Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: tomash » 7 lis 2014, o 12:05

witam, jak większość z was wie kandyduje w wyborach samorządowych z listy Wspólnego Kalisza. Chciałbym wam zaproponować moje pomysły na zmianę Kalisza (zresztą pomysły zaczerpnięte również z naszego forum):
Inwestycje dla mieszkańców i miasta

- Powołanie Stowarzyszenia, którego celem będzie skuteczna walka o obwodnicę dla Kalisza. W skład stowarzyszenia wejdą osoby z naszego regionu, politycy, samorządowcy, prezydent miasta. Koszt budowy obwodnicy od węzła z obwodnicą Nowych Skalmierzyc do Kokanina wyniesie ok 300 mln zł.

- Należy wprowadzić obwodnice Kalisza do listy realizacyjnej Województwa Wielkopolskiego. Zabieg ten pozwoli na uzyskanie środków finansowych z nowej perspektywy Unii Europejskiej (2014-2020).
Źródło:
http://www.zycie-gostynia.pl/index.php? ... :czytelnia" onclick="window.open(this.href);return false;

(Koszt budowy obwodnicy Ostrowa Wlkp. wynosi 284 mln zł (długość 13,8 km), wiec obwodnica Kalisza (10,2 km) może kosztować ok 300 mln zł (trzeba wybudować 400 metrowy most na Prośnie oraz wykupić ziemię stąd większe koszty niż obwodnica Ostrowa, gdzie przetarg ograniczał się wybudowania drogi bez wykupu ziem, ponieważ te zostały wykupione wcześniej).

-Corocznie w budżecie miasto powinno przekazać odpowiednią pulę pieniędzy na wykup terenów inwestycyjnych szczególnie przy obwodnicy Nowych Skalmierzyc. Obecnie tereny te są w posiadaniu prywatnym, przez co ich szybki wykup przez potencjalnego inwestora jest utrudniony.

- Wzorem programu dróg osiedlowych w naszym mieście należy wprowadzić program modernizacji zniszczonych dróg na terenie miasta. W pierwszej kolejności wyremontować drogi główne, następnie drogi na terenie osiedli mieszkaniowych. Program ten jest wieloletni, dzięki niemu jasno będzie podana droga oraz termin realizacji. Mógłby wyglądać tak:

Obrazek

- Chodzi mi tutaj o przejrzystość, tzn z góry wiadomo w jakiej kolejności będą remontowane drogi, a nie jak ma to miejsce teraz z roku na rok.

-Wykonać po konsultacjach z mieszkańcami, rowerzystami plan budowy ścieżek rowerowych. Ścieżki powinny być budowane jedynie z asfaltu.

-Zakup biletomatów oraz tablic informacyjnych, które stanęły by w najważniejszych miejscach naszego miasta oraz autobusach. Inwestycja była by realizowana w ramach funduszy Unii Europejskiej (70% to wsparcie na biletomaty, natomiast na tablice informacyjne na przystankach wsparcie wynosi 85%). Koszt jednego biletomatu zewnętrznego to 100 tys. zł, natomiast autobusowego to 40 tys. zł. Nowa perspektywa UE na lata 2014-2020 przewiduje środki finansowe na ten cel.

- Zwiększona ilość ławek i koszy na śmieci wzdłuż Prosny oraz w parkach na terenie miasta.

- Oprócz tego rewitalizacja starówki poprzez konkurs SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich) i rozłożenie rewitalizacji nawet na 10 lat (koszty będą ogromne).

Nie będę oryginalny jak powiem że fajnie by było zrekonstruować parkową rzeźbę. Jednak to zadanie uważam że powinno być realizowane poprzez budżet obywatelski.
Macie pytania? Piszcie :)

Obrazek

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 7 lis 2014, o 12:24

Zagłosowałbym na pewno gdybyś startował z okręgu w którym jestem zameldowany! Niemniej jednak trzymam kciuki ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 7 lis 2014, o 13:11

Tomek, wlasnie takich ludzi jak Ty nam potrzeba! A nie starych dziadkow uporczywie trzymajacych sie koryta. Jak wyzej, niestety nie jestes w moim okregu, ale trzymam kciuki;)

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 8 lis 2014, o 13:12

Jakie uprawnienia trzeba mieć, żeby zobaczyć załączone pliki?

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: tomash » 8 lis 2014, o 17:52

teraz powinno być wszystko ok, dzięki Caspress
zapomniałem dodać http://www.wspolnykalisz.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 8 lis 2014, o 20:02

Ja na pewno zagłosuję na ciebie :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 8 lis 2014, o 20:45

Dzięki, teraz jest ok. Powodzenia!

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: tomash » 11 lis 2014, o 21:02

wszystkim dziękuje za miłe słowa, mam nadzieję że się uda chociaż wiem, że będzie bardzo trudno.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 lis 2014, o 15:38

Głęboko wierzę, że Ci się uda. Kalisz pilnie potrzebuje zmian, młodych, kreatywnych ludzi ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: fernir » 12 lis 2014, o 20:13

Ja się obawiam kolego, że zderzenie z rzeczywistością zweryfikuje Twoje ambitne plany...Obym się mylił..oby.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 lis 2014, o 22:02

fernir pisze:Ja się obawiam kolego, że zderzenie z rzeczywistością zweryfikuje Twoje ambitne plany...Obym się mylił..oby.
Akurat takie obawy to ja bym kierowal wobec innych tzw mlodych kandydatow, zwlaszcza tych, ktorzy kandyduja w moim mniemaiu z przypadku, bo na pewno nie z pobudek wyzszych niz wlasny interes. O takich ludzi jak Tomek absolutnie bym sie nie obawial:)

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: fernir » 13 lis 2014, o 16:48

<Przemek> pisze:
fernir pisze:Ja się obawiam kolego, że zderzenie z rzeczywistością zweryfikuje Twoje ambitne plany...Obym się mylił..oby.
Akurat takie obawy to ja bym kierowal wobec innych tzw mlodych kandydatow, zwlaszcza tych, ktorzy kandyduja w moim mniemaiu z przypadku, bo na pewno nie z pobudek wyzszych niz wlasny interes. O takich ludzi jak Tomek absolutnie bym sie nie obawial:)
Źle mnie zrozumiałeś Przemek...

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: klocek » 13 lis 2014, o 18:11

Chciałbym zagłosować na Pana, ale niestety (albo stety) wygrywa z Panem Pan Artur Kijewski.
Obu Panów uważam za godnych zaufania no ale; przykro mi; ale chciałbym żeby Pan wiedział, że też jestem za Panem. Może jak będzie możliwość głosowania na 2 radnych ;)
Pozdrawiam.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: tomash » 13 lis 2014, o 19:19

fernir pisze:
<Przemek> pisze:
fernir pisze:Ja się obawiam kolego, że zderzenie z rzeczywistością zweryfikuje Twoje ambitne plany...Obym się mylił..oby.
Akurat takie obawy to ja bym kierowal wobec innych tzw mlodych kandydatow, zwlaszcza tych, ktorzy kandyduja w moim mniemaiu z przypadku, bo na pewno nie z pobudek wyzszych niz wlasny interes. O takich ludzi jak Tomek absolutnie bym sie nie obawial:)
Źle mnie zrozumiałeś Przemek...
pewnie chodziło o skruszenie betonu. Jednak może jak kilku nowych radnych wprowadzi Wspólny Kalisz do rady będzie to o wiele prostsze. I powiedzenie "nie da się" stanie się archaizmem w urzędzie :)

co do ścieżek rowerowych, od początku mówiłem że obecnie budowane z kostki brukowej nie spełniają swojej roli.
Potwierdził to P. Pacholski. W tej kwestii się z nim zgadzam :) http://www.calisia.pl/articles/arkadius ... poproszono" onclick="window.open(this.href);return false;

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: fernir » 13 lis 2014, o 20:56

Bingo! Ale nie tylko...

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 14 lis 2014, o 14:24

To prawda jedyna nadzieja we Wspólnym Kaliszu trzeba wymienić to szemrane towarzystwo które doprowadza do upadku a właściwie doprowadziało miasta,nie wiemile głupoty musi byc w mieszkańcach Kalisza że ciągle głosują na te same gęby,które ni maja nic do zaoferowania,cieszą się że patologiczna władza wydaje pozwolenia na budowy kolejnych marketów że w Kaliszu "przetargi" wygrywały do tej pory Novum i MTM,te wybory to ostania nadzieja na zmiany i naczej pograzymy się w ciemności na długie długie lata!!!
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: Józef » 14 lis 2014, o 14:50

Powodzenia życzę! Godnie reprezentuj nasze forum :D

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 lis 2014, o 15:00

FATUM pisze:To prawda jedyna nadzieja we Wspólnym Kaliszu trzeba wymienić to szemrane towarzystwo które doprowadza do upadku a właściwie doprowadziało miasta,nie wiemile głupoty musi byc w mieszkańcach Kalisza że ciągle głosują na te same gęby,które ni maja nic do zaoferowania,cieszą się że patologiczna władza wydaje pozwolenia na budowy kolejnych marketów że w Kaliszu "przetargi" wygrywały do tej pory Novum i MTM,te wybory to ostania nadzieja na zmiany i naczej pograzymy się w ciemności na długie długie lata!!!
Myślę, że tu bardziej chodzi o tzw. "wisimito-ść", mało kogo tak naprawdę interesuje co się w mieście dzieje. A nawet jak się od czasu do czasu zainteresują to łykają wszystko jak pobożne baranki. Mało kto spośród mieszkańców Kalisza myśli takimi kategoriami jak my, forumowicze, większości albo to lata koło nosa, albo mają poważniejsze problemy, albo coś innego. Jedyna nadzieja na to, że ludzie kiedyś zmądrzeją. Nie wiem czy stanie się to do wyborów, oby.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: tomash » 14 lis 2014, o 20:54

Obrazek

Zmieniamy Kalisz! Proszę postaw na młodych w niedzielnych wyborach samorządowych!
https://www.facebook.com/tomasz.chajduk.wspolnykalisz" onclick="window.open(this.href);return false;

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kandyduje w wyborach samorządowych - Tomasz Chajduk

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 19 lis 2014, o 00:00

Gratuluję bardzo przyzwoitego wyniku, szkoda że nie wystarczającego. Wszystko jednak przed Tobą.

ODPOWIEDZ