Kalisz w Google Earth/Street view

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Kalisz w Google Earth/Street view

Nieprzeczytany post autor: wollny » 10 mar 2009, o 16:49

Chyba samego programu nikomu nie trzeba przedstawiać. Poza zdjęciami satelitarnymi można również zobaczyć zdjęcia zrobione i wrzucone przez użytkowników. Ostatnio pojawiła się również możliwość oglądania modeli 3D zrobionych w programie Sketch Up. Generalnie bardzo fajny programik (Google Earth), który może służyć nawet jako reklama miast i miejsc. Ale jeśli chodzi o Kalisz to naprawdę nie jest dobrze. W obrębie miasta wrzucone są dwa modele z czego jeden nie mam pojęcia czego dotyczy ("Red Kalisch" :? ) Drugi to strasznie słabo dopracowany Ratusz, który chyba straszy a nie przyciąga. Może warto pomyśleć i zrobić kilka modeli kaliskich budynków w Sketch Upie i spróbować wrzucić do GoogleEarth?

Dodam jeszcze tylko, że niektóre polskie miasta już chcą się w ten sposób promować (chociaż nie wiem czy to do końca dobre słowo), władze Włocławka np. zorganizowały konkurs na najlepszy model budynku ze swojego miasta i być może już niedługo zobaczymy model Katedry Wniebowzięcia NMP w GoogleEarth.

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 10 mar 2009, o 21:18

Kiedyś próbowałem w tym sketchapie czy jakoś tak robić modele. Słabo mi wychodziły i się zniechęciłem. Zrobiłem tylko kilka stadionów piłkarskich bez krzesełek bo tego już nie umiałem. Ale pomysł sam w sobie całkiem fajny. U nas mogliby zorganizować taki konkurs.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 10 mar 2009, o 22:48

zacznijmy niestety od tego ze jakość zdjęć Kalisza w GE jest conajmiej słaba...a szkoda

lepsze odwzorowanie jest w zumi.pl
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 kwie 2009, o 11:52

Nie chce mi się tworzyć nowego tematu, a więc wrzucam tu.NFK
Kalisz znalazł się w komunikatorze gadu-gadu.14 letni Szymon Haładyn zaprojektował tzw. skórkę z motywem kaliskim, którą mozna pobrać, wybierając w górnym menu opcję gadu-gadu, następnie skórki i folder Kalisz.zip.
Szymon stworzył też promujące Kalisz tapety na pulpit ( 1024x768).Młody kaliszani jest uczniem I klasy Gimnazjum nr.10 w Kaliszu ma jak na swój wiek nietypowe zainteresowaniajak dla mnie normalne) po pierwsze Kalisz i wszystko co się z nim dzieje"dlatego wsród kolegów nazywany jest Panem Prezydentem i ma swój elektorat), a po drugie samorząd terytorialny RP.Jego rojekty dostępne są na stronie UM www.kalisz.pl
No to problem nastepcy Pecherza rozwiązał się sam :)
A na poważnie miło czytać takie rzeczy, mam nadzieję że dzieciak niegdy nie wyrosnie z miłości do tego miasta.Oby więcej takiej młodzieży.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 29 kwie 2009, o 12:03

K-man pisze:"dlatego wsród kolegów nazywany jest Panem Prezydentem i ma swój elektorat)
HA! a więc to jest ten twój kandydat :D

swoją droga "nietypowe hobby" to jest podpatrywanie jak rosnie chrobotek reniferowy w naturalnych warunkach bedąc ubranym w same skarpetki i krawat...zainteresowanie własnym miastem traktuję jako zupełnie normalne
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 29 kwie 2009, o 14:28

Z gim 10 to sami geniusze jak widać :P

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 29 kwie 2009, o 18:29

A ten "geniusz" to ja ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 kwie 2009, o 19:31

szymkalisz pisze:A ten "geniusz" to ja ;)
No...to wiele tłumaczy :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 kwie 2009, o 22:55

Szymek robisz se jaja
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 30 kwie 2009, o 21:16

Het!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 wrz 2009, o 22:20

Może nie dotyczy to co napiszę samego GE,ale jest warte wzmianki.Otóż dzisiaj przeglądając mapy Kalisza na Geoportalu stwierdziłem błąd w oznaczeniach na mapach.Jak wszystkim wiadomo rzeka Pokrzywnica zaczyna swój bieg w Dzięciołach i kończy niedaleko od zbiornika Szałe w Prośnie w KWW.Otóż odnośnie samego błędu wg.Geoportalu rzeczka ta płynie na terenie Dobrzeca pomiędzy samym Dobrzecem a Piekartem.
I jeszcze jedno jaka jest prawidłowa nazwa zalewu we wsi Szałe.....Szałe czy może Jezioro Pokrzywnickie???
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 10 wrz 2009, o 22:30

Gumiś pisze:Może nie dotyczy to co napiszę samego GE,ale jest warte wzmianki.Otóż dzisiaj przeglądając mapy Kalisza na Geoportalu stwierdziłem błąd w oznaczeniach na mapach.Jak wszystkim wiadomo rzeka Pokrzywnica zaczyna swój bieg w Dzięciołach i kończy niedaleko od zbiornika Szałe w Prośnie w KWW.Otóż odnośnie samego błędu wg.Geoportalu rzeczka ta płynie na terenie Dobrzeca pomiędzy samym Dobrzecem a Piekartem.
I jeszcze jedno jaka jest prawidłowa nazwa zalewu we wsi Szałe.....Szałe czy może Jezioro Pokrzywnickie???
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Jeszcze są takie nazwy jak: Majków Kolonia, Dobrzec Wielki. Może te nazwy są prawidłowe? Mapa jest jeszcze starsza od tej umieszczonej na ZUMI.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 wrz 2009, o 22:54

LUK pisze: Jeszcze są takie nazwy jak: Majków Kolonia, Dobrzec Wielki. Może te nazwy są prawidłowe? Mapa jest jeszcze starsza od tej umieszczonej na ZUMI.
Sama mapa może jest i starsza ale aktualizowane są nazwy i co jakiś czas pojawia się coś nowego jeśli chodzi o nazewnictwo.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 24 paź 2009, o 18:54

Wejdżcie sobie na mapy google.
Cała Polska jest nowa! (Co prawda nie ma jeszcze śladu Obwodnicy Nw. Skalmierzyc, ale jest zbudowana TB i Piłsudskiego). Niestety zdjęcia nie najlepsze ;(

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 2 mar 2010, o 15:48

Może niekoniecznie ten temat, ale ma ktoś mapę Kalisza z podziałem na dzielnice?
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 mar 2010, o 19:12

Tak się składa ze znajmy wczoraj prosił mnie o to samo.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 mar 2010, o 19:56

A czy napewno funkcjonuje taki podział oficjalny? Najwyżej chyba można mówić o podziale samorządowym na osiedla i sołectwa. Tak mi się wydaje. Poszczególne osiedla i RO były omawiane w ub roku na łamach ŻK - red.Burchacka.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 mar 2010, o 21:30

wollny pisze:Może niekoniecznie ten temat, ale ma ktoś mapę Kalisza z podziałem na dzielnice?
Tak jak napisał @Sobieray, oficjalnego podziału chyba nie ma. Istnieje podział na osiedla.

Jako ciekawostkę mogę przedstawić podział na dzielnice wg. planu zagospodarowania przestrzennego z roku 1985, którego tekst udało mi się odnalezc. Niestety bez mapy.

ŚRÓDMIEŚCIE ograniczono ulicami: Harcerska - Poznanska - al.WP - Stawiszynska - Garncarska - Winiarska - Więzienna - al.Walecznych - Kanał Bernardyński - Prosna - Trasa Bursztynowa - Nowy Świat - Harcerska

TYNIEC: Warszawska - granica miasta - Pokrzywnica - Prosna - Kanał Bernardyński - al.Walecznych - Więzienna - Winiarska - Warszawska

CHMIELNIK: Stawiszyńska - granica miasta - Warszawska - Garncarska

MAJKÓW: Kanał Bernardyński - granica miasta - Stawiszyńska - Al.WP

RYPINEK: Trasa Bursztynowa - Prosna - Księżnej Jolanty - linia kolejowa - Kresowa - TB

ZAGORZYNEK: al.WP - Podmiejska - TB (początek trasy planowano od Podmiejskiej) - tory kolejowe - Metalowców - Zachodnia

DOBRZEC: Prosna - al.WP - Harcerska - Nowy Świat - TB - Podmiejska - al.WP - granica miasta (w 1985 r. granica przebiegała w okolicy dzisiejszej Castoramy)

SZCZYPIORNO: Przed przyłączeniem wsi Dobrzec i Sulisławice, była to dzielnica w układzie cyplowym. Od wschodu granica przebiega wzdłuż ul.Zachodniej

PISKORZEWIE: Prosna - granica miasta - kanał Bernardyński - al.WP

PIWONICE: Metalowców - linia kolejowa - Księznej Jolanty - Prosna - Pokrzywnica - granica miasta

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 16 mar 2010, o 17:47

http://www.bip.kalisz.pl/index.php?file ... tatut.html

Załącznik pierwszy (gdzieś w 3/4 strony)

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 1 wrz 2010, o 15:20

Nie trzeba czekać na geoportal, czy zumi. Nowe (z 2008 r.) zdjęcia Kalisza są już dostępne na google earth.

ODPOWIEDZ