Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 22 lut 2016, o 12:25

Mnie bardziej chodzi o takie zaściankowe myślenie. O to, że z takim podejściem samych kaliszan, miasto będzie stało w miejscu, a co za tym idzie będzie się cofało.

Przykład- Rzeszów. Miasto jeszcze kilkanaście lat temu spokojnie porównywalne z Kaliszem, teraz jest lata świetlne przed nami. Spokojnie może konkurować z miastami typu Białystok, Kielce czy Lublin...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: milo » 22 lut 2016, o 13:11

jasiek20 pisze:Właśnie czytam tak na szybko komentarze ludzi z fejsa i jestem zaniepokojony. Myślałem, że każdy chce się pozbyć tej szkarady z rynku jednak:

Jestem przerażony takim zaściankowym myśleniem kaliszan :roll:
My Kaliszanie jesteśmy specjalistami od hejtu i to w kraju który hejtem stoi.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 22 lut 2016, o 13:24

Hejt hejtem, ale kwestie estetyki i dobrego gustu?
Ja rozumiem w Koszalinie, mieście w którym nie ma skrawka dobrej architektury mogłoby się podobać to betonowe coś... ale że w Kaliszu ludziom może się coś takiego podobać? :roll:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 lut 2016, o 13:24

Dlatego ciężko będzie zrewitalizować centrum, bo ludzi chyba w tym mieście się odnowić nie da :P
A tak już wyglądają "betonki":
Obrazek

Obrazek
g13k

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 22 lut 2016, o 23:20

Ludzie ktorzy Hejtuja prawdopodobnie nigdy nie wyjrzeli poza kalisz. Ludzie chca zmian ale wiekszosc ludzi uwaza ze dobrze jest jak jest. Ja dzisiaj tez bylem na glownym rynku i wkoncu zobaczylem ze rozbieraja katafalk i super!

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 23 lut 2016, o 11:07

a ja jestem przeciwko i nie jestem zadowolony z tego faktu i zaraz wytłumaczę dlaczego.

ogólnie pomysł jest dobry, ale realizacja znowu bez pomysłu.

Likwidacja takich "obiektów" powinna się wiązać z ogólnym remontem całego placu. W przeciwnym razie będzie jeszcze GORZEJ niż było, bo co, albo wyleją tam zwykły beton (będzie straszyło!), ułożą w tym miejscu nową kostkę (będzie znowu odstawało i straszyło biorąc pod uwagę ogólny wizerunek), zrobią trawnik/boisko (znowu bez sensu).

Ponadto likwidując coś takiego powinno się jednak mieć już od razu wymyślone rozwiązanie co tam zrobić na POWAŻNIE, a nie na chwilę znowu, prowizorycznie.

W takiej formie jest kompletnie na NIE.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 lut 2016, o 11:21

A ja się pytam dlaczego tam MUSI, być coś nowego? Dlaczego na maly GR ma być czymś na siłę zapchany?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 23 lut 2016, o 12:30

dokładnie, powinna być wolna przestrzeń od czegokolwiek.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: milo » 23 lut 2016, o 12:42

K-man pisze:A ja się pytam dlaczego tam MUSI, być coś nowego? Dlaczego na maly GR ma być czymś na siłę zapchany?
A ja się pytam gdzie jest nasz wóz rzymski , odkopany onegdaj na Zawodziu wraz z parą koni ?

Obrazek
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 lut 2016, o 13:12

milo pisze:
K-man pisze:A ja się pytam dlaczego tam MUSI, być coś nowego? Dlaczego na maly GR ma być czymś na siłę zapchany?
A ja się pytam gdzie jest nasz wóz rzymski , odkopany onegdaj na Zawodziu wraz z parą koni ?
Z tego co gdzieś wyczytałem (chyba u Macieja Błachowicza) to zalega on w magazynie. Mogliby go na Zawodzie wstawić, skoro już jest...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 lut 2016, o 12:15

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ze strony osiedla Korczak.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 lut 2016, o 13:37

Szkoda że kamera na stronę byłej już betonki nie jest czynna:
Obrazek
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 25 lut 2016, o 22:48

kolejny rodzaj beznadziejnej kostki. To wygląda strasznie :roll:

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 28 lut 2016, o 23:12

Byłem w weekend na spacerze... i dobrze na pewno nie jest...

Smutno jest na pod ratuszem, bo jest jeszcze bardziej pusto niż było. Nie chodzi o to, czy to co było ładne czy brzydkie, potrzebne czy nie, ale to co zrobiono jest znowu zrobione byle jak. Pomijam fakt, że wybrukowanie byle czym oczywiście wygląda beznadziejnie, ale naprawdę teraz w mieście jeszcze bardziej straszy. O godzinie 19 w sobotę ani żywej duszy i tylko pusta, smutna, BRZYDKA przestrzeń.

Królują i na pierwszy plan wysuwają się jedynie śmietniki, których chyba przed samym wejściem do ratusza jest z 10. Wygląda to z jednej strony komicznie, z drugiej tragicznie. Ich ilość jest przerażająca, ich "ustawienie" albo raczej stan porozrzucania jest nie do przyjęcia, a kiczowate kwiatki (na każdym prawie inne) są naprawdę badziewne.

Poza tym nie ma, przynajmniej o tej porze roku, ŻADNEGO miejsca, żeby usiąść, żadnej ławki, nic, a jakby nie patrzeć oba usunięte miejsca pełniły funkcję siedzisk. Teraz naprawdę nie ma po co przebywać w centrum, oprócz przejścia przez niego, bo nawet nie można nigdzie usiąść... no tak, chyba że pan prezydent myśli, że i w lutym będziemy piknikować na trawniczku.

Szkoda, że się tylko niszczy, a nie dba o to jak się to zostawia po. Bo ani to estetyczne, ani w harmonii z zabytkami. Gdzie architekt miejski? gdzie plastyk miejski? sorry, ale babcia klozetowa miałaby lepsze poczucie estetyki.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 lut 2016, o 17:24

Prezydent Miasta Kalisza zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych na temat planowanej modernizacji ulic Browarnej i Piekarskiej, na odcinkach od Sukienniczej do Kazimierzowskiej. Przebudowa tych odcinków stanowi kolejny krok w ramach działań rewitalizacyjnych w Kaliszu.

Jest jednocześnie kontynuacją modernizacji ulic prowadzących do Paku Miejskiego, która została zapoczątkowana w ubiegłym roku przebudową ulicy Niecałej. Konsultacje odbywać się będą od 7 do 14 marca br. Zostaną przeprowadzone w dwojakiej formie:
- udzielenie odpowiedzi na pytania postawione w ankiecie,
- spacer badawczy, mający na celu zebranie opinii i propozycji mieszkańców, podczas wspólnego przejścia ulicami Browarną i Piekarską, na odcinkach przeznaczonych do modernizacji.

Ankiety będą dostępne zarówno w formie elektronicznej (na stronie http://www.kalisz.pl" onclick="window.open(this.href);return false;), jak
i papierowej, w budynku Ratusza oraz Biurze Obsługi Interesanta przy ul. Kościuszki 1A.

Spacery badawcze odbędą się 8 marca (wtorek) o godz. 15 oraz 12 marca (sobota) o godz. 12.00. Zbiórka osób zainteresowanych została zaplanowana przy skrzyżowaniu ulic Browarnej i Kazimierzowskiej.

Zakres konsultacji jest ograniczony do zagadnień związanych z modernizacją nawierzchni Browarnej i Piekarskiej, na odcinku od Sukienniczej do Kazimierzowskiej. Efekt przeprowadzonych konsultacji zostanie przedstawiony w formie raportu z konsultacji na oficjalnej stronie internetowej Miasta, http://www.kalisz.pl" onclick="window.open(this.href);return false;, w terminie 21 dni od dnia ich zakończenia.

Wszelkie informacje i wyjaśnienia dotyczące prowadzonych konsultacji można uzyskać
w pokoju nr 1 (parter) budynku Ratusza, przy ul. Główny Rynek 20 oraz pod adresem: [email protected]
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 29 lut 2016, o 23:29

no rzeczywiście, konsultacje pełną parą, ile osób weźmie w nich udział? 50? 100? :evil: :evil: :evil:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 mar 2016, o 17:03

Ja już chyba znam odpowiedź :( czy reszta kaliszan nie ma nic do gadania w tej kwestii?
"Miasto zada kaliszanom, mieszkańcom obu ulic sześć pytań. Będziemy pytać m.in. o charakter tych ulic, czy mają być otwarte dla ruchu kołowego czy ten ruch ma być ograniczony"
http://www.faktykaliskie.pl/jak-maja-wy ... -spoleczne" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 3 mar 2016, o 21:45

że co? no kurde, ta ekipa będzie się za niedługo szczycić rewitalizacją, która nie będzie de facto rewitalizacją.... bo miejsca parkingowe zostaną :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3277
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 mar 2016, o 15:55

jasiek20 pisze:FONTANNA-FORTEPIAN

Fontanna z brązu w kształcie fortepianu w miejsce obecnie istniejącej fontanny "Nastroje". Miało by wiązać się to z przebudową placu Jana Kilińskiego w Kaliszu. Taki projekt radni klubu Wspólny Kalisz złożyli do budżetu na 2016 rok. A motywem do wykorzystania właśnie tego symbolu ma być historia Kalisza związana ściśle z przemysłem fortepianowym. gać do bogatej i wartej uwagi historii i kultury Kalisza.
Nie będzie fontanny w kształcie fortepianu. Co w zamian?
Fortepian zaburzyłby harmonię miejsca, jakim jest zabytkowy Park Miejski – uważa Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kaliszu. To odpowiedź na pomysł radnej Małgorzaty Zarzyckiej, aby fontannę „Nastroje” przy szkole muzycznej zastąpić fortepianem. Jeśli więc nie fortepian, to co? Miasto ma już pewien pomysł – nie tylko na fontannę, ale i przestrzeń wokół niej.

...Architekt i konserwator zabytków na NIE

- Fortepian zaburzyłby harmonię miejsca, jakim jest zabytkowy Park Miejski – odpowiadają architekt, który opracowuje dokumentację projektową i Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kaliszu. Ich zdaniem fontanna w tym miejscu powinna nawiązywać do tej z lat 70. (słynnych „Grzybków”), oraz podkreślać przebiegający w tym miejscu (do 1942 r. ) kanał Babinka i „mieć powiązanie widokowe Parku Miejskiego z Plantami”. Zdaniem opiniujących bardzo ważne jest zachowanie estetyki i ładu przestrzennego wejścia do parku, dlatego „w projekcie zrezygnowano z elementów figuralnych bądź przedmiotowych, pozostawiając czystą formę wody i światła”.

http://www.faktykaliskie.pl/nie-bedzie- ... o-w-zamian" onclick="window.open(this.href);return false;

Chociaż raz mądra decyzja konserwatora zabytków. W tym miejscu powinna być prawdziwa fontanna tryskająca obfitym strumieniem wody, dająca w lecie orzeźwienie przechodniom.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 mar 2016, o 11:10

PRZYPOMNIENIE! Od dziś można brać udział w ankiecie dot. ulic Browarnej i Piekarskiej ;)
https://ankiety.konsultacje.kalisz.pl/b ... iekarskiej" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

ODPOWIEDZ