Kamienice

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 lip 2011, o 23:44

Panowie nie narzekajcie :mrgreen: cieszyć się trzeba,że budynki remontują :lol: jeszcze niedawno jak patrzałem na te wszystkie kamienice,brudne i takie szare to przypomniał Mi się taki napis na murze na Harcerskiej :P
Życie jest jak papier toaletowy-szare,długie i do d..py.
Tak samo prawie było z tymi kamienicami......a wam się kolorki nie podobają :P :P :P
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 14 lip 2011, o 22:23

14.07.2011r.:
Obrazek

Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 lip 2011, o 22:46

Muszę jutro tam skoczyć, żeby zobaczyc na żywca.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 lip 2011, o 00:18

To nie Wenecja, to Venice Fairs :)! Jednak pyły i mikropyły kaliskie za pół roku kolorki wyrównają.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Chips
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 1 maja 2010, o 18:40
Lokalizacja: Zawodzie

Nieprzeczytany post autor: Chips » 15 lip 2011, o 18:28

Gumiś, zgadzam się z Tobą w 100 %. Niestety podczas śledzenia forum, często natrafiam na opinie, które przypominają marudzenie rozkapryszonych dzieci. Owszem, wiele uwag jest zasadnych, ale czepianie się kolorów kamienic, które zwłaszcza w rynku powinny być zróżnicowane i maja pełne prawo NIE PASOWAć do siebie na wzajem. Ma być kolorowo, ma być żywo, ma być wesoło!!! Dajmy rynkowi cos bardziej poruszającego niż tylko różne odcienie szarości.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 lip 2011, o 08:14

Kolorowo i wesoło to może być w wesołym miasteczku. Miejscu idealnym dla dzieci. Tu mamy miasto lokacyjne. To ma robione z głową, i z poszanowaniem zasad renowacji. Jeśli tak jest w tym przypadku, to okey.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 lip 2011, o 10:27

Eeeee... k-man czepiasz się! Ma być kolorowo . Przecież kolory tych kamieniczek ,,współgrają'' z tym buraczkiem ,,Energii'' przy Zamkowej . To jest piękne jak kiecka baby z Opoczyńskiego czy z okolic ... Pacyny w Łowickiem :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 16 lip 2011, o 10:37

Kolory trochę dają po oczach heheh, ale ważne że coś się dzieje i się odnawia, lepsze takie kolory niż stare budynki z odpadającymi tynkami, jak by tak całe śródmieście odnowili to nasze miasto w końcu by się w centrum ładnie prezentowało.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 16 lip 2011, o 20:56

"Na żywo" kamienica wygląda b.dobrze. Chyba nikomu nie trzeba przypominać jak było przed.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 lip 2011, o 22:37

LUK pisze:"Na żywo" kamienica wygląda b.dobrze. Chyba nikomu nie trzeba przypominać jak było przed.
To po coś tak spieprzył swoje fotki :)? Przecież widać, że nie mają równowagi barwnej. Mieszkałeś kiedyś przy ,,Ultramarynie'' :wink: ???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 16 lip 2011, o 22:45

Sorki sobieray-3 ale mój aparat foto nie jest z górnej półki. Jak pewnie zauważyłeś zdjęcie robiłem o zmierzchu przy włączonych latarniach. Tak nawiasem, to polecam spacerek w tamten rejon i chętnie pooglądam Twoje w pełni profesjonalne zdjęcia.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 lip 2011, o 23:03

Ja tez mam ,,małpkę'' Sony(12 Mpix, 3x zoom), a syn nie chce mi swojego Pentaxa udostępnić. Jednak balans bieli powinien być i w Twoim aparacie? - Poszukaj coś takiego jak ,,BW''.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 19 lip 2011, o 09:29

Co do kamienicy to uważam, że powinna być pomalowana w jednym kolorze lub przynajmniej niższa część taka, a wyższa taka. A zobaczcie jaką fuszerę odstawili - ściana szczytowa tej wyższej części jest żółta, a frontowa - czerwonawa.

Za to mam też dobre wieści: wróciły odboje bramne przy Nowym Świecie :) :)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 lip 2011, o 10:38

emil_p pisze: ( ... ) Za to mam też dobre wieści: wróciły odboje bramne przy Nowym Świecie :) :)
Brawo! Zaskoczyłes mnie emilu./ To rzeczywiście dobra wiadomość. Mała rzecz a cieszy. Noo, bo kto to słyszł żeby do oficerskiej kamienicy byle furką wjeżdżać :wink: .

Emilu, przedwczesna radość. Robota ,,ubzdulona''! Zdaję sobie sprawę, że zadecydowały współczesne względy praktyczne, ale dzieło ? wykonane niezgodnie ze sztuką bramną :). Foty wstawię póżniej.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 26 lip 2011, o 21:00

Ładniutko się robi:
Obrazek

Obrazek

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 lip 2011, o 21:06

Dzisiaj widziałem na nowo ,,otulony'' d.Bank Spóldzielczy przy Sródmiejskiej. To podpucha czy poczatek remontu tej kamienicy?

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 26 lip 2011, o 21:12

sobieray-3 pisze:Dzisiaj widziałem na nowo ,,otulony'' d.Bank Spóldzielczy przy Sródmiejskiej. To podpucha czy poczatek remontu tej kamienicy?
Pewnie stara "otulina" (nawiasem mówiąc wiekowa) już się zdezelowała, a nowa powisi kilka lat.

albert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2009, o 14:55
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: albert » 2 sie 2011, o 22:12

Obrazek

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 sie 2011, o 00:28

Uważam, że kamienice w centrum Kalisza powinny mieć stonowane i raczej jasne elewacje. Nie podobają mi się jaskrawe i ciemne kolory, a najbardziej ohydna jest chyba zieleń (np.elewacja "PeDeTu")
Nie chcę się wymądrzać na temat kolorystyki elewacji, dlatego posłużę się fragmentem opinii specjalisty w tej dziedzinie prof. Aleksandry Satkiewicz-Parczewskiej, członka zarządu szczecińskiego oddziału SARP:

"Kolorystyka architektury miasta powinna być spokojna i stonowana, a w naszej strefie klimatycznej utrzymywać się w ciepłych barwach z zachowywaniem delikatnych odcieni kolorów ziemi. Ważne jest przy tym zachowanie właściwej percepcji miasta, jego perspektywy, prawidłowego odczytywania brył architektonicznych, proporcji, sekwencji przestrzennych, które mają ułatwić orientacje i poruszanie się w mieście. Ostre, jaskrawe kolory i niewłaściwe zestawienia barw budynków architektonicznych powodują zmianę w odczytywaniu prawidłowych odległości i właściwych proporcji brył, wywołują także silne reakcje emocjonalne, często o negatywnym zabarwieniu. Nawet jeśli barwy i zestawienia kolorystyczne są korzystne, ale mocno oddziałujące, to w połączeniu z innymi, licznymi informacjami napływającymi z przestrzeni miasta mogą powodować zbyt duży natłok wrażeń, co z kolei może budzić niepokój i podenerwowanie. Bardziej ostra kolorystyka, dobrze i świadomie dobrana dopuszczalna jest tylko w przypadkach wprowadzenia wyrażnych dominant w przestrzeni miasta, czy też dotycząca szczególnych obiektów, jak np. muzeów, sztuki współczesnej, czy innych.
Zasadniczo najmniej korzystne jest w naszej strefie klimatycznej używanie kolorów z palety tzw. zimnych, a szczególnie jaskrawych i o wyrażnej, ostrej wibracji chromatycznej. A wiec ryzykowne jest użycie wyrażnych i nasyconych niebieskich, granatów, zieleni, fioletów, różów, ostrych czerwieni itp. Trzeba tu zaznaczyć, ze szczególnie niebezpieczne są zielenie, bo bardzo rzadko udaje się dobrać odpowiednio pastelowy i wygaszony odcień tego koloru. A stosowanie ostrych fioletów i tzw. „majtkowych” różów na elewacjach domów i kamienic moim zdaniem powinno być karalne.
Następną kwestią są zestawienia barw, które mogą być albo kontrastowe albo harmonijne. Generalnie, silne kolorystyczne zestawienia kontrastowe powinny być stosowane w architekturze zewnętrznej jak najrzadziej. Bezpieczniejsze są zestawienia harmonijne – tzn. z sąsiadującej na kole barw palety kolorów i o podobnych odcieniach. Niekorzystne jest też zestawianie zbyt mdłych i szarych kolorów o niezdecydowanych odcieniach."


żródło: http://www.naszemiasto.stetinum.pl/pl/w ... sty/page/1

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sie 2011, o 08:25

WOW! Nie wiedziałem że można tyle o kolorach pisać :)
Nawet jeśli barwy i zestawienia kolorystyczne są korzystne, ale mocno oddziałujące, to w połączeniu z innymi, licznymi informacjami napływającymi z przestrzeni miasta mogą powodować zbyt duży natłok wrażeń, co z kolei może budzić niepokój i podenerwowanie.
Ja sie nigdy nie denerwuję gdy idę ulicą i widzę dużo kolorków, a nawet się cieszę że miasto jest piękniejsze i kolorowe, a nie szare, bure i jak po wojnie. Chyba psorek tu przesadziła, takie jest moje odczucie.
Mi tam się ta kamienica podoba, chyba lepiej tak niż było wcześniej, mi każda "nowa odmiana" kamienicy się podoba.
g13k

ODPOWIEDZ