Przebudowa ul .ks. Jolanty oraz Starożytnej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 lip 2011, o 15:58

Anto-tak trzymaćObrazek od dzisiaj masz za zadanie właśnie w ten sposób relacjonować przebieg tej inwestycji Obrazek
Mimochodem dodam,że jak przybędę na jesieni do mego miasta to się niewąsko zdziwię.......tyle inwestycji już ukończonych będzie....
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 1 lip 2011, o 20:34

ciekawe jak rondo zda egzamin w przypadku zamknietego przejazdu kolejowego, gdzie jak zawsze ustawi sie sznureczek samochodów (być moze mam za mala wyobraznie) ale rondo turbinowe chyba w tym przypadku niczym sie nie bedzie roznic od tradycyjnego i znajac mentalnosc naszych kierowców beda sie pchac do zderzaka poprzednika co poskutkuje totalna blokada ronda do momentu otwarcia rogatek :/ mylę się ?

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 1 lip 2011, o 20:36

Nie mylisz się, wystarczy pojechać na rondo Dobrzec i zobaczyć ich genialną twórczość.

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 1 lip 2011, o 20:57

Crossmen, dokladnie ten sam przyklad chodzil mi po glowie ;p

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 1 lip 2011, o 21:02

Thunder pisze:ciekawe jak rondo zda egzamin w przypadku zamknietego przejazdu kolejowego, gdzie jak zawsze ustawi sie sznureczek samochodów (być moze mam za mala wyobraznie) ale rondo turbinowe chyba w tym przypadku niczym sie nie bedzie roznic od tradycyjnego i znajac mentalnosc naszych kierowców beda sie pchac do zderzaka poprzednika co poskutkuje totalna blokada ronda do momentu otwarcia rogatek :/ mylę się ?
Jeżeli sznurek pojazdów przekroczy 500 m. (tyle mniej więcej wynosi odległość od rond do przejazdu kolej.) będzie problem. Pozostaje liczyć na inteligencję kierowców :wink:
Często zdarzają się tam tak długie kolejki ?

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 1 lip 2011, o 21:47

Oj często niekiedy przejazd jest zamknięty 10 min przed przejazdem pociągu
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 1 lip 2011, o 21:53

jp pisze:
Thunder pisze:ciekawe jak rondo zda egzamin w przypadku zamknietego przejazdu kolejowego, gdzie jak zawsze ustawi sie sznureczek samochodów (być moze mam za mala wyobraznie) ale rondo turbinowe chyba w tym przypadku niczym sie nie bedzie roznic od tradycyjnego i znajac mentalnosc naszych kierowców beda sie pchac do zderzaka poprzednika co poskutkuje totalna blokada ronda do momentu otwarcia rogatek :/ mylę się ?
Jeżeli sznurek pojazdów przekroczy 500 m. (tyle mniej więcej wynosi odległość od rond do przejazdu kolej.) będzie problem. Pozostaje liczyć na inteligencję kierowców :wink:
Często zdarzają się tam tak długie kolejki ?
za czasów skrzyzowania takie kolejki (nawet za skrzyzowaniem) byly w zasadzie normalnością, stąd też moje "obawy" :)

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 1 lip 2011, o 22:03

W niedzielę kiedy jest giełda, przy zamkniętych torach to kolejka luzem do WSK sie zdarza ...

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 2 lip 2011, o 13:27

Wydaje mi się że najbardziej zagrożony zablokowaniem w przypadku kolejki będzie przejazd z Księżnej Jolanty w kierunku giełdy.
Druga możliwość to kierunek od giełdy w kierunku centrum ale w tym przypadku raczej da się zostawić lukę aby ruch był możliwy. Tak było do tej pory, rzadko sie zdarzało żeby blokowano ten kierunek.

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 2 lip 2011, o 14:03

Mobilki, Mobilki kolejne duze wieści
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Żeby przenieść przystanek zmniejszyli komus posesje i płot przesunęli ..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostro się dzisiaj wzięli za 2 rondo, pełno wywrotek krązy i to co wybiorą tutaj to zawozili na rondo na częstochowskiej na tą 'wyspe' na środku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sory za te kropki na niektórych zdjęciach, jakas kropla mi na obiektyw kapła i nie zauwazyłem ...

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 3 lip 2011, o 21:42

Dla mnie zamknięcie tego samego odcinka drogi drugi raz w tak krótkim czasie to SKANDAL :x Najpierw przez miesiąc przesuwano most, teraz przez miesiąc remontują drogę prowadzącą do mostu. Dlaczego nie wykonano obu prac w tym samym czasie?! Za coś takiego w ZDM powinny polecieć głowy.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 lip 2011, o 21:50

Z tego co czytałem,co p.Gałka mówił to były to dwie różne inwestycje,różne żródła finansowania i co najważniejsze-różne terminy przetargów.A to wszystko jest ze sobą powiązane.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 3 lip 2011, o 21:56

W czasie gdy był juz robiony most, nawet jeszcze nie wiedzieli czy dostaną dofinansowanie .... Swoją drogą składałem pismo do ZDM o poszerzenie podjazdu...ciekawe czy zdecydują sie poszerzyć

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 3 lip 2011, o 22:19

Gdy zaczynali robić most to jeszcze nie wiedzieli. Ale drogę zamknięto w maju a przetarg na remont ogłoszony był 14.03 Czyli już w marcu kilka tygodni przed przesunięciem mostu było wiadomo, że droga będzie robiona. A władze już wcześniej się chwaliły że schetynówki mają prawie pewne. Moim zdaniem można było lepiej zgrać terminy, ewentualnie przesunąć most trochę póżniej i tak się opóżnił o pół roku.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 4 lip 2011, o 11:11

RoyBatty pisze:Gdy zaczynali robić most to jeszcze nie wiedzieli. Ale drogę zamknięto w maju a przetarg na remont ogłoszony był 14.03 Czyli już w marcu kilka tygodni przed przesunięciem mostu było wiadomo, że droga będzie robiona. A władze już wcześniej się chwaliły że schetynówki mają prawie pewne. Moim zdaniem można było lepiej zgrać terminy, ewentualnie przesunąć most trochę póżniej i tak się opóżnił o pół roku.
Przesunięcia mostu pewnie nie było można odłożyć. Ekipa miała siedzieć tam bezczynnie, czy zebrać swoje zabawki, a za miesiąc czy dwa wracać z powrotem? W dodatku w polskich warunkach nigdy nie wiadomo, ile inwestycja się opóżni (ktoś mógł na przykład złożyć protest lub z jakiś powodów przetarg mógł zostać unieważniony). Nie ma co się zajmować sprawami, na które nikt nie ma już wpływu, a trzeba się cieszyć, że droga w ogóle jest remontowana.

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 4 lip 2011, o 12:26

No dzisiaj zamknęli ulice, chociaz ze znaki stoją to jak ktos se wjedzie to przejedzie (po pół metrowym wykopie), ze zdjęciami bedzie licho bo sie robotnicy plują ze im zdjęcia robie chociaz ze nawet chociazby komórki nie miałem w ręku jedynie w niedziele moge robic jak ich nie będzie, więc najświeższa porcja będzie za 3 tyg bo akurat się składa ze wyjezdzam ...

wujek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:17
Lokalizacja: okolice

Nieprzeczytany post autor: wujek » 5 lip 2011, o 12:56

Na skrzyżowaniu na Szałe - Brzeziny przy moście zaczyn się sporo dziać. Oprócz układania w tym miejscu kanalizacji przerabiają jeszcze pobocza i wymalowali na jezdni zarys koła ronda. Można już wstępnie zorientować się jak to będzie wyglądać.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 lip 2011, o 00:23

http://rc.fm/polityczne/zgrac-sie-nie-dalo.html

Ale na Gałce psy wieszają......czasami to myślę czy ten facet sobie na to zasłużył :?: :roll:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 6 lip 2011, o 10:46

Wy narzekacie, nie wiecie co sie Tu dzieie...dla mnie wyjazd z garazu to jest jazda przez męki, w niektóych miejscach praktycznie by potrzeba czołgu, ale dostałem kartke ze droga będzie przejezdna dla mieszkańców i "jest przejezdna"...

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 7 lip 2011, o 14:14

Wykopują jezdnię na pół metra, potem wysypują tym kamykiem (juz są w połowie) i jutro dalej będą to robic tylko juz do połowy planują pierwszą warstwę masy położyć, zostaną takze wycięte wszystkie drzewa, nie bedzie równiez tak jak w planach od strony ulicy pasa zieleni a przy płocie chodnika a na odwrót, na rondzie szałe/lis jest nasypane DUUUZO ziemi pod rondo, od mostu do torów maszyna zrywa asfalt, jest takze gruntowny remont przejazdu kolejowego. Zadyma taka ze tylko sie gryzie piach w zębach. moze i to nudne jak flaki z olejem ale przyniosłem informacje...

ODPOWIEDZ