Galeria Amber

To co już wybudowano.
cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 28 sty 2011, o 22:30

phrenic pisze:też tam robię zakupy kiedy jestem we wrocku...
poza tym "ekskluzywna" galeria to właśnie odpowiednie miejsce dla takich sklepów a nie kolejnych "tesków, kerfurów i realów"... a klienci zawsze się znajdą...
Dlaczego nie? Są to najpopularniejsze sklepy, więc i klientów mają najwięcej. Jak dla mnie większej różnicy to nie robi, a tłumy większe są jednak w tych popularniejszych.

Awatar użytkownika
Toji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 8 cze 2009, o 14:52
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Toji » 29 sty 2011, o 14:53

faust pisze:Robię zakupy w Almie i nie jest to drogi sklep. Normalne produkty są w tej samej cenie, a nawet tańsze. Alma posiada po prostu dodatkowy asortyment droższych produktów jak np. Krakowski Kredens.
W Almie można kupić litr wody za 20zł, ale to jakaś widzwiana woda np. z fiordów norweskich, muszynianka czy cisowianka kosztuje tyle co wszędzie.
Zgodnie z ostatnimi informacjami jakie słyszałem tzw. "delikatesy" strasznie zmniejszają swój udział w rynku. W swoim założeniu miały być to jednak sklepy luksusowe a co za tym idzie droższe od "normalnych" marketów. Okazało się, że jednak nasi polscy krezusi nie są tak skłonni przepłacać i robią zakupy tak jak reszta plebsu :P. Chcąc nie chcąc Alma i inne tego typu sklepy musiały troszkę obniżyć swoje marże więc dysproporcja nie jest już może teraz taka duża ale nadal, porównując pełen wózek z Almy czy Tesco widać różnice. Duże masowe sieci korzystają z efektu skali i zawsze będą tańsze.
tylko umarli płynną z prądem, ci co żyją muszą czasem brnąć pod prąd :)

boston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 5 sty 2011, o 16:41
Lokalizacja: os. asnyka

Nieprzeczytany post autor: boston » 28 lut 2011, o 18:46

i co są jakieś nowe wieści co do budowy??

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 lut 2011, o 20:00

boston pisze:i co są jakieś nowe wieści co do budowy??
Pogooglaj w necie :lol: wszyscy wiedzą tyle co Ty 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

boston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 5 sty 2011, o 16:41
Lokalizacja: os. asnyka

Nieprzeczytany post autor: boston » 28 lut 2011, o 20:08

hehe treściwa odpowiedż

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 lut 2011, o 20:19

boston pisze:hehe treściwa odpowiedż
Ale co ktoś ma Ci odpisać jak nie wiadomo co,kiedy i za ile :?:
Także Twój post jest nieco chybiony :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 mar 2011, o 18:14

Sa nowe wieści z portalu galeriehandlowe

Wkrótce wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Amber w Kaliszu

Spółka Echo Investment uzyskała decyzję środowiskową dotyczącą budowy Galerii Amber w Kaliszu.

Wydana przez prezydenta Kalisza decyzja środowiskowa otwiera drogę do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. - Planujemy złożyć wniosek w marcu i niezwłocznie po wydaniu pozwolenia przystąpić do budowy obiektu - mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Echo Investment jest właścicielem 3,5 hektarowej działki w centrum Kalisza u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. To właśnie tam powstaje Galeria Amber - czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni 33 tys. mkw. przeznaczonej pod wynajem. W obiekcie znajdzie się 140 sklepów i punktów usługowych oraz kawiarnie i restauracje. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano parking na 1170 miejsc.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z procesu najmu. Podpisaliśmy już umowy z kluczowymi najemcami m.in. z sieciami C&A, New Yorker i Rossmann. Finalizujemy również umowy z firmą KappAhl, sklepem elektronicznym i hipermarketem - dodaje Marcin Materny.

Koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała renomowana pracownia Bose International Planning and Architecture.


Czyli potwierdzono projektanta oraz Helios tym razem z 7 salami :)

Oficjalne info ze strony Echo : http://www.echo.com.pl/wydarzenia.php?news_id=2004
Ostatnio zmieniony 1 mar 2011, o 18:23 przez Pawel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 mar 2011, o 18:18

to dobra wiadomość i operatorem kina jednak będzie Helios, ale zmieniono na 7 sal zamiast 9, ale są jakieś wieści, najbardziej mnie rozśmieszył, że jednym z kluczowych najemców będzie Rossman

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 1 mar 2011, o 18:22

ochotnik pisze:to dobra wiadomość i operatorem kina jednak będzie Helios, ale zmieniono na 7 sal zamiast 9, ale są jakieś wieści, najbardziej mnie rozśmieszył, że jednym z kluczowych najemców będzie Rossman
z kinem helios wydaje mi się iż jest to błąd w newsie. tak samo jak stara wizualizacja.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 mar 2011, o 18:29

nie wydaje mi się, w końcu jest to najnowszy news ze strony echo, skoro tak mówi rzecznik to tak pewnie będzie

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 1 mar 2011, o 18:53

no chyba żartujesz, że lepszy jest Helios? juz jeden mamy i wiemy jaki jest beznadziejny. Mam nadzieję, że to błąd

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 mar 2011, o 18:56

a kto napisał, że Helios jest lepszy, a zresztą niby czemu Helios jest beznadziejny, bo ja często chodzę i jakoś tego nie odczułem

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 mar 2011, o 19:05

Osatnio był artykuł w NFK, gdzie była mowa o 3D w Kaliszu. Na koniec było wspomniane o 5D i 6D jako mogących powstać w w CH po PKS. Nie wiem ile w tym prawdy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 mar 2011, o 19:08

takie kina to są bardzo małe, wielkości średniego butiku ok. 300 m2, a a filmy w nich bardzo specyficzne, takie kino wbrew pozorom nie przyciąga zbyt wielu ludzi, jak już przyciągnie chętnych to zazwyczaj jednorazowo, a normalne kino zawsze będzie miało klientów, bo zmienny repertuar.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 mar 2011, o 19:22

Od razu pojawiły się info na http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/79 ... 661f,1,3,4

Czy oni nie dowiedzieli się o tym od nas ? ;)
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 mar 2011, o 10:50

Obrazek

http://rc.fm/node/60703

No to wkrótce zaczną się prace.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 2 mar 2011, o 12:32

No i gitara może będzie wreszcie coś normalnego, a nie blaszany kurnik z chińskim centrum.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 2 mar 2011, o 14:39

W trakcie budowy i tak wszystko skroją na inną miarę. Już pewno szukają taniej blachy na elewacje.Te wszystkie piękne projekty czy wizualizacje są po to, żeby omotać ratuszowych , zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i szybko dostać pozwolenie na budowę.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 2 mar 2011, o 15:23

andre pisze:W trakcie budowy i tak wszystko skroją na inną miarę. Już pewno szukają taniej blachy na elewacje.Te wszystkie piękne projekty czy wizualizacje są po to, żeby omotać ratuszowych , zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i szybko dostać pozwolenie na budowę.
Jak GAmber będzie nieładna, to "do Bydgoszczy będę jeżdził,a tu nie będę kupował" :lol: http://www.youtube.com/watch?v=LxjxqgMG6GE

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 mar 2011, o 21:13

ostatnio tam czesto przejeżdżam i widziałem geodetów coś mierzyli, ale czy było związane z tą galeria to nie wiem
Andrzej

ODPOWIEDZ