Promowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 sie 2018, o 08:57

Kalisz promuje się na autobusach... w Kaliszu, za to Konin zainwestował w reklamę na pojazdach we Wrocławiu.
Załączniki
kk.jpg
kk.jpg (398.86 KiB) Przejrzano 5499 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 sie 2018, o 09:33

Robimy zrzutkę i na miesiąc też obklejmy autobus w jakimś mieście 😃
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 sie 2018, o 09:39

Zrzutka to już jest w podatkach kaliszan. Tylko bardzo kiepsko zagospodarowana.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Tela
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 14 cze 2018, o 09:31

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Tela » 3 sie 2018, o 08:22

Czytam i zaczynam rozumieć... 🤔 kiedy dobre 12 lat temu, kiedy mieszkałam jeszcze w rodzimym miasteczku (12 tyś) i pracowałam w dziale promocji, dołączyła do naszego zespołu nowa koleżanka - z Kalisza. Nie byłam w stanie zrozumieć jej decyzji bo przeniosła się ze stołka 10 razy niemal większego miasta. Myślałam sobie" tam to są możliwości rozwoju! I super można podziałać bo jest większy budżet..." Kiedy wprost zapytałam jak się pracowało w poprzednim miejscu, powiedziała " Kalisz to wiocha, tutaj są fajne możliwości! 😀 " Zgłupiałam. Nawet po tych niemal 10 latach jak tu mieszkam, nie rozumiałam tych słów, bo "u nas" zawsze były pieniądze na promocję. Tam każdy najdrobniejszy pomysł był analizowany i wspierany. Jak brakowało, to szukało się sponsorów. Ale teraz, kiedy przedarłam się przez ten temat, już wszystko rozumiem.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 22 sie 2018, o 16:23

Miłe spostrzeżenie łodzianki na temat Kalisza - https://architrav.pl/lodz-kalisz-weekend/
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 paź 2018, o 18:11

Na czytany przeze mnie blogu.
Tak nas widzą.

"Zanim przejdę do dalszego motywowania swojej decyzji, powiem słów kilka o Kaliszu. To jest miasto w stanie zapaści. Wszyscy muszą mieć tego świadomość. Tak zwane centrum wygląda jak slumsy, otaczające je kamienice to coś jeszcze gorszego. Uprzedzam więc wszystkich amatorów wieczornych przechadzek po starówce najstarszego miasta w Polsce, że to jest w ogóle nie do wykonania. No chyba, że ktoś lubi bardzo mocne wrażenia. Lokale zamykane są wcześnie i właściwie nie ma szans na zjedzenie czegokolwiek na mieście."
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: tomash » 16 paź 2018, o 19:06

milo pisze:
16 paź 2018, o 18:11
Na czytany przeze mnie blogu.
Tak nas widzą.

"Zanim przejdę do dalszego motywowania swojej decyzji, powiem słów kilka o Kaliszu. To jest miasto w stanie zapaści. Wszyscy muszą mieć tego świadomość. Tak zwane centrum wygląda jak slumsy, otaczające je kamienice to coś jeszcze gorszego. Uprzedzam więc wszystkich amatorów wieczornych przechadzek po starówce najstarszego miasta w Polsce, że to jest w ogóle nie do wykonania. No chyba, że ktoś lubi bardzo mocne wrażenia. Lokale zamykane są wcześnie i właściwie nie ma szans na zjedzenie czegokolwiek na mieście."
ok, można mieć takie zdanie... jednak ja mam wręcz przeciwne zdanie. Nie ma szaleństwa ale nie przesadzajmy z tą zapaścią... Byłem w ostatnio w Łodzi i oprócz ulicy Piotrkowskiej i przylegających ulic to za ciekawie reszta nie wyglądała :) Ja nie lubię mocnych wrażeń a wieczorami zawsze wracam z ratusza na nogach na Nowy Świat i nigdy jeszcze nie spotkało mnie nic złego :)

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 16 paź 2018, o 19:37

Nie żebym uważał, że w Kaliszu jest wspaniale, ale autor tego tekstu albo jest z Ostrowa albo zamiast w Kaliszu był w Detroit.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 paź 2018, o 20:14

Dokładnie. Można wymienić ze 100 znacznie gorszych miast. Swoją archhitekturą i zabudową Kalisz bije nie jedną "metropolię".
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 paź 2018, o 21:51

Ja na jakimś forum też mogę objechać każde miasto. Nie jest idealnie ale także nie ma tragedii.
Zawsze taki komentarz boli i jest antyreklamą.

Teraz pozytywnie- na TVP1 leci koncert z Krakowa z okazji 40 rocznicy wyboru JPII. Był puszczony fragment z wizyty w Kaliszu 😊
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 paź 2018, o 14:24

Maciek62800 pisze:
16 paź 2018, o 19:37
Nie żebym uważał, że w Kaliszu jest wspaniale, ale autor tego tekstu albo jest z Ostrowa albo zamiast w Kaliszu był w Detroit.
Żaden Ostrowianin.
Pochodzi z pod Warszawy ( Coryllus czyli Gabriel Maciejewski ).
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 paź 2018, o 14:28

No to rzeczywiście autorytet :lol:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 24 paź 2018, o 15:13

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/mi ... id,tm.html

Miasto Kalisz promuje się w Polsce i zachęca fachowców do pracy w kaliskich firmach
Wystartowała kampania billboardowa w sześciu polskich miastach, mająca na celu promocję Kalisza, jako miasta, w którym jest praca dla fachowców z wykształceniem zawodowym.

Kampania przebiega pod hasłem „Znajdź swoje miejsce w Kaliszu”. Łącznie zostało wyklejonych 50 billboardów w sześciu miastach: po dziesięć sztuk w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi, po siedem sztuk w Radomiu i Kielcach oraz sześć sztuk w Olsztynie. Reklamy zostały rozlokowane przy centrach handlowych, głównych ulicach, a w dużych miastach widnieją również przy technicznych uczelniach wyższych. Treść reklam kieruje odbiorców na stronę profesjonalisci.kalisz.pl, na której na bieżąco publikowane są ogłoszenia o pracy w przedsiębiorstwach z Kalisza i najbliższych okolic.

Jednocześnie trwa kampania reklamowa na portalu społecznościowym Facebook, realizująca ten sam cel – a więc promocję Kalisza, jako miasta, w którym jest praca dla specjalistów - techników i inżynierów. Reklamy wyświetlają się między innymi mieszkańcom miejscowości, w których są wspomniane wcześniej billboardy. Działanie to ma również na celu rozpowszechnienie strony profesjonaliści.kalisz.pl i fanpage’a Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Kampania na Facebooku potrwa do 10 grudnia, natomiast akcja billboardowa do końca października.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 paź 2018, o 18:27

Kto wybierał te miasta? Obok mamy Konin i powiat koniński ze sporym bezrobociem. Ciut dalej powiat kolski tez z niemałym bezrobociem. Myślę ze lepiej było szukać po miastach powiatowych w woj łódzkim. Ale nie wielkie stolice województw. Radom kto zaryzykuje wyjazd z Radomia do nieznanego mu w ogóle Kalisza?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 paź 2018, o 19:08

Grzegorz zaryzykował wyjazd, przyjechał na chwilę i został na dłużej 😉😉
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 lut 2019, o 13:32

Wczorajszy ( z dn. 23.02) odcinek Jakiej to melodii? z udziałem kaliszan - Macieja Kurzajewskiego i urodzonej tu Zdzisławy Sośnickiej- oczywiście przyniósł niejako promocję naszego miasta, bo wspominali oni trochę o naszym mieście ;)
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 lut 2019, o 08:34

To pani Sośnicka już nie mówi ze jest poznanianką? :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 lut 2019, o 11:16

Źle napisałem, fizycznie był tam Kurzajewski i on mówił w imieniu swoim i p. Sośnickiej że pochodzą z jednego miasta, najstarszego w Polsce 😃
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 lut 2019, o 12:16

Kurzajewski przy każdej możliwej okazji bardzo miło mówi o Kaliszu.
Podobnie jak Szcześniak czy Kryszak.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 lut 2019, o 16:14

Miło nam poinformować, że w Kaliszu powstaje film fabularny 🎬🎥o orędownictwie św. Józefa Kaliskiego. Producentami filmu są Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Rafael Film. Autorką scenariusz jest katolicka pisarka Aleksandra Polewska, akcja filmu będzie rozgrywała się w Kaliszu to fabularna historia ludzi w których życiu wydarzył się cud za wstawiennictwem św. Józefa. Scenerią do wydarzeń będzie Narodowe Sanktuarium św. Józefa do którego po drugiej wojnie światowej pielgrzymowali księża więźniowie obozu koncentracyjnego w Dachau uratowania za wstawiennictwem św. Józefa. Tej opowieści nie zabraknie w zapowiadanej produkcji filmowej. http://www.cit.kalisz.pl/new,2367
Pytanie- czy ten film powstanie i koniec, czy będzie gdzieś wyemitowany (poza wiadomą tv pewnego Toruńczyka) i wypromowany, promując również Kalisz?
g13k

ODPOWIEDZ