Motywacja pracowników?

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
maksik
Użytkownik
Użytkownik
GG: 5448963

Motywacja pracowników?

Post autor: maksik » 17 maja 2018, o 15:34

Jakie działania mogą okazać się skuteczne w motywowaniu pracowników w firmie? Wiadomo, że zmotywowany pracownik jest dużo bardziej wydajniejszy w pracy. Jakieś pomysły?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Re: Motywacja pracowników?

Post autor: kaczorkalisz » 17 maja 2018, o 17:48

obecnie to tylko finansowo. Jak pracownik dobrze zarabia to nigdzie nie odejdzie. Skonczyly sie czasy ze premia to poklepanie po plecach albo sie cieszyc ze wyplata jest do 10 kazdego miesiaca.

aldi
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: aldi » 17 maja 2018, o 19:17

Fakt, motywacja finansowa w obecnych czasach jest stawiana na czele instrumentów motywacyjnych.
Jednak warto zwrócić uwagę na inne instrumenty motywacyjne oraz szukać takich pracowników, którzy szanują dobre zarobki szanując dobrą robotę. A to bardzo różnie wygląda.

beki758
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: beki758 » 18 maja 2018, o 08:47

Może po prostu oprócz oczywiście motywacji finansowej wystarczy docenić pracownika w codziennej pracy, dziękować mu za pomoc lub doceniać jego pomysły i kreatywność w pracy. Pokazać mu, że jest niezbędny w tym miejscu.

maksik
Użytkownik
Użytkownik
GG: 5448963

Post autor: maksik » 19 maja 2018, o 13:47

A co myślicie o takim szkoleniu http://emt-systems.pl/budowa-maszyn.html dla pracowników tego sektora jako motywacja? Mam tu na myśli zdobycie umiejętności i premię. Czy warto?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaczorkalisz » 19 maja 2018, o 22:13

oczywiscie macie racje, mysle ze nawet dobrze zarabiajac a byc dzien w dzien gnebiony czy podchodznie pod mobbing to nie utrzymacie pracownika. Teraz jest rynek pracownika, w kazdej chwili mozna zmianiac prace. Nie pracuje tylko ten co nie chce pracowac

Calissia
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Calissia » 14 cze 2018, o 14:53

może jakieś spotkanie z coachem? grupowe albo indywidualne dla każdego pracownika :)

lunja
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: lunja » 12 lip 2018, o 06:59

Jest wiele możliwości:
szkolenia
dobra atmosfera
imprezy integracyjne ( nie trzeba organizować jakichś dużych wyjazdowych, wystarczy mniejsze, poza tym dobrze byłoby zastanowić sie nad tych imprezach nad jakimiś ciekawymi atrakcjami, tak aby pracownicy mieli wspomnienia)
gadżety
oraz oczywiście premie finansowe :)
http://nasz-szczecin.pl/skoki-spadochro ... juz-teraz/

Co do coachingu to mam mieszane uczucia.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2018, o 09:30 przez lunja, łącznie zmieniany 1 raz.

hiper
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: hiper » 12 lip 2018, o 07:04

Cóż, nie ma lepszego sposobu na motywację pracowników niż pieniądze. Najlepiej motywują tzw premie, które otrzymuje się za dodatkowe osiągnięcia w pracy itd.
Nie bez znaczenia są te wszystkie pakiety socjalne takie jak pakiet medyczny, darmowy wstęp na siłownię czy basem. W wielu zakładach pracy funkcjonują także pracownicze kasy zapomogowo-pożyczkowe.
Jest też cała masa firm pożyczkowych, udzielających kredytów, pożyczek na różne cele. Proponuję tutaj sprawdzić: https://www.finanovacash.pl/

kaliszankaja
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaliszankaja » 17 sie 2018, o 14:18

najlepsze są sesje coachingowe, tylko z tymi trzeba uważać bo część takich sesji przekazuje puste słowa, ale są dobrzy specjaliści, którzy potrafią skutecznie przekazać wiedzę i motywację.
Zobacz jakie opinie otrzymał mój ulubiony krem na biust: https://frashe.pl/opinie/ Polecam.

alatid
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: alatid » 20 sie 2018, o 17:09

W mojej ocenie to najważniejsze jest to, żeby pracownik czuł się dobrze w pracy. Ważne jest to, jak pracodawca go traktuje i jak się czuje wokół innych pracowników. Dobrym pomysłem są aktywności integracyjne - czy to zwyczajne wyjście na piwo po pracy, czy może coś bardziej aktywnego jak np. kręgle. Ważne jest to, żeby ludzie się znali i byli w stanie ze sobą rozmawiać.
Także benefity różnego bardzo dużo dają - czy to pakiet medyczny, czy siłownia, czy karnety na kulturę.
Skuteczny szampon na łupież pstry - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24789 ... ampoo.html

Tela
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Tela » 22 sie 2018, o 09:43

Finanse to jedno, a dbanie o pracownika i uświadomienie mu że jest ważną składową firmy to drugie. Na co dzień - np. "głupia " drożdżówka na 2 śniadanie. Od czasu do czasu szkolenia, premie. Imprezy integracyjne zacieśniają więzi personalne, dają się lepiej wszystkim poznać, wtedy mniej chętnie odchodzi się od fajnej ekipy 😉 jest całe multum sposobów by zatrzymać pracownika, finanse to tylko składowa.

Namine
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Namine » 22 sie 2018, o 14:51

Nie wiem jak w 2018 roku ktokolwiek moze polecać coaching xD Przecież to jest zwykle wyciąganie kasy od frajerów.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, o 08:46 przez Namine, łącznie zmieniany 1 raz.

nassw
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: nassw » 5 wrz 2018, o 09:29

Moim zdaniem jednym z bardziej efektywnych sposobów motywowanie pracowników są pieniądze. Oczywiście można inaczej motowywać, różnymi rodzajami imprez integracyjnych, darmową kawą czy opieką medyczną, ale moim zdaniem, nie ma lepszego sposobu ja właśnie pieniądze.
Jeszcze tutaj proponuję sprawdzić: https://konto-w-banku.pl/najlepsze-kont ... dnosciowe/
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2018, o 17:15 przez nassw, łącznie zmieniany 1 raz.

aldi
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: aldi » 5 wrz 2018, o 16:55

Są właściwym narzędziem tylko w wypadku właściwego użycia:-) A to nie jest łatwe.

kskal
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kskal » 18 wrz 2018, o 21:01

Każdego pracownika do sumiennego wykonywania pracy motywuje co innego. Wielu pracodawców uważa, że najbardziej motywujące są pieniądze. Oczywiście zgadzam się z tym, że dobrze wynagradzany pracownik będzie lepiej wykonywał swoją pracę. Jednak wg różnego rodzaju badań równie ważne jest docenianie przez pracodawcę pracy jaką wykonuje jego podwładny i sukcesów jakie osiąga. Na drugim miejscu jest pewność zatrudnienia. Na pewno hasła typu, że na twoje miejsce jest kolejka chętnych nikogo nie zmotywuje do wydajniejszej pracy. Nie mniej istotne jest podnoszenie kwalifikacji. Pracownik, który jest wysyłany na szkolenia czuje się doceniony i wkłada więcej wysiłku by dobrze wykonywać pracę. Wg mnie szkolenia są najważniejsze. Bardzo fajną propozycję szkoleń ma Wyższa Szkoła Bankowa. Proponuje zamknięte szkolenia wewnętrzne dla firm ale także ogólnodostępne szkolenia otwarte: http://www.wsb.pl/kandydaci/szkolenia/lista-szkolen z różnych dziedzin wiedzy m.in administracji publicznej, informatyki, prawa czy rozwoju osobistego.
Każde szkolenie poszerza wiedzę pracownika, który może ją późnej wykorzystać podczas wykonywania pracy.

thorinek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: thorinek » 19 wrz 2018, o 09:28

Z własnego doświadczenia (najpierw z pozycji pracownika, później przełożonego) mogę stwierdzić że idealnie pasuje tu piramida potrzeb Maslowa. I tak:
1. na samym początku jest zabezpieczenie finansowe - do pewnego poziomu to jest najważniejszy motywator (utrzymanie + nadwyżka)
2. jak już przyzwoicie zarabia - potrzeba pewności zatrudnienia (nie podwyżka ale umowa na czas nieokreślony).
3. później czucie się częścią zespołu (integracje)
4. uznanie (awans, co mnie zdziwiło, choćby na papierze - wyższe stanowisko bez beneficjów z nim płynących; pochwała na forum grupy)
5. samorealizacja (szkolenia + rozwój)

Każdy kolejny poziom dopiero po zapewnieniu wcześniejszych. I tak na przykład wypasiony wyjazd integracyjny czy szkolenie w SPA za kilka tys / osobę nie będzie dobrym pomysłem gdy ludzie liczą każdą złotówkę i premia bardziej by ich ucieszyła.

Mam nadzieję że pomogłem.

engii5
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: engii5 » 28 wrz 2018, o 13:32

My mamy angielski i opiekę medyczną. Z angielskiego nie wszyscy korzystają, ale opieka medyczna to jest coś, co przyciąga nawet nowych pracowników

Awatar użytkownika
emiliaanna
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: emiliaanna » 30 lis 2018, o 11:33

Chyba najlepiej nadal motywują pieniądze - premie, możliwość podwyżki, chociaż to też zależy od branży, bo w niektórych firmach IT stawki są na tyle wysokie, że ciężko już coś tą drogą ugrać. Możliwość awansu i rozwoju jest czynnikiem, który zachęca do pozostania w danej firmie, na pewno też pewna elastyczność, możliwość realizowania różnorodnych projektów. Poza tym pakiety socjalne z opieką medyczną, multisporty, wyjścia integracyjne chyba mniej, nie każdy ma potrzebę integracji i chce poświęcać swój czas wolny.

super rozwiązaniem jest też wydzielony budżet na podnoszenie kompetencji do przeznaczenia na wybrane przez pracownika kursy.

ODPOWIEDZ