Zabudowa na Nowym Rynku

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 7 sie 2011, o 19:46

To może być element przyszłej kampanii wyborczej.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 sie 2011, o 20:03

cheetah pisze:
Sprawa przeprowadzki zdaje się jednak być już przesądzona. Władze miasta zapewniają jednak, że nie będą podejmować żadnych drastycznych kroków. Dają sobie na rozwiązanie sprawy nawet dwa - trzy lata.
Czyli władze miasta się boją :lol: czego :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 sie 2011, o 23:05

K-man pisze:Obecna fontanna nie jest żadnym cudem.
No tak też prawda ale w Kaliszu lepszej nie ma. No i takiej działającej też nie, a przecież można na nią wstawić jakąś figurę (jak by była możliwość oczywiście), trochę pudru i makijażu i fontanna już by taka zła nie była.
g13k

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 8 sie 2011, o 00:22

Gumiś pisze:
cheetah pisze:
Sprawa przeprowadzki zdaje się jednak być już przesądzona. Władze miasta zapewniają jednak, że nie będą podejmować żadnych drastycznych kroków. Dają sobie na rozwiązanie sprawy nawet dwa - trzy lata.
Czyli władze miasta się boją :lol: czego :?:
Tego zeby nie nawyrabiało sie tak jak było we Warszawie przy przenoszeniu - gaz, pały itp.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 sie 2011, o 09:10

Anto pisze: Tego zeby nie nawyrabiało sie tak jak było we Warszawie przy przenoszeniu - gaz, pały itp.
Ale chociaż by się coś działo w Kaliszu, a tak to spokój i monotonia :D
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 sie 2011, o 09:29

Właścicielem terenu jest Miasto i nie wiem czego się obawia. Element tam zatrudniający ,,się'' jest elementem trudnym. Znam go z Budapesztu, Wiednia, West Berlina czy nawet Kudowy/Nachodu. Targowisko, to jest ich styl życia, styl bycia i picia. Oni nie wychylą nigdzie głowy, bo przyzwyczajeni są do wiecznych kantów. Nie lubią płacić podatków, bo nie lubią ryzykować czy uczyć się nawet. Mają to we krwi z dziada, pradziada, bo w Kaliszu granica wiecznie była blisko. Na przenosinach oni mniej tracą niż miasto. Czy ktoś próbował wyliczyć jaki procent całości stanowią ich podatki ?
Uważam, że Miasto winno z ,,targowiczanami'' uzgodnić rozsądny termin i starać się spokojnie i skutecznie go wyegzekwować. Soha czy Tottenham'u tu nie będzie. Targowisko pomiędzy AWP, Podwalem i 3-go Maja jest najlepszym rozwiązaniem z możliwych, choćby ze względu na dostpn0ść komunikacyjną tego terenu, zarówno dla handlarzy jak i ich klientów.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 8 sie 2011, o 11:30

sobieray-3 pisze:Uważam, że Miasto winno z ,,targowiczanami'' uzgodnić rozsądny termin i starać się spokojnie i skutecznie go wyegzekwować. Soha czy Tottenham'u tu nie będzie. Targowisko pomiędzy AWP, Podwalem i 3-go Maja jest najlepszym rozwiązaniem z możliwych, choćby ze względu na dostpn0ść komunikacyjną tego terenu, zarówno dla handlarzy jak i ich klientów.
Zgadzam się, chociaż w Wawie "rozsądny" termin ustalany był kilkukrotnie, a i tak, jak się skończyło, każdy wie. Uważam, że każdy termin będzie zły i ostatecznie i tak skończy się przepychankami (czy to będzie za trzy miesiące czy za trzy lata). Jedynym rozwiązaniem byłoby przejęcie przez galerię znacznej części klientów, ale sprzedawcy, zdaje się, liczą na większe zainteresowanie targowiskiem. Myślę, że ta sprawa tak szybko się nie skończy, chyba że w umowie offsetowej zawarte są jakieś terminy...

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 sie 2011, o 11:51

Ci potencjalni kliernci GT , to inny rodzaj klienteli! Ci co maja iść na rynek po pietruszkę, to ją kupią. Na Nowym Rynku ma być poprostu p o r z ą d e k, tego wymaga estetyka Miasta, która jest sprawą nadrzędną. Zgodzę się , że przenosiny są sprawą kłopotliwą i nawet kosztowną - w pewnym sensie, ale to sprawa nieunikniona. Tego wymaga interes społeczny Kalisza.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 8 sie 2011, o 14:42

Sobieray-3 pisze:Fontann ulicznych - ,,podłogowych'' jakie zilustował nam kol.imigaś nam nie brakuje. Takie najlepiej zaproponował by nam wajsprezydent . Te niuc niue kosztują .
Nie bardzo rozumiem. To fontanna ma kosztować, czy spełniać jakieś funkcje (wizualne lub użytkowe)?

Umiejscowienie takiego elementu otwartej fontanny (na tle innych porządnych fontann z posągami itp. w skali miasta) w jakimś ciekawym miejscu mogłoby być dobrym pomysłem, szczególnie efektywnym w okresie wysokich temperatur.

I nie zrozumcie mnie żle, mi też zależy na fontannach z prawdziwego zdarzenia, tylko po prostu biorę też pod uwagę ten praktyczny element fontann o jakim pisze po wyżej.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3668
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 8 sie 2011, o 15:08

Bez uporządkowania Nowego Rynku nie ma mowy o rewitalizacji całego kwartału pomiędzy Babiną, Wodną, Wojska Polskiego , Majkowską i Nowym Rynkiem. Odbudowa Koszar Godebskiego i rónoległe sensowne zagospodarowanie Nowego Rynku mogą znacząco zwiększyć zainteresowanie potencjalnych inwestorów (deweloperów?) fabryką Fibigera. Po prostu w lepszej dzielnicy będzie sens inwestować. Pomóc mogłoby też zakończenie budowy nieszczęsnej samowoli przy Chopina (czyt. zapewnienie rekompensaty sąsiadom).

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 sie 2011, o 17:40

To są ,,marzenia ściętej głowy'' !Tu nie ma co za dużo główkować, bo i tak ratuszowi urzędnicy przeprowadzą ... ,,sztanderyzacje'' problemu :)! Nie wiem czy Miasto się wyrobi do końca wieku tego? Przed wyborami wszystko jest do zrobienia, a potem, to jak Bozia da. Zważcie, że ten rok jest chyba ostatnim rokiem zaciągania długów, a potem to bedzie ... zarząd komisaryczny .

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 5 wrz 2011, o 19:13

Z XII Sesji Rady Miejskiej. Fragment sprawozdania prezydenta:

"...Druga z wymienionych spraw dotyczy Nowego Rynku. Rzeczywiście, już za niecałe dwa miesiące zakończy się pierwszy etap budowy Galerii Tęcza i obiekt zostanie oddany do użytku. Galeria wyznacza nowe standardy jakościowe handlu i nowy porządek urbanistyczny w najbliższym otoczeniu, czyli w obszarze Nowego Rynku, ulic 3 Maja, Majkowskiej i Chopina. Dla przypomnienia dodam, że warunki zabudowy określone przez Miasto i potwierdzone przez Wojewodę obejmują w jednym zadaniu inwestycyjnym gmach i parking podziemny pod Nowym Rynkiem. Nowemu Rynkowi chcemy wyznaczyć funkcje ogólnomiejskie, wyznaczyć jej rolę przestrzeni publicznej, która służyć może przedsięwzięciom kulturalnym, społecznym, zgromadzeniom, wydarzeniom okolicznościowy, koncertom itd. Nie chcemy jednakże tracić w Kaliszu miejsc targowych, więcej, uczynimy wszystko, aby wspierać wszystkie rodzaju handlu w mieście. Dlatego przedstawimy w niedługim czasie kupcom i Wysokiej Radzie koncepcję przeniesienia targowiska w nowe, nieodległe miejsce w perspektywie dwóch lat, a na targowisku przy ul. 3 Maja chcemy wznieść dwupoziomową halę targową. Byłoby to rozwiązanie docelowe na wiele lat."

zródło: http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... dd5edd9e7f

Zaintrygowało mnie zdanie Pana Prezydenta, które pozwoliłem sobie wytłuścić. Nie mam pewności o jakim gmachu jest mowa. Czy chodzi o Tęczę, czy może o gmach, który miałby stanąć na Nowym Rynku w miejscu gdzie dawniej stał budynek straży?
IMO pierzeja NR od strony plant powinna zostać zamknięta.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 wrz 2011, o 20:50

jp pisze: Dla przypomnienia dodam, że warunki zabudowy określone przez Miasto i potwierdzone przez Wojewodę obejmują w jednym zadaniu inwestycyjnym gmach i parking podziemny pod Nowym Rynkiem.

Zaintrygowało mnie zdanie Pana Prezydenta, które pozwoliłem sobie wytłuścić. Nie mam pewności o jakim gmachu jest mowa
Zapewne chodzi o budynek galerii,bo gdyby.....chodziło o odbudowanie budynku dawnej Straży Ogniowej to ratusz obwieszczał by to wszem i wobec :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 5 wrz 2011, o 22:38

ten "gmach", to GT
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 wrz 2011, o 22:39

Też tak myślę jak Gumiś i Tooom.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 7 wrz 2011, o 15:11

Macie rację, chodzi o GT. Uważam jednak, że parking podziemny oraz nawierzchnię placu, należałoby zaprojektować w taki sposób, by kiedyś można było odbudować budynek straży lub wybudować inny gmach zamykający południową pierzeję NR.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 wrz 2011, o 15:28

jp pisze: nawierzchnię placu, należałoby zaprojektować w taki sposób, by kiedyś można było odbudować budynek straży
Życzenia się spełniają :lol: podobno,piękny byłby to zaiste widok......taki comeback to past
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 7 wrz 2011, o 16:15

Gumiś pisze:
jp pisze: nawierzchnię placu, należałoby zaprojektować w taki sposób, by kiedyś można było odbudować budynek straży
Życzenia się spełniają :lol: podobno,piękny byłby to zaiste widok......taki comeback to past
Nie chodzi o powrót do przeszłości. Zacytowałeś tylko część mojego zdania :wink:
W miejscu gdzie dawniej stał budynek straży powinien stanąć jakiś gmach, ale niekoniecznie kopia budynku sprzed lat. Może to być gmach nowoczesny, modernistyczny, może nawiązujący w jakimś sensie do Tęczy, nie wiem. Ważne żeby NR od strony plant był ZABUDOWANY.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 wrz 2011, o 16:25

jp pisze: W miejscu gdzie dawniej stał budynek straży powinien stanąć jakiś gmach, ale niekoniecznie kopia budynku sprzed lat.


Dlaczegóż by nie :?: :roll:
jp pisze: Może to być gmach nowoczesny, modernistyczny, może nawiązujący w jakimś sensie do Tęczy
Nie mogę sobie wyobrazić tego..... :D :D :D :D z całym szacunkiem dla Twojego osądu,obecna ekipa rządząca nie jest w stanie Nam tego zapewnić :wink:
jp pisze:Ważne żeby NR od strony plant był ZABUDOWANY.
Z tym się zgadzam całkowicie :lol: i popieram z całego serca to o czym piszesz,warto by było przywrócić pierwotny wygląd.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 wrz 2011, o 16:31

Jeśli miałoby tam cos powstać, to za żadne skarby nie powinno nawiązywać do GT :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ