Azbest w kaliskich wodociągach

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Azbest w kaliskich wodociągach

Nieprzeczytany post autor: andre » 21 mar 2009, o 21:36

Przy okazji budowy systemu odprowadzania ścieków w Kaliszu dowiedziałem się od budowniczych oraz sam osobiście widziałem, że cały przesył wody na osiedlu Majków dokonuje się w rurach wykonanych z azbestu. Woda ma być w Kaliszu znowu droższa, dlatego uważam że mieszkańcy Majkowa i być może nie tylko ONI, zasługują na wymianę wodociągów i wodę lepszej jakości.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 21 mar 2009, o 21:49

Andre, może te rury wykonane są z innego tworzywa podobnego do azbestu?

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 21 mar 2009, o 22:15

Mam rodzinny dom na Majkowie tyle lat tam mieszkałem i nie słyszałem nigdy o tym co napisałeś. Widziałem rury azbestowe ale tylko na posiadłościach prywatnych. Robotom kanalizacyjnym też się zbytnio nie przyglądam dlatego mam nadzieję że tak nie jest.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 22 mar 2009, o 18:32

Nic trudnego spytać się ekipę która nadal na Majkowie buduje ten system odprowadzania ścieków.Dla informacji powiem że są teraz między innymi na ul. Wyspiańskiego. To oni mi pokazali te rury cementowo- azbestowe w ziemi i powiedzieli że takie są na całym osiedlu.Jedynie przyłącza od ulicy do licznika w domach są stalowe.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 22 mar 2009, o 18:48

Nie znam się na tym ale wydaje Mi się że rury takie wykonane są z PVC lub podobnego tworzywa a nie z azbestu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 387
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Nieprzeczytany post autor: satori » 22 mar 2009, o 19:35

a ja sysząłem o takich rurach (azbestowych, azbestowo-drewnianych, azbestowo-cementowych) ale miały one się znajdować na starym mieście

fragment miałbyć nawet wydobyty dla muzeum techniki czy coś w ten deseń

troche ciężko uwierzyć ze to coś mogłoby jeszcze działać

jak spotkam ludzi pwik to się zapytam

[ Dodano: Wto, 07.04.2009, 13:42 ]
no i mam potwierdzenie ze żródła. na starym mieście były i jeszcze gdzieniegdzie są jeszcze drewniane bądż azbestowe.

ale ze niby na Majkowie to dość pewnie powiedział, że nie

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 lip 2009, o 16:54

A ja mam info z ,,gniazda os'' :) z samej Rady Osiedla, że rury azbestowo- ,,coś tam'' są tam zakopanme i mieszkańcy osiedla Majków sami je zakopywali w ... CZYNIE SPOŁECZNYM - modnym w okresie, kiedy wynaleziono ten cudowny środek zwany AZBESTEM . Azbest wtedy był panaceum na wszystko - cement szedł na kubiczne wille , a faliste płyty azbestowe na chłopskie strzechy i stodoły. Rury azbestowe na wodociągi i nawet na koce gaśnicze do urządzeń elektrycznych. Prezes Wiertelak niech bajek o nieszkodliwości tych rur w instalacji wodnej nie wciska, bo znam fachowca, który mówi, że jest wręcz odwrotnie. Włókna azbestu wydłubują sie na nierównych stykach rur oraz w momentach tzw. uderzeń wody - gdy się ja otwiera i gdy sie zamyka. Potem włokienka popijają mieszkańcy min. Majkowa.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ