Nowa Biedronka- likwidacja Plusa przy ul.Podmiejskiej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 14 paź 2008, o 20:10

Jak na razie to Tesco ma najwięcej sklepów w Kaliszu nie licząc Społem

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 14 paź 2008, o 20:13

MirekDB pisze:Jak na razie to Tesco ma najwięcej sklepów w Kaliszu nie licząc Społem
TESCO 5 szt.

Po remoncie byłego PLUS-a będą 3 Biedronki + jedna w planach na Dobrzecu.

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 paź 2008, o 23:14

Już kiedyś mieli trzy sklepy.Na Polnej tez była swego czasu biedrona.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 14 paź 2008, o 23:51

Według Mnie takie zagęszczenie marketów w Kaliszu powinno skutkować walką o klienta i obniżką cen a jak jest naprawdę???Napiszcie czy jedno z drugim się pokrywa czy takie zagęszczenie marketów obniżyło ceny.Jestem ciekaw poprostu....
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 15 paź 2008, o 07:42

Teoretycznie tak powinno być, ale przecież każda sieć rządzi się swoimi prawami.

Co prawda są momenty, że są generowane indywidualne promocje na dany teren (Biedronki to raczej nie dotyczy)

Moim zdaniem w ostatnim czasie trwa walka cenowa między TESCO a Kauflandem ( może zauważam to szczególnie z racji bycia często klientem tych sieci). Widać jak dynamicznie zmieniają się ceny w obu tych sklepach.

O Carrefour się nie wypowiadam ponieważ deafaltowo nie wchodzę tam.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 18 paź 2008, o 22:38

Biedronka warunkowo w Plusie
14.10.2008.
Jeronimo Martins Dystrybucja może przejąć kontrolę nad siecią Plus Discount, ale musi sprzedać 38 sklepów, a w 3 kolejnych wynająć część powierzchni.

Decyzja Urzędu jest nietypowa. Na kilkaset postępowań dotyczących koncentracji przedsiębiorców o obrotach przekraczających 50 mln euro, które rok rocznie przeprowadza UOKiK, tylko w pojedynczych przypadkach wydawana zgoda jest warunkowa. – Nie jesteśmy rygorystyczni. W przypadku połączenia sieci Plus i Biedronka, zgoda warunkowa wynika ze specyfiki tej koncentracji i jej wpływu na detaliczną sprzedaż artykułów codziennego użytku – podkreśla Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK.
Przed podjęciem decyzji, Urząd zbadał, jaki wpływ będzie miało połączenie działalności dwóch sieci sklepów wielkopowierzchniowych na sprzedaż detaliczną w przypadku 200 rynków lokalnych. Pod uwagę brano: obroty sklepów, ich wielkość, otoczenie handlowe, liczbę mieszkańców itp. Urzędnicy korzystali z danych udostępnionych przez przedsiębiorców i zasięgali informacji w urzędach gmin. Nigdy wcześniej analizy rynkowe, robione przez UOKiK na potrzeby fuzji, nie były tak dogłębne.
Zgodnie z decyzją Urzędu, Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD) może przejąć 210 placówek Plus Discount od koncernu Tengelmann, ale do końca przyszłego roku musi pozbyć się 13 Biedronek oraz 25 sklepów Plus. Urząd nakazał również wynajem części powierzchni trzech innych placówek na działalność handlową lub usługową, na co właściciel Biedronki ma czas do końca marca 2009 roku. Jeśli spółka nie dotrzyma tych warunków, UOKiK może uchylić swoją decyzję i uznać zgodę za nieważną.
Spółka JMD wydała oświadczenie, że akceptuje warunki transakcji, a wydana zgoda umożliwia dotrzymanie planowanych na ten rok założeń rozwoju firmy, która do końca grudnia chce mieć 1300 sklepów (dziś jest ich 1115).
Na sprzedaż zostaną wystawione sklepy z tych regionów, w których Plus miał silną pozycję i był największym konkurentem Biedronki. Chodzi o małe miejscowości, jak Tomaszów Lubelski, Giżycko, Kętrzyn czy Kluczbork.
– W celach analizy rynków lokalnych, wydzieliliśmy hipermarkety i dyskonty, pomijając sklepy osiedlowe czy targowiska, choć JMD nalegała, by brać pod uwagę całość rynku detalicznego – zaznacza Robert Kamiński, dyrektor departamentu kontroli koncentracji w UOKiK.
Zdaniem Urzędu, we wniosku dotyczącym zamiaru koncentracji spółka podała nieprawdziwe informacje dotyczące jednego z rynków lokalnych. – W tej sprawie jest prowadzone odrębne postępowanie wyjaśniające. Czekamy na ustosunkowanie się spółki JMD do tych zarzutów. Mamy mocne powody, aby przypuszczać, że dane we wniosku były nieprawdziwe – mówi Kamiński. Zaznacza, że nie chodzi o obroty tych placówek, ale do czasu zakończenia postępowania nie chce zdradzać szczegółów.
Za podanie niezgodnych z prawdą danych we wniosku zgłoszeniowym prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę finansową w wysokości do 50 mln euro. (AK)

Wiadomości Handlowe Nr 10(78) Pażdziernik 2008
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 paź 2008, o 21:16

Pamiętam nie tak dawno może 4 lata do tyłu czytałem artykuł w Polityce odnośnie firmy JMD,firma ta była największym dłużnikiem wobec dostawców towarów toczyło się wobec niej dużo postępowań sądowych o niewypłacanie należności za zakupiony towar.Widocznie dużo się zmieniło od tamtego czasu ale z artykułu zamieszczonego przez Andrzeja wnioskuję że JMD jeszcze się ślizga na krawędzi prawa.

[ Dodano: Czw, 23.10.2008, 23:56 ]
A teraz moi mili zaje.....ta reklama biedronki,trzymajcie się mocno.

http://www.youtube.com/watch?v=EgJ8fcPw ... re=related
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 24 paź 2008, o 13:57

Od dzis PLUSA już nie ma. Wczoraj byłem jeszcze wieczorem w środku -widziałem , że towar był już przygotowany do wywózki.

Miałem nadzieje , że na dzień przed likwidacją wszystko drastycznie obniżą - jednak tak nie było.

[ Dodano: Sob, 08.11.2008, 20:47 ]
Z obserwacji otoczenia można wywnioskować, że lada dzień będzie otwarcie. Towar jest już na pólkach. Widać , że inwestor nie wysilił się -nawet nie został przemalowany pawilon - a może to zrobią w ostatni dzień?

Zobaczcie sami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 9 lis 2008, o 11:04

Zapewne najpierw chcą otworzyć sklep żeby zarabiać a przemalować jeszcze zdąża kilka razy.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 9 lis 2008, o 11:07

Szczerze mówiąc to można się było tego spodziewać. Mnie się wydaję, że tak już pozostanie.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 9 lis 2008, o 13:09

To jutro o 7.00 wielkie otwarcie kolejnej Biedronki w Kaliszu :(

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 9 lis 2008, o 14:58

I w reklamie Biedronki będzie napisane:
"Nawa Biedronka: Kalisz, ul. Podmiejska"

Szymon_92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2006, o 22:00
Lokalizacja: Kalisz/ Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Szymon_92 » 11 lis 2008, o 20:10

Wczoraj został otwarty market biedronki w Kaliszu. Został on oddany po podstawowym remoncie. Zostały postawione nowe półki, pomalowano wewnątrz troszkę, ale poza tym nic nowego nie zrobili. System operacyjny został ten sam, kasy te same. Ale... w styczniu odbędzie się remont generalny. Sklep zostanie przewrócony do góry nogami. Począwszy od wgrania nowego systemu operacyjnego w komputerach i kasach, po system kamer video i "piszczące" bramki przy kradzieży. W chwili obecnej market jest jeszcze własnością Spółdzielnio Mieszkaniowej "Dobrzec", ale w ciągu najbliższych tygodni sprawa ulegnie zmianie i oficjalnym zarządcą będzie sieć sklepów Biedronki.

Dodam, że w Kaliszu powstanie kolejna biedronka. Jej budowa jest zaczęta. Znajdować się będzie w "garażowcu" przy ulicy Wojciechowskiego (obwodnica do "Starego" Tesco)

[ Dodano: Wto, 11.11.2008, 20:13 ]
Inwestycja zakończona. Proszę o przeniesienie do kategorii inwestycji zrealizowanych!

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 11 lis 2008, o 20:32

Szymon_92 pisze:...
Dodam, że w Kaliszu powstanie kolejna biedronka. Jej budowa jest zaczęta. Znajdować się będzie w "garażowcu" przy ulicy Wojciechowskiego (obwodnica do "Starego" Tesco)
...
I kolejna przy skrzyżowaniu z Sawickiej ?Nie sądzę aby tak blisko siebie stawiali dwa sklepy.

wayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 180
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:35
Lokalizacja: Kalisz-Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: wayne » 11 lis 2008, o 22:16

Szymon_92 napisał:
...
Dodam, że w Kaliszu powstanie kolejna biedronka. Jej budowa jest zaczęta. Znajdować się będzie w "garażowcu" przy ulicy Wojciechowskiego (obwodnica do "Starego" Tesco)
...

Nie będzie tam żadnej "Biedronki" , tylko PSS Społem przeniesiony z hs 34.

"Biedronka" ma powstac przy krańcówce KLA.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 9 gru 2008, o 23:35

Dzisiaj zauważyłem że budynek po plusie jest przemalowany na kolorystykę Biedronki:)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 9 gru 2008, o 23:44

tydzień temu paru malarzy malowało tą biedronkę , ale biedronki powinny mieć jeszcze na malowane kropki wtedy będą prawdziwe biedronki :wink: :lol:
Andrzej

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 3 sty 2009, o 10:53

Czy może ktoś zwrócił uwagę, że od czasu gdy Biedronka się wprowadziła na miejsce Plusa to nie jest już oświetlany parking? Z początku myślałem, że to jakaś awaria lub remont ale taki stan rzeczy już trwa dość długo.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 3 sty 2009, o 17:05

Na oświetlenie nie zwracałem uwagi .


Jeszcze jeden szczegół zwrócił moją uwagę - bardziej zajęty niż dotychczas parking. Pamiętacie jak był PLUS parking świecił pustkami.

Widziałem parking przed świętami i sylwestrem - zajętość 100 %.

Fenomen sklepów Biedronka trwa nadal.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 3 sty 2009, o 17:45

Ja wiem czy fenomen, po prostu część asortymentu mają w dobrych cenach, no i czasem jest mniej ludzi niż w tesco czy innych większych sklepach!

ODPOWIEDZ