Budowa AQUAPARKU

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 cze 2012, o 12:37

Aquapark dla mnie na +. Z grubsza wszystko ok, ale gdy ja byłem (sobota) nie działały jacuzzi i nie wszystkie masażery. Zjeżdżalnie jak najbardziej na TAK, tylko do zjazdu puszczał ratownik a nie "sygnalizacja". Chyba oddali go trochę za szybko i jest kilka niedorobień - między innymi to że zewnętrzne baseny nie są czynne. No i jedna sprzątaczka stwierdziła że "Odpie*****li kawał fuszery" bo woda w szatniach nie spływa do kanałów. No i szafki... strasznie małe, ale to idzie przeżyć. Park jest nowoczesny i myślę że powinien cieszyć się dobrą frekwencją. Jutro idę po raz kolejny i zobaczymy czy coś się zmieniło. Jeżeliby tak, powiadomię :)
g13k

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 7 cze 2012, o 16:55

We wtorek na zjeżdżalni działały już światła i muzyka. W saunarium testowano komorę śnieżną. Szatnie spoko szkoda tylko że narzucają z góry numerek szafki.

Zarówno sauny jak i aquapark wewnątrz zdecydowanie na +. Ciekawe tylko kiedy uruchomią basen zewnętrzny podobno chwilowo jeszcze nie ma sezonu.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Jacek40
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:14
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: Jacek40 » 7 cze 2012, o 23:41

chyba troszkę za zimno na baseny zewnętrzne...

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 cze 2012, o 12:39

Tak sezon na zewnątrz otworzą jak się ociepli.
Sygnalizacja rzeczywiście działa, ale jacuzzi jak nie działało tak nie działa i woda jak zimna była tak jest. Nie działają też wszystkie masażery.

Od ratowniczki dowiedziałem się że AP nie dysponuje pontonami na zjeżdżalnię, tą pomarańczową. Będzie można na niej zjeżdżać normalnie i dodatkowo na własnych pontonach.

Ale dla mnie cały czas ten basen na plus ;)
g13k

zbyniot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 sty 2010, o 16:05
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: zbyniot » 14 cze 2012, o 20:46

Wreszcie mądra decyzja, zmienili zasady biletu rodzinnego, dzieci maja limit do 13 roku zycia :D i wprowadzili 3 godzinne bilety rodzinne.
Słyszałem dzisiaj, że "popłynęły" w nocy baseny zewnętrzne (zmyło ziemię z nasypów i trawników) czy ktoś może potwierdzić tę informację ?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 cze 2012, o 20:51

Ja napiszę że od jakiegoś czasu baseny zewnętrzne były czynne. A co z ziemią to nie wiem...
g13k

zbyniot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 sty 2010, o 16:05
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: zbyniot » 17 cze 2012, o 14:07

Byłem dziś w naszym aquaparku. Ogólne wrażenia pozytywne. Większość wodotrysków jednak nie działa ale ludzi było tak mało, że nie było przy nich tłoku. Zjeżdżalnie fajne choć sygnalizacja na czerwonej zjeżdżalni fiksuje, zielone światełko zapala jak chce więc 2 razy wjechałem na gościa, który utknął na końcu :D . Baseny zewnętrzne czynne i było troche ludzi. Na dnie basenów zewnętrznych sporo piasku, to chyba po ostatnich deszczach. Szkoda, że nie położyli trawy z rolki, myślę że nie było by tych problemów. Na dużej rurze są już pontony. Z boisk do piłki plażeowej nie będzie można kożystać chyba z tydzień bo zamieniły się w małe stawy :shock: . Jeśli chodzi o temperatury wody w środku to są idealne. Bardzo fajny jest basen z bąbelkami zewnętrzny mam nadzieję, że zimą też będzie otwarty.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 18 cze 2012, o 15:18

rowniez wczoraj bylem, i wszystko bardzo ladnie mi sie podobalo, tylko troche slisko na tych plytkach, wszystkie jacuzzi nie dzialaly, (tylko 1 :| ), krzeselka przy barze wodnym sa ladne srebne, tylko ze nie widac ich, ktos idacy pierwszy raz moze sobie nabic niezlego siniaka. I sygnalizacja wariowala tak jak kolega wspominal, albo po 2 sekundach zapalalo sie zielone albo czerwone swiecilo i swiecilo

kaliszanin20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2012, o 23:48
Lokalizacja: nie wiem

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin20 » 24 cze 2012, o 23:49

basen pływacki to jest na zewnątrz czy wewnątrz?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 cze 2012, o 11:46

Zdaje mi się że tu i tu.
g13k

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 28 cze 2012, o 19:21

byłem w parku wodnym po raz drugi.
niby wszystko ok ale rzeczywiście "atrakcje" w hali basenowej nie były czynne tzn z powiedzmy 8 były czynne tylko 2 gajzery. No ja rozumiem że wszystko nie będzie działać na raz, ale mogli by włączać po kolei kolejne rzeczy.
No i patrząc z góry na baseny zewnętrzne było baardzo dużo piasku w nieckach basenowych. Mam nadzieje że sobie z tym piaskiem poradzą.
Barek wodny ciągle nie działa. Reszta OK
teraz statystyki
2 do 24 czerwca park wodny odwiedziły 19 133 osoby
W tym okresie przychody sięgnęły kwoty 275 tysięcy złotych.
Może mi ktoś odpowiedzieć czy to dużo czy to mało? Są jakieś prognozy na temat funkcjonowania parku wodnego? Czy wiadomo ile osób potrzeba miesięcznie aby park wodny był na 0? itd itp

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 28 cze 2012, o 21:57

W początkowej fazie budowy mówiono, że park wodny przez dobę musi odwiedzić około 700 osób, by przynosił zyski.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 cze 2012, o 22:28

no tak ale tu zalezy o jakich klientach sie mowi. Bo moga przyjsc JUNIORKI a moga przyjsc osoby z biletem normalnym

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 cze 2012, o 23:26

Wg. pana prezydenta to wyniki są bardzo dobre... http://www.calisia.pl/articles/14974-po ... z-aquapark

No i to jest chyba nieporozumienie jakieś że nie wszystko działa. Z lekka podejrzane.
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 cze 2012, o 00:05

Otwarty dokładnie w tym samym czasie aquapark w Kutnie do 24 czerwca odwiedziło 16 tyś ludzi , którzy zostawili 204 tys zł.
Z tym że tamten był tańszy w budowie bo tylko 27 mln.
Biorąc pod uwagę wielkość miast i aglomeracji to kaliski wypada na razie średnio.
LUK pisze:W początkowej fazie budowy mówiono, że park wodny przez dobę musi odwiedzić około 700 osób, by przynosił zyski.
Bardziej liczy się nie ilość ludzi ale ile przeciętnie zostawia klient w czasie pobytu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 cze 2012, o 07:54

Zobaczymy po roku. Mam tu na myśli zwłaszcza zimę jak frekwencja będzie mniejsza i ocieplenie przeszklonego budynku będzie mnóstwo kosztować. Wtedy pan prezydent powinien sie wpowiedzieć. Idzie tydzień morderczych upałów, tak, ze można troche dorobić.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 cze 2012, o 00:30

Dzisiaj dorabiali takie specjalne barierki przy wyjeździe z pomarańczowej zjeżdżalni, żeby woda się nie wylewała z niecki basenu jak ludzie wyjeżdżali z rury. Po kilku godzinach pracy, okazało się, że woda i tak się wylewa przez schody wyprowadzające z niecki i spływa na parking. Postanowiono zrobić w tamtej okolicy studzienkę. Więc kilka niedoróbek jest...
I jeszcze jedno co mnie zdziwiło - dowiedziałem się od jednego z pracowników którzy się kręcili z taczkami (nie mam pojęcia po co - chyba teren wyrównywali ziemią, na to mi wyglądało), żebyśmy uważali na trawie, bo może tu być szkło! I rzeczywiście! Znalazłem kilka ok. centymetrowych kawałków szkła. I to ma być plaża? Czyli nie ma bezpiecznego dojścia do ławek, boisk, bo można wdepnąć w szkło!

Ale pozytyw też jest :)
http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... d85fa33115
powinno być więcej podobnych akcji, nieprawdaż?
g13k

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 4 lip 2012, o 10:23


www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 lip 2012, o 11:54

Niesamowite :D Stronka zmieniła się nie do poznania. Widać powiew nowoczesności. No, trzeba pogratulować :)
g13k

Awatar użytkownika
piasek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:23
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: piasek1995 » 6 lip 2012, o 10:48

Wreszcie jakaś oferta na wieczór :D :http://www.calisia.pl/articles/15024-ka ... lorze-blue
Umiesz liczyć? Licz na siebie!

ODPOWIEDZ