Budowa rond drogowych w Kaliszu

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 10 lut 2008, o 20:53

Ja mam tylko prośbę żeby te ronda były przejezdne dla samochodów ciężarowych sam mam przyjemność jeżdzić takim autem, więc można powiedzieć, że jest to prośba osobista, bo jeśli ma to być kwietnik na środku skrzyżowania to lepiej wydać te pieniądze na coś bardziej pożytecznego np. ścieżki rowerowe.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 12 lut 2008, o 14:07

Obrazek

żródlo FK

Tytuł jest beznadziejny , ronda sie mnoża ale w planach, a na realizacje pewnie troche poczekamy :roll: :?
Andrzej

Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 12 lut 2008, o 17:13

O jakiej hali piszą w lewym górnym narożniku??

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 13 lut 2008, o 14:07

piszą o hali w Jarocinie ale nie będzie wieksza niż nasza



A to projekt ronda na ul. Częstochowskiej i Księżnej Jolanty

Obrazek


Obrazek
Andrzej

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 13 lut 2008, o 20:24

czyli jednak rondełko a nie rondo... i do tego jednojezdniowe... najlepsze jest to zwężenie częstochowskiej... jak to ma niby rozwiązać korki do giełdy?? teraz przynajmniej blokują prawy pas...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 lut 2008, o 20:35

Oby tylko autobusy KLA się na nim zmieściły. Gdy niedawno w nocy czekałem na ostatniego busa w mieście na przystanku przysiadł się do mnie kierowca z KLA z piwkiem w ręku i nawiązał rozmowę. Przy okazji zapytałem się go co z nową zajezdnią. Usłyszałem że jeśli miasto wybuduje rondo na Częstochowskiej to automatycznie przeniosą swoją zajezdnię w tamte rejony :)

Sorki za Off-Topa
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 maja 2008, o 10:06

Obrazek

zrodlo NFK

No to jednak juz buduja te rondo , ciekawe jakiej wielkosci bedzie to rondo :?: Chyba musi byc przewidziane na droge 4 pasmowa , zeby za kilka lat znowu nie przebudowywali tego skrzyżowania :roll: :wink:
Andrzej

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 4 maja 2008, o 13:20

Dobra i zła wiadomość dla kaliskich kierowców. Dobra jest taka, że za niespełna dwa miesiące na głównym skrzyżowaniu przy ul. Poznańskiej i Stanczukowskiego powstanie rondo, które ma rozładować korki. Zła jest taka, że roboty drogowe napsują wszystkim sporo krwi.

Roboty przebudowujące skrzyżowanie Poznańskiej, na którym w tej chwili jest sygnalizacja świetlna - już się rozpoczęły. Na razie są tam delikatne przeróbki. Ale od 8 maja dla kierowców rozpocznie się droga przez mękę. Zarząd dróg miejskich nie ukrywa, że będzie ciężko przedostać się do centrum, jak i z niego wydostać. I dlatego, aby choć trochę sytuację rozładować - przygotowano objazdy.

"Zamknięty będzie przejazd z ulicy Piłsudskiego prosto w ulicę Stanczukowskiego. Wszystkie samochody, które chciałyby tam jechać , czyli np. w kierunku centrum, ronda Westerplatte czy Ostrowa- będą kierowane w lewo objazdem poprzez ulicę Poznańską i Al. Wojska Polskiego. Natomiast samochody, które pojadą od strony Poznania- będą mogły jechać po wyznaczonym z płyt drogowym tymczasowym przejeżdzie. "- powiedział Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.

Policja nie wyklucza też , że jeśli zajdzie taka konieczność- to na skrzyżowaniu ruchem będzie kierowała drogówka.
Rondo na Poznańskiej buduje zewnętrzny inwestor, który stawia w pobliżu kolejną galerię handlową. Koszt inwestycji drogowej wyceniono na około milion złotych. Roboty mają się zakończyć około 20 czerwca.

żródło rc.fm

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 8 maja 2008, o 15:31

Obrazek

W tym roku powstanie kolejne rondo :wink: , na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej, Czaszkowskiej i Rumińskiego 8)

[ Dodano: Czw, 08.05.2008, 15:30 ]
Budowa ronda na ul. Poznańskiej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:roll: :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 8 maja 2008, o 23:11

Nie wiem, czym wy jeżdzicie, bo ja mam przyjemność poruszać się zawodowo zestawem 40 tonowym ponad 16 metrów i te ronda mnie nie cieszą a to dla tego, że to będą kwietniki a nie ronda

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 10 maja 2008, o 20:48

Mirek najlepsze jest to doniczkowe rondo w Koninie na ul. Kleczewskiej.Koszt znikomy 10 doniczek .

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 11 maja 2008, o 00:49

Znam to rondo dokładnie tam są teoretycznie dwa pasy, ale jak skręcam w lewo na tym rondzie to oba pasy są moje ;)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 4 cze 2008, o 16:07

Bedzie budowa ronda na skrzyzowaniu ul. Podmiejskiej i Dobrzeckiej to jest kolejna dobra wiadomośc, a ul Podmiejska bedzie odsunieta od budynkow jednorodzinnych wraz z budowa ronda, aktualizacja projektu sierpień 2008

wyczytalem to w ŻK

Moze to bedzie przymiarka do budowy drugiej nitki ul. Podmiejskiej.
Ze skanowal bym caly artykul ale moj skan jest za maly :wink:
Andrzej

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 lip 2008, o 23:29

Cieszy mnie projekt odsuniecia ulicy od budynków. Mam nadzieję, ze kretynski zakręt zostanie wyprostowany i powstanie rondo a nie rondelko.
Przy okazji, czy ktoś wie do kogo należą niezagospodarowane tereny po prawej stronie Podmiejskiej, jadąc od ronda(tego z prawdziwego zdarzenia)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 31 lip 2008, o 14:30

Kalisz - zmiany na nowym rondzie
31 lipca

Dyrekcja kaliskiego Zarządu Dróg Miejskich planuje wprowadzenie zmian w ruchu przy dojeżdzie do nowego ronda (zbieg ulic Poznańskiej, Stańczukowskiego i Piłsudskiego - skrzyżowanie krajowych "12" i "25"). Teraz kierowcy jadący ul. Piłsudskiego dojeżdżający do ronda mają do wyboru dwa pasy: z lewego na skrzyżowaniu mogą jechać w lewo i prosto. Natomiast z prawego – wyłącznie w prawo.

- "Ale ponieważ zdarza się tak, że zewnętrzny pas jest zwykle wolny, a wewnętrzny blokowany i tam tworzą się korki, chcemy nieco zmienić organizację ruchu. Wkrótce z obu pasów będzie można jechać prosto – tłumaczy Krzysztof Gałka, dyrektor kaliskiego Zarządu Dróg Miejskich.

Zmiany mają być wprowadzone w ciągu najbliższych kilku dni.

zrodlo RC

Czemu nie buduja takich rond, ktore maja osobno prawoskerty , jezeli ktoś jedzie w prawo nie wjeżdża na rondo, czy tak trudno jest wymyslec , na rondo powinni wjeżdżac tylko ci co jadą prosto i skrecaja w lewo, a ja i tak uważam ze te rondo jest tam za male , maja tyle tam miejsca i zrobili male rondo .:roll: :?
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 31 lip 2008, o 15:40

Zgadzam się Andrzej z Tobą w 100 %. Co najgorsze zanim namalowano znaki poziome na jezdni ludzie jeżdzili z obu pasów prosto dzięki czemu nie było tam korków gdy namalowano znaki korki sięgają nieraz aż do złotej. Z ronda które miało rozładować ruch zrobiło się badziewie które korkuje ulice. Ogólnie ZDM nie powinien zgodzić się na takie małe rondo i wymagać od Carrefoura zmiany planów.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 31 lip 2008, o 17:03

^^^ Niech je poszerzą, a potem zajmują się przebudową
np.
1. Jest to, co teraz
2. Poszerzają rondo do 4
3. 2 wewnętrzne pasy zamykają.

Efekt: Rondo jest szerokie i duże

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 31 lip 2008, o 17:06

Zasponsorujcie najpierw wykup gruntów pod takie duże ronda :P Poza tym tam już jest jeden prawoskręt - wystarczy wjechać na teren stacji benzynowej :>

Awatar użytkownika
Stig
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lip 2008, o 18:05
Lokalizacja: Kalisz

Rondo

Nieprzeczytany post autor: Stig » 31 lip 2008, o 21:31

To rondo to jednak jedna wielka katastrofa. Brak na rondzie oznakowania poziomego (pasów) powoduje, że wielu nie wie czy te rondo jest jedno pasmowe czy dwu. Wielu jeżdzi tam po środku nie wpuszczając innych, nie mówiąc już o TIR-ach.
Co do stacji benzynowej to niezły prawoskręt. :)

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Re: Rondo

Nieprzeczytany post autor: gawron » 31 lip 2008, o 21:36

Stig pisze:To rondo to jednak jedna wielka katastrofa. Brak na rondzie oznakowania poziomego (pasów) powoduje, że wielu nie wie czy te rondo jest jedno pasmowe czy dwu. Wielu jeżdzi tam po środku nie wpuszczając innych, nie mówiąc już o TIR-ach.
Rzeczywiście brak oznakowania poziomego wywołuje pewne zamieszanie, ale jako częsty użytkownik tego skrzyżowania, widzę wyrażną poprawę w płynności jazdy.
Co do stacji benzynowej to niezły prawoskręt. :)
Heh, teraz raczej nie będzie przydatny, ale przy światłach potrafił ułatwić życie osobom jadącym od strony ul. Poznańskiej w kierunku Majkowa ;)

ODPOWIEDZ