Zakup sprzętu wędkarskiego

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
pablon
Użytkownik
Użytkownik

Zakup sprzętu wędkarskiego

Post autor: pablon » 30 maja 2019, o 11:53

Ostatnio przeglądałem aliexpress i tam natknąłem się na bardzo tani sprzęt wędkarski, wszystko jest tam za grosze. Jednak, czy nie przekłada się to na tandetną jakość? Może jednak lepiej dopłacić i kupić coś porządnego?

salk
Użytkownik
Użytkownik

Re: Zakup sprzętu wędkarskiego

Post autor: salk » 7 cze 2019, o 15:34

proponuję kupić jakaś rzecz z aliexpress i sam przekonasz się jakiej klasy jest to sprzęt. Ja nie widzę sensu kupowania żadnych wędkarskich rzeczy śmieciowych jakości, bo są one szybko do wymiany i wychodzi na to, że zapłacisz znacznie więcej, a zostaniesz z tandetą.

pablon
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: pablon » 9 cze 2019, o 15:29

Faktycznie, poczytałem jeszcze w kilku miejscach i wszędzie odradzają sprzęt od chińczyków. Preferujesz zakupy wędkarskie w lokalnych sklepach, czy internetowych - w szczególności chodzi mi o kije i kołowrotki?

salk
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: salk » 17 cze 2019, o 21:11

Zwykle zamawiam przez internet, a to ze względu na to, że ceny są znacznie niższe, a nie przepadam za przepłacaniem. W lokalnych sklepach kupuje tylko gdy potrzebuję czegoś na szybko i nie mam czasu na dostawę z neta.

Marysia78
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Marysia78 » 21 cze 2019, o 09:32

Akurat przy wędkach jest tak, że płacisz głównie za wykonanie i użyte tworzywa. Więc jak chcesz łowić na rzece, albo nad jeziorem, to możesz kupić tańszą, bo Ci się po prostu nie powinna zepsuć. Jednak jak marzy Ci się morze, to musisz zainwestować w porządny sprzęt = droższy.

pablon
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: pablon » 21 cze 2019, o 22:42

Tylko czy kupno np kija przez internet jest aby na 100% bezpieczne? Wiele razy widziałem jak kurierzy rzucają przesyłkami, przecież on wtedy może się bardzo łatwo połamać i co w takim wypadku?

salk
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: salk » 22 cze 2019, o 12:15

Jak ja zamawiałem kij przez neta, to zabezpieczyli go tak, że nawet gdyby rzucali nim dzień i noc, to nic by się z nim nie stało. Więc wystarczy dopytać sklep jak pakuje swoje produkty i można wtedy śmiało zmawiać.

pablon
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: pablon » 23 cze 2019, o 16:38

No ale zakładam, że jednak nie każdy sklep będzie tak staranny jak było to w Twoim przypadku. Pamiętasz może z jakieś sklepu Ty zamawiałeś? Może też rozważę ich wybór, jak będą mieli korzystne ceny.

salk
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: salk » 6 lip 2019, o 15:54

Ja praktycznie zawsze kupuję w (link na pw, żeby nie spamowac), oferta tego sklepu na wędkarstwo jest bardzo szeroka i bez problemu zawsze znajduje tam to czego szukam. Na rynku są już od wielu lat, a to wszystko dzięki temu, że mają jedne z najlepszych ofert w sieci.

zetor
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: zetor » 20 sie 2019, o 12:43

Wybór sprzętu wędkarskiego uzależniony jest od co najmniej kilku czynników.
Wśród popularnych metod wędkowania wymienić można gruntowe (spławikowe) czy spinningowe. Popularne jest również łowienie podlodowe - w okresie zimowym.
Do każdego rodzaju połowu użytkuje się trochę innych wędek i szerzej - osprzętu.
Na szczęście sprzęt dla początkującego wędkarza nie jest jakiś ekstremalnie drogi. Przykładowe ceny możesz sprawdzić pod niniejszym linkiem.

ODPOWIEDZ