Inwestycje przy Stanczukowskiego

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 1 kwie 2009, o 00:52

Pawel pisze:Przepusciłem TIR-y jak przepuszczam wszystkie samochody będące na rondzie.Do tego zobowiązuje znak ustąp pierwszeństwa przejazdu.
no to ruch jak każdy inny więc te dwa TIR'y i 5 min to mam nadzieję jakaś pomyłka z twojej strony...bo inaczej to ja jestem gotów pomyślec ze sam siebie opisałeś pisząc o tym że niektórzy nie potrafią po rondzie się poruszać
Nie zapominaj ze w tym miejscu projektowano skrzyzowanie które przez wiele lat spełniało swoja funkcję.Gdyby od poczatku projektowano w tym miejscu ruch okręzny byc może wszystko wygladaloby inaczej.
nie wiem jak Ty ale ja wychodzę z założenia że "nowe" ma poprawić "stare".
nie ma związku między tym że kiedyś było tam skrzyżowanie a teraz jest rondo.

nie mówię że przepływ jest taki sam lub gorszy niż kiedy było tam skrzyżowanie bo jestem daleki od tego aby tak myśleć.
uważam jednak ze jak coś się robi (szczególnie jeśli mowa o tak ważnym elemencie siatki drogowej miasta) to powinno się zrobić dobrze a nie byle jak.
to nie jest byle co tylko rondo kosztujące nasze miasto duże pieniądze. i tak jak powinno się myslec na drodze, tak samo powinno się myslec te drogi budując
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 kwie 2009, o 01:00

anj pisze: uważam jednak ze jak coś się robi (szczególnie jeśli mowa o tak ważnym elemencie siatki drogowej miasta) to powinno się zrobić dobrze a nie byle jak.
to nie jest byle co tylko rondo kosztujące nasze miasto duże pieniądze. i tak jak powinno się myslec na drodze, tak samo powinno się myslec te drogi budując
I wszystko sprowadza się do jednej rzeczy;MYŚLENIA.
A na Poznańskiej mamy skutki nieużywania tak ważnego organu jakim jest MÓZG.Tyle w temacie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 kwie 2009, o 10:03

@Anj czepiasz się słów.Ja nie pisałem nigdzie o 5 minutach.Nawet jeśli wziąć te maksymalne 3 i porównac z 5 conajmniej kiedy były światła (a często było dłuzej bo czasami trzeba było czekac wiecej jak jedną zmiana swiateł) to i tak jest połowa czasu w kieszeni.

Jak napisałeś nowe ma poprawić stare.Tak też sie stało.
Związek z tym co było wczesniej jest jak najbardziej.Kwestia wolnej przestrzeni.Jak to mówią z g*wna bata nie ukręcisz.Za chwilę podobnej wielkości będzie rondo na Stawiszyńskiej z Godebskiego.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 1 kwie 2009, o 10:17

Pawel pisze:...dłużej niz 2 czy 3 minuty.No moze 5 jak musiałem przepuścic ze dwa TIR-y;)
tu przeczytałem o 5 minutach...ale to nieistotne

a co do miejsca no to akurat miejsce na poszerzenie ronda o kilka metrów raczej jest...wystarczyło się wysilić i nie byłoby tematu
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 kwie 2009, o 10:49

No tak.Pisalem 5 minut ale uzylem emotikona.Nieistotne.

No ale przeciez wielkośc tutaj nic nie zmieni.Westerplatte jest duże i ludzie i tak żle jeżdżą.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 kwie 2009, o 11:02

Pawel pisze:
No ale przeciez wielkośc tutaj nic nie zmieni.Westerplatte jest duże i ludzie i tak żle jeżdżą.
Paweł i tutaj się z Tobą nie zgadzam z tą wielkością.Za każdym razem gdy jestem w Kaliszu widzę jak ludzie jeżdżą po tym małym rondzie a po Westerplatte.Faktem jest że ludzie żle jeżdżą itd ale na większym rondzie masz czas na włączenie się do ruchu i pole manewru w razie awaryjnej sytuacji.

[ Dodano: Czw, 02.04.2009, 1:23 ]
Widzę że artykuł o rondzie na rc fm jest na topie,przybywa nowych komentarzy i to niezbyt pochlebnych pod adresem ZDM-u jak i p.Gałki.A to o czymś świadczy.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ