórym kaliszanom. Wstyd!
KALISZ - MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 paź 2010, o 21:37

Jacek40 pisze:prowincjonalne!
Chłopie prowincjonalne to jest Twoje myślenie :twisted: przeanalizuj cały wątek a potem się wypowiadaj :twisted:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 paź 2010, o 22:04

Jacek to może niech Kalisz sobie wogóle odpusci wszystkie inwestycje. Przecież równie dobrze moga być realizowane w Ostrowie, Koninie, czy Sieradzu. Wprost nie moge uwierzyć, że kaliszanie wypisują takie rzeczy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

superszybka

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 16 paź 2010, o 22:35

Jacek40 ,co ty k..wa wypisujesz ! "Małostkowe ?" -tu nie chodzi o jakiś zasrany market, tylko o dziesiątki lat rozwoju miasta. Janusz Pęcherz lekką ręką oddał to ,co dostaliśmy na tacy a w tym samym czasie Grobelny skamłał o KDP dla Poznania na całą Polskę.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 17 paź 2010, o 07:22

jacek40 nie wiem czy masz rodzine dzieci nie wnikam ale dobry prezydent powinien byc jak ojciec dla miasta a jakbys okreslil ojca ktory zamiast swoim dzieciom, kupeje jedzenie dla obcych dzieci ktore go nienawidza? napisałem jak tylko łagodnie umiem ale na usta cisna sie ciezkie epitety pod twoim jacku adresem.

Jacek40
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:14
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: Jacek40 » 17 paź 2010, o 10:48

Heh...mnie chodzi o to,że najważniejsze jest,aby stacja powstała w naszym regionie.To jest priorytet.A to ,czy bedzie w Ociąży,Nowych Skalmierzycach,to już sprawa drugorzędna.Ja naprawdę nie bgędę płakał jak powstanie w Ociąży.Wprost przeciwnie.Będę się cieszył,że w godzinę mogę dojechać do Warszawy...a gdyby była w Kaliszy-no to byłoby super.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

superszybka

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 17 paź 2010, o 21:04

Dorzuć się do lotniska w Michałkowie, to może nawet dolecisz.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 18 paź 2010, o 10:03

ale jak sa tacy panowie jak jacek i inni wypisujacy idiotyzmy na forach patrz zycie kalisza władze ostrowa moga spac spokojnie i pecherz smiał0o moze startowac do wyborow pod sloganem wszystko dla ostrowa i liczyc na reelekcje.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 18 paź 2010, o 20:51

W moim przekonaniu wynika to stąd, że Kaliszem od dawna nie rządzą ludzie z Kalisza. Bachor - Fajum, Włodarek - Józefów, Pęcherz - Wieluń. Ludzie, którzy są z wiosek lub znacznie mniejszych miast, patrzą na Kalisza, przez pryzmat miejscowości, z których pochodzą.

Najpierw spokojnie patrzyli, jak zabierają nam województwo, teraz jak zabierają nam szansę na skok cywilizacyjny, jakim jest KDP.

Jacek40
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:14
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: Jacek40 » 18 paź 2010, o 21:25

a ja widzę,że do niektóeych nic nie dociera i mają problem ze zrozumieniem prostego tekstu...żal!Pozdrawiam i życzę każdemu stacji KDP pod samymi drzwiami ,bo wtedy może będziecie usatysfakcjononi.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 paź 2010, o 23:15

Nie rozumiemy się bo dla Ciebie ważniejszy jest region a dla nas Kalisz.Parafrazując Twoją wypowiedż dla mnie (i pewnie większości) ważne jest aby przystanek był w Kaliszu a sprawą drugorzędną jest - gdyby to się nie udało - czy to będą Śliwniki czy Ociąż.
To ze będzie przystanek w regionie było od samego początku pewne wiec to nie jest żaden sukces choć byli tacy którzy twierdzili ze trzeba o ten przystanek walczyć i po tej walce dziwnym trafem przystanek w Kaliszu zaczął przesuwać się w kierunku naszego sąsiada o kolejarskich tradycjach:)

ODPOWIEDZ