Wybory Samorządowe 2018

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 24 paź 2018, o 17:44

Andrzejewski na wieczorze wyborczym Grodzińskiego.
Obrazek
https://www.calisia.pl/uploads/photo/im ... C_9959.JPG

Pamietacie co Grodzinski mówił o "Trampku" i Sapinskim, że go zatrudnił? Wstyd.
Załączniki
article_DSC_9959.jpg
article_DSC_9959.jpg (49.97 KiB) Przejrzano 6467 razy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 paź 2018, o 19:06

A to nie wiedziałem o tym. Ale dzięki :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 paź 2018, o 19:12

https://poznan.tvp.pl/25257322/lustra

Debata Kinastowski-Grodzinski
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 paź 2018, o 23:37

gawronik13kalisz pisze:
24 paź 2018, o 19:12
https://poznan.tvp.pl/25257322/lustra

Debata Kinastowski-Grodzinski
Nie do tego odcinka podlinkowałeś :D Debata generalnie bez szału, tak na spokojnie ze strony obu kandydatów.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 paź 2018, o 09:49

Rzeczywiście 😲 przepraszam
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 paź 2018, o 11:01

Oglądam właśnie debatę i największe wrażenie zrobił na mnie... Pan Kaleta.

Z dwójki kandydatów bez wątpienia - Kinastowski.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 25 paź 2018, o 20:54

Otrzymałem ciekawego emaila od naszego czytelnika, dotyczącą ewentualnej funkcji, którą może pełnić Daniel Sztandera po wygraniu wyborów przez Krystiana Kinastowskiego.
Chciałbym wierzyć, że za Krystianem Kinastowskim nie stoi nikt ze starego układu, a zmiana na stanowisku prezesa stowarzyszenia Samorządny Kalisz nie jest jedynie iluzoryczna.
W czasie tej kampanii jedyną osobą z którą pokazywał się Kinastowski był Janusz Pęcherz, a cała stara (dosłownie) sitwa, zniknęła z pola widzenia... Niestety w tracie wywiadu, w tle kandydata pojawił się ktoś, kogo obecność budzi niesmak i przekreśla wszystkie deklaracje i nadzieje. Wydaje mi się, czy to Daniel Sztandera?
https://youtu.be/wMcgAFYcvNM?t=307
Co ciekawe na "Faktach Kaliskich" ta jakże ceniona osobistość nie załapała się na ani jednym zdjęciu z wieczoru wyborczego. Przypadek?
Oczekiwałbym aby Pan Kinastowski złożył jasną deklarację czy i jaką funkcję w zarządzanym przez niego magistracie lub spółkach miejskich będzie pełnił Pan Daniel Sztandera.

Krystian Kinastowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2018, o 09:56

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: Krystian Kinastowski » 26 paź 2018, o 11:20

Dzień dobry :) Czytam Wasze forum od dawna, bywa dla mnie inspiracją i dobrym źródłem informacji. Skupiacie ludzi, którym zależy na mieście, są dobrze zorientowani w tym, co się w Kaliszu dzieje albo co niestety się nie dzieje. Dołączyłem do Waszej grupy z dwóch powodów.

Po 1. Jak wiecie jestem architektem, kwestie inwestycji są mi bliskie. A jeśli wyborcy tak zdecydują i zostaną prezydentem Kalisza, to chciałbym mieć kontakt z mieszkańcami, m.in. na tym forum. Także zostanę tutaj z Wami na dłużej :)

Po 2. Trochę sami wywołaliście mnie do tablicy. Naprawdę nie musicie tropić pana Sztandery na stopklatkach :) On się wcale nigdzie nie ukrywa i nie czai :) Tak, był na wieczorze wyborczym, jak wiele innych różnych osób. Jest on członkiem stowarzyszenia Samorządny Kalisz, jest BYŁYM wiceprezydentem i to naturalne, że przyszedł pogratulować mi zwycięstwa w I turze. Już w dniu ogłoszenia mojej kandydatury wyjaśniłem tę sprawę, ale powtórzę, bo widzę, że próbuje się straszyć kaliszan i rozsiewane są różne plotki. Pan Daniel Sztandera NIE BĘDZIE wiceprezydentem Kalisza ani nie będzie w organach wykonawczych miasta. Możecie być o to spokojni, ale nie demonizujmy go :) Jest członkiem Samorządnego Kalisza, ale to ja startuję w wyborach ze swoim AUTORSKIM programem i ja chcę zapracować na Wasze zaufanie i na dobrą opinię. Forumowicze, trzymajcie za mnie kciuki 4 listopada :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 paź 2018, o 11:39

Dzień dobry, miło, że Pan zajrzał na nasze forum. Mam tylko nadzieję, że to nie jest jednorazowy wpis.

Zauważyłem, że na portalu calisia.pl zaczął się jakiś zmasowany atak wielbicieli Pana Grodzińskiego. Niektóre z wpisów dotyczą sfery prywatnej, więc moim zdaniem podchodzi to pod określone paragrafy.

Rozumiem, kampania kampanią, ale znowu widać, że każdy ciągnie w swoją stronę , a miasto znowu spychane na dalszy tor.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Krystian Kinastowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2018, o 09:56

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: Krystian Kinastowski » 26 paź 2018, o 11:57

jasiek20 pisze:
26 paź 2018, o 11:39
Dzień dobry, miło, że Pan zajrzał na nasze forum. Mam tylko nadzieję, że to nie jest jednorazowy wpis.

Zauważyłem, że na portalu calisia.pl zaczął się jakiś zmasowany atak wielbicieli Pana Grodzińskiego. Niektóre z wpisów dotyczą sfery prywatnej, więc moim zdaniem podchodzi to pod określone paragrafy.

Rozumiem, kampania kampanią, ale znowu widać, że każdy ciągnie w swoją stronę , a miasto znowu spychane na dalszy tor.
Kampania kampanią, ale po kampanii jest normalne życie, dlatego trzeba zachowywać się tak, by po kampanii móc innym spojrzeć w twarz. Wiem, że są ataki. Szczerze, jestem zszokowany tym, do jakich rzeczy potrafią się posunąć niektórzy ludzie. Oczywiście będziemy działać prawnie, bo nie pozwolę krzywdzić mojej rodziny i mojego dobrego imienia. Wracając do wyborów. Nasze stowarzyszenia są jedynym bezpartyjnym w Radzie. I ja jestem bezpartyjny. Moim celem jest zwrócenia Kalisza jego mieszkańcom. To z nimi chcę się "układać" :) A nie z politykami, stąd też moja tutaj obecność i mam nadzieję, że zostanę z Wami na dłużej, ale już nie tylko jako architekt. Pozdrawiam, biorę się za robotę.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 paź 2018, o 15:29

Maj popiera Grodzińskiego
http://www.rc.fm/news/kalisz-tu-i-teraz ... nskim.html

Agitację niedoszłych radnych ze stowarzyszenia TU i Teraz doskonale widać w internecie.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: Józef » 27 paź 2018, o 00:10

Dzień dobry :) Czytam Wasze forum od dawna
Skoro tak, to ja się tylko podczepię z pomysłem, bo przed wyborami najlepiej słychać:

Każdy w życiu ma jakieś marzenie, czegoś pragnie, o czymś myśli, coś co lubi, co chciałby jeszcze raz zobaczyć, usłyszeć...

Dużo Pan mówił o komunikacji w mieście. Ja tylko podpowiem, że jakiekolwiek zmiany w rozkładzie jazdy czy taborze KLA nie zmienią faktu, że autobusy i tak będą stały w korku razem zresztą samochodów. Ja tu widzę dwa rozwiązania:
1) albo buspasy
2) albo przynajmniej przeprowadzić studium wykonalności i opłacalności jednej linii tramwajowej na linii wschód-zachód. Dobrze wykonane torowisko jest o wiele mniej inwazyjne niż jezdnia, no i tramwaje to +10 do wielkomiejskości. :wink:

Generalnie należy przemyśleć cały układ komunikacyjny w mieście . Przypomnę tylko, że trasa bursztynowa miała odciążyć Sukienniczą, a jak jest każdy widzi.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 27 paź 2018, o 11:20

Jesli ktos mowi ze wybor bezpartyjnego kandydata konczy sie jego dzialalnosc na znaku przelamanego KALISZA. Bo? Bo nie ma kolegow w Poznaniu i Warszawie?

Chcialbym przypomniec ze w przez wiekszosc czasu w koalicji byl PiS ktory mial wladze w rzadzie i cos zalatwili? Nawet kandydata na prezydenta dali mozna powiedziec 'spadochroniarza' bo mam wrazenie ze pan Kaleta sie meczyl ta kampania. Gdyby kandydatem byl Skarzynski wszedlby do drugiej tury, takie mam zdanie.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 paź 2018, o 14:43

Józef pisze:
27 paź 2018, o 00:10
Dzień dobry :) Czytam Wasze forum od dawna
Skoro tak, to ja się tylko podczepię z pomysłem, bo przed wyborami najlepiej słychać:

Każdy w życiu ma jakieś marzenie, czegoś pragnie, o czymś myśli, coś co lubi, co chciałby jeszcze raz zobaczyć, usłyszeć...

Dużo Pan mówił o komunikacji w mieście. Ja tylko podpowiem, że jakiekolwiek zmiany w rozkładzie jazdy czy taborze KLA nie zmienią faktu, że autobusy i tak będą stały w korku razem zresztą samochodów. Ja tu widzę dwa rozwiązania:
1) albo buspasy
2) albo przynajmniej przeprowadzić studium wykonalności i opłacalności jednej linii tramwajowej na linii wschód-zachód. Dobrze wykonane torowisko jest o wiele mniej inwazyjne niż jezdnia, no i tramwaje to +10 do wielkomiejskości. :wink:

Generalnie należy przemyśleć cały układ komunikacyjny w mieście . Przypomnę tylko, że trasa bursztynowa miała odciążyć Sukienniczą, a jak jest każdy widzi.
Józefie, Trasa Bursztynowa odciążyła Sukienniczą. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić co działoby się dzisiaj na Sukienniczej gdybyśmy nie mieli TB, ale to tak na marginesie.
Natomiast pomysły z punktów 1 i 2 są jak najbardziej warte rozważenia.
Przy okazji poruszonego tematu dodam jeszcze tylko, że nie mam przekonania do pomysłu darmowej komunikacji miejskiej. Darmowa km funkcjonuje w bardzo małych miastach i tam niekiedy może się sprawdzać. W Kaliszu, koszt „bezpłatności” dobrze, podkreślam DOBRZE funkcjonującej komunikacji musiałby być bardzo duży. Zniesienie biletów to dodatkowe 10-15 mln rocznie? A przecież byłby to koszt obecnie funkcjonującej komunikacji, działającej niezadowalająco. To ile mln musielibyśmy przeznaczyć żeby funkcjonowała zadowalająco i stanowiła alternatywę dla samochodu osobowego?
Wiem, że trudno będzie wycofać się z wyborczych obietnic ;) ale może rozwiązaniem byłby jakiś kompromis? np. zniesienie biletów tylko na wybranych liniach, dowożących pasażerów do śródmieścia. Byłby to też jeden z elementów rewitalizacji śródmieścia…
Albo, żeby nie wprowadzać zamieszania, niech bezpłatną będzie ta linia tramwajowa :wink:

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 paź 2018, o 14:57

Właśnie! W wielu miastach wprowadza się od nowa tramwaje, u nas jakoś cisza na ten temat :D A myślę, że to realna inwestycja, jeżeli rozplanowałoby się ją na kilka lat. Największym problemem byłyby ulice, którymi miałyby iść tory, ale od tego są specjaliści, żeby to wszystko jakoś upchać na projekcie a potem w realizacji ;) tym bardziej, że chyba będą dofinansowania do elektromobilności?
g13k

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 paź 2018, o 15:22

Kaliszanie są bardzo wymagający, ale jak już coś funkcjonuje naprawdę dobrze i na wysokim poziomie, potrafią to docenić. Przykładem niech będzie sport i krytykowana kiedyś hala Arena, że za duża, niepotrzebna itp. Odkąd mamy piłkę ręczną na poziomie ekstraklasy, hala pęka w szwach. Frekwencja jest najwyższa w Polsce! Myślę, że podobnie byłoby w przypadku linii tramwajowej. Dobrze przemyślana cieszyłaby się nie mniejszym powodzeniem i być może na tej linii też mielibyśmy największą frekwencję w Polsce :wink:
P.S Tak na marginesie, pod rozwagę przyszłemu Prezydentowi i Radzie Miasta. Jeżeli KKS awansowałby do I Ligi („inwestycja” całkiem realna – miasto stać na taki wydatek, tym bardziej, że są jeszcze prywatni sponsorzy) myślę, że trybuny stadionu przy Łódzkiej też mielibyśmy zapełnione…

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 27 paź 2018, o 18:06

Jakoś o tym cicho, a to bardzo ważna informacja, że mamy nowego Dyrektora CKiS na najbliższe 5 lat. Został nim... Dariusz Grodziński, ale tym razem skromnie nie przygotował grafiki "kolejne zwycięstwo". Kolega z PO mianował go dyrektorem do 2023 roku. Ktoś coś wiedział? Ktoś słyszał o jakimś konkursie? Gdyby do Sejmiku wszedł PiS, pewnie nie doceniałby tak zasług pana Dyrektora. Ręce opadają....

https://bip.umww.pl/artykuly/2824514/pl ... vAttfqDWvU

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 paź 2018, o 19:48

A co jeżeli nie daj Boże zostanie prezydentem? Będzie jednocześnie dyrektorem?
g13k

OIO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 23 maja 2018, o 14:47

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: OIO » 27 paź 2018, o 22:20

Józef pisze:
27 paź 2018, o 00:10

Każdy w życiu ma jakieś marzenie, czegoś pragnie, o czymś myśli, coś co lubi, co chciałby jeszcze raz zobaczyć, usłyszeć...
Ja sobie tak myślę, że fajnie by było, gdyby nowy prezydent uzdrowił sytuację w MZDiK. Pragnę, aby ktoś odpowiedział za zdewastowanie ulic na Osiedlu Dobrzec i Widok tym żwirem oraz za marnotrawstwo środków poprzez łatanie (wczoraj) tych dopiero wysypanych żwirem ulic.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 paź 2018, o 12:43

Darmowa komunikacja tak ale tylko dla mieszkancow miasta. Tylko jak to weryfikowac? Po pierwsze nadal by musieli byc kontrolerzy, czyli koszty. Po drugie nawet w dowodach juz nie ma adresu zameldowania. Juz ewentualnie jestem za bezplatnymi przejazdami dla dzieci i mlodziezy.

ODPOWIEDZ