Budynek mieszkalny - SM Dobrzec

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 24 lut 2012, o 23:20

W Koninie od kilkunastu lat poza TBS-ami w zasadzie nie powstają nowe bloki.Kiedyś czytałem na ten temat w ichniejszej prasie lokalnej że nie ma popytu na mieszkania "spółdzielcze".
Sam jestem ciekaw czy ta inwestycja ruszy i ile trzeba będzie zapłacić za mieszkanie na tym osiedlu.

Ceny już znalazłem :lokują się w przedziale od 3844 zł do 4770 zł brutto.

Obawiam się że w Kaliszu nie byłoby chętnych za te ceny.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 lut 2012, o 11:55

W Kaliszu też będzie musiało powstać jakieś zupełnie nowe osiedle wielorodzinne z całą infrastrukturą, gdyż obecnie budowane na Dobrzecu bloki są już ostatnimi w tym rejonie miasta.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

adamski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2011, o 07:58
Lokalizacja: SULISLAWICE

Nieprzeczytany post autor: adamski » 13 mar 2012, o 19:07

W dniu 07.03.2012 zmieniono pozwolenie na budowę. W budynku powstanie przychodnia wydzielona z 3 mieszkań.

Pozdrawiam

Max Planck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2012, o 20:32
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Max Planck » 13 mar 2012, o 20:36

adamski pisze:W dniu 07.03.2012 zmieniono pozwolenie na budowę. W budynku powstanie przychodnia wydzielona z 3 mieszkań.
Nawet domyślam się o które mieszkania chodzi. Ciekawe co na to mieszkańcy klatki, w której będzie przychodnia. Jak się domyślam, pewnie osobnego wejścia nie będzie. Wydaje mi się to trochę nie fair, ale to już powinni wypowiedzieć się przyszli sąsiedzi przychodni.

kalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:57
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: kalisz » 13 mar 2012, o 21:33

To jakieś nieporozumienie! Jak zwykle w trakcie jakieś zmiany, niekorzystne dla mieszkańców. Wieczny hałas, dosyć, że z blisko położonej ulicy to dodatkowe samochody na parkingu, chorzy, wieczny ruch, śmieci i nie daj boże wspólna klatka, koszmar.

adamski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2011, o 07:58
Lokalizacja: SULISLAWICE

Nieprzeczytany post autor: adamski » 13 mar 2012, o 23:38

Cytat z decyzji:

Inwestor postanowił dokonać zmian w projekcie budowlanym.......... i w związku z tym:
- oddzielenie skrzydła budynku po lewej stronie klatki schodowej
- obniżenie posadzki o 30cm w części przeznaczonej pod przychodnie
- obniżenie posadzki piwnic pod przychodnią o 15cm
- zmianie wejścia do klatki środkowej od strony północnej, zaprojektowano wspólne schody i podest dla klatki schodowej i przychodni
- zaprojektowaniu podnośnika dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do przychodni
- obniżeniu wysokości attyki na stropodachu: -0,5m



A swoją drogą to w uzasadnieniu :

"Po analizie złożonych dokumentów ustalono, iż zamierzenia inwestora są zgodne z "Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Dobrzec",........, teren ten objęty jest jednostką bilansową 30.MN z przeznaczeniem pod tereny zabudowy wielorodzinnej oraz 29KS pod tereny komunikacji samochodowe."

A obiekt użyteczności publicznej podlega pod MN??

Pozdrawiam

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 14 mar 2012, o 09:50

A czy gdzieś w internecie można znaleźć tę decyzję? Oczywiście mieszkańcy bloku nic o tym nie wiedzą!!!!

adamski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2011, o 07:58
Lokalizacja: SULISLAWICE

Nieprzeczytany post autor: adamski » 14 mar 2012, o 13:18

KasiaMirek pisze:A czy gdzieś w internecie można znaleźć tę decyzję? Oczywiście mieszkańcy bloku nic o tym nie wiedzą!!!!
Niestety w internecie jej nie ma, ale postaram się zeskanować i tu wkleić.

Pozdrawiam

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 14 mar 2012, o 18:37

adamski pisze:
KasiaMirek pisze:A czy gdzieś w internecie można znaleźć tę decyzję? Oczywiście mieszkańcy bloku nic o tym nie wiedzą!!!!
Niestety w internecie jej nie ma, ale postaram się zeskanować i tu wkleić.

Pozdrawiam
Dziękuję z góry :)

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 14 mar 2012, o 18:40

Rozmawiałam dziś z Panem ze spółdzielni, który uspakajał mnie, że powstanie "gabinetów lekarskich" w żaden sposób nie utrudni nam życia, ponieważ wejście będzie oddzielne i odgrodzone od części mieszkaniowej, dodatkowo powstanie 10 nowych miejsc parkingowych do użytku pacjentów.
Swoją drogą należałoby się chyba już zastanowić nad koniecznością złożenia pisma / wniosku do SM o założenie szlabanu przy wjeździe do garaży, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy podjeżdżam pod swój garaż i nie mam możliwości wjazdu samochodem. Co o tym myślicie?
A tak w ogóle - czy ta hala garażowa to już jest czy jeszcze nie?

Max Planck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2012, o 20:32
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Max Planck » 14 mar 2012, o 20:42

KasiaMirek pisze:Rozmawiałam dziś z Panem ze spółdzielni, który uspakajał mnie, że powstanie "gabinetów lekarskich" w żaden sposób nie utrudni nam życia, ponieważ wejście będzie oddzielne i odgrodzone od części mieszkaniowej, dodatkowo powstanie 10 nowych miejsc parkingowych do użytku pacjentów.
Po takich uspokojeniach nie ma już żadnych powodów do niepokoju ;-) A na poważnie, skoro Spółdzielnia nie raczyła poinformować przyszłych lokatorów, że będą mieli za ścianą przychodnię lekarską, to niby dlaczego miałaby wywiązać się z deklaracji składanych telefonicznie przez anonimowego pana?

[email protected]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2012, o 21:02
Lokalizacja: Dobrzec

poszukuję osób oszukanych przez SM Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: [email protected] » 14 mar 2012, o 21:17

Hej
Poszukuję osób ,które podpiszą się pod odwołaniem od decyzji o zmianie pozwolenia o budowie budynku (blok z halą garażową)gdzie ma powstać przychodnia!!!!!miał być budynek mieszkany a powstaje przychodnia z wykupionymi miejscami parkingowymi.Ludzie płacimy za cisze i spokój a nie za dodatkowe samochody,chorych,brud smród i śmieci!!![email protected]

spezynka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 23:12
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: spezynka » 15 mar 2012, o 00:27

Moim zdaniem to ta sprawa jest bardzo naciągana. Sądzę, że opóźnienia w rozpoczęciu budowy były spowodowane przystosowywaniem planów. Ten ktoś z Hanki Sawickiej 38, który się odwołał od pozwolenia, już wtedy wiedział, co się święci. Zobaczcie na 5 podstronę i na zdjęcia z 30.11.2011. Dokładnie widać po fundamentach, że są obniżone. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że SM Dobrzec za nic ma swoich klientów, ale tylko do czasu... Nie wierzę w to, że budowali od razu lokal przystosowany na przychodnię lekarską bez pozwolenia. Jeśli tak, to gdzie był do tej pory nadzór budowlany? Słuchajcie... podpisywaliśmy w umowie, że powstanie budynek mieszkalny z halą garażową. a nie było tak żadnej wzmianki o mieszkalno - usługowym przenaczeniu. Zobaczcie plany na stronie SM. Nic się nie zgadza. Czyżby znowu nasze umowy były nieważne? Jutro zamierzam sprawdzić wszystkie numery pozwoleń.
spezynka

[email protected]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2012, o 21:02
Lokalizacja: Dobrzec

12.03.2012 -ZMIANIONO POZWOLENIE NA BLOK MIESZKAL-USŁUGOWY

Nieprzeczytany post autor: [email protected] » 15 mar 2012, o 09:54

HEJ
Ludzie mamy 14 dni na odwołanie się od decyzji...Sprenzynka proszę o jakis kontakt ...czuję sie oszukana przez SM Dobrzec.Sprzedali mieszkania pod przychodnie ( gabinet lekarza ogólnego,ginekologii,stomatolog) na klatce wieczny hałas i obcy ludzie.Dodatkowo wykupione miejsca parkingowe dla Przychodni.SKANDAL!!!![email protected]

Max Planck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2012, o 20:32
Lokalizacja: Dobrzec

Re: 12.03.2012 -ZMIANIONO POZWOLENIE NA BLOK MIESZKAL-USŁUGO

Nieprzeczytany post autor: Max Planck » 15 mar 2012, o 11:26

[email protected] pisze:HEJ
Ludzie mamy 14 dni na odwołanie się od decyzji...
Obawiam się, że to nic nie da. Przecież blok już stoi, a w decyzji mowa np. o obniżeniu posadzki. Wiadomo, że to już dawno zrobione. Wystarczy przyjrzeć się mieszkaniom, w których będą gabinety - one nie mają balkonów, a to znaczy, że realne decyzje zostały podjęte jeszcze jesienią. Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, ale czy takie odwołanie nie zakończy się wstrzymaniem robót?
Jedyne co wydaje się w tej sytuacji możliwe, to domaganie się od Spółdzielni jakiejś formy odszkodowania albo ekstra udogodnień dla mieszkańców (ogrodzenie terenu, wymuszenie na Spółdzielni sprzątania klatek, czy co tam komu przyjdzie do głowy).

Desmedes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2012, o 11:42
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Desmedes » 15 mar 2012, o 11:48

Hej,
postanowiłem że się zarejestruję na nasze forum. Kupiłem mieszkanie właśnie w tym bloku i jestem w totalnym szoku widząc co piszecie. Przychodnia??? Gabinety lekarskie?? nie było o tym wcześniej mowy :/ ja sie pytam dlaczego Nas nikt wcześniej nie poinformował?? ehhhhh

spezynka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 23:12
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: spezynka » 15 mar 2012, o 14:28

Byłam dzisiaj w SM Dobrzec u Pani Prezes. Powiedziała mi, że nie czuli się zobowiązani, by nas poinformować, bo to nie jest istotna zmiana w projekcie budynku. Poza tym każdy z nas może sobie w mieszkaniu otworzyć działalność gospodarczą. Decyzja o powstaniu gabinetów lekarskich została zatwierdzona tuż po ogłoszeniu sprzedaży mieszkań. Posiadam kopię pozwolenia na budowę, które wydano w dniu 06.09.2011, więc 14 dni od decyzji już dawno minęło.Faktycznie mają być nowe parkingi. Ta mapka sytuacyjna na stronie internetowej spółdzielni jest nieaktualna. Jeśli będziemy chcieli, to zrobią nam szlaban. Pani prezes zauważyła, że powinniśmy się wręcz cieszyć, że będziemy mieć lekarzy pod nosem. A w decyzji wyraźnie stoi, że to jest zabudowa wielorodzinna, a nie mieszkaniowo - usługowa.
spezynka

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 15 mar 2012, o 18:47

Pytanie do wszystkich: kto ma ile aneksów do umowy? Ja mam 2, spezynka ma 1 i dopiero dziś przez przypadek dowiedziała się, że jest 2. Czy ktoś z Was ma więcej? A tak poza tym, ciekawe, jak będą naliczane czynsze dla mieszkańców, skoro przychodnia jest w bloku traktowana jako zabudowa mieszkaniowa? Czy czasami nie będzie to tak, że będziemy musieli ponosić większe koszty wspólne, bo na klatce non stop będzie palić się światło, a ludzie będą rozkręcać kaloryfery? A co w sytuacji, kiedy wszystkie miejsca parkingowe dla przychodni będą zajęte, a pacjenci będą zajmować miejsca przeznaczone dla mieszkańców. Nie mówiąc już o kwestii chodzenia po klatkach, porysowanych przez dzieciaków ścianach i hałasu borowanych zębów.
Może skrzykniemy się i napiszemy wspólnie jakieś pismo do SM!!! Zamierzałam kupić mieszkanie w bloku z zabudową mieszkaniową,a nie usługowo-mieszkaniową. A słowa Pani ze SM są śmieszne: niech każdy w swoim mieszkaniu otworzy żłobek, sklep spożywczy albo agencję - ciekawe, co SM na to? Nie dość, że na początku zamieszanie z pozwoleniem na budowę, to teraz jeszcze to!!!

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 15 mar 2012, o 18:48

Max Planck pisze:
KasiaMirek pisze:Rozmawiałam dziś z Panem ze spółdzielni, który uspakajał mnie, że powstanie "gabinetów lekarskich" w żaden sposób nie utrudni nam życia, ponieważ wejście będzie oddzielne i odgrodzone od części mieszkaniowej, dodatkowo powstanie 10 nowych miejsc parkingowych do użytku pacjentów.
Po takich uspokojeniach nie ma już żadnych powodów do niepokoju ;-) A na poważnie, skoro Spółdzielnia nie raczyła poinformować przyszłych lokatorów, że będą mieli za ścianą przychodnię lekarską, to niby dlaczego miałaby wywiązać się z deklaracji składanych telefonicznie przez anonimowego pana?
Zgadzam się, zważywszy, że każdy w SM mówi coś innego.

[email protected]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2012, o 21:02
Lokalizacja: Dobrzec

ODWOŁANIA DO SPÓŁDZIELNI

Nieprzeczytany post autor: [email protected] » 15 mar 2012, o 19:18

Hej
Mam zamiar złożyć odwołanie do spółdzielni.....może to nic nie da w cofnięciu decyzji ale napewno utruje im życie...ZACHECAM WSZYSTKICH niedoszych mieszkańców do składania odwołań.W GRUPIE SIŁA!!!(może obniżą nam cenę metra kw lub cokolwiek). W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą...[email protected]

ODPOWIEDZ