Gastronomia w mieście

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 20 paź 2017, o 12:37

ten kebab Habiby to slaby, malo miesa za ta cene. Obecnie jesli chodzi o kebab to nie ma sobie rownego ROLLO kolo zegara, sporo miesa, dobre sosy, mieso swieze scinane na twoich oczach, porcja duza.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 22 paź 2017, o 22:49

otworzono Sushi koła ratusza

riko1588
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2017, o 18:07

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: riko1588 » 7 lis 2017, o 18:37

Narzekaliście, ze w Zahirze dają mało mięsa do kebaba ... Mam dla was ciekawa alternatywe ... własciwie to nie alternatywa bo nie można porównać z niczym to co wam teraz napisze. Odnalazłem lokal w którym za 10zł wychodzę najedzony po korek :D nazywa sie Miah Miah po dawnym Habiby... Ludzie co oni odwalają jak kładą mięso to się w głowie nie mieści ... Mięsa jest full!! Byłem z kolega i oczom nie mogłem uwierzyć i zgodnie stwierdziliśmy, ze nasze nogi w Zachirze nie postaną już NIGDY !! Zachir igrał z nami wszystkimi od długiego czasu i sie w końcu doigrał ze stracił klientów bezpowrotnie :D zauważyłem również iz co raz więcej osób zagląda do Miah Miah ... nie wiem czy to przez
1. Przemiła obsługę która po skończonym posiłku pyta sie czy smaczne było?
2. Ilość składników ( ogórki, pomidory, sałata i surówka z prawdziwego zdarzenia)
3 .Jest to po prostu cholernie smaczne...
4. Może dla tego , ze pod lokalem nie stoją Sebixy z Karynami i amstafami ;) Jedno jest pewne znalazłem lokal który mi odpowiada !! Poniżej zdjęcia z tego co dostaliśmy ( mięsem wyłożone jest od góry do dołu Proporcje ? 70% mięsa 20% warzyw itd 10 % ciasta. A w zahirze? dokładnie odwrotnie ... 35% mięsa 40% surówki 25% ciasta... Jedyne co można napisać to NIGDY NIE WEJDE JUZ DO ZAHIRA

Obrazek
Obrazek

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 8 lis 2017, o 09:31

no kolega fajnie to wyglada, szkoda tylko ze zarejestrowales sie tutaj tylko po to zeby to dodac. Az tak bardzo ze nawet zdjecia wstawiles :) troche to smierdzi, jednak nawet jak masz cos wspolnego z lokalem i faktycznie sa takie porcje to ++ ze nas informujesz.

Jednak znajac zycie za 2 tygodnie proporcje skladnikow sie odwroca :) wszedzie tak jest.

riko1588
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2017, o 18:07

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: riko1588 » 8 lis 2017, o 10:39

Jestem stałym bywalcem forum, tylko hasła zapomniałem.... na maila którego rejestrowałem również (taki bezużyteczny mail od śmieci)... Obym sobie przypomniał, bo wole swoje konto. Kolesie którzy prowadza ten lokal raczej nie maja za duzo kolegów tutaj o ile w ogole. Zdjecia przynajmniej pokazały, jak to wygląda. Patrze na zdjęcie i stwierdzam ze nie uchwyciło ogromu, który się dostaje
Jednak znajac zycie za 2 tygodnie proporcje skladnikow sie odwroca :) wszedzie tak jest.
I tego sie boje, ale jeżeli nie, to ten lokal wygrał Kalisz. Będę chodził tam cały czas. Nawet gdybym musiał codziennie po tym biegać po 10Km... :)

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 8 lis 2017, o 12:13

bylem raz w Habibym i mnie to danie nie ujelo, miesa strasznie malo. Dodatkowo zauwazylem ze cala okolica kolesia zna. To byl problem tej knajpy ze za bardzo zakumplowal sie z 'osiedlem'? az taki powod zeby to zamknac?

Silence
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 maja 2017, o 13:52

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: Silence » 8 lis 2017, o 15:30

Olac habiby i zahira. Najważniejsze, że jest w końcu porządna alternatywa dla zahira. Miah miah jest mega do każdego dania lądują tyle mięsa ile powinno być doczekałem się porządnych porcji teraz chce żeby zahir za to cwaniactwo mocno to odczuł

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: Calif » 8 lis 2017, o 19:27

Gdzie te nowe Miah Miah się znajduje?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: K-man » 8 lis 2017, o 21:06

Jadłem kilka razy w życiu ten syf. Chciałem sprawdzić, co ludzie w tym widzą. Próbowałem w różnych miejscach w Polsce. Nie wiem jak to komuś może smakować. Ale kwestia gustu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 lis 2017, o 21:18

Calif pisze:
8 lis 2017, o 19:27
Gdzie te nowe Miah Miah się znajduje?
Śródmiejska, miejsce byłego Habiby.
g13k

riko1588
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2017, o 18:07

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: riko1588 » 9 lis 2017, o 20:48

Jadłem kilka razy w życiu ten syf. Chciałem sprawdzić, co ludzie w tym widzą. Próbowałem w różnych miejscach w Polsce. Nie wiem jak to komuś może smakować. Ale kwestia gustu.
A możesz mi napisać w takim razie co jadasz na co dzień ?

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 12 lis 2017, o 21:42

Pyszna jest ta nowa pizza w pedecie! Polecam!

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 13 lis 2017, o 16:37

Ja mam inne zdanie. Wystrój w tym lokalu tez jest straszny .
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
kimm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2010, o 08:56
Lokalizacja: z podróży

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: kimm » 14 lis 2017, o 20:33

rym-ek pisze:
13 lis 2017, o 16:37
Ja mam inne zdanie. Wystrój w tym lokalu tez jest straszny .
zgadzam się na 100%,
oprócz tego zakręcony kelner, bardzo długie oczekiwanie na przyjęcie zamówienia, jeszcze dłuższe na gotowe danie, a podana pizza była ledwie ciepła...

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 14 lis 2017, o 20:49

a mi się wystrój podoba, jest przestrzennie, czysto i minimalistycznie. Jedyne co, to krzesła takie sobie...

u mnie kelnerka była przemiła, wszystko wiedziała i cały czas się zajmowala wszystkimi stołami, a tylko jeden był wolny...

czas to pojęcie względne, dla mnie nie było ani za długo ani za krótko, jak chcę szybko do idę do Mc Donalda.

najważniejsze to smak, a przystawka, pizza i sałatka były świetne. I super biała herbata!

Awatar użytkownika
kimm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2010, o 08:56
Lokalizacja: z podróży

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: kimm » 14 lis 2017, o 21:26

ANewDay pisze:
14 lis 2017, o 20:49
a mi się wystrój podoba, jest przestrzennie, czysto i minimalistycznie. Jedyne co, to krzesła takie sobie...

u mnie kelnerka była przemiła, wszystko wiedziała i cały czas się zajmowala wszystkimi stołami, a tylko jeden był wolny...

czas to pojęcie względne, dla mnie nie było ani za długo ani za krótko, jak chcę szybko do idę do Mc Donalda.

najważniejsze to smak, a przystawka, pizza i sałatka były świetne. I super biała herbata!
jasne, o gustach się nie dyskutuje /wystrój wnętrza/
ale czekanie 50 minut na pizzę to wg mnie za długo, a zajęte były tylko dwa stoliki
jak dobrze, że mamy wybór :)

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 14 lis 2017, o 23:45

może wypadek przy pracy, ja tyle nie czekałem. Rekord w czekaniu pobity w Lewym Profilu Asnyka - nigdy więcej!

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 15 lis 2017, o 07:06

Apropo Lewego to jest tam remont od jakiegoś czasu
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 sty 2018, o 13:06

A propos nowych miejsc, pewnie była już o tym mowa, ale w budynku Jantaru powstała jakaś włoska restauracja. Lokalizację ma bardzo dobrą uważam. Niestety nie miałem okazji jej odwiedzić, ale wygląda zachęcająco. Zawsze uważałem, że akurat to miejsce, z widokiem na Plac Kilińskiego jest idealne na restauracje i kawiarnie.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 sty 2018, o 13:14

<Przemek> pisze:
9 sty 2018, o 13:06
A propos nowych miejsc, pewnie była już o tym mowa, ale w budynku Jantaru powstała jakaś włoska restauracja. Lokalizację ma bardzo dobrą uważam. Niestety nie miałem okazji jej odwiedzić, ale wygląda zachęcająco. Zawsze uważałem, że akurat to miejsce, z widokiem na Plac Kilińskiego jest idealne na restauracje i kawiarnie.
Od kilku osób słyszałem mało pozytywne opinie na temat tego lokalu.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ