Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 gru 2014, o 10:59

Ja o takiej inicjatywie w trakcie kampanii nie slyszalem, ale przyznam, ze bardzo by mnie ucieszylo, gdyby w glowach koalicjantow zrodzil sie taki pomysl :)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 4 gru 2014, o 23:20

milo pisze:Czy koalicja zapowiadała likwidację straży miejskiej ?
Inicjatywy likwidacji straży miejskiej to przedsięwzięcia centralizacyjne, antysamorządowe. Takie "a ja poplosem kochanenego, ślicnie centlalnego tauńcia, zebym miał duzo, ale to duzo mniej do gadania, a kochany, ślicnie centlalny tatuńcio, duzo, duzo więcej".

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: tomash » 5 gru 2014, o 12:02

Ja jestem przeciwny likwidacji straży miejskiej. Na osiedlu Szczypiorno współpraca ze strażą miejską jest dobra. Zawsze jak zadzwonię to przyjadą na turniej czy też festyn organizowany na osiedlu. Zawsze kiedy zadzwoniliśmy to przyjechali i usunęli dzikie wysypiska. Fakt straż miejską trzeba zrestrukturyzować, ale likwidacji jestem przeciwny.
Co by nie mówić fotoradaru nasi nie mają i to jest na plus. :p

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: aldi » 5 gru 2014, o 18:02

Popieram Tomka.
Na Korczaku czy w sprawach porządkowych czy we współpracy w trakcie imprez nie było problemu.
Są osoby którym ta formacja stoi kością w gardle ale "sorry, taki mamy klimat"

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: klocek » 5 gru 2014, o 20:31

Popieram powyższych. Przyjęło się, że Straż Miejska ma służyć zbieraniu mandatów z fotoradarów. Tak na szczęście nie jest w Kaliszu. Straż Miejska ma na celu utrzymywać i zapewnić porządek w mniejszym stopniu niż policja. Tacy średniowieczni halabardnicy. Po co wysyłać do pijaka policjantów, gdy są potrzebni gdzie indziej, po co wysyłać ich do szkół, czy też na zabezpieczenie mniejszych imprez, bądź sprawdzenie czy chodnik jest odśnieżony - od tego jest Straż. Oczywiście ktoś powie, że są to nieroby. No prawda jest taka, że trudno ich spotkać poza centrum, ale jakie było moje zaskoczenie jak parę lat temu widziałem pieszy patrol policji (pieszy!) na Widoku. Zawsze tylko samochodzikiem przemknęli i to wszystko. Niestety, później już się nie pojawili. Natomiast straż przejdzie co jakiś czas. Co do mandatów - oni są od tego, mają za zadanie utrzymać porządek, zarówno w formie uspakajania dorosłej młodzieży jak i sprawdzania chodników, piesków itp.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 gru 2014, o 12:24

tomash pisze:Ja jestem przeciwny likwidacji straży miejskiej. Na osiedlu Szczypiorno współpraca ze strażą miejską jest dobra. Zawsze jak zadzwonię to przyjadą na turniej czy też festyn organizowany na osiedlu. Zawsze kiedy zadzwoniliśmy to przyjechali i usunęli dzikie wysypiska. Fakt straż miejską trzeba zrestrukturyzować, ale likwidacji jestem przeciwny.
Co by nie mówić fotoradaru nasi nie mają i to jest na plus. :p
Dużo spaceruję po Kaliszu ale spotkanie pieszego lub rowerowego patrolu poza ulicą Kościuszki graniczy z cudem. Przydały by się zwłaszcza na terenach zielonych jak parki , skwery gdzie widać wkoło ławek pozostałości po smakoszach tanich trunków. Odnoszę że po części strażnicy mają "klapki na oczach". Jeżeli nie mają zleconej interwencji to nie widzą: bałaganu , powywracanych oznakowań drogowych, dziur w chodniku. Dotyczy to głównych ulic, którymi się na pewno przemieszczają. Dopiero jak wyślę im fotkę czy zadzwonię to zajmują się sprawą bo już muszą zareagować na sygnał obywatela. Poza tym w Kaliszu jest brudno. Od centrum po granice miasta. Tu bym widział pole do popisu dla Straży Miejskiej , a nie malowanie bajek dla dzieci co robiła jedna z funkcjonariuszek.
Funkcjonariuszy jest ok. 40-tu więc powinno być ich widać częściej na ulicach.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: klocek » 7 gru 2014, o 19:43

Cristof pisze:Poza tym w Kaliszu jest brudno. Od centrum po granice miasta. Tu bym widział pole do popisu dla Straży Miejskiej , a nie malowanie bajek dla dzieci co robiła jedna z funkcjonariuszek.
Ale to, że jest brudno to znaczy, że mają posprzątać? Teoretycznie mają za zadanie wystawić mandat; ale może śmietnik być na prywatnej posesji (np Stowarzyszenie Żywa na Babinej do pewnego czasu miała porządek inaczej).
Niestety mieszkańcy ciągle brudzą, ale widzę, że zmienia się nastawienie. Dotychczas kupka była koło kupki, aktualnie jest coraz lepiej.
Natomiast co do tego malowania to nie słyszałem, jakieś źródło?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 gru 2014, o 21:50

klocek pisze:
Cristof pisze:Poza tym w Kaliszu jest brudno. Od centrum po granice miasta. Tu bym widział pole do popisu dla Straży Miejskiej , a nie malowanie bajek dla dzieci co robiła jedna z funkcjonariuszek.
Ale to, że jest brudno to znaczy, że mają posprzątać? Teoretycznie mają za zadanie wystawić mandat; ale może śmietnik być na prywatnej posesji (np Stowarzyszenie Żywa na Babinej do pewnego czasu miała porządek inaczej).
Niestety mieszkańcy ciągle brudzą, ale widzę, że zmienia się nastawienie. Dotychczas kupka była koło kupki, aktualnie jest coraz lepiej.
Natomiast co do tego malowania to nie słyszałem, jakieś źródło?
Strażniczka miejska rysuje książeczkę dla dzieci
http://www.faktykaliskie.pl/straz-miejs ... dla-dzieci" onclick="window.open(this.href);return false;
Cebulek w akcji
http://www.rc.fm/polityczne/cebulek-w-akcji.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Do takich rzeczy powinno się zatrudnić zatrudnić rozgarniętego pedagoga, przeszkolić o zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci i może po kolei w każdej szkole i przedszkolu prowadzić zajęcia. Osoba o wykształceniu pedagogicznym lepiej to zrobi niż strażnik. Ta profilaktyka jest bardzo ważna, tylko ja poddaję w wątpliwość udział w niej myślę profesjonalistów ze straży miejskiej. Ci ludzie powinni w tym czasie budzić postrach w śród łamiących prawo.
Wiem że wyegzekwowanie porządku na prywatnej posesji jest obecnie niemożliwe. Jestem ciekaw jak to jest rozwiązane w dojrzalszych zachodnich demokracjach np. Niemczech. Można takiemu brudasowi jednak uprzykszyć życie, sprawdzić np.czy ma na domu numer posesji i czy jest podświetlony. Pisząc o brudzie miałem na myśli też główne ulice i chodniki, które są zaśmiecone. Chodniki powinie sprzątać dozorca przyległej posesji. Pamiętam z dzieciństwa jak dawnych czasach , skoro świt dozorca zamiatał przed swoją posesją. Miał nawet wąż i zmywał chodnik od czasu do czasu. Ale było to w czasach znienawidzonej strasznej komuny , gdzie sam widok dzielnicowego przywoływał wszystkich do porządku.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: klocek » 8 gru 2014, o 18:16

Oj... na temat uzdolnionych plastycznie strażników nie słyszałem :mrgreen:

Natomiast co do dozorców - fakt, mało gdzie widać ich sprzątających. Nawet ci w spółdzielniach jakby się mniej starali. No ale jak za komuny można było dostać mandat za nieumyty samochód :roll: Bałagan to pojęcie względne, ja uważam co innego i moja żona też, ale podejrzewam, że to problem większości facetów ;) Podobny problem jest ze smrodem, nie ma na to przepisów, by zaklasyfikować odpowiednio czy coś śmierdzi czy bardzo śmierdzi. Zboczyłem z tematu.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 gru 2014, o 20:06

Z dzisiejszego spacerku do miasta kilka fotek. Jak to możliwe że służby odpowiedzialne za ład i porządek w mieście nie reagują. Te sytuacje trwają od dłuższego czasu. Nie jestem upierdliwy , ale strażnicy miejscy na pewno przechodzą obok i nie reagują na zaistniałą sytuację. Więc jakiego ładu i porządku pilnują?

Początek Młynarskiej. Brud na skwerku i za kioskiem.

Obrazek

Już raz interweniowałem kiedyś w tej sprawie, ale nie wyciągnięto jak widać żadnych wniosków.

Obrazek

A tutaj bardzo poważna sprawa. Ten murek jak widać na zdjęciach lada moment runie jak ogrodzenie cmentarza na Harcerskiej. Chodzą po nim dzieci nie zdając sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa. Jak będzie poważny wypadek to rozpocznie się szukanie winnych. Ale Panowie bajkopisarze powinni być na takie sprawy wyczuleni. Teren do czasu usunięcia zagrożenia powinien zostać wygrodzony i zabezpieczony.

Obrazek


Obrazek

Latarnia na wprost Getin banku. Jeden klosz jest od dłuższego czasu mocno pęknięty o czym świadczy nagromadzony wewnątrz bród. Grozi on spadnięciem np. pod ciężarem opadów deszczu lub śniegu na czyjąś głowę.

Obrazek

Wreszcie pochylona latarnia za pewnie po uderzeniu pojazdem pod byłym domu towarowym Centrum. Czy nie stwarza niebezpieczeństwa nie wiadomo?

Obrazek

Prześle te wszystkie zdjęcia do SM to tematy powoli zostaną zrealizowane. Ale czemu nikt wcześniej nie zauważa w/w problemów? Przecież ci ludzie mają za coś płacone.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 gru 2014, o 21:00

A dzisiaj policja zrobiła sobie rekreacyjnie spory check point w zatoce przy przystanku koło zapory na Szałe.Badano głównie trzeźwość i ogólny stan pojazdów.Popieram takie akcje policji,szczególnie po takich doniesieniach.... http://www.faktykaliskie.pl/obywatelski ... new-beetle" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: tomash » 8 gru 2014, o 21:39

Gumiś pisze:A dzisiaj policja zrobiła sobie rekreacyjnie spory check point w zatoce przy przystanku koło zapory na Szałe.Badano głównie trzeźwość i ogólny stan pojazdów.Popieram takie akcje policji,szczególnie po takich doniesieniach.... http://www.faktykaliskie.pl/obywatelski ... new-beetle" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
jechałem ok 20:00 Trasą Bursztynową i również badali trzeźwość. Akcja okej tylko że pewnie zorganizowana po doniesieniu o tej pijanej kobiecie co ją zatrzymał 21 latek. Gdyby nie było akcji sądzę że akcji "trzeźwość" by nie było.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 gru 2014, o 21:49

Ogólnie rzecz biorąc policja trzepie równo,dzisiaj do południa na Górnośląskiej czarna Insignia siała popłoch a wieczorem koło UAM-u czerwone Punto 2 na sygnale i kogucie tez siało postrach :D :D :D :D
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 10 gru 2014, o 09:37

Wygląda trochę jak fejk, nie wiem czy to specjalnie a policjanci kupowali zupełnie coś innego czy prawda....
Sklep F1 czy jak się tam on nazywa...

http://www.faktykaliskie.pl/policjanci- ... epie-wideo

Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 gru 2014, o 19:45

POLICJA. Na stadionie trenowali pacyfikację tłumu

http://wkaliszu.pl/8036452/POLICJA_Na_s ... tlumu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 11 gru 2014, o 15:36

Alkohol kupowali na rekwizyty do treningu odbierania butelek na stadionie.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 15 gru 2014, o 21:46

POLICJA. Bomba w szkole, czyli kaliskie służby ćwiczą na wypadek zagrożenia
http://wkaliszu.pl/8036583/POLICJA_Bomb ... zenia.html" onclick="window.open(this.href);return false;

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 16 gru 2014, o 17:45

Nowe radiowozy dla kaliskich funkcjonariuszy
http://www.kalisz.policja.gov.pl//index ... ew&id=2383" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 sty 2015, o 14:11

Pogadanki, spotkania z maskotką Cebulkiem i nowość - wspólne układania klocków. Szereg działań profilaktycznych dla najmłodszych przygotowała na 2015 rok Straż Miejska Kalisza. Strażniczki, które zajmują się działaniami profilaktycznymi, wymyśliły i namalowały specjalne puzzle, które będą układały podczas wizyt w przedszkolach i szkołach.
http://www.rc.fm//polityczne/bezpieczny ... uchow.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A ja widziałbym podniesienie w br. skuteczności działania SM w zakresie egzekwowaniu porządków i czystości w mieście.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliska Policja oraz Straż Miejska

Nieprzeczytany post autor: klocek » 3 sty 2015, o 18:03

Chcą zrobić pozytywny PR wśród młodych, bo starzy nie mają dobrego zdania o nich. Trochę mnie śmieszą pogadanki profilaktyczne w szkołach. Sam 20lat temu zrobiłem wielkie oczy jak policjant (już nie milicjant) powiedział, że niektórzy sobie podsmażają płyn do naczyń by mieć fazę. Koleś konkretnie mnie dokształcił co brać a czego nie ;) tak więc skutek był hmmm...
Wracając do tematu, czyli SM zatrudnia osoby wyłącznie do zajmowania się dziećmi?

ODPOWIEDZ