Galeria Amber

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 19 mar 2014, o 14:56

<Przemek> pisze:Jeszcze tylko tak od strony głównego wejścia je ustawić i gitarka. :)
Od Górnośląskiej też są, niedaleko wiaty przystankowej ;)
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 mar 2014, o 14:58

Przemku wczoraj już były :)
Wolisz Poznań to taki doinformowany :twisted:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 mar 2014, o 17:36

Włożę mały kijek w mrowisko ;) Podobnej wielkości galeria rusza niebawem w Siedlcach.

Dla porównania najemcy : http://www.propertynews.pl/centra-handl ... 23971.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 19 mar 2014, o 17:41

Zdjęcia stojaków rowerowych z przodu galerii. Według mnie trochę niefortunnie umiejscowione. Tak ukryte ze wczoraj ich nie zauważyłem. Nie wiem czy pasażerowie i rowerzyści nie będą sobie przeszkadzać przy intensywnym ruchu na przystanku.

Obrazek
Obrazek

Wszystkie drogi prowadzą do Amber.

Obrazek

Wygląda że można też parkować rowery na parkingu podziemnym

Obrazek
Obrazek

Improwizacja na ostatnią chwilę to nasza cech narodowa.Może jeszcze zdążą rozwinąć trawę z rolki.

Obrazek
Obrazek

Ten fragment jak na razie nieszczególny. Pełno pozostawionej starej kostki i kamieni wystających spod cienkiej warstwy ziemi. Oraz wystawa szpul po kablach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to za pewnie element sztuki nowoczesnej z cyklu "Złamana latarnia" , druga nas wita od strony PKS.

Obrazek

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 mar 2014, o 17:44

Widzę, że doszło logo home&you oraz Pepco... jeszcze jakieś ?
Empik nie ma swojego logo ?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 mar 2014, o 17:48

Dzięki Cristof za obszerną relację. Widzę, że sporo niedoróbek jeszcze w okół galerii pozostało, ale ogółem powoli wszystko zaczyna wyglądać porządnie. Podobają mi się te parkingowe tablice informacyjne. Stojaki faktycznie można pewnie było postawić gdzieś indziej, ale i tak nie jest źle. No to czekamy na wielki finał. :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 19 mar 2014, o 17:52

Galeria Amber dodała 12 nowych zdjęć do albumu "Wieczór przed otwarciem... czysto i spokojnie :-)" <- to na Facebooku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tuta widać, że jeden lokal na dole, jest w ogóle nie ruszony:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
g13k

shuudoushi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2010, o 19:58
Lokalizacja: Kalisz

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: shuudoushi » 19 mar 2014, o 17:58

jasiek20 pisze:Chyba nie ma miejsca też już na Subwaya, który miał być w galerii ...
Niestety... Subway, Burger King i Starbucks można odłożyć na półkę z marzeniami :(

Gdyby ktoś pomyślał to uruchomiłby Subway'a przy wejściu, w oddali od reszty. Z uwagi na specyfikę menu było by to dobre rozwiązanie dla chętnych przekąsić coś "w biegu".

Jeśli chodzi o stoliki przy samym food court to moim zdaniem jest ich zbyt mało. Być może to wrażenie optyczne, ale na pierwszy rzut oka jest ich podobna ilość jak w Tęczy. Z tą różnicą, że tutaj jest więcej restauracji... i gimnazja w bliskiej odległości. :)

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 mar 2014, o 18:37

shuudoushi pisze:...
Gdyby ktoś pomyślał to uruchomiłby Subway'a przy wejściu, w oddali od reszty. Z uwagi na specyfikę menu było by to dobre rozwiązanie dla chętnych przekąsić coś "w biegu".
...
Do odważnych świat należy.Subway szuka franczyzobiorców m.in w Kaliszu więc do dzieła ;)

IMHO North Fish jest ciekawszą propozycją niż Subway.Zresztą ten drugi jest w Ostrowie.

shuudoushi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2010, o 19:58
Lokalizacja: Kalisz

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: shuudoushi » 19 mar 2014, o 18:42

Pawel pisze:
shuudoushi pisze:...
Gdyby ktoś pomyślał to uruchomiłby Subway'a przy wejściu, w oddali od reszty. Z uwagi na specyfikę menu było by to dobre rozwiązanie dla chętnych przekąsić coś "w biegu".
...
Do odważnych świat należy.Subway szuka franczyzobiorców m.in w Kaliszu więc do dzieła ;)

IMHO North Fish jest ciekawszą propozycją niż Subway.Zresztą ten drugi jest w Ostrowie.
Nie trzeba kupować całej krowy żeby zjeść stek :) Liczyłem po prostu, że będzie. Lubię Subwaya, ale nie na tyle by specjalnie jeździć do Ostrowa ;) Co do North Fish to ich menu wygląda ciekawie, z chęcią sprawdzę jak jest ze smakiem i świeżością :D

robcio7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2013, o 13:28

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: robcio7 » 19 mar 2014, o 20:25

:D no wreszcie pomysleli ,rowery parkujemy w parkingu podziemnym,poziom -1 ,a co do tych barierek na zewnatrz co niektorzy powinni zapiąć psa :lol:

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 mar 2014, o 21:09

Jasiek Empik jest spokojnie :twisted:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

smoothcriminal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 16 lut 2014, o 23:29

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: smoothcriminal » 19 mar 2014, o 21:26

Cristof pisze:Zdjęcia stojaków rowerowych z przodu galerii. Według mnie trochę niefortunnie umiejscowione. Tak ukryte ze wczoraj ich nie zauważyłem. Nie wiem czy pasażerowie i rowerzyści nie będą sobie przeszkadzać przy intensywnym ruchu na przystanku.

Obrazek
Obrazek

Wszystkie drogi prowadzą do Amber.

Obrazek

Wygląda że można też parkować rowery na parkingu podziemnym

Obrazek
Obrazek

Improwizacja na ostatnią chwilę to nasza cech narodowa.Może jeszcze zdążą rozwinąć trawę z rolki.

Obrazek
Obrazek

Ten fragment jak na razie nieszczególny. Pełno pozostawionej starej kostki i kamieni wystających spod cienkiej warstwy ziemi. Oraz wystawa szpul po kablach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to za pewnie element sztuki nowoczesnej z cyklu "Złamana latarnia" , druga nas wita od strony PKS.

Obrazek


Według mnie miejsce na rowery świetne! kamery galerii łapią zasięgiem wszystkie stojaki, więc powodu do narzekania nie widzę. Są proste i ładne, nie szpecą a wręcz są miłe dla oka.

smoothcriminal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 16 lut 2014, o 23:29

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: smoothcriminal » 19 mar 2014, o 21:27

Lokal o którym piszesz, że nie jest ruszony już dawno został zrealizowany w 100%, jest w nim Apart :)
Zdjęcia nie są z dnia dzisiejszego na 100%

rob2011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:39
Lokalizacja: Na zawsze na Hanki :-)

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: rob2011 » 19 mar 2014, o 21:59

Przemek.
Z tych zdjęć w środku nie wygląda źle, lepiej niż tęcza. Co do wykorzystania dachu na cele komercyjne, to od samego początku marzyłem aby na dachu w rejonie tej wielkiej "bursztynowej" części elewacji, albo w samej galerii ale po tej właśnie stronie, na górnych piętrach ulokować właśnie tzw. foodcourt, z widokiem na spadającą majestatycznie Górnośląską w dół, w kierunku centrum. :)



Mnie smuci jedynie fakt, że ten, dominujący i znaczący "bursztynowy" element o którym wspomina Przemek, nie jest w żaden sposób oświetlony. Zamontowane na nim panele, mogłyby być odrobinę podświetlone ledami. Wieczorem to wszystko prezentuje się marnie.
W dodatku ten "marny" efekt, potęgują sąsiadujące z galerią, olbrzymie drzewa. O zmroku jest tam po prostu nieprzyjemnie. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2014, o 22:14 przez rob2011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 19 mar 2014, o 22:11

rob2011 pisze:Mnie smuci jedynie fakt, że ten, dominujący i znaczący "bursztynowy" architektoniczny element galerii, nie jest w żaden sposób oświetlony. Zamontowane na nim panele, mogłyby być odrobinę podświetlone ledami. Wieczorem to wszystko prezentuje się marnie.
W dodatku ten "marny" efekt, potęgują sąsiadujące z galerią, olbrzymie drzewa. O zmroku jest tam po prostu nieprzyjemnie. :mrgreen:
Może inwestor przygotował dla nas niespodziankę i na otwarciu wszystko rozświetli ;)
A tak serio, nie jestem zwolennikiem wycinki drzew, ale tamte mało zgrabnie się komponują do otoczenia, nowe nasadzenia wyglądałyby o wiele lepiej.
No i w Magazynie Miejskim poruszyli dziś temat syfu otaczającego galerię:

http://www.faktykaliskie.pl/video/545" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 mar 2014, o 23:23

smoothcriminal pisze: Tuta widać, że jeden lokal na dole, jest w ogóle nie ruszony:
Obrazek

Lokal o którym piszesz, że nie jest ruszony już dawno został zrealizowany w 100%, jest w nim Apart :)
Zdjęcia nie są z dnia dzisiejszego na 100%
Apart jest po drugiej stronie.To jest lokal Douglas.

wayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 180
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:35
Lokalizacja: Kalisz-Dobrzec

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: wayne » 20 mar 2014, o 00:40

Simple kolejnym najemcą, niestety nie na wielkim otwarciu.
http://retailnet.pl/2014/03/19/92094-ot ... w-kaliszu/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://simple-cp.com/

smoothcriminal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 16 lut 2014, o 23:29

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: smoothcriminal » 20 mar 2014, o 08:57

Pawel pisze:
smoothcriminal pisze: Tuta widać, że jeden lokal na dole, jest w ogóle nie ruszony:
Obrazek

Lokal o którym piszesz, że nie jest ruszony już dawno został zrealizowany w 100%, jest w nim Apart :)
Zdjęcia nie są z dnia dzisiejszego na 100%
Apart jest po drugiej stronie.To jest lokal Douglas.

Tak jest, Douglas pomyliłem nazwy. Aktualnie lokal jest oklejony logo perfumerii z wielkim napisem informującym, że "otwarcie nastąpi niebawem". Czyżby z Tęczy się przenosili?

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 20 mar 2014, o 11:50

Przyjezdni zajęli miejsca i opalają się w swoich mobilach :lol:
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ