Ogrzewanie w blokach

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 4 maja 2011, o 23:00

Crossmen pisze:Jeśli nie ma przełożenia to dlaczego mówią, że wysokie stężenie CO2 w atmosferze działa jak mikrofalówka dla Ziemi?
Bo to jest modne? Nie znajdziesz dobrego wytłumaczenia. Wgłębiając się w temat znajdziesz dowody za i przeciw. Mnie bardziej przekonują te przeciw. Jak jest naprawdę, zweryfikują najbliższe lata/dzisięciolecia :wink:

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 4 maja 2011, o 23:36

No w sumie racja. Tak dla sprostowania nie jestem zwolennikiem żadnej torii, wspomniałem o tym bo kiedyś o tym usłyszałem. Zresztą jak człowiek sam się nie pozabija nawzajem to będzie dobrze :-)

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 5 maja 2011, o 00:51

Tak na chłopski rozum, nie widzicie sprzeczności w topniejących lodowcach przy jednoczesnym ochłodzeniu się klimatu na północy? Przecież to się kupy nie trzyma. Ktoś na tym ociepleniu (ochłodzeniu) klimatu robi niezłą kasę kiedyś był freon teraz jest CO2 pamiętamy jak w zeszłym roku pryknoł wulkan na Islandii ciekawe ile on wydalił CO2? Jak to się ma do tego, co człowiek wydalił?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 maja 2011, o 07:15

Naukowiec żyje z kasy jak każdy :) Panowie od klimatu muszą postraszyć, wtedy rządy łatwiej wydają mln na badania. A człowieka jest niczym do potęgi Ziemi, tak, że tylko ludzką pychą(głupotą) można sobie tłumaczyć jaki to wielki mamy wpływ na klimat naszej planety.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1376
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 5 maja 2011, o 09:22

MirekDB pisze:Tak na chłopski rozum, nie widzicie sprzeczności w topniejących lodowcach przy jednoczesnym ochłodzeniu się klimatu na północy?
Oczywiście, że nie ma w tym sprzeczności. Tylko trzeba zapytać gdzie lodowce topnieją, a gdzie lodowców przybywa. Odpowiedż jest prosta: topnienie lodowców na "brzegach" powoduje wzrost wilgotności, co skutkuje większymi opadami wewnątrz lodowców, gdzie pokrywa lodowa się zwiększa. To tak w skrócie.

A co do UE, to w jej działaniach nie chodzi tylko o ocieplenie klimatu, ale ogólnie o ochronę środowiska. Jakbyśmy takich działań nie podejmowali, to byśmy mieli stan środowiska jak w PRL, kiedy piliśmy ołowianą wodę i mieliśmy piękne lasy (albo raczej kikuty) w Sudetach.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 maja 2011, o 09:41

Ochrona środowiska to bardzo ważna rzecz, ale trzeba działać tam gdzie jest potrzeba.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 maja 2011, o 09:52

K-man pisze:Ochrona środowiska to bardzo ważna rzecz, ale trzeba działać tam gdzie jest potrzeba.
No pewnie, a zwłaszcza w zagrożonych dolinach rzeki Prosny i Swędrni! Najwyższa pora stworzyć w nich Parki Krajobrazowe, o które już dawno postulujemy. Już dawno powinniśmy wystąpić oficjalnie do pana dyr.T.Marszała w Starostwie .
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 5 maja 2011, o 23:46

Zaczynając ten temat chodziło mi o to, że mam w domu zimno, chociaż dzisiaj włączyli ponownie ogrzewanie szkoda, że o dwa dni za póżno a temat rozwinął się w poważną debatę ekologiczną na temat ocieplenia klimatu, co moim zdaniem jest czystym wyłudzeniem pieniędzy, które powinniśmy przeznaczyć na ochronę zasobów wody pitej, której już brakuję.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 maja 2011, o 00:15

Mirek jak chcesz dam Ci prosty sposób na obniżenie rachunków,ale tylko na priva
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 6 maja 2011, o 00:34

Gumiś nie chodzi o to, że drogo tylko o to, że skoro płacę to czegoś oczekuję za te pieniądze, co do podzielników na kaloryferach to jest to zwykłe draństwo, przekonałem się o tym na wielu przykładach moich znajomych i rodziny najbardziej dobitny przykład miała pewna osoba z kręgu moich znajomych, kiedy się wprowadziła do nowego mieszkania z indywidualnym ogrzewaniem na gaz a była niestety jedynym lokatorem, który się wprowadził sąsiednie mieszkania były puste to piec chodził bez przerwy a ona marzła dopiero jak się wprowadzili sąsiedzi piec odpoczął, teraz miej przez ścianę oszczędnych sąsiadów i masz pozamiatane grzejesz ich i siebie.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 maja 2011, o 01:05

MirekDB pisze: co do podzielników na kaloryferach to jest to zwykłe draństwo, przekonałem się o tym na wielu przykładach
Ja też to odczułem na własnej skórze :lol: opiszę Ci Mój przypadek;mieszkałem w bloku(familoku) przy Podmiejskiej,miałem cztery grzejniki w każdym pomieszczeniu.W kuchni za meblami zakręcony,w łazience zakręcony-nie było potrzeby grzania,sąsiedzi grzali,tak samo w pokojach,przy odczycie największe zużycie wykazywały grzejniki w kuchni i łazience.
Pytam się gostka dlaczego tak jest skoro były zakręcone całą zimę :?:
Gościu na to,że podzielniki są napełnione łatwo parującą cieczą i reagują na dużą wilgotność powietrza i ciepłotę.
Także czekam tylko aż w założą Mi podzielniki w obecnym mieszkaniu,mam na to rozwiązanie,skoro państwo chce Mnie wyru...ać na kasę to Ja wyru...am tak samo państwo.Ale o tym tylko na privie.
Nie piszcie na publicznym forum jak to można zrobić,bo mogą nam zrobić koło DUPY :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 6 maja 2011, o 23:39

Gumiś to się nie bez powodu nazywa podzielnik, bo na podstawie tych podzielników rozlicza się na poszczególne lokale wysokość opłaty należną z podzielenia sumy, jaką należy zapłacić do PEC na blok, więc nie państwo tylko innych lokatorów się naciąga na wyższe opłaty,PEC i tak swoje weżmie.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 maja 2011, o 14:59

Suma-sumarum szykujcie się na trzepanie portfeli.....

Obrazek
Sposób przyznawania praw do emisji CO2 po 2013 roku będzie niekorzystny dla polskich ciepłowni i elektrociepłowni – ocenia Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Teraz zakłady otrzymują prawa do emisji CO2 za darmo i kupują jednostki tylko, gdy nie zmieszczą się w limitach. Po 2013 roku uprawnienia będą nabywane odpłatnie na aukcjach.

Początkowo polski sektor ciepłownictwa ma dostawać za darmo 80 proc. praw, a w przypadku zakładów dostarczających ciepło do gospodarstw domowych – 100 proc. To miało uchronić nas przed podwyżkami taryf za ciepło.

– W praktyce firmy muszą szczegółowo obliczyć, ile ciepła kierują do mieszkań, i tylko na tę ilość dostaną darmowe uprawnienia – mówi Bogusław Regulski, wiceprezes izby.

Zaznacza, że Komisja Europejska definicję gospodarstw domowych rozumie literalnie i nie zalicza do niej całej sfery socjalnej: żłobków, szkół czy szpitali. Takie podejście Komisji spowoduje, że polskie ciepłownie będą płaciły za około 25 proc. praw do emisji już w 2013 roku. Według wyliczeń IGCP przy cenie praw na poziomie 40 euro za tonę emisji CO2 ciepło zdrożeje w Polsce o 30 proc. Teraz uprawnienia kosztują ok. 17 euro, ale analitycy przewidują znaczny wzrost notowań po 2013 roku, do 30 – 40 euro za tonę.

Komisja Europejska zaproponowała ponadto bardzo niekorzystny dla polskich firm sposób obliczania darmowej puli praw do emisji CO2. Wzorem mają być emisje ze spalania gazu, które są o 44 proc. niższe niż ze spalania węgla. – Benchmark związany z gazem zawsze będzie dla nas niekorzystny. Inne paliwa, jak węgiel czy olej opałowy, dają większą ilość dwutlenku węgla. My tymczasem mamy mało gazu i bardzo dużo węgla, trudno jest firmom zmienić swoje technologie – ocenia Wojciech Jaworski, szef Krajowego Administratora Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (KASHUE).

Jego zdaniem przez wprowadzenie opłat za prawa do emisji CO2 po 2013 roku zdrożeją energia elektryczna i ciepło. Uderzy to bezpośrednio w wydatki mieszkańców i podniesie koszty działania polskich firm. Firmy mogą płacić za uprawnienia do emisji CO2 albo przestawić się na spalanie gazu, co i tak będzie dla mieszkańców droższe. Mogą także spalać biomasę, taką jak resztki drewna czy roślin. W praktyce jest jednak trudno pozyskać taki surowiec.

Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie wskazuje, że wzrost cen ciepła z centralnego ogrzewania wpłynie na rezygnację mieszkańców z korzystania z tego żródła. Obostrzenia dotyczące opłat za prawa do emisji CO2 obejmują tylko duże zakłady o mocy powyżej 20 MW. Mieszkańcy mogą więc przyłączać się do mniejszych ciepłowni albo przechodzić na własne ogrzewanie. Najtańszym rozwiązaniem jest spalanie np. ekogroszku (węgla).

– Przejście dotychczasowych odbiorców ciepła z systemów scentralizowanych na indywidualne instalacje spowoduje w konsekwencji wzrost emisji gazów cieplarnianych – dodaje jednak Bogusław Regulski.

Jak wskazują analizy izby, w wyniku takiej polityki emisje CO2 mogą w Polsce wzrosnąć o 25 proc., zwiększą się także emisje dwutlenków siarki i tlenków azotu. Efekt byłby więc odwrotny od celu unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego.

Ministerstwo Gospodarki zapowiedziało, że zaskarży decyzję o ustaleniu benchmarku gazowego do europejskiego trybunału. Marcin Korolec, wiceminister gospodarki, zapowiedział przygotowanie wniosku w tej sprawie w ciągu kilku tygodni. Niezależnie od działań polskiego rządu decyzję Komisji chcą zaskarżyć też europejskie huty.

http://biznes.onet.pl/cieplo-drozsze-na ... rasa-detal
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ