Galeria Kalisz 2 - przebudowa

To co już wybudowano.

Co powinni zrobić z Blaszakiem Kalisz2?

zburzyc
39
57%
dobudowac drugą kondygnację
17
25%
zamienić go na supermarket
4
6%
zmienić plan sklepów
8
12%
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 16 lip 2010, o 00:33

Z tym Carrefourem to zapewne plotki, jakiś procent prawdy może być o Saturnie, ale w to też nie jestem do końca przekonany.
Ale tak naprawdę to tylko moje domysły i nie siejmy plotek dopóki nic nie wiadomo.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 16 lip 2010, o 09:11

Te plotki latają po Kaliszu od jakiś 2 miesięcy. Z czego większość pracowników Carrefoura sama opowiada o Realu.

Zobaczymy jaki sklep elektro dostanie propozycję najmu lokalu.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

chocolate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2010, o 15:57
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: chocolate » 16 lip 2010, o 15:59

Carrefour raczej zostanie zastąpiony Realem
bo po 5 latach musi płacić podatek
albo z innego powodu.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 16 lip 2010, o 17:39

Z tym podatkiem to są największe brednie jakie słyszy się co jakiś czas w marketach. Już tyle razy Tesco miały się pozamieniać na Savie, ze szkoda gadać. Tymczasem Tesco I obchodziło ostatnio 12 urodziny. Jeśli kaliski Carrefour miałby być likwidowany to klienci dowiedzą się o tym odpowiednio wcześnie.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Galeria Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 18 lip 2010, o 16:05

Ciekawy wynik tej sondy.W ten sposób można rozwiązać problem dworca PKP,fuzji PKS i KLA ,oraz hali "Arena".Gdyby nie nagłówek ,to można by odnieść wrażenie,że to nie jest forum kaliskie lecz któregoś z "zaprzyjażnionych" miast
JP - WRÓĆ !!!!!!

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 18 lip 2010, o 16:37

Nie porównuj zabytkowego dworca z kupą blachy :)

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Galeria Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 18 lip 2010, o 16:47

Pewnie masz rację ale widzę ,że krytykowanie wszystkiego staje się normą a ja wolałbym widzieć wypowiedzi,które coś mądrego wnoszą.Pewnie ,że "Galeria Kalisz" nie jest szczytem marzeń kaliszan ale przynajmniej istnieje w realu a nie jak pozostałe wirtualnie.
JP - WRÓĆ !!!!!!

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: dybek » 20 lip 2010, o 16:52

Ta firma wykonuje prace remontowe na GK2 i na jedynce oni też będą robić

http://www.hij.pl/

shuudoushi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2010, o 19:58
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: shuudoushi » 24 lip 2010, o 17:46

Sytuacja powoli się klaruje. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia odnośnie Real'u, choć słyszałem już szczegóły różnego rodzaju, ale póki co można wziąć to za plotkę.

W GK2 po remoncie mają być docelowo trzy części. W pierwszych dwóch będą sklepy. Prawdopodobnie będzie to Saturn lub Media Expert - ten ostatni miał się rzekomo wycofać z rezerwacji w Tęczy na rzecz tej lokalizacji. W trzeciej, przeszklonej części ma zostać miejsce dla gastronomii. Chodzą plotki na temat Pizza Hut.

W GK1 w nowych boksach mają się znależć dwa butiki z GK2, salon Plus GSM (obecnie na wyspie, wchodzi w grę również zamiana miejsc z Wólczanką) oraz drogeria - w tym przypadku na 90% miałby to być Rossmann, choć słyszałem również o opcji z Drogerią Natura. Brak jest planów odnośnie gastronomii w GK1.

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 24 lip 2010, o 19:20

A skąd masz te info.

shuudoushi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2010, o 19:58
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: shuudoushi » 24 lip 2010, o 22:27

Info pochodzi od ludzi pracujących w galerii oraz znających dobrze osoby decyzyjne w tymże przybytku. Nim napisałem, rozmawiałem z wieloma osobami i tak to się przedstawia po złożeniu do kupy. Wszystko wyjaśni się we wrześniu, bo wówczas najemcy mają wchodzić powoli do boksów i je wykańczać pod siebie.

Z najświeższych informacji wynika, że szykują się duże "roszady" w obrębie GK1. Na chwilę obecną praca wre na terenie po byłym RTV Euro AGD. W drugiej połowie września zostanie zamknięty Reporter. W jego miejsce zostanie przeniesiony Multisport. Poprzednik prawdopodobnie zostanie otwarty ponownie po kilku miesiącach w miejscu Vobis, który to zostanie przeniesiony bliżej linii kas - prawdopodobnie na miejsce obecnego Multisportu. Zmiany te wynikają z dwóch kwestii - końca umów najmu (były podpisane na 5 lat) oraz z chęci zmniejszenia powierzchni przez najemców (czyt. redukcji czynszów).

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 29 sie 2010, o 15:42

Wiadomo juz co będzie w miejscu Galeri 2 Kalisz i co będzie po sklepie RTV Euro Agd?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9025
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 sie 2010, o 16:13

wczoraj będąc w naszej przepięknej galerii 8) widziałem bilbord i było na nim logo Vobis i Galerii Kalisz - więc pewnie Vobis do którejś Galerii się wciśnie :lol:
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 sie 2010, o 16:56

gawronik13kalisz pisze:wczoraj będąc w naszej przepięknej galerii 8) widziałem bilbord i było na nim logo Vobis i Galerii Kalisz - więc pewnie Vobis do którejś Galerii się wciśnie :lol:
Vobis już jest w galerii.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 sie 2010, o 20:42

Chwilowo zamyka się reporter ;) W jedynce trwają intensywnie prace nie wiem jak w dwójce.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

shuudoushi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2010, o 19:58
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: shuudoushi » 1 wrz 2010, o 23:52

W GK1 z moich info wynika, że będą Rossmann, Deichmann, 5-10-15, Takko, Pierre Cardin, Green Point, Scotch & Soda i jeszcze dwóch najemców.
Reporter zmieni jedynie lokalizację na GK, jak zresztą pisałem kilka postów wyżej. W GK 2 będą natomiast Media Expert, Centrum Chińskie i jeszcze jeden najemca - ja obstawiam gastronomię, choć przeszklona lokalizacja jest już zajęta. Zapowiada się ciekawie.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 wrz 2010, o 00:59

shuudoushi pisze:Centrum Chińskie
No tak 8) najważniejsze,że pan Pynk Tynk i pani Ciułam Ciułam otworzą kolejny badziewiarski sklep z którego zalatuje naftaliną i nie wiadomo jeszcze jakimi specyfikami.
Wielkie brawa 8) 8) 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 wrz 2010, o 06:25

Jak w pseudo galerii może być ciekawie co tam mogą zmienić pole manewru maja bardzo małe

Mnie już tam ponad rok nie było w ogóle mnie tam nie ciągnie na zakupy w dodatku drogo
Andrzej

Athaya
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 10:13
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Athaya » 2 wrz 2010, o 16:25

Rzadko jeżdżę do Galeri. Jak dla mnie to pomysł nietrafiony. Co to jest, że kończy się zanim człowiek zdąży się rozkręcić podczas przechadzki :roll: Rozumiem jakby zrobili kilka pozumów, ale to, to jest śmiech na sali i wielki parking nic po za tym...
No tak najważniejsze,że pan Pynk Tynk i pani Ciułam Ciułam otworzą kolejny badziewiarski sklep z którego zalatuje naftaliną i nie wiadomo jeszcze jakimi specyfikami.
Wielkie brawa

Zapraszam na SilkMarket w Pekinie(tudzież innych miastach), a przekonasz się, że to co prezentują w Polsce to zaledwie podstawa góry lodowej :lol: Specyficzny zapach... Khm... No tak to już norma hehe. Aczkolwiek Chińskie sklepy dla zwyczajnych ludzi zasadzniczo nie odbiegają normami od naszych. Jedyny szkopół to całe zastępy chińczyków i chodniki ruchome zamiast schodów na nstępne piętro :lol:

Nie mogłam się oprzeć :oops:

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 wrz 2010, o 16:55

Athaya pisze: Nie mogłam się oprzeć :oops:
Ależ nic się nie stało 8) napisałem tak bo mam pewne doświadczenia jeżeli chodzi o takie sklepy.Chińskie ocywiście :lol: :lol: :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ