Porównanie Rynku Głównego Kalisza i Ostrowa Wlkp

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
prometeusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2011, o 08:09
Lokalizacja: Korczak

Porównanie Rynku Głównego Kalisza i Ostrowa Wlkp

Nieprzeczytany post autor: prometeusz » 22 cze 2011, o 23:57

Witam

Chciałem trochę podenerwować kaliskich fanatyków :) a i trochę podbudować opinię o Ostrowie. Sam jestem i mieszkam w Kaliszu , ale w ocenach jestem obiektywny. Dojeżdżam ostatnio często do klienta w Ostrowie na Rynku Głównym i muszę przyznać że tam rynek żyje !
Popułudniu nawet w dzień powszedni jest przyzwoita ilość ludzi w ogródkach , sporo eleganckich pubów z designerskim, nowoczesnym wnętrzem. Naliczyłem chyba z 6 pubów - na wszystkich ścianach rynku . Wszystkie są jakieś takie otwarte , ogródki duże.
A w Kaliszu - Kaliszfornia ukryta w piwnicy, Belle Epoque, cukiernia na rogu i restauracja ala Dziki Zachód. I to wszystko . Na ścianie gdzie jest sklep z antykami ani jednej kawiarni. Jak zliczyć powierzchnię ogródków to jest jej mniej niż w Ostrowie. Puby też mi się bardziej podobają - nowoczesny wystrój ,jakoś to wszystko tam schludniej wygląda. Kurcze , Kaliszanie weżmy się do roboty dorównajmy Ostrowowi w tej kwestii

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 23 cze 2011, o 00:09

... ja bym napił się mleka przed snem :)
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 23 cze 2011, o 00:32

Lokali jest jest więcej, nie wspomniałeś jeszcze o Palmire, Piwnic Ratuszowej oraz The Posh i Baja Mexico, która ma adres przy GR

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 23 cze 2011, o 01:10

.. a do mleka dorzucę odrobinę miodu!
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 cze 2011, o 12:02

Owszem można porównywać oba miasta, tylko po co ? :wink:

Ostrów:
http://www.galeriawielkopolska.info/zdj ... orama1.htm

Kalisz:
Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 23 cze 2011, o 13:46

Ujęcia dość tendencyjne, bo i Ostrów z podobnego ujęcia jak to przedstawiające Kalisz wygląda o wiele ładniej i Kalisz z takiej "żabiej" perspektywy by wyglądał podobnie.
Zresztą dobry fotograf potrafi tę samą rzecz pokazać w zupełnie odmienny sposób (negatywny lub pozytywny).

Polecam obejrzeć sobie zdjęcia centrum Ostrowa na górnych banerach strony http://festynostrow.pl/

W róznych zakładkach są różne ujęcia.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 23 cze 2011, o 13:57

ochotnik pisze:Lokali jest jest więcej, nie wspomniałeś jeszcze o Palmire, Piwnic Ratuszowej oraz The Posh i Baja Mexico, która ma adres przy GR
Ale nie wspomniał też o innych w Ostrowie w okolicach rynku. Wymienił tylko rynek. Zresztą nawet w rynu nie wymienił wszystkich, bo ja znam 8.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 cze 2011, o 14:26

Tylko na czym ma polegac to porównanie rynków. Jesli idzie o knajpy to rze czywiscie Ostrów wygrywa. Natomiast jesli idzie o architekture, to nawet nie ma co dyskutować. Sectror, Kalisz z lotu ptaka wygląda zwyczajnie pięknie i niewiele miast w Polsce może z nim tu konkurować. Prawda jest taka, ze jesli idzie o zabytkowe centra Kalisz należy do ścisłej czołowki w kraju.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 23 cze 2011, o 14:28

sector-ostrow pisze:Ujęcia dość tendencyjne, bo i Ostrów z podobnego ujęcia jak to przedstawiające Kalisz wygląda o wiele ładniej i Kalisz z takiej "żabiej" perspektywy by wyglądał podobnie.
Kalisz lokacyjny z góry wygląda pięknie i mało który widok polskiego miasta może się z nim równać ( nawet Ostrowa :wink:)
Porównanie jest tendencyjne, ponieważ autorowi wątku ( o ile dobrze zrozumiałem intencje) nie chodziło o wrażenia urbanistyczno- architektoniczne, ale estetyczno- rozrywkowe. Pod tym względem ostrowski rynek wypada korzystniej. Jest zadbany i tętni życiem. "Ogródkowe" życie Kalisza wygląda trochę inaczej niż w Ostrowie. Puby i ogródki letnie są w Kaliszu bardziej rozproszone po miescie.
Mam nadzieję, że renowacja oraz deptaki sprawią, że kiedyś Gł.Rynek będzie perełką i będzie tętnił życiem.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 cze 2011, o 14:30

:) widzę JP, że podobnie myślimy w tej kwestii.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 23 cze 2011, o 14:36

Uprzedziłeś mnie :) Gdybym widział Twój wpis nie dodałbym swojego

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 23 cze 2011, o 14:46

No właśnie, centrum Kalisza i Ostrowa z lotu ptaka nie ma nawet co porównywać. Bo po pierwsze Kalisz lokacyjny to typowe miasto średniowieczne z XIII wieku z regularną siatką ulic, a centrum Ostrowa, które jest z XVIII wieku jest nieco chaotyczne (mówię tu głównie o układzie ulic). A po drugie w Kaliszu większość kamienic ma spadziste dachy z ładnej czerwonej dachówki, a w Ostrowie znaczna część ma proste dachy pokryte papą. Wystarczy spojrzeć na Google Maps, żeby dostrzec diametralną różnicę.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 23 cze 2011, o 15:14

Owszem, zgadzam z ta równą zabudową w centrum Kalisza i sporym chaosem w Ostrowie. Jednak taka równa i jednolicie zaprojektowana starówka to głównie efekt jej odbudowy po ogromnych zniszczeniach z 1916roku. Wiele kamienic podczas odbudowy wyrównano wtedy dobudowując piętro u ijednolicając budowę dachów.

Zajrzałem dzieki postowi Macka62800 na Google Earth i z radością zauważyłem nowe obiekty 3D w Ostrowie :) Dotychczas był tylko ratusz, Kościół NMP i stary spichlerz. Teraz obiektów jest chyba z 20! Konkatedra, kościów św. Antoniego, stadion miejski, budynek dawnego Banku Polskiego, stare koszary na ul. Wolności oraz kilka kamienic. :)

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=51. ... 4.87,0.009
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=51. ... .108,0.009
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=51. ... .352,0.008
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=51. ... .148,0.008

W Kaliszu nadal płasko, a pzrecież jest się czym chwalić.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 23 cze 2011, o 18:12

Za to jest czym sie chwalic w Ostrowie kur... poprostu nie moge czyutac kolegi z Ostrowa ktory chciałby zeby jego miasto było ponad Kaliszem czego nigdy nie doswiadczy te zasłosci pozsotały od lat 70 gdy nadawano miastom status wojewodztw
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 23 cze 2011, o 20:31

Co do czego próbujecie porównywać ? Rynek ostrowski to można porównać co najwyżej z rynkiem w Choczu , bo na pewno nie z kaliskim.
JP - WRÓĆ !!!!!!

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 23 cze 2011, o 20:54

sector-ostrow pisze:Owszem, zgadzam z ta równą zabudową w centrum Kalisza i sporym chaosem w Ostrowie. Jednak taka równa i jednolicie zaprojektowana starówka to głównie efekt jej odbudowy po ogromnych zniszczeniach z 1916roku. Wiele kamienic podczas odbudowy wyrównano wtedy dobudowując piętro u ijednolicając budowę dachów.

Zajrzałem dzieki postowi Macka62800 na Google Earth i z radością zauważyłem nowe obiekty 3D w Ostrowie :) Dotychczas był tylko ratusz, Kościół NMP i stary spichlerz. Teraz obiektów jest chyba z 20! Konkatedra, kościów św. Antoniego, stadion miejski, budynek dawnego Banku Polskiego, stare koszary na ul. Wolności oraz kilka kamienic. :)

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=51. ... 4.87,0.009
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=51. ... .108,0.009
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=51. ... .352,0.008
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=51. ... .148,0.008

W Kaliszu nadal płasko, a pzrecież jest się czym chwalić.
Jak se pierniesz w stołek to będziesz miał i 4D,a jak już poczujesz to nam się pochwalisz ,że masz 5D
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 24 cze 2011, o 00:26

sector-ostrow pisze:..
W Kaliszu nadal płasko, a pzrecież jest się czym chwalić.
Napisz do google w naszym imieniu.Choć raz zrób coś pożytecznego dla Kalisza. :lol:

BTW jak się nie ma co napisać to się po prostu milczy a nie robi offtop z autopromocją.

prometeusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2011, o 08:09
Lokalizacja: Korczak

cdn

Nieprzeczytany post autor: prometeusz » 28 cze 2011, o 10:35

Wiedziałem że mój post wywoła dyskusję w kilku przypadkach na poziomie 12 latków których ego przyrośnięte jest do miasta , klubu , ulicy.
Chodziło mi tylko o kluby na ścianie wokół ratusza . A tych na pewno jest o kilka więcej w Ostrowie niż w Kaliszu i są przyjemniej zaprojektowane.
Ja tylko chciałem podzielić się swoimi wrażeniami.
Żeby nie było że chwalę tylko Ostrów to napiszę że takiego pięknego parku jak park Kaliski Ostrów nie miał , nie ma i pewnie nie będzie miał . No niestety ale te parki co widziałem w Ostrowie może i ładne są ale wielkością i klimatem nijak się mają do kaliskich

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 28 cze 2011, o 19:31

No to super ,że w parkach jesteśmy mocni !Można porównywać inne rzeczy , tylko nie wszystkie nadają się do prezentacji na forum.Obrazek
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 cze 2011, o 21:08

:lol: :lol: :lol: Teraz zacznijmy porównywać która rzeka jest czyściejsza
Prosna czy Ołobok :lol: :lol: :lol: :shock:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ