Market Społem Hanka - osiedle Dobrzec

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 lip 2009, o 20:05

Wytęskniona zieleń
28 lipca, 2009 - 15:03 — [email protected]

Tutaj powstaną kolejne obiekty handloweTutaj powstaną kolejne obiekty handloweMarkety, hipermarkety i sklepy powstają jak grzyby po deszczu, a zieleni jak nie było tak nie ma. Tak o nowej części Osiedla Dobrzec mówią jej mieszkańcy. Chcą, aby powstał tam jakiś skwer, może coś na miarę małego parku, po prostu miejsce do odpoczynku. Niestety, w zamian za to, mają kilka nowych powierzchni handlowych.
Jednak my mamy dobrą informację dla mieszkańców tej części miasta. Powstał projekt zagospodarowania terenu między ulicami Marii Curie Skłodowskiej i Armii Krajowej. „Są to tereny pod linią wysokiego napięcia, także nie będzie tam bardzo wysokich drzew, ale mam nadzieję, że projekt się spodoba" - mówi Aneta Ślepecka, inspektor ds. zieleni w Wydziale Środowiska w kaliskim magistracie:
„Z drzew iglastych będą sosny czarne, sosny żółte, świerki serbskie, platany i kwitnące wiśnie, brzozy, także będzie dość kolorowo. Jeśli chodzi natomiast o rośliny liściaste to będą kwitnące tawuły, irgi, różnego rodzaju róże okrywowe, te rośliny też sprawią, że będzie kolorowo. W tym miejscu będą też wykonane trawniki, które będą tłem dla różnokolorowych roślin."

W tym roku teren do nasadzeń zostanie przygotowany. Projekt będzie realizowany w trzech etapach. Tej jesieni najprawdopodobniej zostaną posadzone drzewa, natomiast wiosną krzewy. Wykonany projekt przewiduje też obsadzenie Pół Marsowych.

[email protected]
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Toji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 8 cze 2009, o 14:52
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Toji » 29 lip 2009, o 08:50

no wreszcie się coś dzieje w tym temacie, co prawda jest to kropla w morzu potrzeb ale dobrze, że już ktoś dostrzega problem i że zaczynają coś robić żeby poprawić sytuacje (jeszcze całkiem niedawno były próby przeniesienia tej linii i postawienia nowych bloków na "zwolnionym" terenie) Park i tak by się przydał, najlepiej w miejscu gdzie mają budować nowy kościół, a kościół niech przeniosą troszkę dalej za park :)
tylko umarli płynną z prądem, ci co żyją muszą czasem brnąć pod prąd :)

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 29 lip 2009, o 12:45

Przeniesienie linii wysokiego napięcia nie jest złym pomysłem, bo takie coś na osiedlu mieszkaniowym pasuje jak dziura w moście powinno się ja przenieść tak żeby przebiegała wzdłuż przyszłej obwodnicy tam nikomu by nie przeszkadzała.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3667
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 29 lip 2009, o 21:03

Tę linię trzeba wreszcie skablować (nie wyrzuci się jej, bo prowadzi do stacji energetycznej) i uwolnić w ten sposób teren zupełnie wystarczający na dzielnicowy park. Energetycy jakoś nie chcą zauważyć, że to teren od dawna zurbanizowany i coraz gęściej zabudowany, a bezradne władze miasta tolerują to ich rozpychanie się i szarogęszenie. Zdaje się, że połowa ich u tych energetyków pracuje.

ODPOWIEDZ