Obwodnica Skalmierzyc

To co już wybudowano.
kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 6 paź 2009, o 16:47

dzisiaj jakas suka gonila sie i bylo pelno psow na obwodnicy, siatka by sie przydala... nie chodzi tylko o te psy tylko o wszelakie zwierzeta

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 18 paź 2009, o 20:20

W dniu dzisiejszym jechałem obwodnicą prosto z Ostrowa do Kalisza i muszę stwierdzić że są już pierwsze poważne zniszczenia przed zakrętem koło Castoramy jadąc od ostrowa jest już zniszczona jedna latarnia (ktoś w nią wjechał i rozbił całkowicie a nawet poważnie skrzywił ten betonowy filar na którym jest zamontowana) jak widać ludzie się bardzo spieszą na tej drodze ale nie każdy cało dociera do celu,ciekawe tylko kiedy tą latarnie wymienią i czy była tam policja.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 paź 2009, o 01:28

Jechałem wczoraj na Ostrów nową obwodnicą i cóż muszę stwierdzić,że jest dobrze....jak na razie.

[ Dodano: Sob, 24.10.2009, 1:38 ]
Ciekawe czy ten temat podejdzie pod tą obwodnicę???Wszystkiego się można spodziewać.....

Ile asfaltu jest w asfalcie?
23 pażdziernika 2009
Koniec z fuszerkami na budowach nowych autostrad i dróg. Po wykryciu niedoróbek (m.in. za mało asfaltu w asfalcie) oddanej niecały rok temu obwodnicy Wyszkowa pod Warszawą, GDDKiA zapowiada, że wyłapie partaczy, informuje "Metro".
GDDKiA będzie nasyłać lotne kontrole, a swoich pracowników, którzy tolerują fuszerkę zwalniać z pracy. Za niedoróbki pod Wyszkowem pracę już straciły cztery osoby, w tym dyrektor mazowieckiego oddziału GDDKiA.

Wyszków ma być przełomem, dzięki któremu nasze autostrady i drogi ekspresowe na Euro 2012 nie będą bublami, zapowiada w rozmowie z "Metrem" z Lech Witecki, p.o. dyrektora GDDKiA.

Na razie jednak podobnych fuszerek nie brakuje. Już remontowano nową autostradę pod Poznaniem, obwodnicę Radzymina, a na innych nowych trasach także pojawiają się koleiny i łaty po dziurach.

- Nie będzie litości dla fuszerek. Mamy listy projektów do kontroli, ważnych i mniej ważnych, mówi Witecki. - Za dużo wydamy na nie publicznych pieniędzy, żeby ryzykować, że będą żle wykonane. Inwestujemy też w zakup nowoczesnego sprzętu do naszych laboratoriów. Na początek wydamy na to 40 mln zł, ale to nie koniec. Sprawdzać będziemy też firmy nadzorujące inwestycje. Gwarancje na nowe drogi muszą zostać wydłużone z dwóch do 6-10 lat, zapowiada szef GDDKiA.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 24 paź 2009, o 18:46

Nie wiem czy ktoś to już zauważył, ale na
http://www.zumi.pl/namapie.html?long=18 ... =1&scale=4
pojawiła się Obwodnica. To jest największe na której ona widnieje.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3661
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 24 paź 2009, o 20:02

Jest tylko w odpowiednio małej skali.

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 4 lis 2009, o 18:36

"R" mam do Ciebie małe pytanie pisałeś kiedyś że na temat obwodnicy Nowych Skalmierzyc wiesz dużo a nawet i o wiele więcej to powiedz mi i nie tylko mi dla czego tuż przy zakładzie CORRECK jest zrobiona wysepka ze znakami nakazu jazdy z prawej strony tzw.strzałki i to są zamontowane znaki podświetlane czyli takie co migają diodami ale od samego początku otwarcia tej drogi one nie działają czyli nie migają i dla czego tak jest skoro są zamontowane znaki podświetlane a nie migają światłem???? I jeszcze jedno czy tuż pod wiaduktem przy firmie CORREKT nie powinny być zamontowane bariery sprężyste gdyż filary zostały pogrubione ale istnieje ryzyko że jakiś TIR nie wyrobi się w zakręcie i skasuje te nowo pogrubione filary tegoż wiaduktu??? To by było na tyle.

[ Dodano: Sro, 04.11.2009, 18:38 ]
A dodam że obwodnica jest już oddana do użytku od ponad 50 dni.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 4 lis 2009, o 23:55

Wiele w tym temacie pisaliśmy o granicy miasta i umieszczeniu znaku z nazwą Kalisza przy Castoramie. Dzisiaj wieczorem jadąc z kierunku Ostrowa zauważyłem dziwną tablicę o treći: m. Kalisz. Umieszczona jest w miejscu gdzie zaczyna się nasze miasto.

R.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2007, o 19:44

Nieprzeczytany post autor: R. » 5 lis 2009, o 20:37

Riczi znaki aktywne koło COM40 nie działają bo inwestor jeszcze nie ma umowy z energetyką, a co do barier to ile osób tyle opinii. Widać nie było potrzeby montować, poza tym bariera też musi być w pewnej odległości od drogi, a tam za dużo miejsca nie ma. Nie pytaj czy coś powinno być zrobione czy nie. Jeśli czegoś nie ma, to widocznie projektant uznał to za zbędne, a projekt zatwierdził inwestor. Wykonawca jest na szarym końcu i nie jemu decydować gdzie co powinno być

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 6 lis 2009, o 15:15

LUK pisze:Wiele w tym temacie pisaliśmy o granicy miasta i umieszczeniu znaku z nazwą Kalisza przy Castoramie. Dzisiaj wieczorem jadąc z kierunku Ostrowa zauważyłem dziwną tablicę o treći: m. Kalisz. Umieszczona jest w miejscu gdzie zaczyna się nasze miasto.
Jeżeli białą czcionką na niebieskim tle to jest taki znak i jest to oficjalny znak mówiący o początku miejscowości.
Dokładnie to tam powinno być: "Miasto Powiat Kalisz"

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 22 lis 2009, o 15:21

Chciałem tylko ostrzec wszystkich jadących z Kalisza na Ostrów Wlkp. ale starą drogą to jest ul.Wrocławską przez Nowe Skalmierzyce,rondo w Skalmierzycach do Ostrowa Wlkp. że nie można sobie skracać drogi i jechać przez tory gdyż za torami na skręcie w prawo został od niedawna ustawiony nowy znak a więc jest zrobiona zmiana organizacji ruchu czyli mamy tam nakaz jazdy prosto lub w prawo czyli na Kalisz i nie można już skręcać w lewo na Ostrów Wlkp.Dość często stoi tam policja i łapie bardzo dużo kierowców którzy łamią ten przepis osobiście widziałem 3 zatrzymane samochody jeden za drugim,a takich jest znacznie więcej misiaki sobie stoją i nawet suszarki nie mają hehe a efekt lepszy oczywiście dla nich jak by zatrzymywali za przekroczenie prędkości.Tak więc uwaga!!!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 22 lis 2009, o 16:00

Trochę to pokrętnie napisałeś.
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ ... t=KATASTER

Z którego zjazdu nie wolno skręcać na Ostrów??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 22 lis 2009, o 18:04

Gumiś pisze:Trochę to pokrętnie napisałeś.
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ ... t=KATASTER

Z którego zjazdu nie wolno skręcać na Ostrów??
Też nie bardzo łapię ,ale wydaje mi się, że jedyny właściwy zjazd na Ostrów znajduje się przed torami i wtedy wyjeżdzamy na wiadukcie
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 22 lis 2009, o 18:17

zibi465 pisze: Też nie bardzo łapię ,ale wydaje mi się, że jedyny właściwy zjazd na Ostrów znajduje się przed torami i wtedy wyjeżdzamy na wiadukcie
tak jedyny zjazd znajduje się przed torami skręcając w lewo jednak wiele osób jeżdziło prosto przez tory by "zaoszczędzić" czas i wjeżdżali koło pętli autobusowej na trase Kalisz Ostrów

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 22 lis 2009, o 18:28

jesli ktos jest np na zachodniej i chce jechac w strone ostrowa to zalecam obwodnice ;) codziennie na wroclawskiej stoja z laserowka :)

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 22 lis 2009, o 18:44

Chodzi mi o to że jak przejedziemy przez rondo prosto to powinniśmy skręcić przed torami w prawo a nie lewo jak napisał tomash i takim ślimakiem wjeżdżamy na stary wiadukt już w kierunku na Ostrów,ale wielu kierowców skraca sobie tą drogę o jakieś 500 metrów i jedzie przez tory prosto i na tej jak ją nazwaliście pętli autobusowej skręcają w lewo na Ostrów a tam od kilku dni jest ustawiony znak nakaz jazdy prosto i w prawo wiec jak ktoś skręca w lewo to łamie przepisy i nie daleko salonu mercedesa stoi sobie co jakiś czas policja i każe mandatami za złamanie przepisów.Już chyba wszystko wiecie.

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 22 lis 2009, o 18:55

riczi1977 pisze: na Ostrów a tam od kilku dni jest ustawiony znak nakaz jazdy prosto i w prawo .
a prosto do gdzie się dojedzie
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 22 lis 2009, o 19:01

Prosto to dojedziesz do takiej firmy co wytwarza masę asfaltową i dalej do Ociąża ale niestety droga ta jest w fatalnym stanie nie ma asfaltu.Nie polecam tam jeżdzić samochodem no chyba że Hummerem.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 22 lis 2009, o 19:27

No rysiek teraz żeś objaśnił obrazowo,muszę zapamiętać na następny czas wizyty w Kaliszu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 22 lis 2009, o 19:34

sorki chodziło mi ze trzeba skręcic w prawo własnie ! mój błąd

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3661
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 22 lis 2009, o 19:40

riczi1977 pisze:(...) dalej do Ociąża ale niestety droga ta jest w fatalnym stanie nie ma asfaltu.Nie polecam tam jeżdzić samochodem no chyba że Hummerem.
Jest to najkrótsza droga z Ociąża do Skalmierzyc (i tym samym do Kalisza), krótsza o 2 km (!) od obecnie eksploatowanej. I przez tyle lat istnienia gminy Nowe Skalmierzyce nawet palcem nie kiwnięto, żeby tę drogę do jednej z ważniejszych w gminie miejscowości urządzić, mimo że powstały tam duże zakłady produkcyjne. To się w pale nie mieści. Skalmierzyce uchodzą za gminę gospodarną, aż strach pomyśleć co się dzieje w innych.

ODPOWIEDZ