Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ETAP

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 3 cze 2013, o 23:44

Blok jest budowany wg projektu w którym projektant zaprojektował pewne standardowe rozmieszczenie gniazdek itp.Nie wszystkie mieszkania na etapie budowy mają swoich właścicieli.Na zgłoszenie niestandardowych rozmieszczeń ścian,gniazdek,odpływów itp. w SM Dobrzec jest kilka tygodni po podpisaniu umowy.

P.S. Patrząc na stan zaawansowania budowy w kwietniu obawiam się że wrześniowy termin oddania kluczy jest mało realny.Raczej koniec roku.

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 4 cze 2013, o 06:46

Witam
Kolego z tego co wiem to już są robione instalacje , kierownik mówił że koło 15 czerwca wchodzą z dachem i elewacją a do wybudowania bloku czyli 30 września są jeszcze 4 miesiące , także ..............
Pozdrawiam.
:D

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 4 cze 2013, o 06:53

A co do zmiany układu ścian to ja też mam podpisaną umowę na zakup mieszkania i miałem na to czas ( trzy miesiące od developera na zastanowienie ) i nie było żadnego problemu , a jak ty kolego obudziłeś się za późno lub kupiłeś nie dawno mieszkanko , albo budowa jest już tak zaawansowana to na twoje specjalne życzenie nikt tego nie zrobi.
Pozdrawiam. :D

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 4 cze 2013, o 10:38

adi00 pisze:Witam
Kolego z tego co wiem to już są robione instalacje , kierownik mówił że koło 15 czerwca wchodzą z dachem i elewacją a do wybudowania bloku czyli 30 września są jeszcze 4 miesiące , także ..............
Pozdrawiam.
:D
Hmm w kwietniu brakowało jeszcze dwóch kondygnacji ale mniejsza o to.Mam w pamięci stan zaawansowania budowy bloków na Dobrzecu na 4 miesiące przed oddaniem.

kowal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2013, o 20:07

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: kowal » 4 cze 2013, o 16:45

Jeśli kogoś to interesuje wrzucam skan jaki zrobiła mi pani z BN lokacja tzn rozmieszczenie instalacji elektrycznej i c.o na pierwszym piętrze.
Załączniki
instalacja c.o.jpg
instalacja c.o.jpg (231.52 KiB) Przejrzano 6898 razy
instalacje.jpg
instalacja elektryczna
instalacje.jpg (248.57 KiB) Przejrzano 6898 razy

Skovron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 13 lis 2011, o 11:43
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: Skovron » 4 cze 2013, o 18:59

Cześć.
Aktualnie zamknęli 4 ostatnie piętro i właśnie chyba zaczyna się budowa dachu.
Mamy ciepłe miesiące więc do końca Września chyba spokojnie zdążą.
Zmartwiliście mnie tymi instalacjami. Ja myślałem że najpierw się buduje ściany, później developer ustala rozkład przyłączy i gniazdek i przy wykończeniówce wykonuje tak jak chce klient.
No inaczej sobie tego nie wyobrażam, przecież każdy inaczej aranżuje mieszkanie.....

kowal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2013, o 20:07

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: kowal » 4 cze 2013, o 19:40

Ja jutro będę dzwonił do Lokacji i będę pytał się o możliwość zmnian w instalacji wodno kanalizacyjnej łazienki i aneksu kuchennego ciekawe czy to jeszcze jest możliwe.

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 4 cze 2013, o 21:22

Witam
Po pierwsze Kolego skoro jesteś taki mądry to czemu sam nie weźmiesz się za budowanie i wtedy będziesz miał tak jak chcesz ,
to nie domek jednorodzinny z własnym podwórkiem na którym można robić co się chce, ktoś te mieszkania zaprojektował i sprzedaje je według projektu a ty decydując się na kupno tego mieszkania akceptujesz warunki które ci dają , i z tego co wiem to tak działają wszyscy developerzy i spółdzielnia Dobrzec ( masz termin podany na zmiany a jak go prześpisz to twój problem ).
A po drugie to piony kanalizacyjne przeważnie idą z dołu do góry lub z góry na dół przez wszystkich sąsiadów także nie można zrobić sobie kibelka w pokoju , przedpokoju lub w kuchni itp. , a patrząc na te rysunki które wstawiłeś grzejniki są rozmieszczone pod oknami to gdzie byś je chciał mieć na ścianie jako obrazy ????
:lol: :lol: :roll: :roll:
Pozdrawiam.

Skovron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 13 lis 2011, o 11:43
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: Skovron » 4 cze 2013, o 22:11

adi00 pisze:Witam
Po pierwsze Kolego skoro jesteś taki mądry to czemu sam nie weźmiesz się za budowanie i wtedy będziesz miał tak jak chcesz ,
to nie domek jednorodzinny z własnym podwórkiem na którym można robić co się chce, ktoś te mieszkania zaprojektował i sprzedaje je według projektu a ty decydując się na kupno tego mieszkania akceptujesz warunki które ci dają , i z tego co wiem to tak działają wszyscy developerzy i spółdzielnia Dobrzec ( masz termin podany na zmiany a jak go prześpisz to twój problem ).
A po drugie to piony kanalizacyjne przeważnie idą z dołu do góry lub z góry na dół przez wszystkich sąsiadów także nie można zrobić sobie kibelka w pokoju , przedpokoju lub w kuchni itp. , a patrząc na te rysunki które wstawiłeś grzejniki są rozmieszczone pod oknami to gdzie byś je chciał mieć na ścianie jako obrazy ????
:lol: :lol: :roll: :roll:
Pozdrawiam.
Cześć.
Nie wiem do kogo to piszesz....ale.
Ja chciałbym mieć gniazdka i włączniki światła tam gdzie ja chcę. Chyba dla developera to żaden problem, przecież i tak musi je gdzieś ulokować. I tylko o to chodzi, a co do kanalizacji, wody itd. to sprawa była oczywista od samego początku. Przecież wiadomo że tego się nie da przenieść. Poza tym w umowie jest wyraźnie, że developer tylko wyprowadza główne przyłącza wodno- ściekowe, reszta zależy do ciebie (gdzie umywalka, kibelek itd.)

A co do zmian, to ja całkiem niedawno naniosłem zmiany w układzie swojego mieszkania i zostało to zaakceptowane i zmienione przez developera (mam nadzieję). Mam 4 piętro, może dlatego.....

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 4 cze 2013, o 22:23

Witam
Nie do ciebie tylko do kolegi Kowala , a jak ty masz mieszkanko na czwartym piętrze to może dlatego nie było problemu ze zmianami. Ja zmiany robiłem już dawno i też nie było problemu .
A zima swoją drogą pokrzyżowała pewnie trochę plany i teraz te częste ulewy , ale budowlańcy idą do przodu
także powinni się wyrobić w terminie.
Pozdrawiam sąsiadów.
:D :D :lol:

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 5 cze 2013, o 00:32

Przecież drobne przesunięcia hydrauliczne można zrobić po oddaniu mieszkania.Więc bez przesady.Życzę Wam żebyście otrzymali mieszkania w terminie ale są pewne tematy których nie da się przyspieszyć nawet gdyby wpuścić na budowę dwie czy trzy załogi.Np. mury do wyschnięcia potrzebują czasu i tego się nie przyśpieszy.

Co prawda konkurencji ale bardzo fajnie udokumentowana relacja z budowy.Polecam. http://www.coliandeveloper.pl/strona.php?pokaz=galeria" onclick="window.open(this.href);return false;

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 5 cze 2013, o 07:00

Witam
Paweł masz rację , a po odbiorze mieszkanka możesz robić co chcesz tak naprawdę .
Pozdrawiam. :) :)

jo_ka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 7 cze 2013, o 10:28

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: jo_ka » 7 cze 2013, o 10:33

A czy ktoś wie, o co chodzi z informacją na stronie developer " Możliwość wykupienia miejsca garażowego" ???

kilascot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:14

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: kilascot » 23 cze 2013, o 19:18

Witajcie

Jako kolejny posiadacz mieszkania w w/w bloku zglaszam gotowosc do " parapetówki " w dniu wydania kluczy ;D

Skovron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 13 lis 2011, o 11:43
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: Skovron » 24 cze 2013, o 19:57

jo_ka pisze:A czy ktoś wie, o co chodzi z informacją na stronie developer " Możliwość wykupienia miejsca garażowego" ???
Cześć.
Pisałem o tym wcześniej.....to następny etap.
Drugi blok obok, a pomiędzy nimi budynek z garażami, dla mieszkańców tych bloków.

asia2105
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2013, o 07:29

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: asia2105 » 27 cze 2013, o 07:34

witam, chiciałabym się dowiedziec (do osób ktore podpisały umowe) czy ta umowa jest wiążąca jesli chodzi o developera?, a mianowicie czy jest tam zawarta data oddania budynku do uzytku czy jedynie slownie twierdza ze bedzie to we wrzesniu a panstwo moga czekac na mieszkanie nawet rok i z tego tytułu developer nie ma zadnej kary . (czy jest napisane na umowie ze planowany okres oddania budynku do urzytku przpada na wrzesnien) czy moze macie zapisane to inaczej? z gory dziekuje za infromacje

asia2105
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2013, o 07:29

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: asia2105 » 27 cze 2013, o 08:56

i dodam ze chodzi mi o mieskzania z s&o developer

kilascot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:14

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: kilascot » 27 cze 2013, o 12:03

jest zawarty w umowie 2 miesieczny poslizg

Skovron a czy pytales sie w biurze kiedy beda podpisywane akty ?

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 27 cze 2013, o 17:38

Witam
Koleżanko w umowie jak byk jest napisane że mają wybudować blok do 30 września 2013 a do listopada są robione odbiory budynku , a akty notarialne do 30 grudnia 2013 i te terminy są święte chyba że jakiś pogodowy kataklizm by przyszedł to wtedy nie jest to wina Developera jeżeli chodzi o opóźnienia .
Ale z tego co widać i co w biurze mówią to nic na razie nie wskazuje że będą jakieś opóźnienia,
a to co ( kilascot ) pisze to są jakieś bzdury, pomówienia itp. , ja mam też umowę podpisaną
i nic takiego nie mam ani nie słyszałem.
Pozdrawiam.
Sąsiad. :D :)

jo_ka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 7 cze 2013, o 10:28

Re: Blok mieszkalny w Nowych Skalmierzycach

Nieprzeczytany post autor: jo_ka » 27 cze 2013, o 17:42

Wydaje mi się że może być mały poślizg przez pogodę, ale nie duży. Podobno developer przygotowuje się do kolejnej budowy bloku, a z uwagi na to, że ta aktualna budowa jest to jego pierwsza tak dużą inwestycja powinno mu zależeć na terminowości i opinii. Co do podpisywania aktów notarialnych, to chyba koniec roku listopad-grudzień i dopiero wtedy można się wprowadzać.

ODPOWIEDZ