Z ostatniej chwili.....

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 sie 2010, o 18:42

Chopinowski koncert na dziesięć fortepianów
Koncertem na dziesięć fortepianów uczci Filharmonia Kaliska 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. W Kaliszu młody Fryderyk spędził w 1830 r. (3-5 listopada) ostatnie chwile przed opuszczeniem kraju na zawsze.

"To będzie wyjątkowy koncert. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej zagra jednocześnie z dziesięcioma pianistami z różnych krajów, na jednej sali koncertowej. Specjalnie na tę okazję siedmiu kompozytorów pisze siedem kompozycji, które zostaną wykonane w Kaliszu po raz pierwszy" - powiedział dyrektor filharmonii Adam Klocek.

Według niego, będzie to wyjątkowo ciekawe wydarzenie, ponieważ "nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie, jakie będzie brzmienie dziesięciu naraz grających fortepianów z orkiestrą symfoniczną".

W drugiej części koncertu dziesięciu pianistom towarzyszyć będzie znany z konkursów krajowych i międzynarodowych Big Band z Ostrowa Wielkopolskiego. "Artyści wykonają utwory swingowe i jazzowe" - powiedział Klocek.

Koncert odbędzie się 1 września przed kaliskim Ratuszem. Prezentacji twórczości Chopina będą poświęcone także kolejne dni tego miesiąca. W ramach festiwalu "Nasz Chopin" przygotowywane jest wyjątkowe - według Klocka - przedsięwzięcie plastyczno-muzyczne "Kapsuła Chopin".

"Będzie to dzieło plastyczne inspirowane twórczością Chopina. Przygotowują je Diana Fiedler i Marika Lehmann. Na powierzchni 100 metrów kwadratowych powstanie największa w Polsce praca plastyczna, stworzona specjalnie na potrzeby konkretnego wydarzenia koncertowego. Motywem przewodnim będą tytuły utworów i elementy partytur chopinowskich, powstałych w latach 1818-1830 r." - wyjaśnił dyrektor filharmonii.

W tej scenerii, pod kaliskim Ratuszem, odbędzie się 5 września wielogodzinny maraton muzyczny, prezentujący fortepianową i kameralną twórczość patrona festiwalu z udziałem kilkudziesięciu artystów, zarówno klasycznych jak i folkowych. Muzyka będzie przeplatana występami zespołów ludowych, związanych z regionami, gdzie bywał Fryderyk - Wielkopolską, Kujawami i Mazowszem.

Maraton zakończy się odtańczeniem Mazura z udziałem artystów i publiczności. "Ten moment przypomni Chopina tańczącego w kamienicy przy Ratuszu podczas jednego z pobytów w tym mieście" - poinformował Klocek.
Historycy udokumentowali sześciokrotne pobyty Chopina w Kaliszu, w latach 1826, 1829 i 1830. "Fryderyk co najmniej dwa razy spędził w Kaliszu więcej czasu, niż niezbędne dla wypoczynku podczas podróży. Na pewno, wracając z wesołą kompanią z Wiednia, odwiedził wraz z kolegami doktora Adama Bogumiła Helbicha" - twierdzi Henryk Nowaczyk, badacz życia Chopina i regionalista.

Drugi epizod kaliski miał miejsce 7 listopada 1829 r., kiedy to Chopin zatrzymał się w Kaliszu w drodze powrotnej z radziwiłłowskiego Antonina. "Wracając, byłem w Kaliszu na jednym wieczorze, gdzie była pani Łączyńska i panna Biernacka. Wyciągnęła mię do tańca, musiałem mazura tańczyć i to z ładniejszą jeszcze panną od niej, przynajmniej równie piękną (...). Byłem w Kaliszu tylko jeden dzień" - pisał Fryderyk do swojego przyjaciela Tytusa Wojciechowskiego.

http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,7487.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 sie 2010, o 18:08

W teletopie mówili, że 05.09 na kamienicy u zbiegu Głównego Rynku , a ul.Zamkowej zostanie odsłonięta tablica z popiersiem Chopina. Powiedziano także, że ten projekt wybrała "nasza" władza. Szkoda tylko, że w tym mieście nie ma żadnej konsultacji z mieszkańcami. To kaliszanie powinni decydować o tym jak np. ma wyglądać ten obelisk skoro było kilka wariantów.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 sie 2010, o 18:19

Wogóle władza w Polsce "zawsze" wie najlepiej. Niby nowe czasy, ale stare nawyki. Osobiscie popiersie mi się spodobało.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 sie 2010, o 21:42

K-man pisze:Wogóle władza w Polsce "zawsze" wie najlepiej. Niby nowe czasy, ale stare nawyki. Osobiscie popiersie mi się spodobało.
I mnie tez! Plus dla p.Andrzeja Oziminy :)!!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 sie 2010, o 23:48

Wielkopolska: dożywocie za atak na policjantów?
47-letni mieszkaniec Komorza Przybysławskiego, który w marcu tego roku podczas egzekucji komornika oblał policjantów i podpalił, może spędzić resztę życia w więzieniu - podało dziś Radio Merkury.
Pod koniec marca tego roku komornik w asyście dwóch policjantów chciał zająć mienie 47-latka. Zdesperowany mężczyzna oblał policjantów benzyną i podpalił.

Do Sądu Okręgowego w Kaliszu trafił akt oskarżenia 47-latka. Jak podaje Radio Merkury, biegli psychiatrzy stwierdzili, że podejrzany w czasie zdarzenia miał w pełni zachowaną poczytalność. Grozi mu dożywocie.

http://wiadomosci.onet.pl/2702,2214656, ... kalne.html

Opinie na forum Onetu są bardzo podzielone.....
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 27 sie 2010, o 07:12

Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, powiesiliby go na Głównym Rynku, powisiałby cały dzień, żeby ludzie widzieli co ich czeka za zbrodnię, a tak będziemy go przez kolejne 30 lat utrzymywać, a jak wyjdzie wcześniej to 100 razy bardziej zdemoralizowany.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 27 sie 2010, o 07:30

Faust- to w normalnym kraju wieszają ludzi na rynku? Nie wiedziałem, myślałem że wręcz przeciwnie.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 27 sie 2010, o 10:21

A czy ja napisałem, że teraz są normalne państwa? Niektóre stany USA i jeszcze może pare.

W nienormalnych państwach, takich ludzi się pieści, zapewnia utrzymanie do końca życia i możliwość obcowania z innymi przestępcami, wówczas mogą rozwinąć swoje umiejętności.

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 27 sie 2010, o 10:29

A kim Ty jesteś Faust, żeby kogoś na śmierć skazywać, albo nie daj Bóg wykonywać wyrok?
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 27 sie 2010, o 10:51

A kim jest w takim razie Sędzia SO WIIK, żeby zamykać kogoś na całe życie w więzieniu, czy ustawodawca, który takie prawo tworzy? Kim jest ten facet, że chciał pozbawić z premedytacją życia 3 osoby, które wykonywały obowiązki służbowe?

Mamy do czynienia z ewidentną sprawą, nie poszlakową. Sprawca został ujęty na gorącym uczynku.

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 27 sie 2010, o 13:28

Sędzia jest od tego, żeby rozstrzygać o sprawiedliwości i jaka by nie była wina człowieka, nikt nie ma prawa skazywać Go na śmierć. Wykonując wyrok śmierci, czy nadając prawo kary śmierci, człowiek staje się taki, jak ten morderca. Niczym się od niego nie różni.
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 27 sie 2010, o 13:45

Nie ma prawa, bo nie ma obecnie takiego prawa, w sensie materialnym, i to jest błąd systemu.

Nie staje się taki jak morderca, po prostu eliminuje patologiczne jednostki, które stanowią zagrożenie dla systemu. Czy, jak ktoś napadnie Cię z nożem i w obrobie go zabijesz, jesteś taki sam jak on? Społeczeństwo musi w obronie swojej struktury likwidować takie jednostki, które z premedytacją mordują innych lub usiłują je zamordować. Mamy tu do czynienia z winą umyślną, on chciał po prostu ich zabić.

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 27 sie 2010, o 14:05

ten kto wymierza karę, też chce 'po prostu zabić'. Bóg dał życie i On je odbiera. A mordercę spotka kara po śmierci.
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 sie 2010, o 15:52

AlixVonHessen pisze:ten kto wymierza karę, też chce 'po prostu zabić'. Bóg dał życie i On je odbiera. A mordercę spotka kara po śmierci.
Chcesz powiedzieć, że Bóg odbiera życie rękami przestępcy?:wink: To człowiek morderca odbiera życie drugiemu człowiekowi i należy mu się za to surowa kara, tu na ziemi, a nie dopiero po śmierci. Po śmierci też nie spotka go żadna kara. Zakładając, że Bóg jest miłością, nie można oczekiwać od niego kary :wink:

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 27 sie 2010, o 19:30

Nie będę się zagłębiać w kwestie religijne, bo najwyrażniej mamy inne poglądy na temat życia/śmierci/zbrodni/kary. A niepotrzebne mi kłótnie.
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 27 sie 2010, o 20:32

AlixVonHessen pisze:Sędzia jest od tego, żeby rozstrzygać o sprawiedliwości i jaka by nie była wina człowieka, nikt nie ma prawa skazywać Go na śmierć.
Czyli wyrok Norymberski i powieszenie hitlerowskich zbrodniarzy wojenny, potepiasz? Kary smierci dla ludozercow i sadystow jak John Gracy, Albert Fish, Sawney Bean etc. rowniez?

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 sie 2010, o 21:09

AlixVonHessen pisze:Nie będę się zagłębiać w kwestie religijne, bo najwyrażniej mamy inne poglądy na temat życia/śmierci/zbrodni/kary. A niepotrzebne mi kłótnie.
Wymiana poglądów nie musi prowadzić do kłótni. Mój post był z założenia trochę prowokacyjny. Nie napisałem, że jestem zwolennikiem kary śmierci. Z różnych względów jestem przeciwny. Z drugiej jednak strony, jak pomyślę ilu niewinnych ludzi ginie dlatego, że morderca nie miał hamulców powodowanych strachem przed karą śmierci, to mam wątpliwości. Dlatego moim zdaniem sprawa nie jest taka prosta.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 sie 2010, o 18:17

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 31 sie 2010, o 15:02

Z ostatniej chwili, to z ostatniej chwili:

"19-osobową grupę przestępczą - na czele z 41-letnim Krzysztofem W. z Kalisza - zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Gang zajmował się wyłudzaniem kredytów bankowych. W sumie oszukali 15 banków w całej Polsce, na kwotę ponad 1 000 000 złotych. "Ci ludzie działali w dość wyrafinowany sposób, bowiem wyłudzali kredyty posługując się fałszywymi dokumentami oraz podstawionymi osobami" - powiedział Andrzej Borowiak, oficer prasowy wielkopolskiej policji:

'Oszuści mieli ciekawy plan działania. Ludzie zamieszkani w ten proceder podpinali się specjalnymi skanerami lub urządzeniami elektronicznymi do skrzynek telekomunikacyjnych, udając pracowników telekomunikacji. Niektórzy nawet wręcz wchodzili do siedziby firmy i tam np. w sekretariacie robili przekierowanie numeru telefonu na swój numer. I wtedy, kiedy pracownik banku dzwonił, żeby potwierdzić dane - dodzwaniał się do tych oszustów i otrzymywał potwierdzienie, że rzeczywiście dana osoba pracuje w firmie.".'

http://www.rc.fm/polityczne/kredytowy-gang-rozbity.html
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 31 sie 2010, o 16:12

No i znowi bezrobocie wzrośnie. Człowiek zakłada biznes, w którym pracuje 19 osób, a tu państwo mu rzuca kłody pod nogi ;)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ