"Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Forum Kalisza - nowe stowarzyszenie?

1. Użytkownicy forum powinni się zorganizować i stworzyć odrębne stowarzyszenie.
10
20%
2. Nie ma takiej potrzeby, aby użytkownicy forum się organizowali i zacieśniali współpracę.
2
4%
3. Wspomniane stowarzyszenie miałoby szansę skutecznie działać na arenie lokalnej.
8
16%
4. Stowarzyszenie nie miało by żadnej szansy działać skutecznie na arenie lokalnej.
2
4%
5. Chciałbym przystąpić do stowarzyszenia.
6
12%
6. Nie chciałbym przystępować do stowarzyszenia.
4
8%
7. Chciałbym uczestniczyć w walnym zgromadzeniu wszystkich użytkowników forum.
5
10%
8. Nie chciałbym uczestniczyć w żadnym spotkaniu.
1
2%
9. Stowarzyszenie winno mieć charakter polityczny.
1
2%
10. Stowarzyszenie winno mieć charakter pro-społeczny i non-profit.
10
20%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 paź 2013, o 12:25

Wollny, wszystko przez to, że to forum daje możliwość wygenerowania jedynie bardzo prymitywnych ankiet, że pozwolę sobie użyć takiego słowa. jedynym plusem jest to, że każdy użytkownik może udzielić odpowiedzi tylko raz, w odróżnieniu od innych stron z ankietami, z którymi obcowałem.

Tak w ogóle to zachęcam wszystkich do wypowiadania się na temat naszego forumowego zorganizowania się. Jeżeli ktoś nie chce wprost na forum o tym mówić, proszę o kontakt prywatny. Jeżeli znajdzie się kilku chętnych to można zorganizować spotkanie, porozmawiać, przeanalizować wszystko. :) Moim zdaniem temat jest na czasie, jak najbardziej poważny więc jeszcze raz zachęcam wszystkich do wypowiadania się. :)

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: wollny » 19 paź 2013, o 15:46

Zachęcam do wypełnienia ankiety - dopiero 4 osoby zagłosowały. W piątek (25.10) podam wyniki :)
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 paź 2013, o 16:00

Zagłosowałem :wink:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 paź 2013, o 16:25

jasiek20 pisze:Zagłosowałem :wink:
Brawo jasiek, spełniłeś swój obywatelski obowiązek. :D A tak na serio to dołączam się do prośby wollnego, naprawdę drodzy forumowicze, zapraszamy do wypełniania ankiety, jak również do otwartej debaty na temat utworzenia nowego stowarzyszenia. :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 paź 2013, o 17:19

Założyć stow. to nie taki problem. Niestety problem się zaczyna, kiedy trzeba zacząć działać. Nagle wszyscy mają coś innego do załatwienia. A tu trzeba dużo robić, a nie gadać. bo nawet od najmądrzejszego gadania nic się nie zmieni, jeśli za tym nie pójdzie działanie
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 paź 2013, o 18:37

K-man pisze:Założyć stow. to nie taki problem. Niestety problem się zaczyna, kiedy trzeba zacząć działać. Nagle wszyscy mają coś innego do załatwienia. A tu trzeba dużo robić, a nie gadać. bo nawet od najmądrzejszego gadania nic się nie zmieni, jeśli za tym nie pójdzie działanie
Wiem o tym K-man. Dlatego liczę, że znajdzie się grupa ludzi, którzy naprawdę będą chcieć działać. :) Aktualnie jest pewne grono zainteresowanych takim przedsięwzięciem, ale nie będę ukrywał, liczę na zainteresowanie pozostałych użytkowników forum, i nie tylko. :) Fajnie byłoby zorganizować spotkanie forumowiczów, na którym poruszono by właśnie kwestię organizacji. Do tego jednak potrzeba zaangażowania i chęci. Liczę na was drodzy forumowicze! :)

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: faust » 21 paź 2013, o 12:18

Działać, działać, tylko czy osoby, które będą chciały się spotkać z planem utworzenia stowarzyszenia będą miały podobne poglądy na funkcjonowanie miasta, jeżeli nie to poza klubem dyskusyjnym nie będzie to miało sensu.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: a może by tak wziąć sprawy w swoje ręce?

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 24 paź 2013, o 10:18

wczoraj bylem na spotkaniu w Cafe Calisia odnosnie miasta, byl wiceprezydent Daniel Sztandera, architekt p. Wiekiera, kaliszanie, radni, projektanci urbanistyczni, projektanci zieleni miejskiej, studenci, wlasciciele kamienic, dziennikarze, i mieszkancy. Jeden z radnych wysunal propozycje jesli coraz wiecej ludzi sie interesuje sprawa kalisza to czas by zaprosic ludzi do rozmow. Rozmawialismy o wszechobecnych reklamach i samochodach na rynku i wokol rynku, a takze o rewitalizacji kamienic. Ktos podniosl glos w sprawie kamienic ze trzeba je wyremontowac od samych fundamentow polozyc termoizolacje itd. pojawily sie pytania dlaczego galerie wybudowalismy zamiast tych sklepow ktore tam sa nie umiescic w srodmiesciu, ja uwazam ze ten pan co mowil o kamienicach mial racje bo wielkie sieci handlowe szukaja zyskow, taniej jest im wynajac sklep lub box w galerii niz w srodmiesciu gdzie to cieplo w zimie bedzie uciekac i beda musieli dokladac do interesu. wielu ludzi sie wyprowadza z kamienic na ubocze a z drugiej strony bezsensu palic tak duzo w piecach i ponosic koszty wieksze niz jak byla by sie o kamienice zadbalo. lub tez jest program skierowany do wlascicieli kamienic a nawet chyba dwa sa takie programy o jednym byla mowa na forum. Drugi to fundusz rewaloryzacji zabytkow tylko teraz pytanie ktora kamienica jest zabytkiem na naszym rynku albo czy mogla by byc. Bo z tego funduszu kozystaja glownie koscioly. Pojawil sie problem rowniez supermarketow i okazalo sie ze Kalisz nie ma zagospodarowania przestrzennego stad taki nielad i mamy duzo samochodow w srodmiesciu na miejscu koszar godebskiego mial powstac parking wielopoziomowy by te samochody pomiescic, jednak wiemy ze powstaje biedronka.
Jesli chodzi o parking pod tecza on ma byc polaczony z parkingiem ktory pod nowym rynkiem, caly czas jest ta koncepcja trzymana, jednak Rang progress sprzedalo galerie nie jakiej firmie Black stone. viceprezydent powiedzial ze nie moga na razie isc do sadu bo jak pojda to inwestor powie ze Panie tutaj jest rynek to jak mamy budowac, wiec na poczatku trzeba przeniesc tych ludzi po bylym KLA i nadal jest to utrzymywane, wiec wiemy juz dlaczego dlugo czeka sie i sa jakies obiekty lub place ktore niszczeja. Tu przyznam prezydentowi racje ze nalezy postawic czysty teren a pozniej sie sadzic, by nie bylo ale.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 paź 2013, o 11:19

Wollny. Jakie przesłanie Twoim zdaniem płynie z tych wyników? :)

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: wollny » 27 paź 2013, o 12:10

<Przemek> pisze:Wollny. Jakie przesłanie Twoim zdaniem płynie z tych wyników? :)
Przesłanie raczej nie jest pozytywne. Zagłosowało jedynie 7 użytkowników forum. Pięciu z nich (~71,5%) wyraziło chęć przynależności do stowarzyszenia. Przy tak małej liczbie pozostałe odpowiedzi są mało istotne.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 paź 2013, o 13:56

wollny pisze:
<Przemek> pisze:Wollny. Jakie przesłanie Twoim zdaniem płynie z tych wyników? :)
Przesłanie raczej nie jest pozytywne. Zagłosowało jedynie 7 użytkowników forum. Pięciu z nich (~71,5%) wyraziło chęć przynależności do stowarzyszenia. Przy tak małej liczbie pozostałe odpowiedzi są mało istotne.
No cóż, tutaj wychodzi nasze polskie zaangażowanie się społeczne. Zrobiły swoje lata minionej epoki, gdzie przykładny obywatel powinien siedzieć cicho jak myszka, najlepiej nie za bardzo wychylać się do przodu, a już broń Boże angażować się społecznie. Niestety długo jeszcze takie myślenie w nas pozostanie. Ubolewam nad tym, że zdecydowana większość aktywnych forumowiczów postanowiła wypowiedzieć się w jakże ważkim temacie leczenia raka szeroko pojętymi metodami alternatywnymi, zaproponowanym przez nową użytkowniczkę forum, ale w kwestii tego, że trzeba by w końcu coś zrobić dla miasta już nie. Na szczęście znalazło się kilku zainteresowanych forumowiczów - i nie tylko - dla których wielkie podziękowania, że w nie przeszli koło tematu obojętnie, twierdząc jak ponad 300 osób (zgaduję po ilości wyświetleń), że na mózg upadłem prosząc o wyrażenie opinii i odrobinę zaangażowania. :) Mam nadzieję, że spotkanie się odbędzie, zbliża się czas powrotów do domu na święta, wiele osób będzie na miejscu. Wszystkich zainteresowanych - niezdecydowanych, proszę o kontakt. Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 29 paź 2013, o 20:01

Nie chciałbym Cię zniechęcać, bo każdy przejaw aktywności w Kaliszu jest bardzo pożądany. Opiszę Ci moje doświadczenie związane z organizowaniem konkretnej pracy na naszym forum, wnioski wyciągnij sam. Swego czasu Artur zaproponował utworzenie tzw. Kaliskiej Trasy Historycznej, wątek zaczyna się tu: viewtopic.php?f=6&t=1630" onclick="window.open(this.href);return false;. Żeby cokolwiek ruszyło z miejsca opracowałem punkty trasy według jego propozycji na Google Maps. Umówiliśmy się na forum na spotkanie w sprawie trasy, zjawiły się na nim łącznie ze mną 4 osoby. Przeszliśmy proponowaną trasę, Adi ją obfotografował, jego zdjęcia zamieściłem na Google. Prosiliśmy, żeby osoby chętne do zrobienia opisów zgłaszały się do mnie, zgłosił się jedynie Artur do opisu zamku ale ostatecznie go nie przygotował. I tak temat umarł. A wystarczyłoby żeby kilkanaście osób z 1000 zapisanych na forum przygotowało po jednym opisie. Myślę, że to jest skala zaangażowania jakiej możesz oczekiwać, 1/1000 energii poświęconej na narzekanie :(
Co do tworzenia stowarzyszenia forumowiczów, to moim zdaniem ogólne stowarzyszenie "do wszystkiego i do niczego" nie ma sensu. Jeśli już, to radziłbym powołanie stowarzyszenia w konkretnym celu, np. stowarzyszenie na rzecz budowy dróg S25 i S12. Brak dostępu do dróg ekspresowych, nawet w planach, jest moim zdaniem jedną z największych bolączek Kalisza i takie stowarzyszenie chętnie bym wspierał. Jeśli nie pracą to choćby finansowo, o ile widziałbym z jego strony jakieś sensowne działania. Budującym przykładem może być stowarzyszenie "Szczypiorniak", o którego działalności informuje nas tomash. Mają w miarę konkretny cel i mają niewątpliwe sukcesy.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 paź 2013, o 20:47

RoyBatty pisze:Nie chciałbym Cię zniechęcać, bo każdy przejaw aktywności w Kaliszu jest bardzo pożądany. Opiszę Ci moje doświadczenie związane z organizowaniem konkretnej pracy na naszym forum, wnioski wyciągnij sam. Swego czasu Artur zaproponował utworzenie tzw. Kaliskiej Trasy Historycznej, wątek zaczyna się tu: viewtopic.php?f=6&t=1630" onclick="window.open(this.href);return false;. Żeby cokolwiek ruszyło z miejsca opracowałem punkty trasy według jego propozycji na Google Maps. Umówiliśmy się na forum na spotkanie w sprawie trasy, zjawiły się na nim łącznie ze mną 4 osoby. Przeszliśmy proponowaną trasę, Adi ją obfotografował, jego zdjęcia zamieściłem na Google. Prosiliśmy, żeby osoby chętne do zrobienia opisów zgłaszały się do mnie, zgłosił się jedynie Artur do opisu zamku ale ostatecznie go nie przygotował. I tak temat umarł. A wystarczyłoby żeby kilkanaście osób z 1000 zapisanych na forum przygotowało po jednym opisie. Myślę, że to jest skala zaangażowania jakiej możesz oczekiwać, 1/1000 energii poświęconej na narzekanie :(
Co do tworzenia stowarzyszenia forumowiczów, to moim zdaniem ogólne stowarzyszenie "do wszystkiego i do niczego" nie ma sensu. Jeśli już, to radziłbym powołanie stowarzyszenia w konkretnym celu, np. stowarzyszenie na rzecz budowy dróg S25 i S12. Brak dostępu do dróg ekspresowych, nawet w planach, jest moim zdaniem jedną z największych bolączek Kalisza i takie stowarzyszenie chętnie bym wspierał. Jeśli nie pracą to choćby finansowo, o ile widziałbym z jego strony jakieś sensowne działania. Budującym przykładem może być stowarzyszenie "Szczypiorniak", o którego działalności informuje nas tomash. Mają w miarę konkretny cel i mają niewątpliwe sukcesy.
Zniechęcić mnie nie zniechęciłeś Roy, wręcz przeciwnie, dziękuję Ci za wyrażenie swojej opinii na ten temat (jako jeden z nielicznych forumowiczów). Dobrze wiem jakie są realia. Domyślam się, że do swojej inicjatywy podchodziłeś z zaangażowaniem, a tu nagle okazało się, że - sorry, chyba jednak nie. Dobrze mówisz z tą jedną tysięczną energii. Ja osobiście nie chcę całe życie rozpisywać się na forum jak to jest źle, ale zacząć w końcu działać w tym kierunku, żeby było dobrze. Swoją drogą ten pomysł był bardzo fajny. Chyba coś takiego się w końcu w Kaliszu pojawiło, ale nie jestem stuprocentowo pewien. Pozdrawiam Roy;)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 paź 2013, o 20:51

RoyBatty ja z chęcią bym ci pomógł z tymi opisami w miarę możliwości jeśli to aktualne.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: faust » 29 paź 2013, o 21:49

Przemek - kształć się, pracuj, rozwijaj dla dobra naszego miasta. To co możesz zrobić najcenniejszego. Będziesz miał energię, chęci, odwagę znajdziesz ludzi, z którymi będziesz mógł współpracować. Żeby z tego forum stworzyć byt polityczny, musi ludzi łączyć coś więcej niż tylko przebywanie na tym samym portalu. Wszyscy chcemy jak najlepiej dla Kalisza, jednak różni nas droga, która ma do tego doprowadzić.

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 29 paź 2013, o 23:17

K-man pisze:RoyBatty ja z chęcią bym ci pomógł z tymi opisami w miarę możliwości jeśli to aktualne.
Jasne K-man, jeśli coś masz to wrzuć na priva. Trasę możesz obejrzeć pod tym adresem: https://maps.google.pl/maps/ms?msa=0&ms ... 22b75&cd=2" onclick="window.open(this.href);return false; Tam się zorientujesz co brakuje.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: faust » 4 lis 2013, o 11:14

Mnie ciekawi, jakie poglądy mają forumowicze na temat funkcjonowania miasta, jeżeli niektórzy piszą o potrzebie powstania bytu politycznego.

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: aldi » 16 lis 2013, o 16:49

A mnie ciekawi, czy jedyną drogą do zmian jest tworzenie w nieskończonośc bytów politycznych, o których po roku już nawet inicjatorzy zapominają. Odwieczny dylemat: ewolucja czy rewolucja?

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: filip » 28 lip 2022, o 22:13

A może by warto wrócić do tego pomysłu? Co o tym myślicie?

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: "Forum Kalisza" - Czy powinniśmy się zorganizować?

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 29 lip 2022, o 14:09

Jakie zacne nicki odpłynęły w siną dal... :(

ODPOWIEDZ