Przebudowa drogi Kalisz - Brzeziny (Traktu Wieluńskiego)

To co już wybudowano.
Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 9 wrz 2010, o 19:24

GRYS SYPALI zobaczymy za rok bedzie do poprawki ;)

admin8877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 11:16
Lokalizacja: okolice

Nieprzeczytany post autor: admin8877 » 21 wrz 2010, o 12:18

Oznakowanie pionowe z Kalisza do Godziesz już gotowe , ale jest kilka absurdów. :shock: Oto jeden przykład : Wyjeżdżam z ulicy Polnej i chcę skręcić w lewo w kierunku na Godziesze nie mogę stosując się do znaku który , mówi "Zakaz Skrętu W Lewo" Postawiony przy ulicy Polnej w Borku. Łamiąc ten przepis narażam się na mandat karny oraz punkty !!! Więc by ustosunkować się do postawionego znaku zmuszony jestem jechać do Kalisza by zawrócić lub do najbliższego skrzyżowania Borek-Kalisz-Wolica-Żydów i tam zawrócić by dojechać do Godziesz.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 21 wrz 2010, o 14:09

też to wczoraj zauważyłem , widocznie nasz kraj żyje absurdami :wink: :roll: :roll: :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 4 paź 2010, o 17:48

Media donoszą , ze inwestycja już zakończona i już można szybko pomykać blachosmrodami nawet do Brzezin ;-)
http://www.rc.fm/node/51338
Nie obędzie się bez fanfar :-) :
"Uroczyste oddanie Traktu Wieluńskiego zaplanowano na 12 pażdziernika, z udziałem wojewody i marszałka województwa wielkopolskiego."
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 4 paź 2010, o 18:01

Biskupa nie będzie?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 4 paź 2010, o 18:11

szymkalisz pisze:Biskupa nie będzie?
Biskup szykuje kropidło na TB ;-)
Dla traktu K-W wystarczy miejscowy proboszcz.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Mhn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 1 maja 2009, o 13:51

Nieprzeczytany post autor: Mhn » 19 paź 2010, o 17:19

No i już po fanfarach :D
rc.fm pisze: Trakt otwarty
19 pażdziernika, 2010 - 15:06 — [email protected]

We wtorek uroczyście otwarto zmodernizowaną trasę z Kalisza do Brzezin, która powstała dzięki wsparciu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Z tej też okazji przecięcie wstęgi poprzedziła konferencja prasowa z udziałem władz Województwa Wielkopolskiego, która odbyła się w budynku "Starej Gminy" w Godzieszach.
"Przy przebudowie tej drogi postawiliśmy przede wszystkim na bezpieczeństwo" - powiedział starosta kaliski Krzysztof Nosal:

"W tej chwili wszystkie przystanki autobusowe mają zatoczki, a wszelkie zaniżenia i górki drogowe udało nam się zniwelować. Powstały też prawo i lewo-skręty."

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek: "Przypomnę, że ten wniosek był na pierwszym miejscu listy, jeśli chodzi o drogi powiatowe. Najwięcej punków można uzyskać właśnie za bezpieczeństwo i myślę, że to przyczyniło się do tego, że ten projekt wygrał w konkursie o dofinansowanie. Sądzę, że na bezpieczeństwo na drodze wpływają trzy istotne elementy - to są dobre drogi, dobre samochody i dobrze przygotowani kierowcy. Dlatego ten stan dróg, za które są odpowiedzialne samorządy,trzeba poprawiać."

Wójt Godziesz Wielkich Józef Podłużny: "Droga jest zmodernizowana pod względem bezpieczeństwa i jakości. Wiemy jak to wyglądało w przeszłości, gdzie wzdłuż tej drogi były aż 3 krzyże. Mam nadzieję, że teraz będzie koniec z krzyżami przy tej trasie."

Wójt Brzezin Krzysztof Niedżwiedzki: "Faktycznie, remont poprawi bezpieczeństwo na tej drodze. Autobusy nie zatrzymują się już na jezdni, tylko na zatoczkach. Są chodniki w tych ważniejszych miejscowościach, a przede wszystkim w okolicach szkół, przejścia z barierkami ochronnymi, no i specjalne oznakowania jezdni. To wszystko myślę, że wpłynie na poprawę bezpieczeństwa."

W ramach tego projektu przebudowano 16-kilometrowy odcinek drogi. Inwestycja kosztowała ponad 4 000 000 złotych. Połowę pozyskano z tzw. "schetynówek", a drugie 2 000 000 wyłożyły wspólnie samorządy: powiatu kaliskiego, gminy Godziesze Wielkie i Brzezin.

Jako pierwsi z drogi tej mogli skorzystać kolarze z powiatu kaliskiego, którzy wspólnie z wojewodą Wielkopolskim dokonali uroczystego przejazdu trasą.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 19 paź 2010, o 23:21

Mogę powiedzieć, ze jest tak dużo nie doróbek ze głowa mała to i miał być remont , remont w 50 % więcej nie daje

Jest brak poszerzenia jezdni, bardzo krótkie zatoki lewo skrętów, przy zatokach autobusowych przy padającym deszczu tworzą się duże kałuże . Pod względem bezpieczeństwa nic się nie zmieniło może 10 % na plus :roll: :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 20 paź 2010, o 00:40

Andrzej twoja ocena jest trafna, ale dotyczy tylko drogi do Godziesz, bo do Brzezin ten grysik, co go wysypali to raczej nie jest remont tylko lekka kosmetyka coś w rodzaju pudru na nosku starej panny.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 paź 2010, o 09:37

Czyli - Niedzwiedzki do ... lamusa :wink: l Niech wreszcie przestanie mydlić oczy wyborcom!

admin8877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 11:16
Lokalizacja: okolice

Nieprzeczytany post autor: admin8877 » 23 paź 2010, o 11:18

W końcu wymienili znak drogowy "Nakaz skrętu w prawo " na właściwy - przy ulicy Polnej w miejscowości Borek :D

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 paź 2010, o 20:39

Obrazek

Na tym zdjęciu znaki są prawidłowo, jedziemy dalej.

Obrazek

Tutaj na tym zdjęciu ten znak ustawili nie prawidłowo , powinien stać kilometr dalej, jedziemy dalej

Obrazek

ciągle podwójna ciągła, jedziemy dalej

Obrazek

Obrazek



Obrazek

przejechaliśmy około 1 kilometra i ten znak powinien dopiero stanąć tutaj bo się kończy podwójna ciąga , ciekawe kto odbierał pseudo przebudowę :?: :?: :roll: :roll:

Na ostatnim zdjęciu brakuje jeszcze jednego znaku informującego o skrzyżowaniu
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 paź 2010, o 22:59

Wydaje mi się ze wszystko jest w porządku.Podwójna ciągła sama w sobie zakazuje wyprzedzania więc umieszczanie przed nią znaku jest bez sensu.
Tutaj znak B25 oznacza zakaz wyprzedzania z powodu obecności skrzyżowania a dalej niebezpiecznych zakrętów.Za nimi jest odwołanie zakazu (B27) a że mamy przy okazji podwójną ciągłą to po prostu nie możemy dalej wyprzedzać;)

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 16 lis 2010, o 22:51

Droga bezwątpienia stała się bezpieczniejsza,a to za sprawą podwójnej ciągłej,która się ciągnie prawie na całej długości do Godziesz .Wczoraj mi przyszło jechać za samochodem holowanym całe 50km/h.Nikt nie odważył się wyprzedzać ,bo niemożna ,czyli bezpieczna droga.Moim zdaniem absurd ,są miejsca gdzie można bezpiecznie wyprzedzać ,a tam podwójna ciągła
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 lis 2010, o 22:56

Patrząc po fotkach to co kawałek są wyjazdy z posesji,także z tego względu chyba jest ten zakaz.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 16 lis 2010, o 23:09

Gumiś pisze:Patrząc po fotkach to co kawałek są wyjazdy z posesji,także z tego względu chyba jest ten zakaz.
Wyjazd z posesji to nie skrzyżowanie
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 lis 2010, o 23:16

zibi465 pisze: Wyjazd z posesji to nie skrzyżowanie
Wiem o tym,pomyślałem raczej,że jeżeli jest pewna koncentracja wyjazdów z prywatnych posesji to zarządca drogi ubezpieczył się w ten sposób od nieprzewidzianych następstw wyprzedzania w niedozwolonym miejscu.
Ale jeżeli nie mam racji to czekam na Wasze opinie 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 16 lis 2010, o 23:22

Dlatego wcześniej pisałem że droga stała się bezpieczniejsza,ale nie znaczy to że pokonamy ją szybciej.Wystarczy jeden ciągnik rolniczy który pojedzie kilka kilometrów...
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 1 gru 2010, o 18:50

Szkoda ze tej drogi powiat Kalisz nie odśnieża na drodze jest lodowisko to woła o pomstę, dzisiaj widziałem dwa auta w rowie właściciele powinny skarżyć powiat Kalisz o odszkodowanie
Andrzej

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 1 gru 2010, o 23:13

andrzej pisze:Szkoda ze tej drogi powiat Kalisz nie odśnieża na drodze jest lodowisko to woła o pomstę, dzisiaj widziałem dwa auta w rowie właściciele powinny skarżyć powiat Kalisz o odszkodowanie
Muszę cię Andrzej zmartwić, bo nie jest tak jak ty proponujesz wczoraj rozmawiałem z kierowcą, który na nieodśnieżonej drodze wjechał do rowy przyjechała policja wlepili mu mandat 250 zł i 6 punktów karnych powód? Niezachowanie bezpiecznej szybkości itd.

ODPOWIEDZ