Budowa fabryki T.EL.POLAND

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Budowa fabryki T.EL.POLAND

Nieprzeczytany post autor: Adi » 30 paź 2007, o 11:58

Na ulicy Metalowców rozpoczęła się już budowa nowej fabryki T.EL.Poland. Jak wcześniej wspominałem jest to włoska firma, która produkuje części głównie do lodówek. Z potwierdzonych żródeł wiem że budowa stanęła z powodu protestu osób zamieszkujących pobliskie tereny jednak spór już rozstrzygnięto i budowa znów ruszyła.

Oto kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


PS.
Fabrykę buduje firma Antczak (baza firmy znajduje się na przeciwko placu budowy :) )

[ Dodano: Wto, 30.10.2007, 12:57 ]
Włoska firma i nowe miejsca pracy
30-10 10:39 Kalisz | Gospodarka

Kolejna włoska firma rozbudowuje się w Kaliszu. Mowa o przedsiębiorstwie Tel-Polska, które do tej pory miało siedzibę przy Alei Wojska Polskiego.

Firma, produkująca części do urządzeń AGD, która miała zatrudniać 60 osób, zatrudnia już trzy razy tyle i na tym jej plany się nie kończą.

"Teraz planuje przeprowadzkę i rozbudowę. Na początku deklarowali zatrudnienie 60 osób, zatrudniają już 180, a zapewniają, że zatrudnienie wzrośnie do 500-600 osób" - wyjaśnia wiceprezydent Kalisza, Daniel Sztandera.

Dodajmy, że Kalisz jest zagłębiem producentów części do urządzeń AGD. A ci producenci to w większości włoskie firmy. W Kaliszu działają już cztery, a władze miasta prowadzą rozmowy z kolejną, piątą już.

www.rc.fm


Ze swojej strony dodam że postęp w budowie fabryki jest już znaczny.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 lis 2007, o 13:54

Włosi lubią Kalisz
02-11 11:14 Kalisz | Z życia samorządów


Kalisz zagłębiem włoskich firm, produkujących części do urządzeń AGD. Działają tu już cztery, a władze miasta prowadzą rozmowy z kolejną.


Wiceprezydent Kalisza, Daniel Sztandera podkreśla, że w ciągu ostatnich kilku lat firmy bardzo się rozwinęły, niektóre z nich kilkakrotnie zwiększyły zatrudnienie:


"Wydajemy w najbliższym czasie pozwolenie na budowę dla firmy Reco Polska. Dobudowuje ona następnych 6 tysięcy metrów hali. Będzie zatrudniać kolejnych pracowników. Na etapie projektowania jest też zakład Newplast - powstanie w okolicach PUK-u. Kolejna firma włoska - pierwsze rozmowy prowadzimy na temat lokalizacji w Kaliszu"


Na ul. Metalowców mieścić się będzie siedziba firmy TelPolska. Włoskie przedsiębiorstwo do tej pory dzierżawiło pomieszczenia przy Wojska Polskiego. Po przeprowadzce, będzie sąsiadować z włoską firmą, która jako pierwsza zainwestowała w Kaliszu - z Arią.

Radio Centrum
Ostatnio zmieniony 2 lis 2007, o 17:22 przez andrzej, łącznie zmieniany 2 razy.
Andrzej

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 12 lis 2007, o 23:40

Niewiele wyrosło z ziemi...
Obrazek

Awatar użytkownika
maras104
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 2 wrz 2006, o 11:06
Lokalizacja: KALISZ

Rośnie jak na drożdżach

Nieprzeczytany post autor: maras104 » 20 lis 2007, o 16:23

Ale idzie w górę w porównaniu z Carrefourem.
Fotka z 20 listopada. Aż się nie chce dać wiary że zdjęcie powyżej jest sprzed ośmiu dni !
Obrazek
Jeżeli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce, to można.

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 20 lis 2007, o 20:41

Faktycznie zadziwiające tempo. Ale skoro trzeba się wyprowadzić z dotychczasowego miejsca to należy się sprężać.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 20 lis 2007, o 20:56

Szczerze mówiąc tempo nie jest dyktowane przez mające powstać CH w miejscu obecnej fabryki. Firma stawia na rozwój chce zatrudniać nowych pracowników a warunki na WP napewno są gorsze niż będą w nowym obiekcie. Przed nadejściem ostrej zimy chcą zrobić ile tylko się da. Gdyby nie to że w początkowej fazie budowy był protest sąsiadów dzisiaj napewno byłby już większy efekt.

Sam jestem zaskoczony ile zmieniło się przez 8 dni :D

Porównując tą budowę a GK2 widać że gdyby Carrefour chciałby mieć otwarte centrum w tym roku to napewno daliby rade :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 25 lis 2007, o 21:20

Nie sądziłem, że będzie inaczej - tempo zmian jest naprawdę zadziwiające.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 20 gru 2007, o 15:19

Odwiedziłem dzisiaj kilka inwestycji i znów jestem mile zaskoczony fabryką T.EL.Poland.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 20 gru 2007, o 20:18

mam do was pytanie co sie buduje na bażańcia na przeciwko zatoki autobusowej co tylko słuszałem kolejna jakaś firma włoska wiecie moze coś wiecej ??

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 20 gru 2007, o 21:39

O cholera!! Ladnie poszli z budową fabryki :D Widać że zależy im na czasie, jestem pozytywnie zaskoczony :):)

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 20 gru 2007, o 21:46

nazkaa_ pisze:mam do was pytanie co sie buduje na bażańcia na przeciwko zatoki autobusowej co tylko słuszałem kolejna jakaś firma włoska wiecie moze coś wiecej ??
możliwe, że jest to firma plastmet albo też ta włoska czy jakoś tak bo sztandera mówił, że takie firmy mają powstać w tych okolicach. a w ogóle to w którym miejscu to budują bo właśnie tamtędy przejeżdżałem i nic takiego nie widziałem..to jest ta ulica co jest puk?

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 21 gru 2007, o 09:48

jest to jescze za pukiem ale przed mostem przed warszowka narazie jak widziałem to belki wiązą i utwardzają teren pod hale

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 21 gru 2007, o 10:37

nazkaa_ pisze:jest to jescze za pukiem ale przed mostem przed warszowka(...)
To nie jest przy Bażanciej, tylko przy Wale Bernardyńskim, przy podjeżdzie na most do Warszówki, tuż przed zakrętem. Teren przygotowywano i baraki dla pracowników postawiono już w sierpniu. Jak się ktoś dowie co to jest, to można założyć osobny wątek.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 21 gru 2007, o 11:31

Coś tam robią. Podjechałem tam samochodem i chciałem zrobić kilka zdjęć jednak zaraz mnie wytrąbiono i zrobiłem zaledwie 2 lepsze zdjęcia :(

Proszę administrację forum o póżniejsze przeniesienie wątków dotyczących tej inwestycji do nowo utworzonego tematu ( o ile taki powstanie) bo ten temat dotyczy innej inwestycji :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 21 gru 2007, o 17:18

Właśnie miałem pytać co tam będzie, orientuje się ktoś?

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 27 gru 2007, o 21:37

Odkąd odwiedzam tą budowę nie natrafiłem na dobre warunki do robienia zdjęć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 28 gru 2007, o 20:06

Z robieniem zdjęc Adi masz racje. Ludzie bardzo dziwnie reagują - pisałem przy okazji innego tematu.

Po głębszej analizie że ludzie używają chyba tylko aparatów fotograficznych podczas wakacji oraz przy większych okazjach , świętach.Reszte czasu ich aparaty leżą na półce. Nawet jak staniesz koło ratusza z aparatem - wszyscy na Ciebie dziwnie patrza- a co dopiero jak widzą że robisz zdjęcia podczas jakiejsc budowy.Też miałem kilka dziwnych przypadków.

Dla mnie najlepiej robi się fotki podczas jazdy na rowerze- wszędzie można wjechac i tez nie wzbudza to podejrzen.

MHMW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 gru 2005, o 15:48
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: MHMW » 5 sty 2008, o 13:35

Oprócz budowy fabryki na ul.Metalowców i przy Wale Bernardyńskim powstaje także hala na Łódzkiej w firmie "Reco". Mógłby ktoś podjechać i zrobić zdjęcia bo budowa idzie w podobnym tempie co ta przy Metalowców.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 lut 2008, o 12:24

Zdjęcia z dnia 25.02.2008r.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 31 mar 2008, o 08:50

Jak pisałem wcześniej nie mam szczęścia do pogody w przypadku tej inwestycji.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ