Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 29 paź 2010, o 23:17

ochotnik pisze:Przypominam, że obecny budynek stojący w tym miejscu był pierwszą inwestycją, od której pan Mazek rozpoczynał swoją karierę. ;)
Ten budynek w którym mieścił się sklep obuwniczy Radoskór to jest inwestycja Mazka ?

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 paź 2010, o 00:59

Sam pomysł zabudowy narożnika Górnośląskiej i Serbinowskiej jest właściwy.

Pojawia się tylko jeden problem - pierzeja ul.Górnośląskiej.

Wierzę, że kiedyś na ul. Górnośląskiej zmieni się relacja pieszy-samochód na korzyść ruchu pieszego. Marzy mi się tętniąca życiem ulica z przestronnymi chodnikami. Dlatego pomysł stworzenia nowej pierzei ul. Górnośląskiej tuż przy jezdni, równo z sąsiadującą kamienicą, uważam za chybiony. Już @euty zwrócił uwagę na fakt, ze budynek zabiera zbyt dużą część chodnika, przez co robi się "duszno". Podoba mi się pomysł @milo, który proponuje wyburzyć kamienicę i pociągnąć zabudowę dalej. Pozwoliłoby to nieco odsunąć budynek i... uwaga! pociągnąć w przyszłości zabudowę dalej, aż do hotelu Prosna!
Pomysł może wydawać się szalony, ale jest to jeden ze sposobów na pozbycie się koszmarnego widoku bloków ustawionych prostopadle do ulicy. Widoku podmiejskiego osiedla rodem z PRL-u, przy ulicy, która powinna pełnić funkcję reprezentacyjnej.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2017, o 21:45 przez jp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 30 paź 2010, o 08:10

jp pisze:...pociągnąć w przyszłości zabudowę dalej, aż do hotelu Prosna!
Pomysł może wydawać się szalony, ale jest to jeden ze sposobów na pozbycie się koszmarnego widoku bloków ustawionych prostopadle do ulicy. Widoku podmiejskiego osiedla rodem z PRL-u, przy ulicy, która powinna pełnić funkcję reprezentacyjnej.
Bloków bym się nie czepiał, otynkowane nie straszą jak niegdyś a od ulicy oddziela je aleja czerwonolistnych drzewek.

Natomiast w 100% zgadzam się z JP, że ul. Górnośląska powinna być traktem co najmniej ułatwiającym swobodny ruch pieszy.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 paź 2010, o 11:06

JP rewelka pomysł. Popieram w 100%
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 paź 2010, o 11:11

euty pisze:
jp pisze:...pociągnąć w przyszłości zabudowę dalej, aż do hotelu Prosna!
Pomysł może wydawać się szalony, ale jest to jeden ze sposobów na pozbycie się koszmarnego widoku bloków ustawionych prostopadle do ulicy. Widoku podmiejskiego osiedla rodem z PRL-u, przy ulicy, która powinna pełnić funkcję reprezentacyjnej.
Bloków bym się nie czepiał, otynkowane nie straszą jak niegdyś a od ulicy oddziela je aleja czerwonolistnych drzewek.
Gamoń, który prostopadle ustawił te bloki do ulicy, zmarnował jej potencjał. Podobnie zrobiono z ul. 3-Maja. To są urbanistyczne błędy epoki PRL-u. Błędy trudne do naprawienia, ale nie niemożliwe. Dzisiaj zabudowa pierzejowa wydaje się nierealna, ale w przyszłości, kto wie. Dlatego nie można popełniać kolejnych błędów i dobrze byłoby planowany narożny budynek nieco cofnąć względem sąsiedniej kamienicy, która kiedyś powinna zostać rozebrana.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 30 paź 2010, o 11:22

Pomysł fajny ale chyba mało realny.Jedyna szansa że te bloki same się rozlecą (były już jakieś problemy z jednym z nich i wzmacniano fundamenty).

O ile Górnośląską można jakoś przeżyć vo mamy tam raczej same bloki o tyle na wspomnianej 3 Maja aż serce się kraje jak ogląda się te bloki.Przecież to mogłaby być piękna ulica z wysokimi kamienicami.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 paź 2010, o 11:39

Pawel pisze:Pomysł fajny ale chyba mało realny.Jedyna szansa że te bloki same się rozlecą (były już jakieś problemy z jednym z nich i wzmacniano fundamenty).
No właśnie, bloki kiedyś się rozlecą, stworzy się szansa na prawidłową zabudowę, a na rogu Serbinowskiej i Górnosląskiej pozostanie "nowy" budynek w niewłaściwym miejscu. I znowu będziemy musieli czekać pokolenia aż się rozleci :lol:

Starajmy się tak planować dzisiejsze inwestycje, żeby nie były barierą rozwoju miasta w przyszłości !

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 30 paź 2010, o 12:47

Pawel pisze:Pomysł fajny ale chyba mało realny.Jedyna szansa że te bloki same się rozlecą (były już jakieś problemy z jednym z nich i wzmacniano fundamenty).
Masz kolego specyficzne podejście do cudzej własności mam nadzieję, że twój dom nikogo nie razi aż tak bardzo w oczy, jak ciebie te bloki.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 30 paź 2010, o 13:15

A wiec pora i na mnie. Architektura wybitnie denna. Jedynie ostatni projekt w miare ok.
Piszę w miarę ponieważ jak to bywa u naszego "artysty" zawsze musi być szczegół który rujnuje całą reszte.

Pozwoliłem wiec sobie na mała popraweczkę.

BYŁO

Obrazek

JEST

Obrazek

No i oczywiscie materiały ! Jeżeli to szkło będzie wysokiej jakości a nie denne refleksy które pan W. kocha to jestem w stanie to znieść.

Przykład : Obrazek

I fajnie gdyby te upsrzenia na elewacji były drewniane. Wtedy dał bym solidne 8+
Pozostaje jeszcze tylko kwestia otoczenia...

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 30 paź 2010, o 14:17

MirekDB pisze:
Pawel pisze:Pomysł fajny ale chyba mało realny.Jedyna szansa że te bloki same się rozlecą (były już jakieś problemy z jednym z nich i wzmacniano fundamenty).
Masz kolego specyficzne podejście do cudzej własności mam nadzieję, że twój dom nikogo nie razi aż tak bardzo w oczy, jak ciebie te bloki.
Kolego zbyt dosłownie wziąłeś to co napisałem.W byłym NRD podobnych osiedli wyleciało już sporo.
Poza tym nigdzie nie wspominałem że mnie te bloki rażą.Wrzuć na luz ;)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 paź 2010, o 19:00

Poprawak Michała znacznie poprawiła wygląd tego obiektu. Co do szkła i drewna też się zgadzam.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: dybek » 2 lis 2010, o 11:42

A ja nie widzę w ogóle potrzeby zabudowy tego narożnika. I co by tam miało być ? Bank ? Małe centrum handlowe ?

Już lepiej jakby opodal na parkingu między wieżowcami a blaszakiem posadzili więcej drzewek.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 23 sty 2011, o 14:56

Obrazek

Jak dobrze pamiętam to na budynku był zamontowany wyświetlacz Led i też zniknął czyżby zwiastowało by że ten projekt wejdzie do realizacji :?:
Andrzej

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 23 sty 2011, o 15:11

Fajnie by było jak by to zbudowali ;p
ale to że zdjeli wyświetla Led to jeszcze o niczym nie świadczy ; /
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 11 kwie 2011, o 19:47

Chyba ten budynek posiedzi długo w inwestycjach planowanych. Widziałem dzisiaj że ING jest z zewnątrz remontowane.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

~Inedit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2009, o 17:50
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: ~Inedit » 20 maja 2011, o 22:19

Adi pisze:Chyba ten budynek posiedzi długo w inwestycjach planowanych. Widziałem dzisiaj że ING jest z zewnątrz remontowane.
Poza tym montują na dachu "mój ukochany" ekran reklamowy czy jak to się zwie. Jeszcze większy niż ten, co tam był wcześniej. Na oko, podobny do tego przy rondzie. Kaplica ;x
Pożyjemy - zobaczymy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 maja 2011, o 22:22

g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 mar 2017, o 20:24

Ma ktoś może te wizualizacje bo tutaj poznikały obrazy? W innym wątku odświeżono ten temat o którym zapomniałem i chciałbym odświeżyć sobie pamięć :D
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 mar 2017, o 20:28

Chcesz mieć koszmary?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 mar 2017, o 20:42

Było aż tak źle? :lol:
g13k

ODPOWIEDZ