Budowa bloków przy granicy Nowych Skalmierzyc

To co już wybudowano.
Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 8 sty 2012, o 10:13

Na pewno macie zapis z umowie p. że w przypadku włoki jednej ze stron w przystąpieniu do zawarcia umowy (akt notarialny) sprzedaży druga strona ma prawo żądać zapłaty kary umownej z tytułu zwłoki w wys.... zł za każdy dzień zwłoki. Tak naliczona kara nie może być wyższa niż ... ceny przedmiotu umowy

Więc nie rozumiem Waszej biernej postawy

evergreen23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 20:49
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: evergreen23 » 8 sty 2012, o 12:24

error
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, o 21:08 przez evergreen23, łącznie zmieniany 3 razy.

evergreen23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 20:49
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: evergreen23 » 10 sty 2012, o 21:12

Error
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, o 21:08 przez evergreen23, łącznie zmieniany 2 razy.

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 10 sty 2012, o 23:29

A nie lepiej byłoby zwołać zebranie lokatorów albo przejść się z tym pismem po lokatorach niż na forum pisać?

przecież to tylko jeden blok z chyba trzema klatkami

Ludzie -jak Wy chcecie tam mieć Wspólnotę w tym bloku, jak już przy tak ważnej sprawie nie dajecie rady profesjonalnie i wspólnie tego załatwić?

a ten termin to mieliście do stycznia tego roku czy do poprzedniego ? - bo nie było sprecyzowane w poprzednich postach






evergreen23 pisze:Polecam lokatorom skorzystanie z pisma. W końcu mamy do tego (zgodnie z umową) prawo. Walczmy o swoje.

Dane wierzyciela:
(wpisać swoje dane)


Firma Budowlana Waldemar Szulc
ul. Kościelec-Kolonia 27
62-831 Korzeniew, woj. wielkopolskie


PRZEDPROCESOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY


Niniejszym wzywam Pana do zapłaty kwoty xxx (za każdy dzień zwłoki 50zł) . Powyższa należność wynika z niedotrzymania warunków następującej umowy:

1. Umowa kupna – sprzedaży wyodrębnionego lokalu mieszkalnego nr ….

Na dokonanie pełnej wpłaty wyznaczam Panu nieprzekraczalny termin czternastu dni od daty doręczenia niniejszego pisma. Pieniądze proszę wpłacić na konto:

Dane do przelewu:

xxxxxxxxx

W przypadku uchybienia powyższemu terminowi, proszę traktować niniejsze pismo jako przedprocesowe, ostateczne wezwanie do zapłaty.

W takiej sytuacji zmuszony/a będę skierować sprawę na drogę postępowania sądowego (nakazowego). Pragnę zwrócić uwagę, iż w takim przypadku oprócz kwoty faktycznego zadłużenia, powiększonego o należne odsetki, zostanie Pan obciążony dodatkowymi kosztami postępowania sądowego (w tym kosztami zastępstwa procesowego) oraz kosztami egzekucji komorniczej, co zwiększy nominalną wartość zadłużenia.

Nadto orzeczenie sądowe wydane po przeprowadzonym postępowaniu sądowym może być podstawą do wpisania Pana do Rejestru dłużników niewypłacalnych, co pozbawi Pana wiarygodności jako kontrahenta i utrudni bądż wręcz uniemożliwi korzystanie np. z kredytów bankowych.

Oświadczenie sporządzono w dwóch egzemplarzach.



Podpis wierzyciela

magdoolka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, o 09:36
Lokalizacja: poland

Nieprzeczytany post autor: magdoolka » 11 sty 2012, o 08:43

Dzisiaj na godzinę 19 planowane jest spotkanie mieszkańców w Lazurze, wybieracie się?

mkalik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:43
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mkalik » 11 sty 2012, o 13:22

Im będzie nas więcej tym lepiej. Kto moze niech przyjdzie! Szulc stracił wiarygodność i powinniśmy dzisiaj przycisnąć go to muru i wystąpić z pismem przedprocesowym. Dopiero wtedy potraktuje nas poważnie.

!PITER!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 13:00
Lokalizacja: CHMIELNIK

Nieprzeczytany post autor: !PITER! » 11 sty 2012, o 18:07

witam z chęciom ale za daleko mam zeby przyjechac na spotkanie

Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 lis 2011, o 20:49
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: Sylwek » 11 sty 2012, o 21:45

A ja tam byłem, oglądałem ten blok już postawiony i widziałem poniszczone drzwi i tynki przy wejściach do klatek schodowych to też świadczy o tym kto tam mieszka. WSTYD lokatorzy

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 11 sty 2012, o 22:16

Wygląda na to, że lokatorzy się tam wprowadzili i żyją w zasadzie bez praw do mieszkań stąd ten bałagan. Ale póki nie doprowadzą spraw do końca z ustaleniem własności to pewnie nie powołają wspólnoty mieszkaniowej, nie zaczną płacić czynszu i w tym funduszu remontowego na ewentualne naprawy i sprzątanie.

Generalnie tez mnie zdziwiło, że nowy blok a już tak niektóre rzeczy poniszczone i brudno na klatkach.

To świadczy też o Szulcu - wizytówka miejsca super


Sylwek pisze:A ja tam byłem, oglądałem ten blok już postawiony i widziałem poniszczone drzwi i tynki przy wejściach do klatek schodowych to też świadczy o tym kto tam mieszka. WSTYD lokatorzy

evergreen23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 20:49
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: evergreen23 » 11 sty 2012, o 22:47

Error
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, o 21:09 przez evergreen23, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 sty 2012, o 23:24

Ludzie,ale kto Wam kazał kupować od developera......
evergreen23 pisze:. A mama miała rację, kup mieszkanie w wielkiej płycie, przeżyjesz developerów, a nawet trzęsienie ziemi.
Z tym masz rację,choć nie do końca,lepiej kupić w cegle.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 11 sty 2012, o 23:35

Niestety czasami warto zapłacić więcej i kupić mieszkanie od sprawdzonego developera których nie brakuje w Kaliszu.Żaden też nie jest idealny żeby nie było tak pięknie ale przynajmniej ma doświadczenie w tego typu inwestycjach.
A tak widać kolejny żółtodziób bawi się w developerkę :D

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 12 sty 2012, o 07:37

Pawel pisze:Niestety czasami warto zapłacić więcej i kupić mieszkanie od sprawdzonego developera których nie brakuje w Kaliszu.


Znam przynajmniej trzy osoby, którym wszedł grzyb, popękały ściany i sufity - ci własnie sprawdzeni deweloperzy wypieli się bo mineło 10 lat

Mój znajomy wykańczał co niektórym mieszkania więc widział jak zrobione - szkoda gadać


Żaden też nie jest idealny żeby nie było tak pięknie ale przynajmniej ma doświadczenie w tego typu inwestycjach.
A tak widać kolejny żółtodziób bawi się w developerkę :D

To, ze Szulc to żółtodziub to fakt

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 12 sty 2012, o 08:06

evergreen23"

koniecznie daj znać na tym forum co dalej - ku przestrodze i informacji dla innych

a to, że niektórym się nie chce to nie zdziwienie - tak we wspólnotach niestety jest - jeden biega i załatwia a reszta robi uniki bo myślą, ze w domkach jednorodzinnych mieszkają albo komuna zrobi za nich wszystko. To, że nie dbają też nie zdziwienie - niby ich ale tego nie rozumieją

A tak a propos - dlaczego Wy już mieszkacie jeżeli budynek nie jest odebrany i jak widać są w nim poważne mankamenty?




evergreen23 pisze:Cóż, spotkanie się odbyło. Niektórzy dobrze się bawili, inni mniej. Szkoda, że społeczeństwo nie ma pojęcia, w jakim standardzie powinno odebrać swoje mieszkania, za które przecież słono płaci. Zdaje się, że uległo słodkiej minie kotka ze Shreka.
Blok jeszcze nieoddany, a już pojawiają się problemy z ogrzewaniem (16 stopni w mieszkaniach) ( a może to nowoczesna wersja apartamentów z wbudowaną w metraż mieszkania lodówką?). Nie mamy się jednak czemu dziwić, skoro firma hydrauliczna z Nowych Skalmierzyc zrobiła odpływy kanalizacji ze spadkiem do muszli, a nie do pionu. Pewnie ogrzewanie też sknociła, dając chiński czujnik temperatury z centrum chińskiego KILLA.
Dobrze, że ktoś poruszył problem wyrwanej belki, ograniczającej wjazd na chodnik przed blokiem. To świadczy o poziomie któregoś mieszkańca, który wychował się chyba na farmie buraków. Taką osobę należy izolować od społeczeństwa. Obdrapane klatki schodowe też nie licują, a tego już developer nie zrobił, ale lokatorzy! Jeszcze nie mamy bloku na własność a już wygląda jak ostrzelane blokowisko w Sarajewie! Gratuluję.
A co do wcześniejszych komentarzy. Nie będę biegać z wezwaniem do sądu do wszystkich lokatorów (nawet jeśli są tylko 3 klatki), bo na kredyt trzeba zarobić, a niektórzy mieszkają tam od paru miesięcy i im się tyłka nie chciało ruszyć;] Zresztą, po co, skoro większość wyszła zadowolona z rozmowy i za +/- 500 zł będzie milczeć. Zobaczymy jak bardzo im się to opłaca. Już wkrótce opublikuję artykuł o naszych Alternatywach na łamach lokalnej prasy. A mama miała rację, kup mieszkanie w wielkiej płycie, przeżyjesz developerów, a nawet trzęsienie ziemi.

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 12 sty 2012, o 09:28

Pawel pisze:Niestety czasami warto zapłacić więcej i kupić mieszkanie od sprawdzonego developera których nie brakuje w Kaliszu.Żaden też nie jest idealny żeby nie było tak pięknie ale przynajmniej ma doświadczenie w tego typu inwestycjach.
A tak widać kolejny żółtodziób bawi się w developerkę :D

A gdzie są Ci sprawdzeni deweloperzy?
Osobiście znam kilka osób którym po dziesięciu latach wlazł grzyb, wilgoć albo sufit poodpadał.
Mam znajomego, który wykańczał mieszkania w takich blokach - masakra.
Więc pytam się gdzie Ci sprawdzeni deweloperzy

Chodzą słuchy po Kaliszu, że Szulc buduje dobrze- ale z tego co widać to nieprawda
Na dodatek jeden wielki burdel

Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 lis 2011, o 20:49
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: Sylwek » 12 sty 2012, o 09:50

Ale najwięcej tutaj krzyczy tylko jeden użytkownik. Może w rzeczywistości nie jest aż tak żle. Nie można oceniać kogoś po jednym potknięciu.

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 12 sty 2012, o 10:10

Sylwek pisze:Ale najwięcej tutaj krzyczy tylko jeden użytkownik. Może w rzeczywistości nie jest aż tak żle. Nie można oceniać kogoś po jednym potknięciu.

Wydaje mi się, że w takich sprawach jak mieszkania i duże pieniądze innych nie powinno być potknięć - jeżeli całe to zamieszanie można w ogóle nazwać potknięciem. Bo jeszcze można przełknąć fakt, ze coś się tam opóżnia ale problemy z instalacją hydrauliczną, ogrzewaniem itp. - to już przesada.

Z doświadczenia wiem, że ludzie raczej nie są skorzy do wychylania się i walkę o swoje dlatego nie dziwię się, że jest jeden użytkownik, który się odzywa tym bardziej, że trzeba brać pod uwagę fakt, iż pewnie większość lokatorów z tego bloku nie zagląda na to forum.

W każdym razie Szulc ma jeszcze szanse wyjść z tego bez naciągniętej na szwank reputacji o ile zakończy sprawy po ludzku i zgodnie z prawem

Więc trzeba poczekać na zakończenie

A ludzie niestety kupujący mieszkania od deweloperów muszą najpierw do prawnika a potem patrzeć inwestorowi na łapy. Nie ma lekko

magdoolka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, o 09:36
Lokalizacja: poland

Nieprzeczytany post autor: magdoolka » 12 sty 2012, o 11:02

Słuchajcie, zróbmy spotkanie tylko i wyłącznie w gronie mieszkańców - porozmawiamy na spokojnie, rozważymy wszelkie wątpliwości. Skoro je mamy, nie bójmy się o nich mówić otwarcie - bezimienne podburzanie na forum nie posuwa nas na krok i nie przynosi rozwiązań. A propos wczorajszego - byli niby wszyscy, nawet ci najbardziej zadowoleni, ale jakoś głosniej ich słychac na forum internetowym niż w realu... Spotkajmy się :)

magdoolka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, o 09:36
Lokalizacja: poland

Nieprzeczytany post autor: magdoolka » 12 sty 2012, o 11:03

miałam na myśli tych najbardziej niezadowolonych oczywiście

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 12 sty 2012, o 12:32

@Kaja napisałem ze nie ma idealnych firm ale zobacz jak wyglądają oddawane bloki Antczaka,Spółdzielni Dobrzec czy Novum.

A w jakim stanie bedzie blok Szulca za 10 lat trochę zbyt wcześnie dywagować.

ODPOWIEDZ