Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Poznańska

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 8 wrz 2014, o 11:21

No to już wiemy, że Wrocławska przedłuży nam się o miesiąc. Ciekaw jestem czy Poznańska nie sprawi takiego samego problemu.

http://m.rc.fm//polityczne/wroclawska-z-poslizgiem.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3278
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 wrz 2014, o 08:27

Cristof pisze:
Cristof pisze:Nie bardzo rozumiem o jaki odcinek Wrocławskiej w tym chodzi. Chyba o tę część wyremontowaną bo ona ma ok.2km patrząc na mapie. A pozostała część ma mieć kapitalkę.

"Na odcinku 2 km w ciągu ul. Wrocławskiej wykonamy ultracienki dywaniki asfaltowy „Slurry Seal” – mówi Maciej Widerowski, kierownik budowy Skanska. - Jest to wysokiej jakości warstwa zimnego asfaltu, która umożliwia szybkie układanie. W tej technologii wiązanie masy jest tak sterowane, że po upływie od 20 do 40 minut można już nawet wznowić ruch ciężarówek. Dodatki uszlachetniające występujące w masie asfaltowej są całkowicie nieszkodliwe dla środowiska."
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/in ... ,t,id.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba na wyremontowanym odcinku Wrocławskiej będą kłaść ultracienki dywaniki asfaltowy „Slurry Seal” bo od kilku dni drogowcy zawzięcie ścierają na całej długości ulicy namalowane linie na środku jezdni. Chyba po to aby polepszyć przyczepność nowej warstwy asfaltu.

Mikrodywanik na Wrocławskiej
Kolejne drogowe utrudniania w Kaliszu. We wtorek planowane są roboty związane z układaniem mikro dywanika na jezdni w ul. Wrocławskiej na odcinku od ul. Podmiejskiej do Al. Wojska Polskiego. Roboty potrwają do piątku, 12 września. W czasie prowadzenia robót wystąpią utrudnienia z dojazdem do posesji zlokalizowanych przy ul. Wrocławskiej.

Planowane na poniedziałek roboty związane z układaniem warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni ul. Górnośląskiej na odc. od ul. Legionów do ul. Szlak Bursztynowy z uwagi na opady deszczu zostają przesunięte na wtorek.
http://www.rc.fm//polityczne/mikrodywan ... skiej.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 wrz 2014, o 10:35

A tak w ogóle to jak się ma sytuacja na Wrocławskiej w rejonie dawnego przejazdu kolejowego? Ostatnio jak tam byłem to widziałem co najmniej taki poligon jak na rozrytej Poznańskiej. Mam nadzieję, że drogowcy zadbają o przywrócenie idealnego stanu tamtej jezdni, bo inaczej będzie skandal.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3278
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 wrz 2014, o 13:04

<Przemek> pisze:A tak w ogóle to jak się ma sytuacja na Wrocławskiej w rejonie dawnego przejazdu kolejowego? Ostatnio jak tam byłem to widziałem co najmniej taki poligon jak na rozrytej Poznańskiej. Mam nadzieję, że drogowcy zadbają o przywrócenie idealnego stanu tamtej jezdni, bo inaczej będzie skandal.
Przemek cofnij się jedną stronę to masz zdjęcia Mariusza . Ostatnie z zakończonej przebudowy przejazdu.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 wrz 2014, o 13:13

Cristof pisze:
<Przemek> pisze:A tak w ogóle to jak się ma sytuacja na Wrocławskiej w rejonie dawnego przejazdu kolejowego? Ostatnio jak tam byłem to widziałem co najmniej taki poligon jak na rozrytej Poznańskiej. Mam nadzieję, że drogowcy zadbają o przywrócenie idealnego stanu tamtej jezdni, bo inaczej będzie skandal.
Przemek cofnij się jedną stronę to masz zdjęcia Mariusza . Ostatnie z zakończonej przebudowy przejazdu.
A jest, faktycznie, dzięki Cristof, w natłoku zdjęć nie zauważyłem. Wygląda normalnie, mam nadzieję, że nie ma też różnicy w jeździe.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 10 wrz 2014, o 02:07

Dzisiaj w nocy z wtorku na srode wylewaja asfalt na gornoslaskiej i walcuja.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 wrz 2014, o 13:39

Uwaga na (jeszcze większe) utrudnienia:
Kolejny etap prac rozpoczyna się na ulicy Harcerskiej i Poznańskiej w Kaliszu. W środę od godziny 18:00 do 6:00 rano w czwartek drogowcy będę układali warstwę ścieralną nawierzchni obu jezdni.


Cyt. rc.fm, http://rc.fm/polityczne/pracowita-noc-na-poznanskiej-i" onclick="window.open(this.href);return false;

Luigi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2014, o 13:49

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Luigi » 11 wrz 2014, o 17:07

Czy tak trudno wyburzyć tą ruinę, zawalidrogę. A może to zabytek?

Obrazek

Obrazek
Ten budynek został już zburzony (Nie mam zdjęć żeby potwierdzić) :). Jeśli dobrze pamiętam to w tej budowli mieścił się kiedyś sklep z materiałami do ubrań (coś w tym stylu) albo lumpeks.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 12 wrz 2014, o 20:43

Taki widoczek z góry :D

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 16 wrz 2014, o 16:53

Mariusz pisze: Obrazek
Szkoda, że ta czerwona kostka to nie ścieżka rowerowa .... :(

Nie rozumiem zupełnie tego chaosu chodnikowego, jeśli już się zdecydowali wymieniać nawet niedawno położone odcinki powinni to zrobić w całości, a nie zostawiać to tu, to tam coś starego. Bez sensu....

A czy nawet na Wrocławskiej nie mogli zrobić asfaltowej ścieżki rowerowej? Przecież tam nic nie ma, co by mogło "przeszkadzać"... a jak widać na starszym odcinku Wrocławskiej kostka nie spełnia zupełnie egzaminu... W ogóle powinni przy okazji tego remontu poprawiać te zapadłe odcinki ścieżki/chodnika. Nie ma na to gwarancji?'

Ciekawe, czy się wyrobią.... Czarno to widzę:P

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 wrz 2014, o 19:00

Na Górnośląskiej położona została ostatnia warstwa nawierzchni jezdni (na południowej części), przynajmniej w rejonie Rogatki, nie wiem jak wyżej.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3278
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 wrz 2014, o 21:03

Na pasie dla autobusów na przystanku przy Harcerskiej drogowcy wykuwają świeżo połączone krawężniki i przy okazji część kostki. Na mój gust nie zegrały się poziomy pod nową warstwę asfaltu i kostki. Dobrze że ci budowlańcy nie drążą tuneli , bo by się mogły drążone z przeciwka odcinki nie spotkać. A myślałem że Skańska to firma z renomą.

Obrazek

Obrazek

Juliusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2013, o 13:30

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Juliusz » 16 wrz 2014, o 22:08

Ta mikro wylewka na Wrocławskiej to jakaś cholerna pomyłka. Zaraz za skrzyżowaniem z Podmiejską jest bardzo nierówna o wiele lepsza była stara nawierzchnia. Szkoda tylko kasy.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 16 wrz 2014, o 22:32

a po co taka długa zatoczka?

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: dybek » 17 wrz 2014, o 08:32

Skanska jest generalnym wykonawcą ale całą brudną robotę to wykonują jacyś Janusze z różnych firm. Nic dziwnego, że im się nie zgrało. Oby takich miejsc gdzie będą zauważalne fuszerki gołym okiem nie było...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3278
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 wrz 2014, o 11:47

Woda zalewa Szczypiorno
W rejonie ul. Wrocławskiej po większych opadach deszczu woda zalega na posesjach. Trwające tam roboty drogowe nie tylko nie poprawiły sytuacji, ale wręcz ją pogorszyły.
– Zasypali nam rowy melioracyjne, zmniejszyli przepusty i chcą to tak zostawić. Oni myślą, że są najmądrzejsi i wszystko wiedzą lepiej, ale z problemem zostaniemy my – mówią rozżaleni mieszkańcy Szczypiorna
Raz już zaprotestowali przeciwko polityce Miasta i poczynaniom drogowców. Było to kilka miesięcy temu, wkrótce po rozpoczęciu modernizacji ul. Wrocławskiej na odcinku od al. Wojska Polskiego do granicy miasta i ulewie, która ujawniła podstawowy mankament wprowadzanych zmian: zostały one zaplanowane z myślą o przejeżdżających tą ulicą samochodach, ale nie o mieszkających przy niej ludziach. Zarząd Dróg Miejskich zorientował się, że do pierwotnego projektu trzeba będzie wprowadzić korekty. Uznał też, że termin zakończenia robót może ulec przesunięciu. Dziś już wiadomo, że cała inwestycja nie zakończy się we wrześniu, jak początkowo zakładano. Być może nie zakończy się też w październiku. Co gorsza – mieszkańcy mówią, że Miasto „odpuściło sobie” Wrocławską i że na niektórych odcinkach tej ulicy prace zostały przerwane.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=177380" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 wrz 2014, o 16:50

Tak sobie stały cały dzień.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadąc dzisiaj Wrocławską oglądałem dokładnie ten dywanik,wygląda to mniej więcej tak jakby pijany murarz zacierał tynk na ścianie.

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 wrz 2014, o 20:58

Poruszę jeszcze raz temat chodników na Górnośląskiej... ktoś powinien wylądować na tej kostce zlatując ze swojego stołka. Jak się idzie to aż głowa boli od tej "sraczki"
I nie chodzi mi że od pewnego do pewnego momentu jest inna kostka. W niektórych miejscach w jednym ciągu od budynku do połowy jest inny rodzaj, i do jezdni kolejny inny wzór. Lepiej Kalisz wyglądał chyba w tym 1914 roku niż teraz...
Nie wspominając o "fali meksykańskiej" jak i szparach między kostkami które idzie dostrzec gołym okiem...
Nie chcę już pisać do mediów bo p. Gałka powie i tak znów to samo i będzie wszystko pięknie.
g13k

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 18 wrz 2014, o 07:12

gawronik13kalisz pisze:Poruszę jeszcze raz temat chodników na Górnośląskiej... ktoś powinien wylądować na tej kostce zlatując ze swojego stołka. Jak się idzie to aż głowa boli od tej "sraczki"
I nie chodzi mi że od pewnego do pewnego momentu jest inna kostka. W niektórych miejscach w jednym ciągu od budynku do połowy jest inny rodzaj, i do jezdni kolejny inny wzór. Lepiej Kalisz wyglądał chyba w tym 1914 roku niż teraz...
Nie wspominając o "fali meksykańskiej" jak i szparach między kostkami które idzie dostrzec gołym okiem...
Nie chcę już pisać do mediów bo p. Gałka powie i tak znów to samo i będzie wszystko pięknie.
Do p.Gałki to nawet nie pisz, ja mu napisalem 2 maile to nawet slowa nie odpisal. Jesli Pan to czyta to serdecznie pozdrawiam!

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 18 wrz 2014, o 07:46

Ale p. Gałka odpisuje, zazwyczaj po drugim mailu w tym samym temacie i w soboty ale odpisuje :shock:

ODPOWIEDZ