Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 20 lis 2010, o 07:55

to super , bez wielkich wuburzen i wykupu terenu da sie przeprowadzic tam ta inwestycje . Podałes swietny argument za stacja na polnoc od Kalisza. ps boje sie o ciebie coraz bardziej o twoje watpliwe zdrowie , widac ze nie zdajesz sobie sprawy o rozmachu tej inwestycji.

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 20 lis 2010, o 18:35

Argumenty sektora są chore ,wiadomo chce jak najlepiej dla swojego miasta.
Ostrów ma dobre połączenia z Wrocławiem,Poznaniem czy Łodzią .Mieszkańcy Kalisza mają już znacznie trudniejsze połączenie z poznaniem.
Wiem coś otym ,bo żeby być w Poznaniu na siódmą rano to dojeżdzam samochodem do Ostrowa (wyjazd po czwartej rano) póżniej dwie godziny w PKP.Mieszkaniec Konina ma znacznie grzej jeśli chce dojechać do Wrocławia
(PKP ponad 4 godz. przez Poznań) ,alternatywą jest KDP. Do Kalisza samochodem dojedzie gdzieś w godzinę następnie KDP w niecałą godzinę
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 22 lis 2010, o 16:19

Zapomnijcie o stacji Kalisz-Północ teraz trzeba się skupić na obronie rubieży Skalmierzyce/Śliwniki :lol:
Na 100 % Urbaniak potraktuje to całe aglomeracyjne porozumienie jak świstek papieru do podtarcia tylniej części...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 lis 2010, o 17:07

Jest tak "Niestety" jak napisał Milo :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 22 lis 2010, o 19:40

to mozemy zapomniec o kdp , w ostrowie swieto jak sie patrzy i zal mi i wstyd za kaliszan .

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 22 lis 2010, o 19:52

milo pisze:Zapomnijcie o stacji Kalisz-Północ teraz trzeba się skupić na obronie rubieży Skalmierzyce/Śliwniki :lol:
Na 100 % Urbaniak potraktuje to całe aglomeracyjne porozumienie jak świstek papieru do podtarcia tylniej części...
milo ale kto ma to zrobic? przeciez nie pecherzyna , jego to wali jak i reszte tego tałatajstwa co na niego głosowali .

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 22 lis 2010, o 20:20

milo pisze:Na 100 % Urbaniak potraktuje to całe aglomeracyjne porozumienie jak świstek papieru (...)
Ostrowianie od samego początku traktują tę "aglomerację" jako środek uświęcający, a nie jako cel. Celem strategicznym Ostrowa jest zajęcie miejsca Kalisza w regionie. Więc Urbaniak niczego tu nie zmieni, najwyżej będzie mniej uważny w udawaniu.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 22 lis 2010, o 20:28

Kondzior pisze:to mozemy zapomniec o kdp , w ostrowie swieto jak sie patrzy i zal mi i wstyd za kaliszan .
Przypuszczam, że 50% elektoratu JPII nic nie wie o DKP a następne 40% uważa, że JPII razem we współpracy z Torzyńskim sprawili, że DKP będzie w aglomeracji i zapisali mu to, jako zasługę dla miasta.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lis 2010, o 21:05

Rozwiń skrót DKP. Dużych Koleje Prędkości?

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 22 lis 2010, o 21:48

Jak patrzyłem na plakaty i bilbordy kandydatów to śmiać mi się chciało, co 4 lata wyciągają te same. PO moim zdaniem miało najgłupsze - przedszkola i żłobki "z dala od polityki", to jakaś komedia.

Nikt nie pisał i nie mówił, o tym co najważniejsze. Jak ktoś oglądał debatę kandydatów na prezydenta Warszawy, najlepszy był Major Frydrych "Chcę, żebyście wszyscy byli szczęśliwi i było Wam dobrze". Idealnie to odzwierciedla całe wybory samorządowe w RP w tym w Kaliszu dość wyrażnie. Nikt nie mówi, jak to zrobi, co zastosuje, jakie mechanizmy czy narzędzia. Same banały i dyrdymały. Jak niektórych słyszałem np. pewnego radnego z PO, to miałem wrażenie, że jest upośledzony.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 23 lis 2010, o 02:02

Kandydaci któregoś (nie pamiętam którego) ugrupowania w Krakowie mieli hasło: "Kraków żąda metra!". :roll:
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 23 lis 2010, o 06:45

MirekDB pisze:
Kondzior pisze:to mozemy zapomniec o kdp , w ostrowie swieto jak sie patrzy i zal mi i wstyd za kaliszan .
Przypuszczam, że 50% elektoratu JPII nic nie wie o DKP a następne 40% uważa, że JPII razem we współpracy z Torzyńskim sprawili, że DKP będzie w aglomeracji i zapisali mu to, jako zasługę dla miasta.
Niestety mirku masz całkowitą rację , % ludzi którzy są uświadomieni o pierwotnej lokalizacji i reszcie kulisów tej sprawy jest znikomy.

To jest tez odpowiedż na pożniejszy post fausta.
Poziom kampani jest dostosowany do poziomu wyborców , których nie interesuje co i jak. Stan zadłużenia miasta , skutki finansowe jakis decyzji , dłuższe efekty inwestycji typu KDP większośc wyborców ma w d...Kandydat , który chciałby się rozwodzić " jak to zrobi, co zastosuje, jakie mechanizmy czy narzędzia" skazany jest na niezrozumienie i powyborczy niebyt.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 23 lis 2010, o 06:47

MirekDB pisze:
Kondzior pisze:to mozemy zapomniec o kdp , w ostrowie swieto jak sie patrzy i zal mi i wstyd za kaliszan .
Przypuszczam, że 50% elektoratu JPII nic nie wie o DKP a następne 40% uważa, że JPII razem we współpracy z Torzyńskim sprawili, że DKP będzie w aglomeracji i zapisali mu to, jako zasługę dla miasta.
Niestety mirku masz całkowitą rację , % ludzi którzy są uświadomieni o pierwotnej lokalizacji i reszcie kulisów tej sprawy jest znikomy.

To jest tez odpowiedż na pożniejszy post fausta.
Poziom kampani jest dostosowany do poziomu wyborców , których nie interesuje co i jak. Stan zadłużenia miasta , skutki finansowe jakis decyzji , dłuższe efekty inwestycji typu KDP większośc wyborców ma w d...
Kandydat , który chciałby się rozwodzić " jak to zrobi, co zastosuje, jakie mechanizmy czy narzędzia" skazany jest na niezrozumienie i powyborczy niebyt.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 23 lis 2010, o 10:18

ww pisze:Kandydaci któregoś (nie pamiętam którego) ugrupowania w Krakowie mieli hasło: "Kraków żąda metra!". :roll:
No to hasło Samorządnego Kalisza brzmieć powinno: "Kalisz żąda stacji KDP w Ostrowie!".
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Superszybka

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 23 lis 2010, o 10:36

Jeśli Janusz Pęcherz nie uświadomi sobie ,że jest prezydentem Kalisza a nie aglomeracji -TO NIE MA PRAWA PIASTOWAć TEGO URZĘDU !I miedzy innymi nasza w tym rola żeby przy każdej okazji ,do znudzenia wytykać mu błędy takie jak lokalizacja dworca KDP.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

super

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 23 lis 2010, o 10:42

A właściwie nie błędy ,tylko katastrofalne w skutkach bezmyślne ,szkodliwe dla miasta działania.
JP - WRÓĆ !!!!!!

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 23 lis 2010, o 14:56

wollny pisze:No to hasło Samorządnego Kalisza brzmieć powinno: "Kalisz żąda stacji KDP w Ostrowie!".
Nie. Hasłem Samorządnego Kalisza jest: "Ostrów żąda szybkiej kolei!*

*) I musi ją dostać."
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 lis 2010, o 15:26

Pęcherz powinien zmienić swoje hasło : " A moja partia to Kalisz. Zawsze Ostrów/Powiat Ostrowski" ot co
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 23 lis 2010, o 16:40

Co wlasciwie moglby wniesc taki przystanek KDP? Niektorzy pisza z takim wigorem i swada jakby mialo to byc uniwersalne panaceum dla rozwoju miasta, chyba troche przeceniacie ta inwestycje :)

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

superszybka

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 23 lis 2010, o 17:20

Taaa...podobnie jak przeceniamy rolę obwodnic,połączeń drogowych z dużymi ośrodkami,czy inwestowania w nowe technologie i szkolnictwo wyższe.Cud ,że do tej pory nie siedzimy na drzewie.
JP - WRÓĆ !!!!!!

ODPOWIEDZ