Prosna

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 27 mar 2011, o 23:44

Nie jestem pewien cz to rodzime topole były ? Zwłaszcza ten ,,grubasek'' przy Runotexie!

Obrazek
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 28 mar 2011, o 09:16

Przy Runoteksie na pewno rosła topola. Drzewo to było ulubionym miejscem setek szpaków.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 mar 2011, o 09:36

Dobrze, niech i tam rosła topola, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że Miasto w zastraszającym tempie nam ,,ł y s i e j e''! Ptaki miały miejsce gniazdowania czy odpocvzynki - niezależnie od tego czy sr..y czy też nie - a teraz nie mają Niue mają nad Prosny odcinkiem miejskim, nie mają w rejonie NOT czy uczelnianego parkingu. Podobnie przy Lipowej, Anyka i na os.Asnyka. Równocześnie znikają miejsca lęgowe (i gniazdowania też ) nad gliniankami, które zamiast przystosowywanie ich w miejsca rekreacji i wypoczynku, są zasypywane śmieciami i gruzami.Normy zapylenia mikrocząsteczkami są przekraczane wielokrotnie. Wzrasta zagrożenie powodziowe, a Kalisz zamienia się w betonową pustynię, bo nowe nasadzenia nie są robione w odpowiednim tempie i wielkości.
Radioaktyrne chmury znad Japonii dotarły już do Las Vegas i nad Islandię.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 28 mar 2011, o 10:51

sobieray-3 pisze:Normy zapylenia mikrocząsteczkami są przekraczane wielokrotnie.
Masz jakieś konkretne dane?
sobieray-3 pisze:Radioaktyrne chmury znad Japonii dotarły już do Las Vegas i nad Islandię.
Dotarły już nad Polskę i trudno nazwać je radioaktywnymi :wink:

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 mar 2011, o 15:42

Już je kiedyś publikowałem na forum, ale mam ,,lenia'' i juz mi sie nie chce szukac.
Na miejskiej stronie funkcjonuje mapa zagrożeń z 2003 roku :lol:

www.kalisz.pl/files/118980129346eaed4debd41/Plik6 -
Stacja badawcza, działająca niedaleko Muzeum Prób Atomowych w Las Vegas, wykryła niewielkie ilości radioaktywnego jodu 131 i ksenonu 133, które normalnie nie występują w tym rejonie Stanów Zjednoczonych.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... -Fukushimy

To jest takie samo ,,omamianie'' jak po katastrofie czrnobylskiej. Sa zmiany, ale niewielkie. Najważniejsze, że mają nowych ,,przybyszów'' w postaci jodu i ksenonu, których nie mieli do tej pory.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2011, o 16:49 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 28 mar 2011, o 16:17

Znalazłem post Gumisia:
Gumiś pisze:W roku 2005 mieliśmy 93 odnotowane przekroczenia poziomu dopuszczalnego, czyli najwięcej w skali Wielkopolski. Rok póżniej było jeszcze gorzej; padł nawet niechlubny rekord – 130 przekroczeń w ciągu 365 dni. W roku 2007 odnotowano wprawdzie ich spadek do poziomu 68, ale nadal jest to najwyższy wskażnik występujący w granicach naszego województwa.
A co do Fukushimy, to pewne minimalne zmiany w składzie powietrza występują, ale żeby dla nas poziom radioaktywności był niebezpieczny, to Japończycy i Amerykanie musieliby umierać na chorobę popromienną. Jeżeli chodzi o niebezpieczeństwo dla nas, to do Czarnobyla nie ma co porównywać...

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 mar 2011, o 17:02

Ja tylko żżyczyłbym sobie dotrzeć do polskich raportów o zachorowalności na tarczycę, będącej ,,skutkiem ubocznym'' po wybuchu czrnobylskim. To było tylko ca 700 km od Kalisza. Pamiętam dokładnie bo biegałem po zażyganych przychodniach ze swoimi dziećmi, a czasy były ,,ponure'', a płyn Lugola był dla dzieci zwykłych śmiertelników praktycznie niedostępny, a jeżeli już to podany za póżno. Narazie mam poczynione obserwacje na kilku osobach z kręgu znajomych. Nie jest różowo.Wystarczy poczytać "

http://nauka.katalogi.pl/jak%C4%85_rol% ... 18938.html

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 mar 2011, o 19:29

sobieray-3 pisze:Ja tylko życzyłbym sobie dotrzeć do polskich raportów o zachorowalności na tarczycę, będącej ,,skutkiem ubocznym'' po wybuchu czrnobylskim. (...)
Przekonanie o związku wzrostu zachorowalności na choroby tarczycy z katastrofą czarnobylską nie ma pokrycia w faktach. Jej skutki były w Polsce bardzo skrupulatnie badane przez niezależne ośrodki, m.in. podziemną "Solidarność" resortu atomistyki, wprost dyszącą wówczas żądzą rewanżu wobec gen. Jaruzelskiego, który po wprowadzeniu stanu wojennego osobiście rozgromił Instytut Badań Jądrowych (internowania, aresztowania, wreszcie rozwiązanie IBJ i relegowanie stu pracowników). Początkowe tchórzliwe przemilczenie katastrofy przez polskie władze uznano za doskonałą okazję do ich kompromitacji, przystąpiono więc z wielkim zapałem do pracy. Jednakże liczne pomiary i inne badania w wielu miejscach w kraju niczego specjalnie bulwersującego nie wykazały. Skażenie było nikłe, kilka razy mniejsze od naturalnego tła spotykanego w wielu zamieszkanych okolicach na świecie. Czerwoni mieli po prostu szczęście, dobrze, że zwykli obywatele Polski też.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 mar 2011, o 19:48

Chłopcy jak zwykle spamują :lol: dyskusja rozlazła się jak wszy po kołnierzu 8)
Poszukajcie sobie odpowiedniego tematu,bowiem takowy jest 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 5 kwie 2011, o 08:14

Prosna wczoraj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 kwie 2011, o 09:29

Na środkowym - ma byc kładka rowerowe ,,podwieszona''. a na dolnej fovoe ,,kładka piesza'' :)! WIOS... eeeee W I O C H A !!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 kwie 2011, o 14:59

g13k

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 4 lip 2011, o 20:10

Tymczasem na Prośnie... Kajak Polo :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 4 lip 2011, o 20:16

Fajowe to... :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 lip 2011, o 21:34

Miłe spędzanie czasu,zapewne kibiców po obu stronach rzeki było trochę :?: :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ