Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 gru 2013, o 16:57

Caspress pisze:Fajna sprawa :twisted:
Tylko szkoda że na smartphone osobiście mam zwykły telefon bo nie lubię dotyku chodzi na Javie.
I ma takie programy jak GG, Fejs czy nawet Paypal więc jak robić takie coś to dla każdego :twisted:
Słuszna uwaga. Cóż, dobra i taka nowinka. Być może później będzie to też dostępne na telefony nie-smartfony. :)

Kaliszok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2013, o 13:27
Lokalizacja: XXV Lecia / Tarnogaj

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Kaliszok » 29 gru 2013, o 21:04

Obsługa platformy Java ( MIDP 2.0 oraz 2.1 ), system operacyjny Symbian, Android, iOS,
Bada. Aplikacja moBILET tymczasowo nie będzie działać na Windows Mobile.
Czyli powinno działać na nie-smartfonie.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sty 2014, o 21:54

Tak to jest jak się używa starych wozów :D
Dobrze że to nic poważniejszego i nikomu nic się nie stało
http://kalisz.naszemiasto.pl/galeria/zd ... al-artykul" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 sty 2014, o 22:54

gawronik13kalisz pisze:Tak to jest jak się używa starych wozów :D
Dobrze że to nic poważniejszego i nikomu nic się nie stało
http://kalisz.naszemiasto.pl/galeria/zd ... al-artykul" onclick="window.open(this.href);return false;
Cóż, jakby nie patrzeć, te Volva B10 swoje lata już mają, od 1996 czy 1998, kiedy były produkowane to trochę czasu minęło. Ogółem te właśnie Volva uważam oprócz Scanii Lahti 402 i Scanii CL94 OmniLink za najgorsze w KLA. Zwłaszcza CLki ledwo ciągną pod górkę Górnośląską, kiedy dużo pasażerów w środku, a autobus wcale najstarszy nie jest. Generalnie i tak nie jest najgorzej u naszego przewoźnika, chociaż nie powiem, mam sentyment do starych Jelczów i Ikarusów. Szkoda, że nikt mądry nie pomyślał aby zachować chociaż po jednej sztuce na kursy turystyczne.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 sty 2014, o 14:43

http://www.zyciekalisza.pl/index.php?str=195&id=168047" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobre wyjaśnienia, nie ma co. Matko jak ja się cieszę, że wtedy nie jechałem tym busem. :!:

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 14 sty 2014, o 18:53

W ubiegłym tygodniu miałem wątpliwa przyjemność jechania Autosanem Lider Midi na trasie Kalisz-Poznań.

- autobus wyjeżdża z Kalisza z kilkuminutowym opóźnieniem (na ul. Poznańskiej był dopiero po 15 minutach),
- silnik wyje, jak w starym samochodzie,
- kierowca postanawia zagłuszać silnik głośną muzyką, grzebiąc co chwilę przy odtwarzaczu,
- kierowca podczas jazdy dzwoni i rozmawia przez komórkę oraz odbiera i czyta SMSa,
- przed autobusem żadnego samochodu, a ten jedzie, jak za traktorem,
- kierowca w czasie jazdy mając w d….. pasażerów pali papierosa.
- przyjazd do Poznania z opóźnieniem ponad 15 minut.

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 15 sty 2014, o 17:24

Pisz skargę, podaj godzine, dzień, kierunek i autobus :) A jedzie jak łajza bo może oszczędności zostaną ;)

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 15 sty 2014, o 17:58

koen pisze:W ubiegłym tygodniu miałem wątpliwa przyjemność jechania Autosanem Lider Midi na trasie Kalisz-Poznań.

- autobus wyjeżdża z Kalisza z kilkuminutowym opóźnieniem (na ul. Poznańskiej był dopiero po 15 minutach),
- silnik wyje, jak w starym samochodzie,
Możesz napisać do PKS-u e-mail z prośbą o numer konta w celu przelania pieniążków na zakup nowego taboru. A tak na poważnie, czy wy zapominacie w jakim świecie żyjecie? PKS nie ma kilkunastu milionów, i nie wydaje ich bo im się tak podoba. Przedsiębiorstwo ma ograniczony budżet i na miarę swoich możliwości poprawia jakość taboru na pospiesznych (niestety tylko tam, bo tabor który wyjeżdża na lokalne linie woła o pomstę do nieba). Poza tym drogi koenie, narzekasz na ten PKS i narzekasz, a cały czas nim jeździsz. Przecież są pociągi... a no tak zapomniałem że wtedy nie mógłbyś marudzić na warunki podróży.
koen pisze:- kierowca postanawia zagłuszać silnik głośną muzyką, grzebiąc co chwilę przy odtwarzaczu
Jest to zakazane? Może niedługo kierowcy będziemy kazać przestać oddychać.
koen pisze:- kierowca podczas jazdy dzwoni i rozmawia przez komórkę oraz odbiera i czyta SMSa,
- kierowca w czasie jazdy mając w d….. pasażerów pali papierosa.
Tego stanowczo nie popieram. Mogłeś zwrócić uwagę, jeśliby się nie podporządkował prosisz o imię i nazwisko, spisujesz rejestracje i udajesz się osobiście na Wrocławską (na elektroniczne skargi nie odpisują...)

To nie jest też tak że ja bronię za wszelką cenę PKS-u. Potrafię też spojrzeć na niego krytycznym okiem. PKS ma szczęście że nie nasyłają na niego ITD, następnego dnia nie miałoby co wyjechać na drogi. Nie chcielibyście widzieć jak są robione przeglądy czy naprawy. Gdyby nie kierowcy w większość autobusów byście nie wsiedli. Niestety taka jest prawda...
Ostatnio zmieniony 15 sty 2014, o 18:01 przez MIKI, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 sty 2014, o 18:01

Generalnie z doświadczenia mogę powiedzieć, że 15 minut opóźnienia na trasie Kalisz - Poznań to tak naprawdę żadne opóźnienie. Sam wiele razy przyjeżdżałem na miejsce z 30 minutowym opóźnieniem. Nie rozumiem, po prostu nie rozumiem, dlaczego często się dzieje tak, że kierowca podjeżdża na stanowisko za 5 odjazd, chociaż widzi, że stoi miliard ludzi w kolejce. Dzieje się to nie tylko na dworcu w Kaliszu, ale i w Poznaniu. Jeszcze jak na pierwszym roku dojeżdżałem częściej do Poznania w niedziele o 16 czy 17, to jak jechał cały wypakowany bus to zdarzało się często tak, że kierowca wjeżdżał tylko do Jarocina, a dalej w Środzie czy Nowym Mieście i Kurniku się nie zatrzymywał w ogóle. Takie standardy u nas, takie standardy. :)

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 15 sty 2014, o 18:31

Pisz skargę, podaj godzine, dzień, kierunek i autobus A jedzie jak łajza bo może oszczędności zostaną
Oczywiście (tego samego dnia) skarga została złożona telefonicznie, a ja przeprosiny przyjąłem.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 sty 2014, o 00:12

http://rc.fm/polityczne/manipulacyjne-braki.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Przez lat tyle niezgodnie z prawem pieniędzy nachapali a teraz będzie płacz, że pieniędzy nie ma? :?

Awatar użytkownika
Achudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 1 sty 2007, o 12:04

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Achudy » 20 sty 2014, o 12:54

"PKS planuje lepsze połączenia między miastami" Faktykaliskie.pl
http://www.faktykaliskie.pl/pks-planuje ... y-miastami

A co z LEPSZYMI autokarami? Nowe autokary miały być zakupione parę lat temu z pieniędzy ze sprzedaży gruntu pod starym PKS-em. Aż strach jechać do Zakopanego, Szklarskiej Poręby, czy do Gdańska tym wysłużonym (kilkunastoletnim) taborem, który w każdej chwili może się rozkraczyć na trasie.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2014, o 13:11 przez Achudy, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 20 sty 2014, o 12:59

Do Zakopanego to tylko Szwagropolem lub ta druga firma przewozowa, ktorej nazwy nie znam. Domyslam sie, ze cena w porownaniu do kaliskiego PKSu jest wieksza, ale komfort jazdy o niebo lepszy.:)

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 20 sty 2014, o 19:52

Biedny PKS Kalisz otworzy nowe linie do Zakopanego, Szklarskiej Poręby, czy do Gdańska. Proponuję aby PKS obsadził te linie Autosanami Lider, tak na tym forum zachwalanymi przez niektórych (bo przecież są w sam raz na trasy dalekobieżne). Jak by nie było są to przecież autobusy turystyczne, przynajmniej z nazwy. Jeśli jednak skierują tam turystyczne VOLVA (białe, srebrne i „Politechnika”), to zapewne na trasach do Poznania, Wrocławia czy Zielonej Góry szybko pojawią się stada H9-ątek.
Dziękuję bardzo, to już lepiej niech nie otwierają tych nowych linii. Trzeba najpierw mieć z czym wyjść do ludzi.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 sty 2014, o 16:39

http://rc.fm/polityczne/zamrozone-kursy-autobusowe.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Panująca od kilku dni ciężka aura nie oszczędziła również przewoźników komunikacji autobusowej, co w szczególności odczuli podróżujący kursami podmiejskimi.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 sty 2014, o 19:14

Na roztopienie smutków, dobra wiadomość :D
http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... -w-komorce" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 sty 2014, o 00:15

No i bardzo dobrze, niech jeszcze biletomaty postawią i będzie gitara. :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 23 sty 2014, o 17:12

http://www.calisia.pl/articles/21330-wpadl-w-poslizg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekaw jestem, czy to na pewno było niedostosowanie jazdy do warunków na drodze, czy może Policja się pośpieszyła.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 23 sty 2014, o 20:43

Ktoś wie może jakiej marki był autobus? ;)
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 sty 2014, o 11:21

http://rc.fm/polityczne/koksuja.html" onclick="window.open(this.href);return false;

U nas z tego co wiem nie postawiono koksowników, co nie? Podobno odwilż ma przyjść, ale po tej odwilży jeszcze większe morzy, więc koksowniki dopiero będą mogły się przydać. :)

ODPOWIEDZ