"Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Forum Kalisza - nowe stowarzyszenie?

1. Użytkownicy forum powinni się zorganizować i stworzyć odrębne stowarzyszenie.
10
20%
2. Nie ma takiej potrzeby, aby użytkownicy forum się organizowali i zacieśniali współpracę.
2
4%
3. Wspomniane stowarzyszenie miałoby szansę skutecznie działać na arenie lokalnej.
8
16%
4. Stowarzyszenie nie miało by żadnej szansy działać skutecznie na arenie lokalnej.
2
4%
5. Chciałbym przystąpić do stowarzyszenia.
6
12%
6. Nie chciałbym przystępować do stowarzyszenia.
4
8%
7. Chciałbym uczestniczyć w walnym zgromadzeniu wszystkich użytkowników forum.
5
10%
8. Nie chciałbym uczestniczyć w żadnym spotkaniu.
1
2%
9. Stowarzyszenie winno mieć charakter polityczny.
1
2%
10. Stowarzyszenie winno mieć charakter pro-społeczny i non-profit.
10
20%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: milo » 6 maja 2013, o 17:26

aldi pisze:Znalazłem ściąganie długów, jest instytucja ściągająca podatki, jest instytucja ściągająca haracz za parkowanie w śródmieściu ale instytucji ściągającej inwestorów nie udało mi się odszukac.
Jest biuro obsługi inwestora i partnera społecznego , działa 2 lata od powołania.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: aldi » 6 maja 2013, o 20:58

To wiem. Ale czy jest to jednostka poszukująca w sposób aktywny czy pasywny.
Czym innym jest poszukiwanie a czym innym pasywna, czy nawet aktywna ale tylko obsługa.

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: aldi » 23 maja 2013, o 21:55

http://www.instytutobywatelski.pl/15368 ... 800-kalisz" onclick="window.open(this.href);return false;

Myślę że Ci, którzy chcieli by wziąc sprawy w swoje ręce powinni się tym zainteresowac.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 28 maja 2013, o 08:35

Kaliska Inicjatywa Miejska organizuje kolejne spotkanie poświęcone gospodarowaniu przestrzenią miejską. Tym razem tematem będzie urbanizacja Kalisza po roku 1989 i jej wszelakie ekonomiczne, społeczne i estetyczne skutki – głównie te negatywne. Dyskusję poprzedzi rozmowa pisarza Arkadiusza Pacholskiego z ekspertem, Tadeuszem Wiekierą, byłym Naczelnym Urbanistą Miasta Kalisza.
– Zaczniemy od omówienia pewnych podstawowych narzędzi prawnych wykorzystywanych w procesie urbanizacji, takich jak decyzja o warunkach zabudowy i plan zagospodarowania przestrzennego, wyjaśnimy na czym polega bardzo istotna różnica między nimi – mówi Arkadiusz Pacholski. – _Potem postaramy się ocenić przebieg urbanizacji w dzisiejszym Kaliszu. Moim zdaniem ma ona charakter bezplanowy, żeby nie powiedzieć dziki. Zastanowimy się nad powodem takiego stanu rzeczy i sposobami jego naprawy – na przykład nad sensem utworzenia stanowiska Miejskiego Urbanisty, Architekta i Plastyka. Urząd taki posiadają wszystkie miasta, które mają ambicje uporządkowania przestrzeni miejskiej i nadania jej jednolitej funkcjonalnej, a przy tym estetycznej formy.

Spotkanie odbędzie się w środę 5 czerwca o godzinie 18.00 w Cafe Calisia w al. Wolności. Wstęp wolny.
calisia.pl

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: aldi » 30 maja 2013, o 10:43

Byłem na poprzednim spotkaniu, dotyczącym partycypacji obywateli i budżetu partycypacyjnemy.
Ciekawe spotkania i warte kontynuacji.
Podobne spotkanie zorganizował przewodniczący rady miasta we wtorek.
http://www.rc.fm/polityczne/obywatelskie-zlotowki.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale zaskoczyła mnie reakcja wiceprezydenta tegoż miasta z tego samego ugrupowania.
Może spróbujecie to przedyskutowac na forum.
https://www.facebook.com/darek.grodzins ... 7914179302" onclick="window.open(this.href);return false;

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: aldi » 30 maja 2013, o 18:01

A tym bardziej cieszy reakcja KIM.
.pl/2013/05/30/kto-jest-przeciw-demokracji/?doing_wp_cron=1369928886.7532811164855957031250
Ciekawe co z tego wyjdzie???

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: Józef » 31 sie 2013, o 15:43

Nie wiem czy wklejam w dobrym temacie, jak co to proszę przenieść.



DO POCZYTANIA !
Antybezradnik miejski, z Poznania. Uczmy się od większych.
http://publica.pl/wp-content/uploads/20 ... ik_www.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;




.

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: aldi » 31 sie 2013, o 16:16

Dzięki.
Dla mnie bardzo ciekawe i przeniosłem do prywatnego archiwum:-)

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: Józef » 31 sie 2013, o 16:51

Warto gdzieś przypiąć żeby nie zginęło na forum. Książka jest darmowa (również w wersji papierowej), tu szczegóły:
http://publica.pl/teksty/anty-bezradnik-wydany" onclick="window.open(this.href);return false;

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 13 paź 2013, o 22:40

Ja sie tak zastanawiam skoro juz dzialamy na tym forum od paru lat to moze sami powinnismy zaangazowac sie w wizerunek czy kierunek rozwoju miasta i tworzyc grupe spoleczenstwa obywatelskiego etc. Chcialbym z Wami to zaczac ale nie mam pojecia wogole jak miec wplyw na pewne decyzje urzedu miasta Kalisza i jak to zrobic bysmy byli partnerami do rozmowy i by sie ludzie w UMK z nami liczyli jako obywatelami tego miasta.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 paź 2013, o 22:48

Jestem jak najbardziej za. Uważam, że powinniśmy wspólnymi siłami coś w naszym Kaliszu zdziałać. Pierwszym krokiem będzie oczywiście zebranie się i wspólna debata. :)

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 13 paź 2013, o 23:04

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... 8#opinions" onclick="window.open(this.href);return false;

Warszawa pozostaje z dotychczasowym prezydentem.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: jp » 13 paź 2013, o 23:34

<Przemek> pisze:Jestem jak najbardziej za. Uważam, że powinniśmy wspólnymi siłami coś w naszym Kaliszu zdziałać. Pierwszym krokiem będzie oczywiście zebranie się i wspólna debata. :)
Krótka historia pierwszych kroków :wink:
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... =27&t=1263" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... =27&t=1435" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... =27&t=1585" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 paź 2013, o 23:36

Dziękuję jp za przypomnienie, wcześniej zapoznałem się z tymi tematami :) Ale skoro powiedziało się A,to trzeba powiedzieć i B. Panowie i Panie forumowicze, myślę, że czas zacząć działać :)

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: aldi » 14 paź 2013, o 18:21

No to czekam na płonące wici:-)
Do dzieła.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: wollny » 14 paź 2013, o 18:34

Też chciałem coś sklecić (z resztą nawet pisałem tutaj na forum), ale niestety na stałe mieszkam teraz w Poznaniu i czasowo bym nie wyrobił, ale włączę się w cokolwiek tutaj zostanie zaproponowane :) zawsze służę swoją wiedzą i (niewielkim na razie) doświadczeniem :)
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 paź 2013, o 20:56

Widzę, że ten sam pomysł zrodził się nagle w głowach kilku użytkowników :) To dobrze, trzeba zacząć działać. Zachęcam wszystkich forumowiczów do wypowiedzenia się w temacie :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 paź 2013, o 10:31

Drodzy forumowicze.

Myślę, że już dość ogólnikowego pisania, iż coś trzeba zrobić, jakoś trzeba zacząć działać. Myślę, że czas na konkretne działania. :)

Z dużym zadowoleniem zauważyłem, że jest kilku członków tego forum, którzy odczuwają potrzebę, nomen omen, wzięcia sprawy w swoje ręce. I to dosłownie. Wydaje mi się, a w zasadzie jestem tego pewien, że ludzie tworzący to forum stanowią bardzo duży potencjał, potencjał, który nie może się zmarnować. Są wśród nas osoby oddane temu miastu, znający się na różnych dziedzinach życia samorządu. Uważam również, że jest w Kaliszu zapotrzebowanie na organizację/stowarzyszenie, które właśnie tymi sprawami samorządowymi będzie zajmować się kompleksowo, które będzie inicjować różnego rodzaju projekty i kampanie społeczne, starać się rozliczać władzę za jej działania, promować postawy obywatelskie wśród Kaliszan,organizować wspólne debaty i spotkania z przedstawicielami władzy i zwykłymi ludźmi, a w być może w przyszłości mogłoby stanąć na równi do walki w wyborach lokalnych.

Myślę, że powołanie takiego stowarzyszenia jest możliwe, potrzeba tylko chęci zainteresowanych. :) Wiem, że wiele z was nie mieszka aktualnie w Kaliszu, ja sam większość czasu aktualnie przebywam w Poznaniu, co nie zmienia jednak faktu, że zawsze jestem z Kaliszem i zawsze jestem na bieżąco w jego sprawach. Dlatego też to gdzie ktoś mieszka nie gra większej roli, problemem mogą być tylko wasze chęci i wola powołania czegoś nowego. :)

Nie wiem jak Wy, ale ja nie chcę do końca życia jedynie komentować kolejnych nieudanych decyzji władzy na forum, bowiem wieżę, że na te decyzje wszyscy możemy mieć wpływ. Rzecz jasna nie mamowy na razie o powołaniu jakiejś partii politycznej, czy coś w tym rodzaju, gdyż na to po prostu nie ma środków, a poza tym jednak dla szerszej grupy Kaliszan moglibyśmy okazać się nieznani, oczywiście z całym szacunkiem do osób, które mają konto na forum i jak najbardziej w Kaliszu są znane. :)

Pierwszym krokiem takiego przedsięwzięcia byłoby oczywiście spotkanie się, rzecz jasna najlepiej w jak największej liczbie osób, gdzie udałoby się przedyskutować kwestie organizacyjne oraz wymienić poglądy. Prosiłbym wszystkich użytkowników forum do wyrażenia swojej opinii w tym temacie, w szczególności zwracam się do administratorów i najstarszych członków forum. :) Jestem gotowy na krytykę, jestem gotowy na wasze odpowiedzi. Jeżeli ktoś nie chce wypowiadać się bezpośrednio na publicznym forum to proszę o kontakt prywatny, czy to do mnie, czy to do Kudłatego. Dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

"Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 paź 2013, o 22:59

Przepraszam, że zakładam kolejny raz ten sam wątek, ale przez moją nieuwagę zrobiłem wadliwą ankietę. Wszystkich bardzo proszę o ponowne przystąpienie do ankiety, rzecz jasna w miarę możliwości. Administrację zaś proszę o skasowanie poprzedniego tematu.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: wollny » 18 paź 2013, o 08:52

Moim zdaniem ciągle jest coś nie tak z tą ankietą, więc pozwoliłem sobie utworzyć (jeszcze jedną) ankietę :)

http://www.ankietka.pl/ankieta/125203/f ... zowac.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

ODPOWIEDZ