Remont al.Wojska Polskiego

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 paź 2014, o 15:34

Trwają intensywne prace przy remoncie fragmentu Alei Wojska Polskiego w Kaliszu - od Ronda Westerplatte aż do wjazdu na obwodnicę Nowych Skalmierzyc. Jak powiedział Radiu Centrum Krzysztof Gałka, szef Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu, po Wszystkich Świętych powinien się rozpocząć remont samego ronda.
"Nie chcemy w tym czasie, gdy jest wzmożony ruch powodować dodatkowych utrudnień. Jeszcze w tym tygodniu powinny być zakończone prace bitumiczne - przede wszystkim na tym odcinku, który przylega bezpośrednio do ronda. Chcemy, aby do czwartku zniknęły w tym miejscu utrudnienia."
Całość prac na Wojska Polskiego wraz z przebudową ronda powinna się zakończyć jeszcze w listopadzie.
http://www.rc.fm//polityczne/wojska-pol ... niszu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 paź 2014, o 19:52

Taki trochę OT, ale nie mogę ze zdjęcia w tym artykule... Zdjęcia plakatów wyborczych w temacie o przebudowie ulic... Czyżby sponsorowano jedną z partii?
g13k

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 28 paź 2014, o 23:16

Roboty na AWP w okolicach skrzyżowania z Obwodnicą jeszcze daleko w polu, ale mogliby przy okazji remontu przesunąć skrajny krawężnik na tym skrzyżowaniu od strony salonu Ignaszak... Zamontowane w tym miejscu latem odbojniki po kilku dniach musieli zdemontować z uwagi na to, że samochody ciężarowe po prostu nie mieściły się w tym prawoskręcie.

No i chyba najważniejsze na remontowanym odcinku drogi jest dosyć sporo studzienek, ważne by zrobili, je na równo z jezdnią, ewentualnie przypilnować ich podczas odbiorów-przecież to widać gołym okiem, albo wystarczy się przejechać. Inaczej nie powinno być odbioru. Mam wrażenie, że czasem w mieście robili je jak popadnie (Górnośląska przy samej Amber) czy np (Lubelska) :?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 paź 2014, o 22:04

Jacenty pisze:Nie, ja też jestem za tym, żeby skończyli AWP i dopiero wzięli się za Rondo, to raptem kwestia tygodnia; jasne.

Tylko pamiętam ten slogan: roboty bitumiczne na AWP oraz na Rondzie będą skończone do końca miesiąca...
Ktoś musi o tych terminach pamiętać. To pokazuje ile są warte wszystkie te obietnice :D
Najważniejsze żeby je zrobili w tym roku! W razie czego będą mogli zrzucić na pogode :P

Takie szalone tempo robót że zapomnieli pociągnąć rury do deszczówki i rozryli nowy asfalt. Będzie jeszcze jedna warstwa ale ciekawe czy dobrze zagęścili grunt aby później nie pękało w tym miejscu.
Trudno powiedzieć czy chodniki ze scieżką rowerową zdąża w tym roku zrobić , patrząc na dotychczasowe tempo prac. A przecież zima się zbliża.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 31 paź 2014, o 22:17

A tu też Janek będzie organizował piknik przed wyborami :roll: :lol:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 1 lis 2014, o 08:44

Caspress pisze:
Cristof pisze:
Caspress pisze:NA skrzyżowaniu znikły mi tablice zjazdowe os. Widok
Jedną tablicę odnalazłem, reszta pewnie się też gdzieś wala, jak jej nie zagospodarowali złomiarze. Dla miejskich urzędników to pryszcz bo zafundują nam nowe tablice oczywiście z naszych pieniędzy.


Obrazek
Cris wczoraj z daleka widziałem twój znak :)
Został postawiony na nogi 8)

Ale o innych znakach choćby OS.Widok zapomnieli :evil:
Co prawda znak Crisa postawili krzywo ale chociaż jest...
A po 2 stronie czyli od wieżowca jak se leżał tak leży:
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 1 lis 2014, o 09:23

Orientujecie się, czy żółte barierki oddzielające pasy będą montowane czy sukcesywanie usuwane?

btw. na wysokosci BURSZYNA jadac w strone Lukoila jest dziura 10x10cm na swiezo polozonym asfalcie...

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 1 lis 2014, o 13:29

Cristof nowy asfalt rozryli z tego samego powodu co pisałeś jeszcze na wysokości BIG STARA. No żeby znowu nie przedobrzyli z tym pośpiechem i z tym zagęszczeniem gruntu masz racje. :|

A jednak skrzyżowanie AWP z Majkowską czeka większa modernizacja niż można się było spodziewać, o czym informuje strona ZDM i wynikające z niej objazdy... Wychodzi na to, że połączą ze sobą miejsca robione podczas remontu skrzyżowania ze Złotą. Miłe zaskoczenie.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 lis 2014, o 09:43

obywatel pisze:Orientujecie się, czy żółte barierki oddzielające pasy będą montowane czy sukcesywanie usuwane?

btw. na wysokosci BURSZYNA jadac w strone Lukoila jest dziura 10x10cm na swiezo polozonym asfalcie...
Myślę że ta dziura to najnowsza super technologia poziomowania pokryw studzienek. Najpierw trzeba zalać asfaltem, a później wyciąć asfalt pod element betonowy z pokrywą aby w miarę równo było. Podobno inaczej się nie da.
Z barierkami ciekawa sprawa. Może zdemontowano je aby wybrukować pas rozdzielający jezdnie a barierki poddać konserwacji. Podobnie zrobiono na Piłsudskiego koło Ronda Solidarności.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 lis 2014, o 18:49

Cristof pisze:Ostatnio spacerując w A.W.P. od Poznańskiej w dół zaobserwowałem fatalny stan starych słupów oświetleniowych i opraw. Niektóre grożą samoistnym przewróceniem pod wpływem małego bodźca zewnętrznego. Ciekawe jakimi kryteriami kieruje się spółka oświetleniowa wymieniając latarnie na naszych ulicach.

Wysłałem to zdjęcie odpowiednim służbom , zanim stanie się nieszczęście.

Obrazek
Dostałem odpowiedź na temat przerdzewiałej latarni. Jeszcze za mało rdzy i nie kwalifikuje się do wymiany. Dobre co !!! A może jakiś plakacik wyborczy zasłonił by tę dziurę.

"W odpowiedzi na zgłoszenie informuję, że sprawę przekazaliśmy do "Oświetlenie Uliczne i Drogowe" sp. z o.o. ul. Wrocławska 71A – firmy odpowiedzialnej za latarnie na terenie miasta Kalisza.
W dniu 30 października 2014 roku pracownicy ww. firmy dokonali oględzin latarni. Stwierdzili oni - przerdzewienie elementu maskującego połączenie rur o różnych średnicach, które nie stanowi zagrożenia dla konstrukcji latarni.
Wobec tego na chwile obecną nie zostaną podjęte dalsze czynności."

Z poważaniem
Komendant Straży Miejskiej Kalisza
Dariusz Hybś

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 lis 2014, o 19:12

Cristof pisze: Z poważaniem
Komendant Straży Miejskiej Kalisza
Dariusz Hybś
Brak słów :twisted: takiemu juz nie napiszę komu powinna ta latarnia się na łeb zwalić to może by pojaśniało w głowie i zaczęli by myśleć jak należy.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 lis 2014, o 19:53

Natomiast na Rondzie Westerplatte wymienia się całkiem dobre i stosunkowo nie dawno montowane oprawy na nowe energooszczędne LED. Jak chciano oszczędzać czemu nie zainstalowano LED-ów na ciągu Poznańska- Wrocławska.
Taka do d.... polityka władz.

Obrazek

Stare dobre oprawy.

Obrazek

Nowe oprawy

Obrazek

Nie wymienione stare oprawy na remontowanej Górnośląskiej. Jedna z wielu uszkodzonych opraw. A może wg. ekspertów jest całkiem dobra, a ja jestem głupi i się nie znam.

Obrazek


Ponadto trwa dalej prucie nowej warstwy asfaltu pod deszczówkę. Może jakiś ekspert od budownictwa wypowie się czy tu zachowano "dobre praktyki inżynierskie". Jak by na moim prywatnym podwórku tak robiła firma to ją by z miejsca wywalił i zażądał odszkodowania z fuszerkę.


Obrazek

Tutaj radzą co tu można jeszcze s.......

Obrazek

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 4 lis 2014, o 13:10

Cristof pisze:
obywatel pisze:Orientujecie się, czy żółte barierki oddzielające pasy będą montowane czy sukcesywanie usuwane?

btw. na wysokosci BURSZYNA jadac w strone Lukoila jest dziura 10x10cm na swiezo polozonym asfalcie...
Myślę że ta dziura to najnowsza super technologia poziomowania pokryw studzienek. Najpierw trzeba zalać asfaltem, a później wyciąć asfalt pod element betonowy z pokrywą aby w miarę równo było. Podobno inaczej się nie da.
Z barierkami ciekawa sprawa. Może zdemontowano je aby wybrukować pas rozdzielający jezdnie a barierki poddać konserwacji. Podobnie zrobiono na Piłsudskiego koło Ronda Solidarności.
Dziura dalej jest, może na dniach uda mi się zrobić zdjęcie.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 lis 2014, o 20:40

Gumiś pisze:
Cristof pisze:Na skrzyżowaniu przy Castoramie montowano dziś gumowe odbojniki wydzielający prawo-skręt w kierunku centrum. Co prawda jest tam ciągła linia , to kierowcy wjeżdżali od razu na środkowy pas.
Obrazek
Długo nie zabawiły :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Już część zdemontowano :wink:
Reszta ulega powolnej destrukcji. Ciekawe czy ktoś pomyśli aby przy remoncie poszerzyć ten pas?

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 lis 2014, o 21:06

obywatel pisze:
Cristof pisze:
obywatel pisze:Orientujecie się, czy żółte barierki oddzielające pasy będą montowane czy sukcesywanie usuwane?

btw. na wysokosci BURSZYNA jadac w strone Lukoila jest dziura 10x10cm na swiezo polozonym asfalcie...
Myślę że ta dziura to najnowsza super technologia poziomowania pokryw studzienek. Najpierw trzeba zalać asfaltem, a później wyciąć asfalt pod element betonowy z pokrywą aby w miarę równo było. Podobno inaczej się nie da.
Z barierkami ciekawa sprawa. Może zdemontowano je aby wybrukować pas rozdzielający jezdnie a barierki poddać konserwacji. Podobnie zrobiono na Piłsudskiego koło Ronda Solidarności.
Dziura dalej jest, może na dniach uda mi się zrobić zdjęcie.
Czy o tą dziurkę chodziło. Przy tych wszystkich niedoróbkach to pryszcz.

Obrazek

Ja jeszcze znalazłem nie uszczelnioną właściwie pokrywę kanalizy. Widoczne szpary wokół betonowego elementu. A ten odcinek przed Staszica ponoć już całkowicie gotowy.


Obrazek


Tymczasem prace przeniosły się na skrzyżowanie z Majkowską.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 7 lis 2014, o 17:42

No i przyszedł czas na rondo:
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

robcio7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2013, o 13:28

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: robcio7 » 7 lis 2014, o 18:38

:D trochę małe opóźnienie. Do końca listopada miał być koniec remontu ronda.Znowu odwalą tandetę i się będzie rondo sypać po zimie jak zresztą pozostałe remontowane ulice.Jakie władze miasta takie ulice i dworzec. :lol:

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 8 lis 2014, o 13:50

Wyloty na rondzie zaczynają się korkować wp od dołu jeden wielki korek.
Wszystko przez 1 pas na rondzie
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 8 lis 2014, o 19:00

Świetnie ,że wzięli się za Rondo teraz, długi weekend to zawsze mniejszy ruch, a było już naprawdę pozapadane i zniszczone.. A w końcu to jedno z ważniejszych skrzyżowań w mieście! Moglilby przy okazji połączyć robione latem odcinki AWP od strony Serbinowskiej nową nawierzchnią, ale to raczej już pobożne życzenie. Nawet się nie łudzę ...

Korki od strony Podmiejskiej (od Amber) tworzyły się nawet w sobotnie popołudnie. Myślę że brakuje wytyczonych (chociaż zalecanych) objazdów szczególnie od strony Górnośląskiej np. Wrocławską; czy może Podmiejską (od Stańczukowskiego) dla osobówek przez HS w stronę Ostrowa. W dzień powszedni może być drogowy armagedon, ale najważniejsze, że zrobią to jeszcze w tym roku !

Jeszcze z innej beczki te studzienki, przy których wycina się kawałek asfaltu wstawiając betonową płytę to wydaje się najlepsze rozwiązanie... Przejazd po nich wydaje się możliwie najłagodniejszy. Powinien również wytrzymać próbę czasu. Zresztą zobaczymy :P Szkoda tylko, że tak późno zaczęli go stosować. :x
Ostatnio zmieniony 8 lis 2014, o 20:07 przez Jacenty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 lis 2014, o 19:34

Jacenty pisze:Świetnie ,że wzięli się za Rondo teraz, długi weekend to zawsze mniejszy ruch, a było już naprawdę pozapadane i zniszczone.. A w końcu to jedno z ważniejszych skrzyżowań w mieście! Moglilby przy okazji połączyć robione latem odcinki AWP od strony Serbinowskiej nową nawierzchnią, ale to raczej już pobożne życzenie. Nawet się nie łudzę ...

Korki od strony Podmiejskiej (od Amber)tworzyły się nawet w sobotnie popołudnie. Myślę że brakuje wytyczonych objazdów szczególnie od strony Górnośląskiej np. Wrocławską; czy może Podmiejską (od Stańczukowskiego) dla osobówek przez HS w stronę Ostrowa. W dzień powszedni może być drogowy armagedon, ale najważniejsze, że zrobią to jeszcze w tym roku !
Dobrze że biorą się za rondo. Tylko czemu najpierw nie skończą rozgrzebanego odcinka do Castoramy. W kilku miejscach niewielkie grupki robotników na A.W.P. coś tam tworzy. Należało by najpierw skończyć wymieniony odcinek, chociaż samą jezdnię bez chodników i całe siły skierować na rondo. Dziś pracowało przy rondzie kilku robotników. Można też wprowadzić dwuzmianowy tryb pracy chociaż na czas remontu ronda. Bo w szczycie będą niesamowite korki. Takim trybem to będą remontować miesiąc.

ODPOWIEDZ