Kolejne wybory - Rady osiedli i sołeckie ...

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6823
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną
Kontakt:

Kolejne wybory - Rady osiedli i sołeckie ...

Post autor: sobieray-3 » 1 mar 2011, o 20:07

Wybierzemy nowe rady

Od 12 kwietnia do 27 maja na terenie miasta Kalisza odbywać się będą wybory do rad osiedlowych i sołeckich. W sumie nowe władze wybierzemy w 26 jednostkach pomocniczych Miasta.

Podstawowym zadaniem rady osiedla jest przede wszystkim reprezentowanie interesów lokalnej społeczności wobec Prezydenta i Rady Miejskiej, a także wobec jednostek, instytucji czy stowarzyszeń działających na terenie osiedla.
Za pośrednictwem rad osiedlowych i sołectw mieszkańcy mogą między innymi:
1. opiniować sprawy dotyczące funkcjonowania komunalnej infrastruktury technicznej, rozwiązań komunikacyjnych, planów przestrzennego zagospodarowania,
2. inicjować i organizować działania mające na celu zaspokajanie lokalnych potrzeb w zakresie porządku publicznego, ochrony środowiska i poprawy warunków życia,
3. współuczestniczyć w tworzeniu budżetu Kalisza w części dotyczącej osiedla.

Bardzo ważnym jest aby w radach osiedlowych i sołeckich działali mieszkańcy cieszący się społecznym zaufaniem, zaangażowani w rozwiązywanie trudnych problemów osiedla, którzy swą społecznikowską pasją potrafią pobudzić innych do działania.

Czteroletnia kadencja działających obecnie rad osiedlowych dobiega końca. W dniach od 12 kwietnia do 27 maja wybierzemy nowe rady: 23 osiedlowe i 3 sołeckie. Poprzez udział w zebraniach sprawozdawczo – wyborczych zwołanych przez Prezydenta Miasta Kalisza możemy zdecydować, komu powierzymy reprezentowanie spraw wspólnoty osiedlowej.

Projekty złożonych przez Prezydenta Miasta uchwał dotyczących wyborów, w tym przyjęcia terminarza zebrań wspólnot samorządowych omawiane będą podczas sesji Rady Miejskiej Kalisza w dniu 31 marca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do czynnego udziału w wyborach i współdecydowania o losach swojego osiedla czy sołectwa.

BIM
http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... caf85b01ca
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ