Mam dość.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 gru 2012, o 12:44

K-man pisze:Czemu nie można tu edytować tekstu. Chciałem poprawić literówki.
Żeby niektórzy forumowicze nie czuli się osamotnieni w swojej dysortografii ;)

I ja również się przyłączę :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 gru 2012, o 10:16

Zauważyliście, że każde kaliskie media pisały o wniosku radnych SLD do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie sprawy nabycia przez władze miasta budynku przy ulicy Kordeckiego?
Wyjątkiem są natomiast nowe fakty kaliskie , gdzie próżno szukać tego tematu ( http://www.faktykaliskie.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; ).

A podobno redaktor naczelna Anna Miklas-Pęcherz miała pozostać neutralną profesjonalistką w swoim zawodzie.
Niezła manipulacja.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 12 gru 2012, o 10:42

To pisemko od samego początku jest tubą propagandową Samorządnego Kalisza. Wcześniej też nie było tam artykułów, które by wytykały władzy błędy. Tak, że konotacje rodzinne chyba niewiele zmieniły.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: wollny » 12 gru 2012, o 20:17

Przede wszystkim musimy się zastanowić nad sensem istnienia takiej organizacji / stowarzyszenia. Pozwolę sobie w tym miejscu wkleić kawałek statutu FRO:
Statut Stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna pisze: § 8
Do celów Stowarzyszenia należy:
1. Działalność na rzecz rozwoju Olsztyna i sąsiadujących obszarów powiązanych na płaszczyźnie infrastrukturalnej, ekonomicznej, społecznej lub kulturowej.
2. Popularyzacja wiedzy o Olsztynie i jego okolicach, jego historii i dziedzictwie, sprawach bieżących i planach na przyszłość.
3. Popularyzacja wiedzy o współczesnej architekturze i urbanistyce. Wsparcie dla tworzenia architektury na wysokim poziomie estetycznym i funkcjonalnym, sprzeciwianie się powstawaniu architektury niezgodnej ze sztuką i etyką budowlaną, tandetnej czy szkodliwej przestrzennie.
4. Popularyzacja i promowanie miastotwórczych rozwiązań urbanistycznych. Lobbing na rzecz tworzenia planów miejscowych.
5. Działania na rzecz ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.
6. Działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego.
7. Poparcie dla rozwoju i rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Wsparcie dla rewitalizacji istniejących placów miejskich i tworzenia nowych, tworzenia przestrzeni publicznych przyjaznych pieszym, troska o małą architekturę i zieleń.
8. Popularyzacja wiedzy dotyczącej infrastruktury miejskiej, między innymi z zakresu infrastruktury drogowej, szynowej i lotniczej, architektury i inżynierii budowlanej.
9. Propagowanie rozwiązań komunikacyjnych, architektonicznych i urbanistycznych najlepszych pod względem funkcjonalnym, estetycznym, technicznym, ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.
10. Integracja środowisk, w tym studentów z różnych uczelni, fachowców z wszelkich branż związanych z inwestycjami i rozwojem miasta jak i pasjonatów niezwiązanych zawodowo z tematem, popierających rozwój Olsztyna i jego aglomeracji. Wymiana wiedzy, doświadczeń i wzajemne wsparcie celem wspólnego, skutecznego działania. Wspieranie procesu edukacyjnego studentów z różnych środowisk uczelnianych w zakresie rozwoju miasta i jego infrastruktury.

§ 9
Stowarzyszenie realizuje swoje cele przez:
1. Prowadzenie strony internetowej zawierającej informacje o istniejących, projektowanych i planowanych elementach infrastruktury miejskiej.
2. Prowadzenie działań i kampanii na rzecz rozwoju infrastruktury miejskiej i infrastruktury z nią związanej oraz poprawy jakości przestrzeni miejskiej.
3. Organizację i uczestnictwo w spotkaniach, konferencjach, seminariach, kursach, szkoleniach, warsztatach, prelekcjach, wykładach, wystawach i wycieczkach, przedstawiających aktualny stan oraz wiedzę dotyczącą istniejących, projektowanych i planowanych inwestycji w sferze infrastruktury miejskiej, w szczególności w aglomeracji olsztyńskiej.
4. Występowanie na prawach strony reprezentującej interes społeczny oraz interes prawny uzasadniony celami statutowymi w postępowaniach administracyjnych, procedurach związanych z planami zagospodarowania przestrzennego oraz procesach sądowych, związanych z blokowaniem rozwoju infrastruktury miejskiej, w procesach inwestycyjnych oraz procedurach planistycznych.
5. Opiniowanie planów, projektów, decyzji i uchwał organów administracji państwowej i samorządowej.
6. Przeprowadzanie i przedstawianie niezależnych opracowań, studiów, badań, analiz, ekspertyz, ocen, raportów i opinii wraz ze składaniem wniosków i postulatów w sprawach z zakresu działalności statutowej.
7. Współpracę z innymi stowarzyszeniami, fundacjami, instytucjami, przedsiębiorstwami, środkami masowego przekazu, z administracją państwową i samorządową.
8. Prowadzenie działalności wydawniczej non profit.
9. Podejmowanie wszelkich innych dozwolonych prawem działań służących realizacji celów statutowych.
Może to trochę za wcześnie na dyskusję dotyczącą celów, ale myślę, że trzeba choć trochę nakreślić pole działania. Z drugiej strony żeby cokolwiek mogło powstać (stowarzyszenie), to posiadać musi conajmniej 15 członków (http://poradnik.ngo.pl/x/342818;jsessio ... 1D1004C25A" onclick="window.open(this.href);return false;)
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 gru 2012, o 08:16

Widzę, że kolega Wollny wziął sobie do serca dobro miasta. Świetnie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: faust » 13 gru 2012, o 13:15

Teoria od praktyki jednak się różni.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: wollny » 13 gru 2012, o 15:14

Jakby ktoś chciał zobaczyć czym się zajmują na codzień takie stowarzyszenia to odsyłam tu:
1) http://fro.olsztyn.pl/projekty-i-dzialania/" onclick="window.open(this.href);return false;
2) http://www.idp.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
3) http://www.forumrozwoju.waw.pl/index.ph ... Itemid=147" onclick="window.open(this.href);return false;
4) http://www.my-poznaniacy.org/index.php/nasze-tematy" onclick="window.open(this.href);return false;
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: Michał » 16 gru 2012, o 17:27

Panowie, nic tu się nie zmieni dopóki nie nagłośni się tego bajzlu. Nie wiem, może CBA, ABW, NIK albo UWAGA!
Podobno Rogowski już szykuje kolejnego figuranta na miejsce Pęcherza... Kasa musi się zgadzać!

AntyPecherz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2012, o 12:57

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: AntyPecherz » 16 gru 2012, o 18:02

Potrzebuje pomocy. Od jakiegoś czasu próbuję zmierzyć się z informacją, którą dostałem od znajomego.
Pamiętacie całą to żenującą akcję z Calisia 18,5? Krąży plotka, że firma, która wygrała przetarg na produkcję materiałów marketingowych (ulotki itd) należy do żony pana Rogowskiego. Jak ugryźć tą informację? Czy w intrnecie znajdę gdzieś ślady po konkursie lub przetargu?
Jeżeli informacja się potwierdzi to mam zamiar złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.
Nie dla Pęcherza ! Dołącz - https://www.facebook.com/pages/Nie-dla- ... 801?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Mam dość.

Nieprzeczytany post autor: fernir » 23 gru 2012, o 14:30

AntyPecherz pisze:Potrzebuje pomocy. Od jakiegoś czasu próbuję zmierzyć się z informacją, którą dostałem od znajomego.
Pamiętacie całą to żenującą akcję z Calisia 18,5? Krąży plotka, że firma, która wygrała przetarg na produkcję materiałów marketingowych (ulotki itd) należy do żony pana Rogowskiego. Jak ugryźć tą informację? Czy w intrnecie znajdę gdzieś ślady po konkursie lub przetargu?
Jeżeli informacja się potwierdzi to mam zamiar złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.
Tu Cię akurat trochę poniosło...Jeśli był przetarg, jeśli papiery się zgadzają to myślę, że nic nie poradzisz.

ODPOWIEDZ