System (pod)kaliski czy ogólnowolski?

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

System (pod)kaliski czy ogólnowolski?

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 25 sty 2021, o 13:27

22 stycznia zarejestrowałem dwie osoby 70+ do szczepienia przeciw COVID z datą 24 lutego. Ponieważ nie było już wolnych miejsc w Kaliszu (tuż po starcie e-rejestracji!), zarejestrowałem je w punkcie szczepień w Jastrzębnikach. Dzisiaj te osoby dostały SMS-y z informacją, że ich rejestracje zostały anulowane przez punkt szczepień. Bez żadnego nowego terminu ani nawet zmiany miejsca. Po prostu nie ma ich już jako osób zarejestrowanych.

Infolinia, okazało się, nie zna przyczyny. Obiecują, że wyjaśnią i oddzwoni konsultant. Długie godziny mijają i gucio, wiadomości jak ni ma, tak ni ma.

Dzwonię do punktu szczepień w Jastrzębnikach. Pan lekarz całkiem szczerze wyjaśnia, że wywalił część osób z kolejki, bo nie są jego stałymi pacjentami. "Pół Kalisza mi się zapisało", powiada. Na uwagę, że pewnie pół powiatu zapisało się w Kaliszu, nie odpowiada, mówi, że najpierw MUSI zaszczepić SWOICH pacjentów.

Krótko mówiąc PiS (ach, ach, ach, jakże też kochane - TVPiS DEZINFO zaraz dostanie orgazmu!) stworzyło porypany system, w którym niektóre osoby mogą upychać setki tysięcy krewnych i znajomych królika jak chcą, gdzie chcą i kiedy chcą, a tych, którzy się nie podobają, mogą wywalić na zbity łeb. I oni śmią coś bredzić o dziesiątkach celebrytów!!!

Można by pytać czy to tylko jastrzębnicki medyk w tak bezpardonowo chamski sposób ingeruje w niedorobiony system korzystając z możliwości wykopania kogoś z kolejki po prostu na pysk. To byłoby jednak pytanie retoryczne. Jak można skorzystać, to z pewnością korzysta się z tych możliwości na masową skalę. Tak więc to Wolska, a nie tylko Kalisz i okolice.

Stworzenie systemu (takiego jak np. w Niemczech czy Danii), w którym nie zwala się na starych ludzi obowiązku rejestracji w warunkach urągających ludzkiej godności, tylko kolejno, według PESEL-a, powiadamia się kolejne roczniki o terminie i miejscu, w którym można się zaszczepić (należy to tylko potwierdzić), zdecydowanie przekracza intelektualne możliwości rządzących nami tuzów, mających się, jak powszechnie wiadomo, za bóstwa, a przynajmniej lepszy sort.

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Re: System (pod)kaliski czy ogólnowolski?

Nieprzeczytany post autor: satori » 25 sty 2021, o 14:23

Napij się melisy i wywal ten post bo sie nie nadaje na to formu...

Mi się nie podoba że ktoś ze 100-tysięcznego miasta się wpieprza w kolejkę do małej miejscowości w rolniczej gminie. Do tego jest wielce oburzony że ktoś jego interesy naruszył ale sam nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. Druga Janda. Mieszczaństwo lepsze od mieszkańców wsi... Chciałby się benefity przysługujące i to z mieszkania w mieście i na wsi...

Rozmawiałeś z lekarzem (którego już zapisałeś do partii) to mogłeś mu powiedzieć co myślisz.
Jeśli jesteś pewien to złóż zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa.

Z logistycznego punktu widzenia możliwych było i jest wiele rozwiązań na rejestracje. Każdy ma wady i zalety. Nie ma idealnego.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... a-kolejka/
TAK DLA Szybkiej Kolei w Kaliszu i CPK!
Mapka DK25 + KDP

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: System (pod)kaliski czy ogólnowolski?

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 25 sty 2021, o 15:55

satori pisze:
25 sty 2021, o 14:23
wywal ten post bo sie nie nadaje na to formu...
Jasne, jak się schowa główkę w kaliski piaseczek, to się nie będzie działo. Jeśli admin też tak uważa, można przenieść do off-topic.
Mi się nie podoba że ktoś ze 100-tysięcznego miasta się wpieprza w kolejkę do małej miejscowości w rolniczej gminie. (...) Mieszczaństwo lepsze od mieszkańców wsi...
Skąd wiesz, że mieszkańcy wsi nie zapisywali się w mieście? System nie przewidywał żadnej rejonizacji, a w czasie jego prezentacji przed otwarciem bardzo to podkreślano. Skoro podoba Ci się "reguła" (tak, teraz takie jest "prawo"!), że każdemu zapisanemu w kolejce można powiedzieć won bez żadnego wyjaśnienia, to właściwie nie ma o czym gadać, i tak łykniesz wszystko, co waaadzunia zapoda. Przecież "reguła", że zapisanego zgodnie z regułami można wywalić ot tak sobie, to jest jakiś §22!
Rozmawiałeś z lekarzem (którego już zapisałeś do partii)
Nikogo nigdzie nie zapisuję, jedynie wskazuję, która to jedynie suuuszna (niewymawialna, niewolska goooska ł suuusznie zakazana) partyja umożliwiła mu działanie w taki sposób.
jest wiele rozwiązań na rejestracje. Każdy ma wady i zalety. Nie ma idealnego.
Bardzo się starano, żeby nasz miał więcej wad niż zalet.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: System (pod)kaliski czy ogólnowolski?

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 25 sty 2021, o 16:15

"Z początku kolejki do szczepień, tatę przesunęli na jej koniec". Ministerstwo Zdrowia odpowiada
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyosz ... 67705.html

Ogólnie z tymi zapisami jest wielki burdel w kraju. System powinien zapisywać kolejno wg. roczników . Można to było brać z numeru Pesel. Lecz wiadomo że z co się nie weźmie przewodnia siła narodu to spieprzy. A od oglądania konferencji kolejnych to mnie mdli.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: System (pod)kaliski czy ogólnowolski?

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 sty 2021, o 11:05

satori pisze:
25 sty 2021, o 14:23

Mi się nie podoba że ktoś ze 100-tysięcznego miasta się wpieprza w kolejkę do małej miejscowości w rolniczej gminie. Do tego jest wielce oburzony że ktoś jego interesy naruszył ale sam nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. Druga Janda. Mieszczaństwo lepsze od mieszkańców wsi... Chciałby się benefity przysługujące i to z mieszkania w mieście i na wsi...
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... a-kolejka/
Dziś miałem okazje spytać kolegę co ze sczepieniami jego ponad 80-letnich rodziców. Otóż przez infolinię dostali termin w połowie marca w Opatówku. I co mają zrezygnować i czekać nie wiadomo dokąd na zaszczepienie w Kaliszu. Bardzo pokrętne i mało logiczne są zasady dystrybucji szczepionek ustalone przez rząd. Dlatego ja bym nie osądzał pochopnie seniorów w próbach zaszczepienia.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: System (pod)kaliski czy ogólnowolski?

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 27 sty 2021, o 09:22

Okazuje się, że proceder opisany przeze mnie miał w Jastrzębnikach spory zasięg:
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... ,1157.html
Wyrzucani byli nawet ludzie, którzy nie zarejestrowali się sami przez portal internetowy, tylko po telefonie na infolinię 989 zostali skierowani do zaszczepienia się w Jastrzębnikach.
NFZ nie ma wątpliwości, że jest to sprzeczne z ustalonymi zasadami.

ODPOWIEDZ