Północna obwodnica Kalisza - DK12

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Dominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 29 maja 2009, o 14:11
Lokalizacja: KALISZ/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Dominator » 7 kwie 2010, o 19:42

Równie dobrze można powiedzieć, że urzędnicy popełnili błąd wydając pozwolenie na budowę. Widzę, że ŻK zmieniło swoje podejście do rzeczy dziejących się w Kaliszu. To cieszy!
KALISZ - MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 7 kwie 2010, o 20:07

milo pisze:Po pierwsze - to nie jest obwodnica północna.
Po drugie - ludzie kupują działki , budują domy nie patrząc w ogóle na plany , studia itp. a potem są zdziwieni że coś im pod domem powstaje.
Co ciekawe podejrzanie niskimi cenami gruntów już nie są zdziwieni. Tak samo jak ci co kupują tanie działki na obszarach zalewowych. A póżniej lament jakie to władze sa złe.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 sie 2010, o 17:28

Coś sie zaczyna dziać w tym temacie :
http://www.ostrowwielkopolski.pl/samorz ... kowie.html

W poniedziałek 16 sierpnia w Michałkowie odbyła się konferencja na temat: „Modernizacja infrastruktury transportowej - cele i zadania dla południowej wielkopolski". Gospodarzami spotkania byli Gmina Ostrów Wielkopolski, poseł na sejm Piotr Walkowski oraz Miasto Ostrów.

Działania oraz zadania w zakresie infrastruktury przedstawił Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu Marek Napierała
Dyrektor przedstawił również projekt przebudowy drogi nr 12 z Pleszewa do Połchowa, omawiane były kwestie dotyczące budowy obwodnicy północnej dla miasta Kalisza i konieczności prac planistycznych w celu zabezpieczenia przestrzeni w pasie przy obwodnicy.


Co ciekawe - w tym spotkaniu nie uczestniczył nikt z władz Kalisza.
Jak widać temat obwodnicy północnej w ciągu DK 12 nikogo w ratuszu nie interesuje...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 27 sie 2010, o 17:57

Ale u Janusza Piechocinskiego (PSL) pojawila się nazwa stacji KDP - Ś L I W N I K I !!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 sie 2010, o 19:45

To się zwyczajnie w głowie nie mieści, aby nie brac udziału w takim spotkaniu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 sie 2010, o 19:58

milo pisze: Co ciekawe - w tym spotkaniu nie uczestniczył nikt z władz Kalisza.
Jak widać temat obwodnicy północnej w ciągu DK 12 nikogo w ratuszu nie interesuje...
Widać co władze Kalisza robią dla miasta....szkoda słów :( aquapark ponad wszystko.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 27 sie 2010, o 20:53

To jest ekipa ze Śliwnik, pow. ostrowski, więc co niby mają robić dla Kalisza? Robią dla swojego powiatu. Główny wiceprezydent jest mieszkańcem Śliwnik, a prezydent człowiekiem innego, najważniejszego mieszkańca tej miejscowości. Kaliszanie to idioci, którzy wpuścili lisa do kurnika, serdecznie przy tym zapraszając.

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 27 sie 2010, o 21:02

A co z remontem ul.Wrocławskiej i budowy obwodnicy z Nowych Skalmierzyc do ul.Pożnańskiej?Bo nic o tym nie słychać.Pora zmienić władze miasta.Niedługo wybory.Wszyscy narzekamy na Pęcherza a załoze się ze znów go Kalisz wybierze i nic się nie zmieni.

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 29 sie 2010, o 09:41

Gumiś pisze:
milo pisze: Co ciekawe - w tym spotkaniu nie uczestniczył nikt z władz Kalisza.
Jak widać temat obwodnicy północnej w ciągu DK 12 nikogo w ratuszu nie interesuje...
Widać co władze Kalisza robią dla miasta....szkoda słów :( aquapark ponad wszystko.
oni nawet nie zainteresowali sie możliwoscia przekształcenia drogi 12 w s12 co jest zapisane w wielkopolskim programie rozwoju ale co pecherzy to obchodzi liczy sie tylko rozwoj powiatu ostrowskiego miejsca zamieszkania pana sztandery .

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 29 sie 2010, o 09:45

kaliszanin2 pisze:To jest ekipa ze Śliwnik, pow. ostrowski, więc co niby mają robić dla Kalisza? Robią dla swojego powiatu. Główny wiceprezydent jest mieszkańcem Śliwnik, a prezydent człowiekiem innego, najważniejszego mieszkańca tej miejscowości. Kaliszanie to idioci, którzy wpuścili lisa do kurnika, serdecznie przy tym zapraszając.
dokładnie tak to wyglada watpie zeby przy okazji wyborow to sie zmieniło , kaliszanom pasuje Kalisz na kolanach i wycieczki do ostrowa na pociag a moze niedlugo do pracy , szkoły . Taki jest plan władz ostrowa w osobie pecherz , sztandera , torzynski .

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 29 sie 2010, o 13:31

Ja przyznam się, że całkowicie nie odpowiada mi plan przebiegu obwodnicy północnej, dlatego w tej kwestii cieszę się z bierności władz Miasta.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 29 sie 2010, o 13:57

szymkalisz pisze:Ja przyznam się, że całkowicie nie odpowiada mi plan przebiegu obwodnicy północnej, dlatego w tej kwestii cieszę się z bierności władz Miasta.
To jest jakiś plan? Gdzie Ty go widziałeś?
Bierność władz miasta, powiatu oraz gmin ościennych doprowadzi w końcu do sytuacji, że nie będzie gdzie wytyczyć obwodnicy. Intensywna zabudowa terenów wokół Kalisza odbywa się na podstawie planów zagospodarowania poszczególnych gmin. Potrzebne jest współdziałanie Kalisza z ościennymi gminami i GDDKiA w celu wytyczenia korytarza dla przyszłej obwodnicy w ciągu DK12. Droga sama się nie wytyczy, tak jak kiedyś ścieżki na trawnikach nowo projektowanych osiedli. GDDKiA sama też tego nie zrobi.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 29 sie 2010, o 17:36

Koncepcja ze strategii.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 sie 2010, o 18:11

szymkalisz pisze:Ja przyznam się, że całkowicie nie odpowiada mi plan przebiegu obwodnicy północnej, dlatego w tej kwestii cieszę się z bierności władz Miasta.
Bierność władz Kalisza doprowadzi albo do jej braku albo do niekorzystnego dla nas przebiegu , więc nie wiem szymek dlaczego cieszysz się z tej absolutnej bierności.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 29 sie 2010, o 18:29

szymkalisz pisze:Koncepcja ze strategii.
Tak myslałem, że o to chodziło, ale to nie jest plan, tylko bardzo ogólna koncepcja, zakładająca obejście Kalisza od strony północnej. Nie znamy przebiegu, ilości węzłów, skrzyżowań, właściwie to nic nie wiemy. Podejrzewam, że nic nie wiedzą także władze gmin i mieszkańcy miejscowości, przez które miałaby ewentualnie przechodzić obwodnica. Dlatego zdziwiło mnie, że nie odpowiada Ci przebieg nad którym nawet nie zaczęto dyskutować :wink:

Do tej pory nie podjęto zadnych działań w celu wytyczenia przebiegu obwodnicy Kalisza w ciągu DK12 !

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 30 sie 2010, o 12:51

Wystarczyłoby zeskanować mapy na których kreślę już od kilku lat, a na których znajdują się obrysy bloków na nowych osiedlach mieszkaniowych :)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 21 gru 2010, o 20:09

Wspólnie w sprawie obwodnicy
Poseł Adam Rogacki zwrócił się do Prezydenta Miasta Kalisza Janusza Pęcherza i Przewodniczącego Rady Miejskiej Kalisza Grzegorza Sapińskiego o wspólne i szybkie podjęcie starań na rzecz budowy obwodnicy miasta. W tej sprawie wystosował oficjalny list do władz miasta z deklaracją gotowości współpracy na rzecz budowy tej strategicznej inwestycji dla Kalisza.

Budowa obwodnicy Kalisza stanie się realna, gdy zostanie ona wytyczona poza administracyjnymi granicami miasta- wówczas z punktu widzenia finansowego zwolni to z ogromnych kosztów jej budowy, remontów i utrzymania miasto, no i przede wszystkim spełni swój cel, czyli skieruje ruch tranzytowy poza Kalisz. Taka lokalizacja obwodnicy daje również szansę stworzenia nowych, dobrze skomunikowanych terenów inwestycyjnych, których zagospodarowanie da możliwości rozwoju gospodarczego naszego regionu.

Obwodnica Kalisza nie została uwzględniona w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015 ogłoszonym przez ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Istnieje jednak realna szansa, aby obwodnica naszego miasta została włączona we wspomniany Program, gdyż minister skierował go do konsultacji społecznych oraz uzgodnień. Wspólna „walka” na rzecz obwodnicy Kalisza może skutkować realnym sukcesem, o co apeluje Adam Rogacki. Uwagi do programu można nadsyłać do 27 grudnia 2010 roku.

Kaliszanie nie powinni czekać bezczynnie na budowę obwodnicy kolejne 10 lat, a tak stać się może, gdy obwodnica Kalisza nie zostanie włączona w aktualny ministralny Program Budowy Dróg wyjaśnia poseł Adam Rogacki. Chciałbym, aby inicjatywą oddolną wraz z Prezydentem Miasta Kalisza Januszem Pęcherzem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Kalisza Grzegorzem Sapińskim, zawalczyć o tak ważną inwestycje dla miasta. Sam zaś złożyłem na ręce ministra Cezarego Grabarczyka interpelacje w sprawie umieszczenia budowy obwodnicy Kalisza w rządowym planie budowy dróg dodaje Adam Rogacki

portal calisia
Andrzej

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 21 gru 2010, o 21:44

Nie wiem, czy tylko ja odnoszę wrażenie, że pan Rogacki za bardzo nie wie co pisze?
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 21 gru 2010, o 22:21

sector-ostrow pisze:Nie wiem, czy tylko ja odnoszę wrażenie, że pan Rogacki za bardzo nie wie co pisze?
Nie wiem jaką obwodnicę pan poseł ma na myśli? Przez Kalisz przebiega kilka dróg: DK12, DK25, DW450, DW470 i DW442.
Poza granicami miasta (najlepiej bardzo blisko granicy) należy wytyczyć jedynie drogę nr 12 (gminy: Gołuchów, Blizanów, Żelazków i Opatówek)
Co do drogi nr 25, to nowy ślad został częściowo wytyczony i zapisany w strategii rozwoju transportu miasta Kalisza. Większa część drogi znajduje się w granicach Kalisza i jest to z wielu względów przebieg bardzo dobry, optymalny. Proponowany przebieg stanowiłby w przyszłości kręgosłup zespołu miejskiego Kalisza i aglomeracji. Kalisz miałby z tej drogi wiele pożytku. Wytyczanie drogi nr 25 poza miastem byłoby działaniem szkodliwym, izolującym Kalisz od głównych szlaków komunikacyjnych.
Kolejną ważną drogą przechodzącą przez Kalisz i łączącą się z krajowymi 12 i 25 jest droga wojewódzka nr 450. Nie wiem ile osób zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie droga ta przechodzi przez centrum Kalisza! Są to ulice: Poznańska, Harcerska, Nowy Świat, Częstochowska, Rzymska. Tę drogę też należy wyrzucić poza centrum, ale nie z miasta !
Najlepszy przebieg: węzeł przy Castoramie, al.WP, wiadukt/tunel przez tory, śladem ul.Zachodniej i dalej nowym śladem na południe, aż do połączenia z DW 450 w rejonie granicy miasta.
Drogę DW 470 docelowo też należy wytyczyć w innym miejscu.

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 21 gru 2010, o 22:22

Raczej tylko tobie
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

ODPOWIEDZ