Mam dość.

AntyPecherz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2012, o 12:57

Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: AntyPecherz » 9 gru 2012, o 13:04

Dłużej tego tolerować nie będę!

Wybrałem się wczoraj z moją dziewczyną do miasta. Zima, śnieg, nastrojowy klimat. Liczyłem, że zastanę jakiś fajny Bożonarodzeniowy jarmark. Niestety! Zastałem kolejny zamknięty lokal - The Posh i jakiegoś idiotycznego "Renifera".
Moja cierpliwość się skończyła i zamierzam pognać tego trutnia z funkcji prezydenta miasta. Liczę na wsparcie i pomysły.
Mam 27 lat. Od co najmniej 8 oglądam jak to miasto umiera. Jeżeli się na to nie godzisz i masz jakieś świeże pomysły to proszę wesprzyj inicjatywę - Nie dla Pęcherza. Wytykajmy wszystkie buble, dziadostwo i niemoc ludzi u władzy. Kalisz wczoraj umarł, ja byłem naocznym świadkiem. RIP!


Kliknij i rozreklamuj! Razem możemy więcej : https://www.facebook.com/pages/Nie-dla- ... 9176936801" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie dla Pęcherza ! Dołącz - https://www.facebook.com/pages/Nie-dla- ... 801?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 gru 2012, o 13:35

Witam. Jesli nie jesteś z Kolibra powinieneś się znimi skontatować. Na stronie Calisia.pl jest o info. i ich ciekawej incjatywie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

AntyPecherz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2012, o 12:57

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: AntyPecherz » 9 gru 2012, o 13:52

Koliber jest organizacją o ukierunkowanych poglądach. Ja nie mam zamiaru mieszać się w żaden sposób do polityki. Zależy mi na wytykaniu nadużyć, dziadostwa, błędów, podejrzanych działań i szeroko rozumianemu "nic nie robieniu". Każdy z nas widzi, że to miasto umiera i obecna władza nie ma nic do zaoferowania żeby to zmienić! Chce żeby ludzie byli świadomi przed następnymi wyborami na kogo oddają głos.
Nie dla Pęcherza ! Dołącz - https://www.facebook.com/pages/Nie-dla- ... 801?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 gru 2012, o 18:25

Rozumiem i całkowicie popieram. Tylko kto zamiast Pęcherze, chyba nie pan Witoń. NIe chciałbym, aby zasypał mi rzekę
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

AntyPecherz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2012, o 12:57

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: AntyPecherz » 9 gru 2012, o 19:24

Absolutnie nie zamierzam agitować na kogokolwiek stronę. Jestem jednak przekonany, że są w tym mieście kompetentne osoby do sprawowania mandatu prezydenta.Ludzie którzy mają głowę pełną pomysłów i którzy są odpowiednio wykształceni w tym kierunku. Ja co prawda, dopiero startuje ze swoją inicjatywą, ale jestem uparty i dowiem się wszystkiego. Przede wszystkim jakie kto ma kompetencje i jak one się mają do stanowisk, które piastują. Nie godzę się na to, żeby miastem po części rządził facet z 22 zarzutami prokuratorskimi. To jakaś KPINA!

P.S Rzeka to miasto i cały cywilizowany świat wie, że wokół niej kręci się życie. Tak było jest i będzie na wieki. Kto tego nie wie ten "osioł".
Nie dla Pęcherza ! Dołącz - https://www.facebook.com/pages/Nie-dla- ... 801?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: tomash » 9 gru 2012, o 19:34

przeniosłem w odpowiedni dział mi się wydaje :)

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 gru 2012, o 19:40

Podoba mi se twoje podejście AntyPęcherz. Trzymam kciuki za ciebie :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: jp » 9 gru 2012, o 21:30

K-man pisze:Rozumiem i całkowicie popieram. Tylko kto zamiast Pęcherze, chyba nie pan Witoń...
No ale jeśli nie Pęcherz lub ktoś z PO, to tak może być. Wybory samorządowe są testem popularności partii przed wyborami parlamentarnymi. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem można przyjąc, ze największe szanse będą mieli kandydaci umocowani w partiach:PO, PiS i SLD. PSL nie biorę pod uwagę, bo mimo spadku ludności w dalszym ciągu jesteśmy jeszcze miastem :lol: Na razie nie widać na horyzoncie kandydata "niezależnego" lub ugrupowania lokalnego, które takiego kandydata mogłoby wykreować.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: Michał » 10 gru 2012, o 14:13

Może ktoś z tego forum? :D

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 gru 2012, o 16:22

Znalazłoby się chyba kilku na forum :)
Antypęcherz wysąłem ci coś na PW
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

zarowka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 5 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: Czaszki

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: zarowka » 10 gru 2012, o 16:58

może powstanie stowarzyczenie ludzi, którym naprawdę zależy na mieszkańcach tego miasta. Mam nadzieję, że będzie to niezbyt odległa przyszłość, nim miasto zostanie całkowicie zrujnowane...

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: wollny » 10 gru 2012, o 18:36

Szczerze mówiąc to myślałem o tym żebyśmy zebrali ludzi na forum i utworzyli coś na kształt "Forum Rozwoju Olsztyna", "Inwestycje dla Poznania" itp. Tylko czy znaleźliby się ludzie to raz, a dwa trzeba byłoby się zastanowić nad konkretnymi działaniami. I przede wszystkim o charakterze działania (lobby czy coś innego?).
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 10 gru 2012, o 20:30

Z chęcią się przyłączę.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: tomash » 10 gru 2012, o 20:45

ja również się dołącze, potrzebujemy jednej osoby która by to wszystko ogarniała. ja niestety mam za dużo obowiązków ostatni czasy.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: Michał » 10 gru 2012, o 21:20

Ja również.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Potrzebna wybitna osobowość i osobistość

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 gru 2012, o 21:44

Trzeba znaleźć szeroko znanego/ą, wybitnego/ą kaliszanina/kę o szerokich horyzontach, powszechnie uznanych kwalifikacjach i nieskazitelnej uczciwości, z doświadczeniem w zarządzaniu wielkimi organizacjami i zaangażowanego/ą w sprawy publiczne albo przynajmniej zainteresowanego/ą nimi. Powinien to być też człowiek wielkiej kultury osobistej ze zdolnościami mediacyjnymi. Należałoby oczekiwać od niego/j gorącego lokalnego patriotyzmu, ale lepiej byłoby, gdyby od pewnego czasu przebywał/a poza naszym miastem nie uczestnicząc w lokalnych układach. Następnie trzeba go/ją przekonać do przyjęcia misji ratowania miasta, a potem spowodować taką presję opinii, żeby partie polityczne i lokalne komitety poparły tego/ę kandydata/kę albo chociaż nie stwarzały mu/jej zbyt silnej komnkurencji. Kolejnym etapem odnowy byłaby poprawa jakości obecnych w Radzie Miasta klubów, zmuszenie ich właściwym przykładem do trzymania pewnego minimalnego poziomu oraz ciągłej poprawy w kolejnych elekcjach. Reszta przyjdzie sama.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Potrzebna wybitna osobowość i osobistość

Nieprzeczytany post autor: jp » 10 gru 2012, o 23:58

kaliszanin2 pisze:Trzeba znaleźć szeroko znanego/ą, wybitnego/ą kaliszanina/kę o szerokich horyzontach, powszechnie uznanych kwalifikacjach i nieskazitelnej uczciwości, z doświadczeniem w zarządzaniu wielkimi organizacjami i zaangażowanego/ą w sprawy publiczne albo przynajmniej zainteresowanego/ą nimi. Powinien to być też człowiek wielkiej kultury osobistej ze zdolnościami mediacyjnymi. Należałoby oczekiwać od niego/j gorącego lokalnego patriotyzmu, ale lepiej byłoby, gdyby od pewnego czasu przebywał/a poza naszym miastem nie uczestnicząc w lokalnych układach.
Wszystkie te cechy posiada Janusz Pęcherz. W czasach tak dynamicznych przetasowań politycznych, tylko osoba wybitna, o szerokich horyzontach, powszechnie uznanych kwalifikacjach i nieskazitelnej uczciwości, może zostać aż trzykrotnie z rzędu obdarzona zaufaniem wyborców :) Prezydent Pęcherz ma też doświadczenie w zarządzaniu wielkimi organizacjami (Kalisz mały przecież nie jest :wink: ). Wielkiej kultury osobistej odmówić mu nie można. Zdolności mediacyjnych także. W pierwszej kadencji dogadał się z ekipą Włodarka, a w trzeciej potrafił zjednać sobie nawet takiego oponenta jak PO). Pochodzi z Wielunia, a więc kiedyś przebywał poza naszym miastem nie uczestnicząc w lokalnych układach. :)

kaliszanin2 przepraszam za ten ironizujący ton, ale nie mogłem się powstrzymać. Masz wymagania. Takie postacie to tylko w bajkach występują i to tych starych, bo obecne bardziej przypominają horrory :lol:
A co do prezydenta, już tak na serio. Czytając niektóre komentarze, zastanawiam się dlaczego w nich tyle nienawiści i zlośliwości? Nie jestem fanem JP jak mógłby to sugerować mój nick :wink: , ale trochę już mnie mdli od tak zajadłej krytyki.

P.S.
Aha, jeszcze jedno!do tych wszystkich cech dopisałbym jeszcze poczucie humoru :wink:

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: Michał » 11 gru 2012, o 08:03

Wystarczy ktoś pokroju prezydenta Wroclawia, bo prawda jest taka że JP jest takim prezydentem jak wykładowcą... studenci spią z nudów na jego wykładach.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 gru 2012, o 08:42

Prezydent Worcław :) czytając fora wcale nie jest kochany we Wrocławiu. Miastao jest chyba jest sporo zadłużone.
JP a niby za co mamy wychwalac Janusza Pęcherza.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 gru 2012, o 08:45

Czemu nie można tu edytować tekstu. Chciałem poprawić literówki.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ