Wybory Samorządowe 2018

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 wrz 2018, o 17:21

ANewDay pisze:
6 wrz 2018, o 15:32
wystarczy je wyremontowac, ja tam patrze na drzewa a nie na puste sciany.
Pustych ścian jest u nas dostatek, te akurat można zabudować. A kto mówi, żeby np nie zrobic zabudowy takiej, by i zieleń przed nią miała swoje miejsce? Nie chcę żeby to był budynek od ściany do krawężnika, tylko taki który zachowa tę oś widokową.
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 6 wrz 2018, o 17:37

Dobre pytania wysłaliście do kandydatów. Tylko trochę tego sporo, mam nadzieję, że na wszystkie te pytania uzyskamy odpowiedzi. A przede wszystkim konkrety. Wczoraj w Poznaniu pojawiła się propozycja przekopania tunelu tramwajowego pod połową miasta, ale ile by to kosztowało i skąd na to środki to już informacji nie widziałem.

A w ogóle podoba mi się sformułowanie, że nieudzielenie odpowiedzi z pewnością spotka się z negatywną reakcją czytelników :D

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jp » 6 wrz 2018, o 23:53

Większość mieszkańców nie zdaje sobie sprawy z tego, że Złoty Róg nie jest żadnym placem tylko zwykłą wyrwą w zabudowie, powstałą na skutek rozebrania budynku. Gdyby tak przy Głównym Rynku rozebrać którąś z narożnych kamienic i na powstałym placu zorganizować na stałe gastronomiczny ogródek, większość mieszkańców pewnie byłaby oburzona. Trudno byłoby pogodzić się z wyrwą odsłaniającą boczne i tylne ściany kamienic. Ponieważ jednak czas leczy rany, po kilkudziesięciu latach, próba zabudowy narożnika spotkałaby się, jeżeli nie z protestami, to przynajmniej ze zdziwieniem- dlaczego che się likwidować kultowe miejsce spotkań ? ;) Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przypadku ZR.

Kiedy tłumaczę znajomym, że ZR nie jest placem, tylko ohydną wyrwą w tkance, zawsze zachęcam do spojrzenie na Złoty Róg z perspektywy Mostu Kamiennego. To przeważnie wystarcza i dalsza dyskusja staje się zbędna :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 7 wrz 2018, o 08:36

jp pisze:
6 wrz 2018, o 23:53
Większość mieszkańców nie zdaje sobie sprawy z tego, że Złoty Róg nie jest żadnym placem tylko zwykłą wyrwą w zabudowie, powstałą na skutek rozebrania budynku. Gdyby tak przy Głównym Rynku rozebrać którąś z narożnych kamienic i na powstałym placu zorganizować na stałe gastronomiczny ogródek, większość mieszkańców pewnie byłaby oburzona. Trudno byłoby pogodzić się z wyrwą odsłaniającą boczne i tylne ściany kamienic. Ponieważ jednak czas leczy rany, po kilkudziesięciu latach, próba zabudowy narożnika spotkałaby się, jeżeli nie z protestami, to przynajmniej ze zdziwieniem- dlaczego che się likwidować kultowe miejsce spotkań ? ;) Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przypadku ZR.

Kiedy tłumaczę znajomym, że ZR nie jest placem, tylko ohydną wyrwą w tkance, zawsze zachęcam do spojrzenie na Złoty Róg z perspektywy Mostu Kamiennego. To przeważnie wystarcza i dalsza dyskusja staje się zbędna :)
Kontrargumentem przeciwników zabudowy ZR jest z kolei świetna perspektywa na zabudowania po drugiej stronie rzeki, w tym na kościół franciszkanów. Myślę, że da się pogodzić jedno z drugim - przywrócenie należnej w tym miejscu zabudowy oraz zachowanie odnośnej panoramy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 wrz 2018, o 23:43

Kandydat na prezydenta Kalisza zaprezentował dziesięć punktów swojego programu wyborczego. Obiecuje on poprawić jakość świadczeń medycznych między innymi w kaliskim szpitalu, Zapowiada budowę obwodnicy Kalisza, udrożnienie ulicy Częstochowskiej poprzez budowę wiaduktu lub tunelu pod przejazdem kolejowym na ulicy Księżnej Jolanty, tworzenie dziennych domów opieki senioralnej, a także zwiększenie funduszy na naprawę dróg i budowę ulic osiedlowych w oparciu o fundusz drogowy. Piotr Kaleta zapowiada też rozwój firm z branży lotniczej. Jak poinformował, kaliska WSK jest już blisko sfinalizowania kontraktu z Polską Grupą Zbrojeniową.

Kandydat na prezydenta Kalisza chce również współpracować z przedsiębiorcami. To w Kaliszu miałby powstać port przeładunkowy we współpracy z PKP. W programie wyborczym kandydata PIS znalazła się także rewitalizacja starówki oraz rozwój budownictwa mieszkaniowego.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/pi ... id,tm.html


Obwodnicę obiecywali jego koledzy i ja nią jeszcze nie jechałem...
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 11 wrz 2018, o 08:46

gruszki na wierzbie, 4 lata temu pis obiecywal to samo i nic sie nie wydarzylo, kompletnie NIC

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 wrz 2018, o 10:16

Pis rządził miastem przez 4 lata, z tego 3 mając władzę w kraju.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 wrz 2018, o 14:21

1000 miejsc postojowych przy ulicy Majkowskiej, to kolejna propozycja Krystiana Kinastowskiego kandydata na prezydenta Kalisza komitetu wyborców "Wszystko i Samorządny zgodnie dla Kalisza". Proponuje stworzenie dużego, buforowego parkingu, który miałby powstać również na terenie po byłej siedzibie Kaliskich Linii Autobusowych.

"Parking zaprojektowany według dobrych zasad i współczesnych standardów. Tak, jak takie miejsca się projektuje, czyli z zielenią zacieniającą miejsca postojowe. Tak, żeby latem nie była to po prostu pustynia betonowa, tylko bardziej w charakterze miejskiego terenu z zielenią, małą architekturą i infrastrukturą" - powiedział radiuCENTRUM Krystian Kinastowski, kandydat na prezydenta Kalisza.

Budynek po byłej siedzibie KLA miałby pełnić funkcje biurowe, administracyjne. Mogłyby się tam mieścić wydziały, które odpowiedzialne są za budownictwo, inwestycje, czy nawet drogownictwo. Na parterze proponuje kawiarnie.

Kinastowski przyznaje też, że jeden parking nie rozwiąże problemu braku miejsc postojowych w Kaliszu, dlatego zapewnia, że w przyszłości będzie ten temat kontynuować.

Kolejną propozycją jest darmowa komunikacja miejska, o której wspominał już na pierwszym spotkaniu z dziennikarzami. Według kandydata jeden autobus wypełniony mieszkańcami można porównać do 80 samochodów pozostawionych na parkingu, które nie będą korkowały śródmieścia. I jak wyliczył: 3-osobowa rodzina, przesiadając się z samochodu prywatnego do autobusu, mogłaby zaoszczędzić nawet 4 000 złotych rocznie. Koszt utrzymania bezpłatnej komunikacji to około 20 000 000 złotych.

A teraz pomysł, dzięki któremu jest już dla mnie przegrany :)
W 2016 roku zapadła decyzja o likwidacji targowiska na Nowym Rynku. Pojawił się też pomysł zbudowania podziemnego parkingu pod placem, ale pomysł spalił na panewce.

"Trzeba wypracować kompromis z kupcami, który będzie do przyjęcia przez mieszkańców, władze miasta, konserwatora zabytków. Uważam, że kupcy mogliby zostać w tym miejscu, a część tego placu oddać mieszkańcom pod inne funkcje" - dodaje Krystian Kinastowski.
http://www.rc.fm/news/kalisz-1000-miejsc.html
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 wrz 2018, o 18:26

W weekend w radiu Zet debata z kandydatami na Prezydenta Miasta Kalisza. Od rana jakoś ale niestety nie pamiętam, bo słyszałem jak reklamowali😄
g13k

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: A » 17 wrz 2018, o 20:32

dzisiaj w tvp3 poznan w programie "Lustra" kilka minut po 19 byla debata z udziałem Sapińskiego, Kalety, Pawliczak i Grodzińskiego..
pozostała 4 za tydzień.
https://poznan.tvp.pl/25257537/lustra
pewnie jutro będzie dodana
pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 wrz 2018, o 10:16

gawronik13kalisz pisze:
11 wrz 2018, o 14:21



A teraz pomysł, dzięki któremu jest już dla mnie przegrany :)
W 2016 roku zapadła decyzja o likwidacji targowiska na Nowym Rynku. Pojawił się też pomysł zbudowania podziemnego parkingu pod placem, ale pomysł spalił na panewce.

"Trzeba wypracować kompromis z kupcami, który będzie do przyjęcia przez mieszkańców, władze miasta, konserwatora zabytków. Uważam, że kupcy mogliby zostać w tym miejscu, a część tego placu oddać mieszkańcom pod inne funkcje" - dodaje Krystian Kinastowski.
http://www.rc.fm/news/kalisz-1000-miejsc.html
Odkąd pamiętam byłem za tym aby przenieść targowisko z Nowego Rynku i zrobić tam reprezentacyjny plac. Jednak od jakiegoś czasu, obserwując to co dzieje się z Kaliszem np. z Głównym Rynkiem mam obawy czy to dobry pomysł. Od kilkunastu lat nie potrafią zadbać o serce miasta. Ciągłe konsultacje, z których wynika, że nie mamy nadal pomysłu na rynek, nie mamy pieniędzy na jego realizację, a jedyne co mamy to jakiś gówniany szkic, który podoba się chyba tylko prezydentowi i konserwatorowi zabytków. Pęcherz przez 12 lat wyremontował tylko ratusz. Sapiński przez 4 lata nie zrobił nic. 16 lat mamy w plecy.
Rynek nadal wygląda okropnie. Jeszcze w lato są tam ludzie bo są ogródki i coś się dzieje, ale idzie jesień i serce miasta znowu będzie wyglądało depresyjnie. Wywalimy kupców z Nowego Rynku i co? Będzie powtórka z tego co jest na Głównym Rynku? Znowu powstanie jakiś pseudo projekt z oferty za najniższą cenę?
Targowisko wygląda tragicznie ( od razu kojarzy mi się z Azją), to nie ulega wątpliwości. Jednak przynajmniej generuje jakiś ruch w centrum i daje ludziom pracę. Jeśli nie ma kompleksowego projektu na centrum miasta to samo wyrzucenie kupców i zrobienie tam pustego placu na który nikt nie będzie zaglądał mija się z celem. Nie wiem czy to aby na pewno głupi pomysł, żeby podzielić ten plac i faktycznie w jego połowie pozostawić kupców (oczywiście nie w takiej formie jak to wygląda obecnie bo tak jak napisałem, zalatuję Azją). Tutaj byłbym ostrożny z wydawaniem opinii- ale to moje subiektywne zdanie.
Niemniej jednak zgadzam się z Tobą gawronik w tym, że ten Pan dla mnie też jest już przegrany, ale to nie ze względu na ten pomysł, ale na to, że znowu mielibyśmy poprzedni układ w ratuszu. Dość już Pęcherzów, Sztanderów, Przybył, Mancewiczowych, Konopków - Ci państwo zasługują już na emeryturę, nie na dalsze trwanie przy korycie, dzięki któremu Kalisz popada w marazm.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 wrz 2018, o 12:13

A pisze:
17 wrz 2018, o 20:32
dzisiaj w tvp3 poznan w programie "Lustra" kilka minut po 19 byla debata z udziałem Sapińskiego, Kalety, Pawliczak i Grodzińskiego..
pozostała 4 za tydzień.
https://poznan.tvp.pl/25257537/lustra
pewnie jutro będzie dodana
Właśnie oglądałem i o dziwo Sapiński wypadł najlepiej...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 wrz 2018, o 12:42

Tu Kinastowski o Nowym Rynku (chociaż piszą o Głównym)
https://www.calisia.pl/articles/nowy-ry ... a-pustynie

Maj - jak dla mnie bardzo kiepski program, niestety.
https://www.calisia.pl/articles/13-punk ... niewa-maja
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 wrz 2018, o 09:16

MAJ zrezygnuje z uposażenia. Wydaje mi się, że z fundacji może więcej uzyskać niż z wypłaty włodarza miasta?
http://www.rc.fm/news/kalisz-zrezygnuje ... zenia.html
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 wrz 2018, o 09:43

Czytałem program tego pana. Żałość jak inne programy. :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 wrz 2018, o 09:47

K-man pisze:
19 wrz 2018, o 09:43
Czytałem program tego pana. Żałość jak inne programy. :(
To prawda, też jestem bardzo rozczarowany bo akurat wstępnie na niego stawiałem jako "świeżą krew". Niestety oferta dla Kalisza to dalsza stagnacja miasta bez żadnych impulsów do rozwoju. Najbardziej rozbawił mnie jednak punkt z pracami domowymi dla uczniów. A właściwie ich niezadawaniem . No tak, w końcu dzieci muszą mieć czas na prowadzenie swoich kont na instagramie, wrzucanie foteczek na snapa, granie na kompie - kto by tam miał czas na naukę. To jest to czego Kalisz potrzebuje :lol:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 wrz 2018, o 13:46

A tak to o nieodrabianiu lekcji przez dzieci też mnie rozwaliło.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 19 wrz 2018, o 14:33

ale ludzie sie na niego zlapia moim zdaniem, taki Greg tych wyborow...

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 wrz 2018, o 17:40

Co o tym sądzicie Panowie?
http://lokalnapolityka.pl/miasto/kalisz/#szanse

13 września 2018
W Kaliszu czterech kandydatów będzie się liczyć w walce o urząd prezydenta miasta. Ostateczne starcie rozegra się na pewno dopiero w II turze wyborów. Spotkają się w niej zapewne urzędujący Prezydent Grzegorz Sapiński oraz któryś z pretendentów. Największe szanse na wejście do II tury z G. Sapińskim naszym zdaniem ma Karolina Pawliczak, kandydatka SLD Lewica Razem, która pełniła funkcję zastępcy obecnego prezydenta Kalisza. Poza K. Pawliczak w walce o II turę i ewentualne zwycięstwo szanse mają: kandydat Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Grodziński oraz Krystian Kinastowski, wspólny kandydat stowarzyszeń Wszystko dla Kalisza oraz Samorządny Kalisz promowany przez byłego prezydenta miasta Janusza Pęcherza.
Szanse kandydatów w Kaliszu oceniamy następująco: K. Pawliczak 35%, G. Sapiński 30%, D. Grodziński 20% i K. Kinastowski 15%.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 wrz 2018, o 17:41

Ponadto , nieoficjalnie, ale z dość dobrego źródła wiem, że pan Kinastowski jest już dogadany z Panem Grodzińskim.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ