Miejski Zarząd Dróg w Kaliszu

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Miejski Zarząd Dróg w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: anj » 31 mar 2009, o 23:37

Czytając kolejne newsy, reportaże i doniesienia, zacząłem zastanawiać się nad tym jaką funkcję spełnia ta instytucja w naszym mieście.
Od dłuższego czasu nie mogę trafić na informację o tym aby MZD sam z siebie zareagował na sytuacje lub zjawiska na kaliskich drogach, a jeśli już wyjdzie z jakąkolwiek inicjatywą to z kolei zrobią to tak że mieszkańcy nie szczędzą słów krytyki. Wszelkie działania tej instytucji oparte są na doniesieniach, skargach lub błaganiach użytkowników dróg. Czy MZD posiada jakąkolwiek wiedzę na temat stanu dróg, potrzeb i oczekiwań użytkowników dróg w mieście czy tylko czytają lokalną prasę i ew. wysyłają tam jakąś ekipę?
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 kwie 2009, o 09:46

pewnie czytaja to forum :)

krocik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 sie 2007, o 11:38
Lokalizacja: Szczypiorno

Nieprzeczytany post autor: krocik » 1 kwie 2009, o 18:52

Jakby czytali to forum to by nie wiedzieli gdzie ręce wkładac bo tutaj nic nie umknie :lol: A poza tym po co sumienie obarczac... :?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 kwie 2009, o 22:52

Może trochę nie w temacie ale mam pytanie do kumatych i co znają się na zagadnieniu.Otóż;będąc ostatnio w Kaliszu miałem okazję byc na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej i na spotkaniu tym padła propozycja aby wspólnota wykupiła grunt na której leży droga osiedlowa.Nie wiem jaki jest stan prawny na dzień dzisiejszy,czy jest to droga wewnętrzna czy osiedlowa.O co Mi chodzi;jeżeli wspólnota wyrazi zgodę na wykup gruntu jakie konsekwencje to za sobą pociągnie.Czy ZDM w tej sytuacji nie przyłoży ręki do remontu tej drogi(zaznaczam że droga ta jest w bardzo fatalnym stanie)czy może wspólnota będzie musiała pokrywać wszelkie koszty związane z remontem.Pytam tak bo przy mojej następnej wizycie w Kaliszu muszę złożyć referat na ten temat.Jakie jeszcze zagrożenia niesie za sobą wykup gruntu na której leży droga.Czekam na Wasze opinie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 18 kwie 2009, o 23:03

Jak wspólnota wykupi drogę to będzie odpowiedzialna za jej utrzymanie(czystość, remonty!!!, odśnieżanie itp.)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 18 kwie 2009, o 23:29

Jak wykupicie drogę osiedlową to przestanie być ona drogą publiczną i wy jako wspólnota będziecie odpowiedzialni za jej utrzymanie. Z drugiej strony będziecie mogli tam sobie ustawić barierkę i pobierać kasę za przejazd :-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 kwie 2009, o 00:07

Dzięki chłopaki za\info,już wiem co mogę a czego nie mogę.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Nieprzeczytany post autor: fernir » 23 kwie 2009, o 19:41

A mnie się wydaje, że nic nie możesz...taka jest prawda ;)
Wyobrażasz sobie, że Miasto "sprzeda" drogę??
Pozdro!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 kwie 2009, o 19:46

fernir pisze: Wyobrażasz sobie, że Miasto "sprzeda" drogę??
Pozdro!
No właśnie chcieli to zrobić aby się odciążyć i propozycja jest aktualna.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Nieprzeczytany post autor: fernir » 24 kwie 2009, o 07:53

Normalnie wierzyć mi się nie chce :-)
Pozdro!
Ps. Przecież to zakrawa o kpinę ;-) Jak możesz, to napisz o jaką ulicę chodzi...

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 kwie 2009, o 10:16

fernir pisze:Normalnie wierzyć mi się nie chce :-)
Pozdro!
Ps. Przecież to zakrawa o kpinę ;-) Jak możesz, to napisz o jaką ulicę chodzi...
Jak już pisałem powyżej ZBM złożył oferte kupna gruntu na której leży droga osiedlowa i zgłosił się z zapytaniem do wszystkich właścicieli wspólnoty czy nie byliby zainteresowani wykupem tego gruntu.A droga osiedlowa jest przy Nowym Świecie,zaraz jak skręca się z Legionów w kierunku pogotowia,stoją przy ulicy dwa bloki i zaraz za nimi są dwa identyczne,i pomiędzy tymi blokami jest właśnie ta droga osiedlowa.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Nieprzeczytany post autor: fernir » 24 kwie 2009, o 13:29

To nie jest droga osiedlowa tylko wewnętrzna...takie dróżki zwykle należą do Spółdzielni, Wspólnot....
Także remonty i utrzymanie, jak wykupicie ten teren, należeć będą do Was...;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 sie 2009, o 15:01

Na pewno starałbym się pozyskać środki z zewnątrz,lepiej organizowałbym konkursy które uzyskiwałyby najwyższe noty,oraz tak organizował remonty aby trwały jak najkrócej i nie powodowałyby paraliżu miasta jak to się dzieje obecnie.Zresztą Koperek podał prosty przykład w temacie remontu Dworcowej.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 10 sie 2009, o 20:03

No p.Gałka zapewne też się stara o to co napisałeś, ale nie zawsze to wychodzi. Ale mi chodziło bardziej o to co byś zmienił w systemie komunikacyjnym miasta, nowe drogi, remonty, wyłączenia z ruchu etc. O tym można podyskutować ;)
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 11 sie 2009, o 01:40

wollny pisze:No p.Gałka zapewne też się stara o to co napisałeś, ale nie zawsze to wychodzi. Ale mi chodziło bardziej o to co byś zmienił w systemie komunikacyjnym miasta, nowe drogi, remonty, wyłączenia z ruchu etc. O tym można podyskutować ;)
Nie wiem czy spodziewasz się po Gumisiu, koncertu życzeń? Co do lepszej, jakości aplikacji o środki z unii to trzeba zatrudnić fachowców do pisania tych aplikacji i rozliczać ich z tego, na resztę pytań odpowiedz znajdziesz czytając to forum oczywiście poparte dyskusją

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 sie 2009, o 02:00

MirekDB pisze:
Nie wiem czy spodziewasz się po Gumisiu, koncertu życzeń?
Nie koncertu życzeń nie będzie ale co do reszty się zgadzam.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 11 sie 2009, o 09:39

Nie zawracajcie głowy panu Gałce, bo teraz rozbudowuje włości po ex archiwum :) . Czy dostali jeszcze ,,coś'' pod adresem Złota 48, bo takie info zamieściło w swej notce ŻK ???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 11 sie 2009, o 12:05

MirekDB pisze:Nie wiem czy spodziewasz się po Gumisiu, koncertu życzeń?
Chciałem wywołać dyskusje, bo przecież żeby krytykować trzeba mieć jakieś swoje pomysły. Ale tych nie ma, więc pozostaje siedzieć na tyłku i krytykować :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 sie 2009, o 13:15

Wollny nie podoba Mi się to,że w Kaliszu wszystko dzieje się tak wolno,pierwszy przykład z brzegu,most w Piwonicach,dlaczego Gałka każe czekać mieszkańcom aż rok czasu na budowę nowego mostu,tutaj należałoby zreorganizować siły.Moim zdaniem należałoby wstrzymać mniej istotne remonty które mogą poczekać a w pierwszej kolejności zabrać się za budowę aby odciążyć tę część miasta bo jak wiadomo jest to jeden z kluczowych odcinków na Trakcie Wieluńskim.
Pisałem już wcześniej o remoncie na Skarszewskiej tam po prostu zmarnotrawiono pieniądze i podejrzewam,że ulica po dziś dzień wygląda jak po moim ostatnim pobycie w Kaliszu.Kolejny przykład to drugi etap TB,totalna porażka,dokładnie chodzi Mi o ten feralny zakręt w stronę torów,była i jest możliwość poprowadzenia tej drogi w inny sposób ale nic się nie robi w kierunku poprawy tej sytuacji,poczekamy jak oddadzą kolejny etap i tylko czekać aż będą coś poprawiać.Kolejnym chorym pomysłem Gałki jest zwężanie ul.;Łódzkiej bo tłumaczenie,że za dużo jest wypadków to nie jest tłumaczenie idąc dalej tokiem rozumowania Gałki należy w przyszłości spodziewać się zwężenia,AWP,Górnośląskiej,Nowego Światu i kilku innych ulic,nie tędy droga.Zamiast zwężać należałoby pozostawić te ulice w niezmieniony kształcie.Co da Nam zwężanie ulic???Nic,takie jest moje zdanie,miasto zakorkuje się jeszcze bardziej.Widać to już na przykładzie Dworcowej.
Kolejną bolączką miasta jest kiepska komunikacja miejska,nie jest w stanie konkurować z prywatnym transportem,wiem o czym piszę,miałem okazję ostatnim czasem korzystać z tego transportu i to była tragedia.Z Nowych Skalmierzyc do centrum miasta 35 minut,swoim samochodem 15 minut.Duża różnica,no i ceny biletów,jedne z najdroższych w Polsce.I dziwić się ludziom,że jeżdżą swoimi samochodami.
Na zakończenie mojego wywodu dodam tylko tyle,że krytykować będę bo nie podoba Mi się to,że z Kalisza robią wioskę z wąskimi ulicami bez perspektyw na przyszłość.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 sie 2009, o 14:08

Bardzo dobrze, że Gumiś krytykuje.Bo niby za co ma chwalić, ze te mizerne inwestycje.Popatrzcie na taki Konin, jesli idzie o drogi, jesteśmy zwyczajne bardzo kiepscy.Takich rzeczy jest znacznie więcej.Jak juz pisałem, że grupa osób która się " podnieca" każdą nawet najmarniejsza inwestycją.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ