Hanko Sawicka znikaj...

To co już wybudowano.
Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 214
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 25 sie 2011, o 23:31

Od starego komunisty wiem,że Hanka Sawicka pięknie gadała tylko,że krzywe nogi miała. Zważywszy na to, iż ulica też nie jest prosta i biorąc pod uwagę te cechy wspólne, to nazwa może pozostać. Jak się zwał, tak się zwał, byle by się dobrze miał.
Wystarczy jak pod nazwą ulicy zostanie umieszczona tablica z informacją, czym się ta pani zasłużyła dla kraju.
To jest tylko historia, a histori nie należy przekreślać z histori powinniśmy wyciągać wnioski.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 3 wrz 2011, o 19:21

Tak ale nawet Leningrad nie jest już Leningradem.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 214
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 12 wrz 2011, o 22:44

Leningrad nie był budowany jako Leningrad.
Społeczeństwo w poprzednim ustroju, by wyrazić sprzeciw panującej władzy, potrafiło zakpić z ówczesnych bohaterów, osiągając jednocześnie splendor.
Tak powstała ul. Hanki Sawickiej, krzywa i pokrętna jak sama imienniczka.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3646
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 13 wrz 2011, o 20:21

Stanis pisze:(...)Wystarczy jak pod nazwą ulicy zostanie umieszczona tablica z informacją, czym się ta pani zasłużyła dla kraju.(...)
Niezły pomysł, oto proponowana treść tablicy:

"Hanna Krystyna Szapiro, pseudonim Hanka (ur. 19 grudnia 1917 w Krakowie, zm. 18 marca 1943 w Warszawie) – działaczka komunistyczna, pierwsza przewodnicząca Związku Walki Młodych. Działała na rzecz trwałego podporządkowania Polski władzom ZSRR.
Pozostaje we wdzięcznej pamięci mieszkańców tej ulicy, którzy dzięki radosnemu dla nich pozostawieniu jej jako patronki uniknęli przerażających ich kosztów wymiany dowodów osobistych oraz poniesienia innych straszliwych ofiar związanych ze zmianą nazwy".

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 wrz 2011, o 21:11

No, ja eto lublu :)! Ładnie to ująłęś. Mozna jeszcze dodać, że była z-cą sekretarza Rejkomu Komsomołu we Lwowie. Żródło mam w domu.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9011
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 lis 2011, o 16:37

g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3646
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 17 lis 2011, o 21:27

Ta sonda jest związana z jakąś konkretną inicjatywą, czy tylko RC tak sobie puściło?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9011
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 lis 2011, o 21:40

raczej humor redakcji rc ;)
g13k

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 13 kwie 2012, o 10:15

Trochę nie na temat. Trochę. Mnie od dawna spokoju nie daje ul. Dybowskiego, sowieckiego ministra (sowieckiego, bo czasach stalinowskich), który kazał palić książki, zupełnie jak w III Rzeszy. W tym samy czasie ministrem był Rumiński, który tm się zasłużył dla Kalisza, że przy tej ulicy jest NOT.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 kwie 2012, o 10:37

On to mógł sobie palcem w d... :). On nie był politrukiem. To była spokojna, porządna rodzina. Opowiadał mi o nich ich sąsiad z Piwonic - p.Cz.Kuczyński, który mi także polecił Sagę.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 13 kwie 2012, o 11:51

sobieray-3 pisze:On to mógł sobie palcem w d... :). On nie był politrukiem. To była spokojna, porządna rodzina. Opowiadał mi o nich ich sąsiad z Piwonic - p.Cz.Kuczyński, który mi także polecił Sagę.
Od lutego 1947 do 20 listopada 1952 był ministrem kultury i sztuki w rządzie Józefa Cyrankiewicza. Od 1944 do 1947 był posłem do KRN. Od 1947 do 1952 był posłem na Sejm.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 kwie 2012, o 14:04

mirza pisze:
sobieray-3 pisze:On to mógł sobie palcem w d... :). On nie był politrukiem. To była spokojna, porządna rodzina. Opowiadał mi o nich ich sąsiad z Piwonic - p.Cz.Kuczyński, który mi także polecił Sagę.
Od lutego 1947 do 20 listopada 1952 był ministrem kultury i sztuki w rządzie Józefa Cyrankiewicza. Od 1944 do 1947 był posłem do KRN. Od 1947 do 1952 był posłem na Sejm.
No i niech mu ziemia lekką będzie. To co , mamy tutaj Syrię zrobić ???
Wiesz kim był Jaruzel, a obecny go ... po rękach całuje :(.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 maja 2014, o 17:45

Czas chyba pożegnać się w końcu z komuną...
Na czerwono mamy obszar ul.Hanki Sawickiej:
Na pomarańczowo podzieliłem je na obszary...
Obrazek

Mam nadzieje że w końcu się ktoś tym zajmie zdaje sobie sprawę że są to niemałe koszty chociaż wielu z nich moglibyśmy uniknąć bo temat nie jest od dziś czy od tygodnia...

A powstają tam kolejne bloki czy obiekty Handlowe....

Oczywiście nawołuję do zmiany nazwy...
NP: etapowo tak jak to pokazałem
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3268
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 maja 2014, o 18:42

Dziwi mnie zawsze jak do walki z komuną nawołuje młode pokolenie które nie pamięta tych czasów. Mam pięćdziesiątkę i trochę już przeżyłem. Nie oceniam wszystkiego negatywnie. Było wiele minusów, ale były i plusy. Mieszkam przy tej ulicy i nazwa zupełnie mi nie przeszkadza. Zapoznałem się kiedyś z niezbyt ciekawym życiorysem tej pani i szybko zapomniałem. W sumie jaka będzie nazwa ulicy jest mi obojętne. Może ulice numerować i będzie po problemie.
Największym problemem jest to iż mieszka przy niej kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Licząc po kilka dokumentów na osobę do wymiany, zajęty czas tych osób koszty będą ogromne . Mało tego trzeba powiadomić np.banki i inne podobne instytucje o zmianie numerów dokumentów. Dochodzą jeszcze różne firmy znajdujące się przy tej ulicy. Wymiana szyldów , pieczątek ,druków.
Czy obecnie nie mamy w Polsce, Kaliszu innych problemów.Czy ludzie będą szczęśliwsi mieszkając przy innej ulicy. Ludzie dziś mają problem jak przeżyć od pierwszego do pierwszego i niewielu wie dokładnie kim była ta pani.Starsi z rozrzewnieniem wspominają minione czasy, gdzie nie byli tak poniewierani jak dziś. Te pieniądze lepiej przeznaczyć na służbę zdrowia,lub dla wielodzietnych rodzin.
Wymiana na raty nie wchodzi w rachubę. Jest ustawowy czas na zmianę danych w dokumentach.
Skoro nawołujesz do zmian załóż np. jakąś fundację do dekomunizacji ulic i z jej środków sfinansuj wszystkie koszty. Wtedy porozmawiamy . Narysowanie mapki na forum to trochę mało.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2014, o 10:58 przez Cristof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 maja 2014, o 20:32

Cris
twoja wypowiedź zajechała mi komuchem
Może tym się różnią my młodzi chcemy rozliczeń i zmian...
A nie Jaruzelskiego na Powązkach mówiąc że taki był ustrój...
Dempsey:
W naszych żyłach płyną barwy bieli i czerwieni w sercu będę wracał do potomków naszej ziemi...
Co mnie bardzo rusza zero patriotyzmu w państwie którego historię opowiada nam o walce...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3268
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 maja 2014, o 21:39

Caspress pisze:http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/17 ... 83c1,1,3,5
Kalisz będzie miał nową ulicę. Nazwą ją Inwestorską
Inwestorska, taką nazwę ma nosić kaliski odcinek obwodnicy Nowych Skalmierzyc. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni podczas czwartkowej sesji.
Z propozycją nazwy wystąpił prezydent Kalisza Janusz Pęcherz. Jak uzasadnia włodarz miasta, droga przebiega przez tereny inwestycyjne przeznaczone pod budowę obiektów handlowych o dużej powierzchni sprzedaży, obiektów produkcyjnych, składów, magazynów i zabudowę usługową. Nazwę „Inwestorska” poparły Rada Osiedla Szczypiorno oraz Rada Sołectwa Dobrzec.
Ul. Inwestorska nie wieżę! to już lepiej niech przywracają na nowych ulicach stare nazwy ulica np: Buczka
Sam chciałeś przywrócić ulicę Buczka. Tak to jest jak się jest z historią na bakier.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 maja 2014, o 22:26

Wtedy się nie interesowałem historią Polski :?
Troszkę się zmieniło :) :)

Właściwie wtedy to nawet nie wiedziałem że to nazwisko...

Liczyłem na coś typu "Mokotów" czyli spolszczonej pięknej nazwy z Włoskiego więc nie wytykaj :D
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 maja 2014, o 09:50

Jak dla mnie to w chwili obecnej są ważniejsze problemy w mieście niż generowanie kosztów związanych ze zmianą nazwy ulicy...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3268
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 29 maja 2014, o 10:48

Prawdziwe problemy trapiące wiele rodzin to co włożyć do gara . A nie patron ulicy. Za 21zł można pozyskać 6kg żywności.

Wstrzymany został 10-letni unijny program PEAD, w ramach którego dożywianych było 3 miliony Polaków, w tym 10 tysięcy osób z Kalisza. Od stycznia 7 kaliskich organizacji, które do tej pory otrzymywały żywność z Unii Europejskiej zdanych jest na własne zbiórki i łaskę przedsiębiorców. Nie jest łatwo, ale Grzegorz Chwiałkowski, który od 20 lat prowadzi kaliski Bank Chleba zaręcza, że swoim podopiecznym głodować nie pozwoli.

Jedna osoba potrzebująca otrzymywała miesięcznie z unijnego programu 6 kg żywności o wartości 21 złotych. Zatem od stycznia do października wstrzymano pomoc wartą ponad 180 złotych na jedną osobę, co oznacza, że 10 tysięcy osób potrzebujących z Kalisza nie otrzyma jedzenia wartego prawie 2 tysiące złotych. - Przypuszczam, że teraz zrodzi się w tych rodzinach dylemat, czy kupić dziecku chleb czy zapłacić czynsz. I na pewno nie będzie zapłacony czynsz, bo chleb dziecko musi dostać – mówi Grzegorz Chwiałkowski, prezes Banku Chleba w Kaliszu.
http://www.faktykaliskie.pl/bank-chleba ... wstrzymana" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 maja 2014, o 17:25

Jaśku i Crisie zgodzę się że jest wiele ważniejszych potrzeb ale...

Podkreślam też że powstaje/powstały w ostatnim czasie różne obiekty... z Hanko fobią...

np: Galeria Mini Park czy d. Piotr i Paweł...
Te bloki co się budują przy pętli zapewne też będą nosić nazwę Sawicka...
A czemu nie Graniczna która też tam przebiega...??
Cofnąć się parę lat do tyłu kiedy powstała biedronka to tak naprawdę do pętli od skrz. z Graniczną było można zmienić nazwę ul. bez kosztów...
Znikła by zarazem wtedy Komuno fobia KLA a jakby nie było 80% jeździ na tą zajezdnie z tą obskurną nazwą ;/ :twisted:
A więc było można to w jakiś sposób ograniczyć...

Wracając jeszcze do głodu zgodzę się zwami że głód jest ważniejszym problemem!
Zarazem jest to problem który nigdy nie zniknie!

Ale nie wiem czy problem głodu to biznes miasta Kalisz czy jednak naszego nieudolnego rządu III RP?
Warto się też zastanowić czy zmiana nazwy ulicy to też taki hiper koszt mam tu namyśli patrząc na inne beznadziejne wydawanie kasy...
np: Homofobię czy dawanie kasy Ukrainie która woli dać nam za pomoc embargo na wieprzowinę...

Kolejną sprawą jest pytanie czy ktoś taki powinien widnieć na tych murach?
To tak jak mieć ul. Stalina i mówić że są ważniejsze wydatki :|
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ