Szukam łączki do latania!

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
fotokite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: n/d Kołobrzeg/Ostrów Wlkp.

Szukam łączki do latania!

Nieprzeczytany post autor: fotokite » 6 cze 2009, o 15:15

Witam

Zajmuje się hobbystycznie filmowaniem i fotografią z latawca. Szukam miejsca(najlepiej w ścisłych okolicach Kalisza - przedmieścia) jakieś łączki, bez ryzyka, że ktoś przegoni z widłami :) Kalisz znam, ale właśnie nie na tyle by móc ustalić gdzie są takie miejsca. Serdecznie pozdrawiam!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10979
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 cze 2009, o 16:35

A w samym Kaliszu tez by ci pasowało.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

fotokite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: n/d Kołobrzeg/Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: fotokite » 6 cze 2009, o 19:50

Pod warunkiem, że to rozległe miejsce

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5404
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 6 cze 2009, o 20:20

Byłoby łatwiej jakbyś określil poszukiwaną powierzchnię , wysokość okolicznej zabudowy ( mogą być wieżowce np. ? ).
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

fotokite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: n/d Kołobrzeg/Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: fotokite » 6 cze 2009, o 21:03

Tak, mogą być wieżowce - w każdym bądż razie - okolica dowolna. Możecie sugerować kilka miejsc - nie stanowi to dla mnie problemu, żeby odwiedzieć je naraz. Myślałem o ul Poznańskiej- tam sątakie centra handlowe ale nie wiem czy jest tam jakaś dzika łączka? Inne miejsca poza tym naprawdę mi nie przychodzą do głowy ...

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 6 cze 2009, o 21:45

Przy końcu ul. Braci Nimojowskich jest cegielnia, a przy niej dość rozległe łąki. Miejsce doskonałe, bo położone dużo wyżej niż śródmieście. Z powietrza powinien być piękny widok.Mpje kolejne propozycje to boczne boisko, przy stadionie Calisii Kalisz (ul.Łódzka), łąki przy ul. Sportowej, na Majkowie przy szkole podstawowej jest spore boisko, może też będzie dobrym miejscem, niestety nie znam nazwy ulicy, boisko Runotexu (ul. Długosza) to chyba tyle. Niestety nie wiem jakiej wielkości ma być ten plac. Te są chyba wystarczającej wielkości.

Ps. Zdziwiło mnie strasznie twoje hobby. Nie myślałem nawet, że z latawca można robić takie fotki. Jestem w szoku i polecam zajrzeć np. tutaj
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10979
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 cze 2009, o 22:22

Kolego na Zawodziu masz łączek pod dostatkiem + grodzisko.W razie potrzeby mogę ci osobiście wskazać.Tyniec, Rajsków Dobrzec tam wszędzie znajdzie się jakaś łączka.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

fotokite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: n/d Kołobrzeg/Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: fotokite » 7 cze 2009, o 09:55

DZIĘKI kolego. Jedyne co mógłbyś dla mnie zrobić to wskazać w możliwie wyczerpujący sposób jak tam dotrzeć z dworca. Jakbyś miał poglądowe zdjęcia to teżby było super.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 7 cze 2009, o 16:59

Tutaj znajdzieśz rozkład naszego przewożnika KLA :

http://www.kla.com.pl/Zoznam.htm

Bilety kupujesz w kiosku na dw.PKP (normal. a 2,4 lub ulg. a 1,2 zł)Przystanek przy ul.Górnośląskiej - dw.PKS ( z PKP wychodzisz przed dworzec i w lewo do ul.Podmiejskiej , dalej w prawo-pomiędzy nowym i starym PKS-em i masz za chwile przecznicę - to Górnośląska i w nią w prawo do przystanku KLA.
W kierunku Zawodzia jedzie każda ,,Trójka'' - dojazd do przystanku Rypinek, przejście na lewą stronę (Częstochowska 78 ) i trzeba po skarpie zejść obok glinianek na łąkę przy Rezerwacie Archeolog. Zawodzie.
K-man (sorry za dysponowanie Twoją osobą :) ) może słuzyć za cicerone.

,,19S '' dojedziesz na Majków. Tam jest boisko i skarpa przycmentarna lub z małym dojściem pola uprawne.
,,Jedynkami'' i linią ,,11'' dojedziesz do stadionu ul.Łódzka/Sportowa lub nad rzekę Swędrnia, gdzie rzeka wije sie meandrami .
To tyle na poczatek.
Pozdrawiam
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 7 cze 2009, o 17:37

kolego fotokite, jakby pasowala Ci powierchnia boiska pilkarskiego to wpadnij na osiedle RAJSKÓW, przy szlaku bursztynowym jak się zmierza w stronę mostu kolejwego, ewentualnie mozemy sie kiedys spiknac to Cie zaprowadze jak sie nie orientujesz :)

cheers ;)

fotokite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: n/d Kołobrzeg/Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: fotokite » 7 cze 2009, o 20:30

Boisko to szablonowy teren!! Ale czy nikt nie będzie miał nic przeciwko?

Sobieray - dziękuję za wyczerpujące objaśnienia - zaraz sobie to przepiszę bo mam zamiar odwiedzić te miejsca jednocześnie.

Ogolnie to dziekuje wszystkim za zainteresowanie :D

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 cze 2009, o 17:59

W Kaliszu miejsc jest dużo - powinieneś wziąć urlop tygodniowy minimum :). Rajsków złaziłem - polecam. Polecam także rejony zagłebia glinianego - okolice Trojki i Zośki pomiedzy Częstochowską - Kordeckiego i Tęczową czy gliniankę ..U Grona'' na os.Zagorzynek. Sa to glinianki wielostawowe i zarazem urocze siedliska ptaków. Jednak moim życzeniem jest - sfotografować z góry kompleks zabudowań pojezuickich zawarty pomiędzy pl.św.Józefa - Kolegialną , Łazienną i Parkiem Miejskim( startować można na kortach CKiSz). To najcenniejsza częsć Kalisza - miasta lokacyjnego. Bo reszta Miasta, to zabudowa XX-wieczna, ładna ale młoda.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

fotokite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: n/d Kołobrzeg/Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: fotokite » 11 cze 2009, o 22:13

Potwierdzam swoje przybycie 20 czerwca! Okazało się, że w Kaliszu mam znajomych znajomego(czyli wychodzi na to że są też moimi znajomymi :lol: ) a więc będziemy mieli niezłych przewodników. Tylko obawiam się, że czasu nie starczy aby odwiedzić wszystkie miejsca naraz :shock:

Dziękuję z całego serca wszystkim którzy uczestniczyli w tym wątku i życzę relaxującego przedłużonego weekendu 8)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10979
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 cze 2009, o 22:32

Nie ma sprawy.Ja zawsze chętnie pomagam :)
Kalisz jest małym miastem, a więc czasu raczej nie powinno ci zabraknąć.No chyba, że przyjeżdzasz tylko na jeden dzień.
Pozdro :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 14 cze 2009, o 11:33

fotokite,
jesli chodzi o boisko, to:
po 1. od roku go nie uzywamy, wiec w sumie stoi wolne
po 2. nawet jesli sie ktos dowali (w co aktualnie BARDZO watpie) to dzwon, ja to zalatwie :P

dodam ze niedaleko boiska jest strzelnica pola golfowego, wiec mozna sobie z gory postrzelac na golfistów :P, ew jak by byla zamknieta to i tam mozna spróbowąć 'lotniarstwa' ;)

w kazdym badz razie ja rowniez sluze pomoca

btw. sam czasami chodze an boisko z latawcem (ale bez aparatu :P) :D

aaaa, no i jesli sie zdecydujesz na tą miejscowke to daj znac, chetnie wpadne poobserwowac Twoje hobby ;)

fotokite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: n/d Kołobrzeg/Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: fotokite » 23 cze 2009, o 19:19

Uderzyliśmy na skrawek łączki niedaleko Łódzkiej - był tam taki stary basen a w sąsiedztwie KKS - urokliwe, kameralne miejsce - suuuuper. Zgram materiał i coś zmontuje - ale mieliście rację jeden dzień to za mało żeby coś konkretnego zdziałać - chyba następnym razem uderzymy na cegielnie.Pozdr

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 23 cze 2009, o 20:27

Sądzę, że fajne zdjęcia można zrobić w okolicach stacji meteorologicznej koło obwodnicy jedziesz od ulicy Piłsudskiego i odbijasz w ul. Róży Wiatrów, spore wzniesienie i chyba wystarczająco miejsca.
KLIKNIJ - zumi.pl

Inne ciekawe lokalizacje:

Okolice dawnej cegielni - zumi.pl

Nowo budowane osiedle Panorama/Zumi.pl - Jadąc na Poznań, ul. Poznańska - odbijasz na wysokości przystanku w lewo, chyba najlepsze widoki na miasto, szczególnie w nocy (ale to już z ziemi lepiej zrobić zdjęcie)

No i osiedle Majków: boisko na linku (lewy górny róg lub jak kto woli północny zachód) no i na spacerowej trochę przestrzeni znajdziesz - Majków - boisko, spacerowa / zumi.pl

Jest jeszcze sporo fajnych miejscówek, z chęcią obejrzymy efekty Twojej pracy!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 24 cze 2009, o 13:18

fotokite pisze:Uderzyliśmy na skrawek łączki niedaleko Łódzkiej - był tam taki stary basen a w sąsiedztwie KKS - urokliwe, kameralne miejsce - suuuuper. Zgram materiał i coś zmontuje - ale mieliście rację jeden dzień to za mało żeby coś konkretnego zdziałać - chyba następnym razem uderzymy na cegielnie.Pozdr
i nic nie powiedziales ? :P na serio mialem ochote wpasc (tym bardziej ze to moj rejon) i popatrzec jak to 'z bliska' wyglada ;) foch :D

fotokite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: n/d Kołobrzeg/Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: fotokite » 24 cze 2009, o 17:20

Thunder Sorki, możemy zasilić korespondencję na PW :wink: Następną wizytę planujemy jednak na cegieli 4 - 5 lipca(tubylcy wspominali, że to spoooora miejscówka) Polataliśmy z kamerką SD udało się nakręcić jeden filmik w sumie to żadna rewelka nie wyszłabo za dużo bujało ale platforma przeszła zmiany więc teraz będzie reeewelka. Jak chcecie to wrzucę na youtube. Teraz weżmiemy platformę RC do aparatu i zwykłą manualną do kamerki. Jeśli chcecie obejrzeć nasze dotychczasowe filmy proszę wpisać na youtube.pl FOTOKITESPRVPL.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10979
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 cze 2009, o 19:24

Z chęcią sobie obejrzę :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ